Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zöldbab születése fórum

Zöldbab születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zöldbab születése

15. talpraállok (válaszként erre: 14. - Orto)
2015. szept. 16. 08:08

Köszönöm! Debrecenben szültem a Klinikán, fogadott orvosnál. Minden elismerésem az ott dolgozóknak, főorvostól a csecsemős nővéreken át, a gyerekágyas nővéreken keresztül a takarítókig...

Tanácsot nem igazán tudok adni. 1 héttel a kiírás előtt egyszer már felküldtek a szülőszobára, a pici agyi oxigénellátása a normál érték minimumán mozgott az uh pillanatnyi adatai szerint, és a doki meg akarta nézni hosszabb távon, úgyhogy NST-re kötöttek 3 órára. Na akkor annyira féltem, hogy majdnem végig sírtam a 3 órát, pedig akkor még nem történt semmi. Akkor éreztem először, hogy itt nemsokára lesz valami... Mikor a következő vizsgálatra mentünk, akkor már nyugodtabb voltam, és ez a nyugalom napról napra erősödött. A félelem leküzdésében két ember segített: a férjem, aki végig velem volt (minden vizsgálatra jött velem az utolsó 3 hétben), és végig fogta a kezem, kivéve persze a császár alatt, mert a műtőbe nem jöhetett be, de ott volt 2 méterre tőlem, egy plexi fal mögött. A másik személy az orvosom, akiben 100 %-ig megbíztam, és ő is nyugtatott. Le volt tesztelve a doki, hiszem tesóm fél évvel korábban szintén ennél a dokinál szülte meg egészségesen a kislányát. Úgyhogy szerintem a legfontosabb, hogy legyen dokid, akiben megbízol, és aki ténylegesen figyel rád, foglalkozik veled. Mi őt a 20. héten fogadtuk meg, és onnantól végig figyelemmel kísérte a terhességet. Úgyhogy engem az nyugtatott, hogy normális körülmények között, maximálisan jó kezekben voltam végig. És pont ezek miatt nem féltem semmitől, mert tudtam, hogy ne adj isten valami baj történne, akkor is jó helyen vagyok, szakmailag és emberileg is a legjobb kezekben!!! Más tanácsom nincs, mert nálunk tényleg annyira gyorsan történt minden, hogy míg a kórházig tartó utat végig izgultam a szülés reggelén (már akkor volt egy olyan érzésem, hogy ma lesz valami), de ahogy elkezdődött az egész, onnantól 2 óra múlva már kint is volt Zöldbab, időm sem volt félni vagy megijedni. Így utólag már nem bánom a császárt, gyors volt, fájdalommentes, és a pici is egészséges!!! A sebem is gyönyörű - már amennyire egy műtéti heg lehet az. Az első felállás kegyetlen volt, de segítettek a nővérek felállni, zuhanyozni, és utána lejutni a gyerekágyra. Szóval tényleg csak annyira, hogy bizalom az orvossal szemben, kell egy társ, aki tényleg melletted van, segít és támogat, és annyi, hogy pihenj sokat a végén, mert szükség lesz az energiádra (pláne, ha spontán szülésed lesz). Minden jót kívánok Neked/Nektek! :-)

14. orto (válaszként erre: 12. - Talpraállok)
2015. szept. 4. 17:16
Gratulálok a Kisbabátokhoz! Én mindkét szülés formától tartok! Mi most 6 hónaposak vagyunk, van még egy kis idő addig! Ti hol szültetek? Milyen tanácsokat tudnál adni a félelem leküzdésére?
2015. júl. 31. 06:46
Gratulálok! Boldogságos babázást! :)
2015. júl. 28. 08:25
Köszönjük a gratulációkat és jókívánságokat! :-) Egribörd-nek igaza van. Mivel nem indult magától a szülés, sem fájásom nem volt, se nem tágultam semmit addig, és a burkot is ő repesztette meg, ezért órákig elhúzódott volna a spontán... így fennállt a veszélye, hogy a gyerek nyel a vízből. Ezt pedig nem kockáztathattuk meg. A férjem elcsípett egy olyan mondatot, mikor vizsgálták a köldökzsinórt, hogy: ez a kaki nem most került a vízbe... Előző nap reggel még tuti nem volt benne, akkor vizsgáltak, és gondolom a magzatvíz színéből tudta a doki is, hogy nincs mire várni, azért volt sürgős. Így utólag már örülök neki, időm sem volt félni vagy aggódni, és Zöldbab egészséges, csak az számít!!! :-)
11. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Talpraállok)
2015. júl. 27. 13:35
Gratulalok a kisbabahoz, nagyon aranyos beceneve van :)
10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - VACak82)
2015. júl. 27. 13:33
Igen, a meconiumos magzatviz egy igen csak eros indok a csaszarra. Tudok olyan esetrol, ahol a huvelyi szules kakis magzatviz melletti eroltetese intenziv osztalyra juttatta a kisbabat (fertozes). Nalunk is ugyanez volt: meglatta az orvos a kakis magzatvizet, gondolkodas nelkul elrendelte a csaszart.
9. Shadow Angel (válaszként erre: 7. - VACak82)
2015. júl. 26. 22:05

Nem mindenhol az, az biztos. Nekem is magzatszurkos volt a víz, mégis természetes úton szültem a kisfiam 5 óra alatt. A tágulásra segítettek rá, mert az indult nehezen, hiába voltak fájások.


Anyukának gratulálok a csepp "zöldséghez". :)

2015. júl. 26. 19:33
Szívből gratulálok! Rettegtem, hogy Zöldbab a neve, így a Viviennek is szívből örülök. Mocsaras Milakunisz óta már kicsit gyenge az idegrendszerem...
2015. júl. 26. 19:31

Itt is gratulálok!!!

Ha belekakil a vízbe az egyértelműen császárt jelent? Én azt hittem attól még engednek huvelyi úton csak megsiettetik. Vagy annyira nem tagultal? De ha jól értem időd se volt tagulni mert elég gyorsan döntött a doki. Nem megkérdőjelezni akarom csak nem gondoltam,hogy emiatt mutobe visznek egyből.

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - Talpraállok)
2015. júl. 26. 10:25

jaj nekem, megnyugodtam :D


ja és gratulálok ezúton :)

5. gigi> (válaszként erre: 1. - Talpraállok)
2015. júl. 26. 10:24
Gratulálok! Jó egészséget,sok boldogságot kívánok az egész családnak. Annak idején az én fiam is Július 15-én született :)
4. talpraállok (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2015. júl. 26. 10:16

Jajj, dehogy is! :-D Viviennek hívják!

Azért lett Zöldbab, mert én Cukorborsónak hívtam, amikor még a pocakban volt. Egyszer mondtam apukámnak, hogy így Cukorborsó, úgy Cukorborsó, ő meg búcsúzáskor azt mondta, hogy vigyázzak az unokájára, Zöldbabra, mert csak annyit jegyzett meg, hogy valami zöldség. És így ráragadt a Zöldbab, mindenki így hívta a családban, és a baráti társaságban. :-)

2015. júl. 26. 10:12
szia! sok szeretettel gratulálok a kis Vivienhez. jo egészséget es sok boldogságot:)
2015. júl. 26. 09:18

Ne haragudj de azt hittem kertészeti tipp lesz XD XD


ugye nem az a neve mert 2 perce csapkodok mint egy retardált fóka XD XD

2015. júl. 26. 09:08
Első babás kismamaként izgatottan készültünk Zöldbab érkezésére. Féltem a császártól, szerettem volna spontán szülni, de sajnos nem úgy alakultak a dolgok! Megszenvedtünk a tejcsivel is, de azóta jól mennek a dolgok. Ha valakit érdekel, azt is szívesen megosztom veletek.

Ugrás a teljes írásra: Zöldbab születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook