Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? fórum

Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
127. Dodi44
2020. aug. 15. 22:19

Az eletben soha senki nem fog adni neki semmit ingyen! Csak valamit valamiert!

Ezt jobb ha mar kiskoraban megszokja, es felnott koraban nem fogja azt hinni, hogy a tarsadalom tartozik neki csaka zert mert o a vilagra jott!!!

En sem kaptam soha semmi heti, vagy havi"jaradekot", es a fiam sem lanyom, nem kapott semmit, ha penzre volt szuksege, valami alkalmi munkaval (lanyom agyerekekre vigyazott, a fiam fuvet vagott masoknak) mindig megteremtek maguknak azt!

Akik megszokjak, hogy amit csak akar, semmiert megkapjak, csak kovetelozniek kell erte, azokbol lesznek a neveletlen, tiszteletlen, modortalan felnottek.

(Ez az en velemenyem. )

[Mindket gyerekem rendes ember lett, (az egyik mernok, a masik ugyved).]

126. 184481d874 (válaszként erre: 117. - Gribedli***)
2020. aug. 15. 21:00
igaz
2020. aug. 15. 20:59
Mi az ,hogy köteles vagy? A saját gyerekeddel való kapcsoalt és az anyagi helyzeted határozza meg mit engedsz meg a kamasz gyerekednek.Erre nincs szabály.Holtig tanulunk,mert nehéz gyereket nevelni,az ujjunk sem egyforma.Nincs két egyforma élethelyzet.Hogy mit engedsz meg a gyerekednek saját belátásod szerint van és senki sem szólhat bele.ha távedsz és vétsz ,melléfogsz dolgokban,együtt kell rendbe hoznod.
124. kattyus (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2015. júl. 28. 13:09
Ezekre én is kíváncsi lennék. Baromi nehéz a kamasszal.
123. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 28. 12:15
persze attól függ mire költené, haverokra vagy magára amennyiben magára hasznos dologra
122. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 28. 08:20
Remélem, hogy megnyugodtál, ő is és ezek után visszavesz egy kicsit, és nem követelőzik. Mit mondott a családsegítő a nagykorúsításra (sejtem, mit), de jobban érdekel, hogy hogy reagált erre a nagylány?:)
121. Mezei Virág (válaszként erre: 118. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 28. 07:26

Te mit szeretnél?

Az én gyerekeim kaptak feladatokat és meg is csinálták mire mi hazaértünk. Egy családban mindenkinek van tennivalója. A gyerekek segítsenek otthon. A te lányod mit vállal?

120. fincsi5 (válaszként erre: 118. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 27. 21:49

Tarts ki, és ha már tudtál vele beszélgetni, amikor csak alkalom van rá, mindig tedd ezt!

Hátha megnyílik, és lecsillapodik. :)))))


A másik két gyerek adjon erőt neked.:))

119. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 118. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 27. 21:47
Simán meghurcolna, feljelentené az anyját... nagy düh, neheztelés lehet benne irántad.
2015. júl. 27. 21:27

Voltunk a családsegítőnél ,elmondta a lánynak a lehetőségeit.

Nem vagyok köteles pénzt adni neki.

Beszélgettünk de még mindig nem tudom mit szeretne.

Mindenesetre én szorgosan gyüjtök tovább.

117. gribedli*** (válaszként erre: 103. - Muraja)
2015. júl. 27. 18:35

Te meg halod, menyél kamiont vezetni, nem is ertem, hogy tudtal gyerekett nevelni, ha te fojton kamijont vezetel, azalat kivel volt a gyerek? megis osztod az eszt arol, hogy hogyan kel gyereket nevelni. Gondolomm kamijonzás közbenn szereszted a pedagogussi diplomàdatt is.


Na, most megpróbáltam Murajául írni, remélem, így leesik.

116. gribedli*** (válaszként erre: 107. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 27. 18:27
Nou plíz! Ez de nagy:D
115. gribedli*** (válaszként erre: 103. - Muraja)
2015. júl. 27. 18:25

Ne haragudj, de amikor olvasol, ha nem is érdekel a nyelvtan, ragad. Mert ezt látod minden sorban, minden oldalon, amit olvasol és automatikusan rád ragad. Mert nem látod helytelenül írva. Te meg úgy írsz magyarul, mintha csak hallásból tanultál volna és megpróbálnád valahogy kikövetkeztetni, hogy vajon hogy írják. Sőt, sok dolgot még ejteni sem ejtenek úgy, ahogy te írod. Ezek után szerintem normális, hogy egy-két ember nem tudja értelmezni amit írsz, de a mentalitásod az, amire felfigyeltem, tényleg minden kis apróságból akkora balhét csinálsz, hogy az nonszensz. Nem értek egyet azzal, hogy a gyerektől semmit ne követeljen az ember, hiszen a család az első embercsoport, ahol egy gyerek szocializálódik. És nem kell őt mindenben kiszolgálni, nem kell mindent ráhagyni. Vannak szabályok, nem kell mindig megvárni, hogy spontán alkalmazkodjék, mert te azt írod, hogy a tieid spontán segítettek, mindig ők akartak segíteni, te nem kérted.


Nem érted, hogy a gyerekek nagy része nem ilyen, és igenis mondani kell neki, hogy segítsen? Pénzelni, ha már bebizonyosodott, hogy nem tud vele bánni? Milyen tanács az, hogy mindent rá kell hagyni???

114. fincsi5 (válaszként erre: 108. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 16:52

Én is ilyen rafkós voltam. Mikor dolgozni kezdtem, "nagy kegyesen" hazaadtam a pénzt, az már más dolog, hogy a tripláját hordtam el utána.D


/De kicsit eltértünk, nem szól ránk a fórumindító? Pont nem ilyen gondja van. /

2015. júl. 27. 16:45

Diákmunka

[link]


"Amennyiben kedvet kaptál a munkához és elmúltál 15 éves, jó helyen jársz"

112. Mezei Virág (válaszként erre: 111. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 16:30
;)
111. l.luiselotte (válaszként erre: 109. - Mezei Virág)
2015. júl. 27. 16:28

Persze hogy nem, kösz szépen hogy szóltál,

De én csak a címet és a 1 hsz-t néztem.

2015. júl. 27. 16:28
109. Mezei Virág (válaszként erre: 108. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 16:27

El kellett volna olvasnod a 7. hsz.t!

Ilyen gyereknek én nem tudnék jó szívvel adni... :(

Alaposan el kéne vele beszélgetni a kötelezettségekről...

2015. júl. 27. 16:22

Azt hiszem, hogy köteles vagy.Amikor gyermeket vállaltál,szerintem erre is kellett gondolni vagy emlékezzél vissza a kamaszkorodra, amikor biztosan te is kaptál a szüleidtől.Mert ki adjon neki, ha nem, te? esetleg az édesapja ?

Saját negativ tapasztalatom, én a fiamnak alsótagozatos korától ajánlok fel zsebpénzt, de vagy el sem fogadja,v ha mégis, soha nem költött belőle, hanem az égvilágon mindent 24 év alatt ( jelenleg nappalis egyetemi hallgató ) velem vetet meg, és büszkén mondja, hogy neki nincs szüksége pénzre.

Kap ösztöndijat is, ahhoz sem nyúl hozzá.

107. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 103. - Muraja)
2015. júl. 27. 16:15

Ehhez vajon mit szólna a német, az angol, a francia, stb.?? Semmi grammatika, csak kiejtés???? Nou plíz!!!!

Miért nem tiszteled meg a másik nyelvét, ha már ennyire erôlködsz??

106. Muraja (válaszként erre: 105. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 27. 15:51
nagyon közöönseges vagy esagresziv no de az a tied !en hozzad nem szoltam !
105. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 103. - Muraja)
2015. júl. 27. 15:47
Ha már ennyire pongyola vagy, jobb lenne, ha magyarul meg sem szólalnál!!!
104. unom (válaszként erre: 103. - Muraja)
2015. júl. 27. 15:44
A magyar nyelv jellegzetessége, hogy ha másképp írod megváltozik a jelentése. Ha olvastál magyarul ezt tudod.
103. Muraja (válaszként erre: 102. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 15:42

Ismetlem , nem erdekel a gramatika ! engem a könyvek vilaga erdekel ! azegyik nyelvnek a " gramatikai " szabaj az volt hogy ugy irjal ahogy halod - tehat fonetikusan !

Ne nezel le senkit sem mert rajtad fog vissza utödni , inkab meny es fözel a karfiol levekböl egy jo vacsorat mert ugye ? kar kidobni .

102. gribedli*** (válaszként erre: 100. - Muraja)
2015. júl. 27. 15:38
Na, ezt már tényleg nem hiszem el! Ha te magyar irodalmat olvastál volna, pláne nem írnál ilyen rosszul.
101. fincsi5 (válaszként erre: 91. - Globus)
2015. júl. 27. 15:37

Én meg olyan hülye voltam, egy teán kívül semmit nem csinálhatott otthon, bár ha rumlit láttam, minden repült: csináljon rendet!

Mikor elköltözött, én csodálkoztam legjobban: a szárítóra úgy rakta a ruhát, ahogy én, inget vasaláskor úgy csinálta, ahogy én.....szóval, volt esze a gyereknek: figyelt.

Olyanokat főz, hogy csak nézünk. :))))

100. Muraja (válaszként erre: 97. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 15:36

Nem senkim soha nem volt magyar , baratom - parom ö magyar de volt sok sok ismerös es baratom . Es tetszett a irodalom , Kodolanyi Janos volt aki megszeretette velem a magyar irodalmat.

Uj eg uj föld , Egö csipke bokor , En vagyok , Julianusz barat es a többi . Ugyesen dolgoszta fel a Gilgames eposzat regenyre formalta .

99. gribedli*** (válaszként erre: 98. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 15:36
:DDD
98. fincsi5 (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 15:32
Küldjük a Gyámügyet! DD Kiskorúakat dolgoztatni, még ilyet. D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook