Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanirodák Budapesten - ingatlanvásárlás fórum

Ingatlanirodák Budapesten - ingatlanvásárlás (beszélgetős fórum)


1 2
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - 6f257fd90e)
2015. júl. 29. 19:42

Az ingatlanosokról azt kell tudni, hogy mindenáron el akar adni, mert akkor keres. Tehát nyilván mindent dícsérni fog Neked. Viszont ha határozott vagy, és megmondod, hogy eszébe se jusson ilyen meg ilyen ingatlant mutatni, akkor talán ért a szóból.

Én pl. megmondtam, hogy csak parkra néző lakás érdekel. Ehhez képest volt, hogy odarendelt, ahol összesen 1 db fa volt a ház előtt. Jól kiosztottam, hogy miért néz hülyének, és jó lenne, ha nem rabolnánk egymás idejét. De persze nem mindegyik ingatlanos ilyen.

41. 6f257fd90e (válaszként erre: 40. - Nefaria)
2015. júl. 29. 12:08

Szuper, köszi szépen a választ! Igen, így érthetőbb mindenképpen :)


Pont ma reggel láttam, hogy az index lehozott egy cikket amiben az ingatlanügynököket ekézi kicsit, de azt nem hinném hogy tényleg ennyire durva lenne a helyzet, mint ahogy leírja (bár ott inkább az eladó szívatásáról ír). Tuti, hogy embere válogatja.

40. nefaria (válaszként erre: 39. - 6f257fd90e)
2015. júl. 29. 09:12

Bár nem engem kérdeztél, de azért mint ügyvéd, remélem nem baj, ha válaszolok :)


Nincs egységes díjszabás, ez sok mindentől függ. Vételár pl. a kiindulópont, illetve hogy mennyire bonyi a szerződés. Pl. egy 15 M-s ingatlan adásvétele nem ugyanannyi, ha egy eladó egy vevő egyösszegű készpénzes kifizetéssel, mint ha több eladó+haszonélvező, több vevő+haszonélvező, illetve hitellel terhelt és hitelből is fizet. Remélem így érthető :)


De amúgy csak hogy kalkulálj: 0,5-1 % (+ÁFA ha áfás) körül mozog.

39. 6f257fd90e (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. júl. 29. 07:40

Nagyon jó :D De tényleg van egy fajta ösztönösség az emberben sokszor :))


Valamelyik előző kommentedben írtad, hogy az ügyvéd sokat kaszált - mennyibe került az ügyvéd? Nem a te zsebedben szeretnék én turkálni, csak egy "irányár" felől érdeklődnék :)

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 21:37
:DDD
37. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2015. júl. 28. 21:27

Én esküszöm, még a Hoxa óta hallottam ezekről, meg: fejben dől el,stb.

A bevonzásokról is, a tízmilliószoros napról, minden jóról, amit ELÉRHETÜNK, ha igenis, akarjuk.

Nem fiatalasszony vagyok, de valahogy így éltem-élek. Meg kell tanulni!

Képzeld; nagyvásár, 20 éve, harisnyaárusnál 1000 db.-Lycra!Ez kell! Nem hibás? De asszonyom!

Na jó, választ, kibont: a jobb seggén nagy lik DD

Azt mondta az árus, hármat kapok, és ingyen, mert tuti, hogy az az 1 volt hibás, és kikaptam. :))

36. michelle.r (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 21:20

Én meg a legjobba :o)) A titok, hogy soha meg sem fordul a fejemben, hogy nekem ne a legjobb járna valamiből :o)). Néhány éve találkoztam ezzel az elmélettel - csendo a neve - azóta ritkán csúszom ki belőle. A lényege: amire figyelsz, azt valósítod meg az életedben. Én az esetek 99%-ában arra figyelek, amit akarok. A maradék 1%-ban jó nagyokat szoktam pofára esni :))


Egyébként a vicces az egészben, hogy a gyerekeink egy oviba jártak a vevőinkkel, egy éve kerestek házat a környéken, és pár nappal később estek be az OC-ba, mint hogy a mienk bekerült az adatbázisba. Az élet fura dolgokat tud produkálni ;)

35. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2015. júl. 28. 20:52
Rajtunk az ügyvéd keresett jól, mert mindhárom eladását, kettő vásárlását egyhez vittük. Természetes.:))
34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2015. júl. 28. 20:47

Épp ezért jöttem vissza, hogy tisztázzuk: több ezren dolgoznak országszerte, te ilyet fogtál ki, én olyat.

De érdekes, hogy én hajlamos vagyok mindenből a legrosszabba beleakadni.

Ez már egyéni szoc. probléma. DD

Csak jól csinál minden iroda valamit, ha ennyien megélnek.:)

Másik oldalról; az egyik vásárlásnál szerencsém volt, ingatlanos nélkül akadtunk, 27-es házra.

Az eladó egyetlen egynél hirdette, hol? Az Otthonnál. 2 éve volt náluk, egy óvárosi, 8 éves ház. Azért ehhez már bénának kellett lenniük, de ez most nekünk kedvezett. DD

33. michelle.r (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 20:31

Nem cáfoltalak, beszélgetünk..... vagy nem? ;o))


Rengeteg hülye inatlanos van - ez is egy olyan szakma, hogy aki nem talál állást, az megpróbálja.... :S.


Valószínűleg nem voltam nagyon szimpatikus, mert én bementem az irodába, megkérdeztem, ki az, aki 3 évnél régebben dolgozik a környéken, kifaggattam, hány házat adott el, milyen értékben, majd kiválasztottam azt, akit megbíztam az eladással. És tényleg jó választás volt, ilyen értékű házakat az általános vélekedés szerint 9-12 hónap alatt adnak el, ő három hónap alatt.


Ami érdekes, hogy az a kollégája, akinek a vevője vette meg a házat, annak a pasinak volt megbízása arra a lakásra, amit megvettünk, és ugye mi ebben az ügyletben az eladó-ügynökünk vevői voltunk, úgyhogy ezek ketten egy talicska pénzt kerestek karácsonykor :))

32. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2015. júl. 28. 20:18

Aki az -otthonnál a miénkkel / eggyel/foglalkozott volna, olyan hülye volt, hogy már ki is rakták.

Nekem meg ilyen tapasztalatom van, kész.

Nem értem rá egy évig várni, hogy kizárólagos szerződést kössek.

A százalékuk mifelénk veri a többit, 15 milliósnál 760 000 lett volna.De az elképesztő az volt, hogy nem általuk adtam el, mégis kért volna, és ALKUDNI! akart , mikor közöltük, hogy nem jár, mert nem hozta a vevőt ÍRÁSBELI vevői szándékkal. Ez az illető alapvető dolgokat cseszett el.

Nem tehetek arról, hogy beleakadtam.

31. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 20:02

Három éve a házunkat az Otthoncentrum adta el. Kijöttek, felmérték, elkészítették az ajánlatot. Hetente riportot küldtek, néha eljött és beszámolt, milyen mozgás volt.


A kérésünk az volt, csak olyan vevő-jelöltet hozzanak ki, aki vagy készpénzben vásárol, vagy már megvolt a hitelminősítése és tuti megkapja a hitelt. Október elején szerződtünk, karácsonykor kötöttnk szerződést, áprilisban volt a birtokba adás.


Egyetlen vevőt hoztak, ők meg is vették. A lakást is náluk vettük, az elsőt, amibe kivittek meg is vettük.


Bárkinek ajánlom őket, mert nagyon profin végigkísérték az egész folyamatot.


Ja, és a titok, hogy egyetlen irodát bízzon meg az eladó, ha nem akarja, hogy tatárjárás legyen az ingatlanban.


Én is hallok horrorsztorikat, de abban nem csak az iroda a hibás. A vevő határozatlan, hazudik, többtet mond, mint ami a valós lehetősége, az eladó meg azt hiszi, ha neki két lakást kell vennie az eladott ingatlan árából, akkor meg is kapja azt a pénzt, amit elképzel.

30. moonlight13 (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 19:52
Az ügyvédet amúgy is a vevő viszi.
29. fincsi5 (válaszként erre: 27. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 16:32

Az, de ez nem játék, mindenre felkészülni, előre érdeklődni!

Sok mindenre vigyázni kell. Ha pl. már ingatlanossal jártál valahol, meg ne vedd úgy, hogy kihagyjátok. Aztán a foglaló, rengeteg dolog van, vedd fel a kapcsolatot ügyvéddel.:)))

É

28. 6f257fd90e (válaszként erre: 26. - Nefaria)
2015. júl. 28. 16:30
Megjegyeztem, köszi :) Na igen, a gondom a farkastörvénnyel csak az, hogy nem mindig a legjobbat biztosítja, és pont ahogy mondod - olcsó húsnak híg a leve, amit egyszer megpróbál az ember elbliccelni, az lehet, hogy később kamatostól jön vissza.
27. 6f257fd90e (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. júl. 28. 16:29
A férjemmel vennék, de ő még annyira sem jártas, mint én :D kb a vak vezet világtalant kategória vagyunk :P
26. nefaria (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 15:20

nemhogy nem árt, kötelező :) az adásvételi szerződés alapján csak akkor jegyzi be a földhivatal a tulajdonjogot, ha ügyvéd által ellenjegyzett v közjegyzői okiratba foglalt iratot kap. Közjegyzők azért kicsit drágábbak ;)


(ha találsz valamit, és nincs ismerős ügyvéded Bp-n, kereshetsz nyugodtan! Bár az ingatlanos ha lesz, úgyis ajánlja majd a sajátját, mivel visszakap az ügyvédi díjból. Ez nem egy túl jó szokás, de hát ez van, farkastörvények uralkodnak. De annyit véss az eszedbe: olcsó húsnak híg a leve!!!!! Ez sajnos ebben a szakmában is nagy igazság!!!)

25. fincsi5 (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 14:50

Igen, jól gondolod.

Kivel vennél házat? Ő sem járatosabb kicsit e téren?:))

2015. júl. 28. 13:53
Köszi mindenkinek :) remélem, hogy összejön idővel... gondolom egy ügyvéd sem árt az adásvételihez pl
23. nefaria (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 09:50

Én inkább a saját keresést javaslom. Főleg Bp környékén, az interneten minden értelmes hirdetés fennt van. (gondolom az ingatlan.comot ismered?). Úgyis a fele ingatlanos ...

Átvágni nem nagyon tud, hisz úgyis megnézed amit ajánl, úgyis találkozol a tulajjal, tudsz tőle kérdezni.


Ha meg találsz valami jót, akkor szerz.kötés előtt:

- nézz tullapot (neten ha van ügyfélkapud 1e Ft)

- mivel házat keresel, használtat, ezért nézesd meg egy statikussal (nem süllyed-e, nem vizesedik-e, a tető jó-e stb)

- méresd ki földmérővel a telket (a kerítés biztos a telekhatáron van-e, mert ha nem, a szomszéd okozhat kellemetlenséget)


Hát kb ennyi tanácsom van, "gyakorlott" házvásárlóként és ügyvédként :)

22. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 6f257fd90e)
2015. júl. 28. 07:52

Én csak lakást vettem/cseréltem. Ház vásárlásnál azért egy statikus (vagy valami hozzáértő tényleg nem ártana).

Szerintem is a nagy irodák közül válassz, nekik nagyobb a kínálatuk! Azt viszont Neked kell felderítened, hogy milyen a környék, kik lakják, stb. (Én lakás vásárláskor elmentem a kiszemelt helyre este. Volt amikor kutyasétáltató emberkékkel beszélgettem... Sok minden kiderül ilyenkor. :)

21. fincsi5 (válaszként erre: 19. - 6f257fd90e)
2015. júl. 27. 22:15
Hát, nem olyan boltosdi, mint az óvodában. DDD
20. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2015. júl. 27. 21:12

Én ősszel hármat eladtam, kettőt vettem.

Debrecenben a legnagyobbaktól a legkisebbekig,/12/ voltam kapcsolatban, ezért mondom, amit.

2015. júl. 27. 21:09

Végülis... igen :P így már egyszerű, ha más mondja :D


olyan tök ijesztő az egész lakásvásárlásos dolog, majdnem felnőttnek érzem magam tőle :-s

18. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Kisj)
2015. júl. 27. 21:06
Elvileg az eladó fizeti a jutalékot, de gyakorlatilag a vevő fogja kifizetni, mivel annyival magasabb az ingatlan eladási ára.
17. kisj (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 19:12
kicsavarozol egy konnektort és máris látod, hogy miféle vezetékek vannak a falban.
16. kisj (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 19:09
ne húzd le az ingatlanosokat és ne általánosíts, kérlek szépen. :)
15. kisj (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2015. júl. 27. 19:08

Az eladó fizeti a jutalékot.

Sétálj be egy nagy országos hálózatú irodába, meséld el, hogy mit szeretnél, mennyiért és hol. Add meg az email címed, hogy oda küldjön ajánlatokat.

Megnézed és eldöntöd, hogy élőben szeretnéd-e látni.

Ha igen, akkor az ingatlanos boldogan szervez neked egy időpontot, elkísér és segít mindenben.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 6f257fd90e)
2015. júl. 27. 17:08

A kötéseknél lehet pl. látni (a falon dobozzal fedettek) hogy milyen a vezeték, vannak még textil bevonatú kábelek is sanszosak a kigyulladásra. A kábelek, hogy a falba vannak vésve, vagy csatornában mennek, na mondjuk, ha rá van vakolva, akkor azt nem lehet látni.

Vízvezetéket lehet sejteni a burkolat alapján, ha maga a csempe is régi valószínűleg régen nyúltak hozzá, vagy nem egyforma a színe, mintája foltokban, gázvezeték, ha nem hegesztve van, hanem egymásba tekerve, na az is régi, mert csak a hegesztettet veszik át, az egymásba tekertet nem, remélem érthető. Most jutott eszembe a kéményt is nézessétek meg, hogy adott típusú kazánhoz (cirkó) megfelel-e? A nyílászárók sem elhanyagolandók. Én a kiszemelt lakásomat szemügyre venném a napnak több szakában, nincs-e valami zavaró hang a szomszédoktól.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 6f257fd90e)
2015. júl. 27. 16:56

Hát, én ezt nem tudom, hogy a falban lévő vezetéket megnézni??

Azért ne 20-30 éves ingatlant vegyetek, ha lehet.:))

Nem tudom, hányan laknátok, de inkább kisebbet, de jót.:)))

De lesznek itt, akik ebben okosak, reméljük!

Ha valami eszembe jut,vagy tudok kérdezni valakit, írok ide.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook