Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? fórum

Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
208. globus (válaszként erre: 204. - 301ae9b789)
2015. aug. 18. 12:58
2 db fürdőlepedő? Ez azért eléggé vaskos. Én egyet használok, először hosszában félbehajtva és így feltekerve. 3 napot kihagytam, de már hiányzik :D
2015. aug. 18. 11:59
Először valamiféle "vakítás"-nak látszott, de nem bántam meg, hogy kipróbáltam. Végül is, nem szólt semmi ellene, a hanyatt fekvés elég veszélytelen, és a gerinc jól tudja jelezni, hogy mi jó és mi nem az.
206. 4b6a2525df (válaszként erre: 204. - 301ae9b789)
2015. aug. 18. 06:09

Én is és a férjem is csináljuk szorgalmasan, már kevésbé nyögünk:).


Hálás vagyok neked, hogy elindítottad ezt a fórumot:)

2015. aug. 18. 01:08

Ma ezzel fejeztem be az egyéb itthoni edzésemet, de csak olyan 6-7 perc volt.

Mivel be voltam melegedve, sokkal könnyebben vettem fel a pózt. A vállam sokkal könnyebben mozog.

2015. aug. 17. 21:46
Örülök, hogy ennyien csatlakoztatok :) Én is szorgosan csinálom, napi 1x a 15 percet, de már hiányzik, ha nincs. A gyerekeim mérik az időt, néha a kis gonoszok rátesznek pár percet, de észre sem veszem, mert a kezdeti fájdalmak elmúltak. Azon gondolkodtam, kicsit vastagítani kéne a hengert, most 2 db fürdőlepedő van összehengergetve. A lapocka alatt megy még nehezen, de nekem ott fájt mindig is a legjobban a hátam, ez viszont jelentősen csökkent az utóbbi időben. Már ez megéri nekem.
2015. aug. 14. 14:30
Én is csinálom szorgalmasan.A kéz és lábtartás nekem is kellemetlen.Feszül a jobb vádlim,a jobb karom és kicsit enyhébben a bal is.Azonkívül fáj a bal csuklóm és az ujjaim is.A csuklóm és a jobb vállam,felkarom egyébként is fáj.Viszont nekem a borda és lapocka alatti póz nagyon sokat segít,a lapockám sokkal kevésbé recseg mint eddig,és igaz,hogy fáj a vállam,de már régen nem kellett fájdalomcsillapítót bevenni.Vagyis tudok aludni.
2015. aug. 14. 09:30
Andarea, nagyon szépen köszönöm, hogy így összegyűjtötted, és mindenki számára érthetővé tetted ezt a csodát. Cumus, nem baj, ha Ildikóék egymásra fekszenek, akkor a három póz egyszerre megvan :D . Channa, akinél súlyosabb problémák vannak, ott a gyógyulási folyamat is hosszasabb. Türelem, előbb vagy utóbb simán fog menni Neked is. Csak kitartás, ez szerintem olyan dolog, hogy az egészségért megéri a napi 15 percet ráfordítani. A gerinc minden szervünkre hatással van, ha a gerinc rendben van, akkor az egészség is helyre áll. Csak kitartás mindenkinek.
201. Channa*
2015. aug. 14. 06:41

Én már több napja csinálom, de még mindig nehezemre esik a kéztartás és persze a lábtartás sem túl kényelmes. Felállni utána meg kicsit nosztalgikus, hiszen emlékeztet a 11 évig tartó porckorongsérves időszakomra. Akkor kellett ennyire odafigyelve kiszállnom az ágyból:D


Derekam kerülete és a magasságom nem változik. A kezdeti csökkenés/növekedés stagnált.

200. cumus (válaszként erre: 199. - Kiss Ildikó)
2015. aug. 13. 22:00
Szia Ildi! Egymás mellé feküdjetek ám, ne egymás fölé:)
2015. aug. 13. 21:26

Sziasztok! olvasom a fórumot jó pár napja, nagyon ügyesek vagytok

ma mi is kipróbáltuk a párommal :) simán ment az 5 perc

meg is beszéltük hogy be építjük a mindennapokba

198. fehérke111 (válaszként erre: 197. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 13. 20:13
Szuper vagy, köszönöm szépen én is! Ma este főpróba, majd írom a méreteket :-)))
2015. aug. 13. 18:49

Összegyűjtöttem, amit eddig megtudtunk a módszerről, így aki újonnan idecsöppen, itt mindent megtalál róla.


Videók:

[link]

[link]

[link]

Magyar oldal:

[link]

Idézet egy orosz nyelvű oldalról automatikus fordítóval fordítva:

"Úgy tűnhet, hogy egy ilyen japán torna fogyókúra ellent semmilyen józan ész, és csak feküdni, és fogyni lehetetlen. Ez részben azért van, mert a fejlesztés az orvos Fukutsudzi nem célja a hagyományos égő zsír. Van egy stretching a gerinc, a medence fokozatosan visszatér az anatómiai helyzetben. Ennek köszönhetően, és lehetséges, hogy vegye figyelembe a csökkenése a szervezetben, különösen a derék területén, és növeli a növekedés."

Orosz nyelvű oldalak (fordítóval valamennyire érthetővé lehet tenni):

[link]

[link]


A magyar oldalon rosszul van leírva, vagyis félreérthető. Az orosz oldalak és a videók alapján nem háromszor kell naponta 5 percig feküdni, hanem naponta egyszer 15 percig. A törölközőt egymás után három helyen kell a hát alá tenni, és mindegyik helyzetben kell 5-5 percet feküdni. Ez így összesen adja ki egy alkalommal a 3x5 percet.


1. a köldökkel egy vonalban

2. az alsó bordacsontokkal egy vonalban

3. a mellel egy vonalban

196. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 192. - Fehérke111)
2015. aug. 13. 18:20
Szia! Olvass vissza, és találni fogsz videókat. Úgy tűnik, nincs konkrétan megszabott méret. Nagyobb méretű törölközőt használok, először úgy hajtogattam, hogy vastagabb volt a henger, de nagyon megfájdult a hátam, ezért vékonyra hajtogatva használtam. Most már a vastagabbra hajtogatottal is megy. Lejjebb találsz leírást is, és a videókat feltétlenül nézd meg!
2015. aug. 13. 18:18
Én egy normál törülközőt.
2015. aug. 13. 18:14
Jó szorosra, ahogy a japán videóban mutatják.
2015. aug. 13. 18:13
Én két fürdőlepedőt tekertem össze.
2015. aug. 13. 18:00

:-)))

Képzeljétek, én olvastam ezt a címet, és továbbmentem - azt hittem, hogy tényleg valami bolondos fogyókúra csoport vagytok!!! (Törölköződiéta - hát mondjuk valami jóféle pacalpörkölt, vagy más módon feldolgozott pacal :-))). A hentesnél ugyanis a nyers pacalra jó régen azt mondta a lányom, hogy fujj, úgy néz ki, mint a frottírtörölköző! :-)))


Jó olvasni a tapasztalatokat, jó hogy megosztottátok, én is csatlakoznék - rám férne egy kis javulás a testtartásban,fogyni úgysem sikerül.

Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora legyen a törölköző? Mondjuk olyan fürdőlepedő vagy a sima, normál méretű kell hozzá? Én nagydarab vagyok, szerintem nekem a fürdőlepedőből kellene a henger :-)))

2015. aug. 13. 17:54
Köszönöm, én is oldalra fordulva próbálok felállni, kicsit nehezen megy. Felpattanni? Ha akanék, akkor sem tudnék. Nekem már mind a három helyzetben elég jól megy. Majdnem teljesen el tudok lazulni ezekben a testhelyzetekben. Nahyon jó. Jaj, azt el is felejtettem írni, hogy az első három alkalommal csak úgy pattogtak a helyükre a csigolyák a derekamnál. Szabályosan lehetett hallani is. Nekem idegbecsípődésem szokott lenni. Eddig a ceragem ágy segített rajtam. Persze elfelejtettem lemérni a derekamat, no de sebaj.
2015. aug. 13. 17:32

nekem a derék alatt nem fáj, de a lapocka alatt az egyik karomnál igen. most azt csinálom, h a derékkal megcsinálom napi 3x5 percet, a másik 2 részen 2-2 percet. aztán próbálom majd emelni, de igazság szerint unalmas is ennyit feküdni :)

a csípő 89-ről 85-re ment, a derék 75-ről 73-ra. de nem tartós, mert "kienged", ha nem csinálom.

2015. aug. 13. 17:17

Én sem fogyás céljából csinálom, hanem a gerincem miatt. Szerintem eredetileg is arra van, csak mellékhatás, hogy a jobb tartás miatt vékonyodnak is, akik naponta elvégzik.

Hát a felkelés az nekem sem megy egyszerűen, de azt írták is valahol, hogy nem is szabad csak úgy felpattanni. Először oldalt kell fordulni. Én oldalt fekve szoktam maradni 10-15 másodpercig, és csak utána emelkedek fel óvatosan.

Köszönöm a fórumindítónak, hogy elindította ezt a kérdést! Nekem eddig kifejezetten jó hatása van, bár nem maradok öt percet egyik helyzetben sem, mert úgy nagyon kényelmetlen lenne. De rövidebb ideig tartva a pózt is hatásos. Majd gondolom hozzászokik a hátam, és akkor emelem az időt. Egyszer megpróbáltam az öt percet, de utána még másnap is fájt.

188. Guruljka (válaszként erre: 187. - Anyedetti52)
2015. aug. 13. 11:07
Én oldalra fordulok, úgy kelek fel, és nem azonnal kiegyenesedem, hanem a lehajlásból fokozatosan gömbölyítem ki a hátamat.
2015. aug. 13. 10:40
Már azért megéri a tapasztalatokat beírni, hogy magunkat és másokat is ösztönözzünk. Én simán ki tudom már nyújtani a karomat, viszont enyhén zsibbad a bal karom és a jobb lábam. Nem vészes. Kíváncsi leszek, ez el fog-e múlni. Hát a felkelésekkel nekem is gondom van, nehezen tudom megoldani. De talán az is javul. Most viszont le fogom mérni a derekamat és a csípőmet, mert mintha nekem is melléktermékként laposodni. Majd meglátjuk, hogy így van-e, vagy csak én képzelem be.
186. zefex (válaszként erre: 183. - Cumus)
2015. aug. 13. 08:17
Köszi, megnyugodtam! Attól féltem, hogy az ostort áztatod!
2015. aug. 13. 01:00
A lapocka alatt most is csak egy-két perc sikerült. A köldök alattival szépen megnyúltam. :F Jól eszik! A vállam nekem is szépen lazul, és habár napokkal ezelőtt végeztem utoljára a mostani előtt, mégis könnyedén feküdtem hanyatt, mintha a "púpom" lazább lenne.
2015. aug. 13. 00:42
No én is heverek egyet még lefekvés előtt a törülközőn! Kedvet kaptam tőletek! :D
183. cumus (válaszként erre: 177. - Zefex)
2015. aug. 13. 00:33
Már tekerem a törölközöt neked:))
2015. aug. 13. 00:29
Ezeket nagyon jó olvasni! :D
181. cumus (válaszként erre: 171. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 13. 00:28
Èn a bal karomat nem tudtam felemelni, még a vállamig sem. Most már a fejem felé is fájdalom nélkül sikerül felemelni.
2015. aug. 12. 22:32
Igen, én sem mérem magam, viszont, hogy a gerincemnek sokat segít, így ez lelkesít. Ma már a bordám alatt is meg tudtam csinálni az 5 percet.
179. 4b6a2525df (válaszként erre: 171. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 12. 14:40
én is csinűlom, és épp igy voltam nint Te, de naponta 2x 15 percet szánok rá és meglepődve tapasztalom, hogy milyen lendületesen megyek,dőt a környezetem is megjegyezte. Először csak 3-3 percig birtam, mostmár megy az 5 perc. Hogy fogytam-e és csökkentem-e nem tudom,mert az elején sem mértem magam (atóta sem) a lényeg a gerincem és a derekam javulása:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook