Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejcukor-érzékenység vagy tejallergia? fórum

Tejcukor-érzékenység vagy tejallergia? (beszélgetős fórum)


18. Derya (válaszként erre: 17. - Micy)
2015. júl. 27. 10:04

jobbulast kivanok a picinek.


nyilvan tapasztalatbol irtam, amit irtam...


gluten vagy tejtermek, tokmindegy, egyiket sem lenne szabad megenni, nemhogy egy babanak adni. :-(

17. Micy
2015. júl. 27. 09:59

Köszi a válaszokat, természetesen mi is azon vagyunk, hogy ezt kivizsgálja szakember, de addig is, míg ez megtörténik, kb jó lenne megfigyelés alapján belőni, valóban a tejjel van-e gond (hisz a gluténérzékenységnél is hasonlóak a panaszok, mint a laktózintoleranciánál), azon felül nem ártana tudni, hogy a tejes dolgok közül mit bír. Most kb 3-4 napja nem kap tejeset, (felvágottakat és akekeszeket is szűröm), pici javult a széklete, de szerintem még pár napig folytatom a megfigyelést...


Azért ha van vkinek tapasztalat ilyen téren, kérlek írjátok meg!

16. kszb (válaszként erre: 15. - Derya)
2015. júl. 27. 06:25
:D ok, csak nem értettem :)
15. Derya (válaszként erre: 14. - Kszb)
2015. júl. 26. 18:22

:-D

azert, mert beneztem... :-D

14. kszb (válaszként erre: 13. - Derya)
2015. júl. 26. 18:20
ezt miért nekem? Nem én vagyok az alap kérdező :) Én csak válaszoltam, h gasztrora vinném a gyereket, de a tejes dolgokat addig is kiiktathatja :)
13. Derya (válaszként erre: 12. - Kszb)
2015. júl. 26. 17:06

vegul is nem kaptal valaszt a kerdeseidre, ahogy latom...


a laktoz ill. a tejfeherje allergianak kulonbozoek a tunetei.

a hasmenes fokent a laktozra utal, de ha kiuteses foleg az arca, az meg a tejfeherjere.

ha allergias ra, akkor ellenanyagot termel a szervezete, illetve van mas parameter is ami mutatja, vervetelbol.

maga a hasmenes mar gyorsan enyhul, de csak a belflora rendbejovetelevel lesz teljesen normalis.

most akkor mi a helyzet? hany napja nem adsz neki tejeset?

vigyazni kell nagyon, mert sajnos szinte mindenbe beleteszik, olyan etlekbe is, amibe nem is gondolna az ember es nem is foghato fol, hogy mi dolga van benne.

ha adsz neki ilyen felvagott feleket, azokban is van a legnagyobb reszeben, nem tudom, hogy edessgeket adsz-e neki, ha igen, akkor azokba is tesznek nagyon keves kivetellel.

es sorolhatnam... :-(

egyebirant, a tejtermekek elhagyasaval csak hasznalsz a gyereknek, mindenkeppen, akkor is, ha arra allergias es akkor is, ha nem arra, hanem valami masra.

12. kszb (válaszként erre: 11. - Derya)
2015. júl. 26. 14:09
persze, hát így írtam elsőre is :)
11. Derya (válaszként erre: 9. - Kszb)
2015. júl. 26. 10:43

a tejet, tejtermeket mindenkeppen el kelenne hagyni, de el lehet vinni gasztroenterologushoz is... :-)

szerintem. :-)

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Kszb)
2015. júl. 26. 10:18
Persze, az az alap.
9. kszb (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2015. júl. 26. 07:25
én ezért mondom, h kísérletezés helyett, biztosan elvinném gasztrora.
8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Derya)
2015. júl. 25. 21:31

Vagy valami más is. :(

Nehéz ezeket belőni. :(

7. Derya (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2015. júl. 25. 20:48
nem biztos, hogy laktozerzekenyseg, tejfeherje allergia is lehet, vagy akar mindketto is....
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Micy)
2015. júl. 25. 16:23
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Micy)
2015. júl. 25. 16:21

A sajtokból pl. a Pannónia elvileg adható laktóz intolerancia esetén is. Persze mindent ki kell tapasztalni. Első körben vonj meg minden ilyen jellegűt az étkezéséből.


Egyébként ezeket is elolvashatod. Valahol van a neten egy lista, hogy melyik termékeket ehetik a laktózérzékenyek. Ha megtalálom, belinkelem.


[link]


[link]

4. Derya (válaszként erre: 1. - Micy)
2015. júl. 24. 18:38
az attol fugg, hogy mennyire ment tonkre a belfloraja, de javulas valoszinuleg mar egeszen gyorasna varhato.
2015. júl. 24. 17:08
Ahhoz,hogy az allergén kiürüljön kb 2-3 hónap kell a tünetek javulásig kb 2-3 hét.
2. kszb
2015. júl. 24. 16:58
én elmennék gasztroenterológushoz. Ettől függetlenül a tejet megvonhatod tőle, abból baja nem lesz. Max egy tapasztalatot már tudtok mondani az orvosnak.
1. Micy
2015. júl. 24. 16:42

Szeretnék tapasztalatokat kérni.


A kislányom 1,5 éves lesz és valószínűleg a tej/termékek fogyasztása miatt nem hízik megfelelő ütemben, ráadásul naponta 4* kakil és elég lágy, olykor szinte hasmenéses állagú.


A gyerekorvos a tejre gyanakszik, így abban

maradtunk, megpróbálok tőle minden tejeset megvonni és meglátjuk, rendeződik-e a probléma.

Ha így teszek, mennyi idő alatt várható javulás, vagyis hogy a híg széklet átalakul? És hogyan tudom majd meg, hogy a tejfehérjére vagy a tejcukkora allergiás / érzékeny? (Tejet még soha nem kapott, de joghurtot, sajtot, túrót, tejes készítményeket igen. )


Várom a tapasztalatokat, köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook