Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha beáztat a felettünk lévő, és ingóság is tönkremegy, fizet arra is a biztosító? fórum

Ha beáztat a felettünk lévő, és ingóság is tönkremegy, fizet arra is a biztosító? (tudásbázis kérdés)


13. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Globus)
2015. júl. 27. 17:16
Értem, de nem baj. A lényeg most a plafon meg a falak. Remélem korrekt árat adnak majd. Munkadíj is van, az sem olcsó.
12. globus (válaszként erre: 7. - L.Niki18)
2015. júl. 27. 09:34
Ha kidobtad, akkor biztosan nem fizet. Biztosító jogot tart a károsodott ingóságok ellenőrzésére, hozzánk mindig kijöttek, sőt fényképeztek, a pénzt utólag küldték.
11. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2015. júl. 26. 20:31
Értem! Hát köszi mégegyszer! :)
10. kristo_f (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2015. júl. 26. 19:44

Szivesen :)

A festést bízd szakemberre számlásan, ne spórolj rajta

Saját tapasztalat a beázás mennyire nyűgös, pedig nekem ujjgyakorlat volt a tapéta és a festés

Egy hónap után festettem le egy csőtörés beázást és pár hónap, fél év után kiverte a fekete ragya/penész, vagy mi. Ez egy tavalyi eset és a napokban fejeztem be , remélhetőleg végleg.

9. L.Niki18 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2015. júl. 26. 19:24
Köszönöm szépen! :o)
8. kristo_f (válaszként erre: 7. - L.Niki18)
2015. júl. 26. 18:34

Amit kidobtál annak annyi

Festésre lehet felajánl egy összeget, ami ha megfelel kifested magad, de ezt beázás esetén nem ajánlom, mert alattomos a nedvesség.

Csak jópár hónapos száradás után szabad elkezdeni és egyszerű falfesték nem fogja eltakarni a kisárgulást.

Feltétlen Walkyd elötte, de ezt festő ismeri.

A biztositó fizet számla nélkül is, ha bemutatod és tényleg látható hogy a víz miatt ment tönkre.

Lopás, rablás esetén kell a számla

2015. júl. 26. 17:07
Ja, és mivel ez a 2 dolgo elromlott, kidobtam őket, de már azokról nincs meg semmi blokk mert csak addig tartottam amíg a garancia volt rá. Egyébként kb. másfél éve vettük mind a kettőt.
6. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Luijza)
2015. júl. 26. 17:06
Igen egyeztettem a szomszéddal, az ő biztosítója fog fizetni. És még annyi a kérdésem, hogy a biztosító előre fizet vagy majd csak miután megcsináltattam számlával mindent? Köszönöm a válaszokat!
5. Anyagi (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2015. júl. 26. 15:34

Igen, bár lehet, hogy kéri a számlát és mindenképpen avultatja a dolgokat.

Szóval a két éves borotva már csak a felét éri.

2015. júl. 26. 15:31
Igen, fizet. Kitelik belőle az új festés. A felső szomszéddal egyeztess, hogy az ő biztosítója fizessen a tiednek.
2015. júl. 26. 15:27
Egyébként konyha, előszoba fürdőszoba ázik...még most is! Terjed...
2015. júl. 26. 15:26
Beáztunk elég szépen...a felettünk lévő szomszéd rendes volt, mert megadta a nevét és ügyfélszámát, hogy a biztosítója fizeti ki a kárt mivel a beázás tőle jön. Csakhogy a víz ráment a férjem villanyborotvájára és az epilátoromra és persze tönkrement...fizet a biztosító ingóságra is, vagy csak a plafon, oldal falak rendebtételére? Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 26. 15:25
Ha beáztat a felettünk lévő, és ingóság is tönkremegy, fizet arra is a biztosító?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook