Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Manna termékekről? fórum

Mi a véleményetek a Manna termékekről? (tudásbázis kérdés)

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - Mango94)
2018. márc. 10. 19:32
Minden terméken kell, hogy jelöljék az Incit (a termék összes összetevője kell, hogy fel legyen sorolva benne). Azt bogarászd át, nézz utána, melyik mi, akár a krémmánián, de ide is beírhatod, szerintem tudnánk páran segíteni az elemzésében. Ránéztem, tényleg 90 g -os szappan 1670,-Ft? Hát ez rablás! Még a Meskán is olcsóbb, pedig az sem az olcsó kategóriába tartozik... Bocsi, ha nem maradhat, töröld Hoxa.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - TiNikki)
2018. márc. 10. 19:16
Igen, az "illat", amivel telenyomnak minden kozmetikai terméket, mert az orruknál fogva fogják meg a vásárlókat. Pedig a legtöbb esetben ez az "illat" szintetikus, nagyon erős, azt szolgálja, hogy elnyomja az "illatát" a terméknek, mert, ha éreznénk, bizony nem vennénk meg. Én szeretem az illatmentes dolgokat, szeretem érezni mindennek a saját illatát, így biztos, hogy azt kapom, amit szeretnék, nem pacsmagot szintetikus illattal megturbózva.
9. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Mango94)
2018. márc. 10. 19:11

"A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Manna Natúr Kozmetikum Kft. megalapozatlan hatásokkal reklámozta egyes termékeit. A GVH a jogsértésért 5 000 000 forint bírságot szabott ki a vállalkozásra. Az eljárás 29 féle Manna terméket érintett. A különböző szappanok, a vajak (krémek), a fürdőgolyók, a szépségolajok, az illóolajok és a virágvíz kozmetikumnak minősülnek.


A GVH úgy ítélte meg, hogy a vállalkozás széles körben alkalmazott a kozmetikai funkciókat kisebb-nagyobb mértékben meghaladó állításokat 25 termékéről értékesítési célú, www.mannaszappan.hu honlapján 2013 júliusától 2014 októberéig. Az egyes termékeknek

megalapozatlan gyógyító hatásokat,

bizonyítatlan egészségre vonatkozó kedvező hatásokat, és

egyéb, a termékek használatától várható eredményekre utaló, bizonyítékokkal alá nem támasztott hatásokat


tulajdonított.


A fogyasztók több elektronikus csatornán is közzétett, intenzív figyelemfelhívás hatására juthattak el a honlapra, amelyen tanácsadással és az egyes termékek különböző komplex kedvező hatásainak ismertetésével találkozhattak.

Tudni kell igazolni, amit a reklámokban állítanak


A GVH ismét megfogalmazta, hogy a piaci szereplőknek igazolniuk kell a kozmetikumoknál is az általuk közzétett állítások valóságtartalmát a fogyasztók és a versenysemlegesség érdekében – különösen igaz ez az olyan érzékeny állításoknál, mint a különböző betegségek, egészségügyi problémák megelőzését, megoldását, illetve a tüneteik kezelését ígérő üzenetek.

egy állítás nem tekinthető igazoltnak az összetevőkre vonatkozó tanulmányok, szakcikkek felsorolása vagy bemutatása révén, valamint a bizonyítékok relevanciája, illetve az összefüggések ismertetése nélkül, még egykomponensű termékek esetében sem.


Ellenkező esetben bármely – adott esetben interneten bárki számára elérhető – tanulmány vagy szakcikk egyetlen mondatára lehetne kereskedelmi gyakorlatot építeni minden egyéb felelősség nélkül. További elvárás, hogy a vállalkozásoknak már reklámjaik közzététele előtt kell rendelkezniük a bizonyítékokkal.


A GVH a bírság kiszabásakor a jogsértéssel érintett termékekből származó időszaki árbevételt vette alapul.

A GVH enyhítő körülményként értékelte, hogy a vállalkozás

együttműködési szándéka jeleként módosította kereskedelmi gyakorlatát,

100 százalékos pénz-visszafizetési garanciát alkalmaz.


A GVH az eljárást megszüntette a Manna Kreatív Zrt.-vel szemben, valamint egyes kereskedelmi gyakorlatok vonatkozásában." Ezt olvastam anno, azóta sok olyan kézműves dolgokat vettem, ami tényleg kézműves (szappan, nappali arckrém, sheavajhabos testápoló, Aptyűnak borotvaszappan stb.), ami nekem bevált, igaz, nem egy nagy manufaktúrától, hanem máshonnan, ill. kaptam sok mindent ajándékként is. Igaza van azoknak, akik írták, hogy olcsóbban is hozzá lehet jutni ezekhez a termékekhez, akár jobb minőségben is.

2015. okt. 21. 13:39

Szia! Én több terméket is rendeltem, volt ami bevált, de inkább csak az illata miatt... Nem voltam elképráztatva. Az ár érték arány nekem kicsit elüt...

Happy Skint nézd meg! wwww.happyskin.hu

Egy magyar doktornő és természetgyógyász hölgy natúr termékei. Én nagyon elégedett vagyok, több terméket is kipróbáltam, főleg hidratáló arckrémeket.

Most kaptak Magyar Termék Nagydíjat is!!

2015. júl. 26. 14:37

a szappanok jók szerintem, és hosszú távon érdemes használni őket, hogy érezhető hatásuk legyen.

csak azt mondtam korábban, hogy ugyanilyen minőséget máshol kb fél áron meg lehet venni. (ha ez számít).

de ha nem gond, hogy mennyibe kerülnek a manna szappanok, akkor nyugodtan megvásárolhatod, mert nem veszel rosszat! :)


tipp: ha bp-i vagy, a mammut 1 aljában (legalsó szint, a "föld alatt" van egy olivia szappan bolt. ott mindig van akciós kosár, amiben féláron vannak a szappanjaik, mert mondjuk ferde rajta a felirat, vagy ilyesmi... érdemes megnézni:))

2015. júl. 26. 13:51
Én is kipróbáltam a Fekete szappanjukat, jónak tünt, valamennyi pattanás lement, de csodát nem művelt. Azért kérdezem, hogy érdemes e vajon folytatni..
2015. júl. 26. 13:25

Én használom, párszor rendeltem. Önállóan tényleg nagyon drágák, csomagban annyira talán nem vészes. Bár kicsik a szappanok. Viszont kapsz ajándékot. :D

Eleinte jónak tűnt, eltüntette a pattanásaimat, puha lett az arcom, és kellemes volt az illatuk is. Ma már csak elhasználom a maradékokat, de nem gondolkodok új vásárlásán. Majd meglátjuk, lehet, hogy tele leszek mindenféle ragyával, ha elfogynak. :D

Ahogy Gatitaaa írja, ez csak szappan.

2015. júl. 26. 12:37

[link]


Nagyon olcsó, a barátnőm már sokszor rendelt innen és nagyon dicsérik az anyukájával. :) Ez csak szappan.

2015. júl. 26. 12:29
Rohadt drága.Egy magánember sokkal olcsóbban kihozza neked ugyanazt.
2015. júl. 26. 12:14

hát, ha neked megéri, akkor vedd meg.

jók a szappanok, a többi terméket annyira nem ismerem, vagy szerintem annyira nem nagy szám.


de fele ennyiért ugyanilyen alapanyagokból, ugyanilyen kézműves szappanokat tudsz venni máshonnan (neten nézz körbe, vagy nagyobb "bioboltokban"), igaz, azoknak nem annyira jó a marketingje, mint a mannaszappanoknak :)

2015. júl. 26. 12:06

Sziasztok!


Állítólag a Manna termékek csak természetes anyagokat tartalmaznak, viszont elég drágák. Megéri ennyit költeni rá?


Próbáltátok már, vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook