Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tárgyadományozás ügyében hova érdemes fordulni? fórum

Tárgyadományozás ügyében hova érdemes fordulni? (tudásbázis kérdés)

2017. okt. 13. 11:47
Jogi segítséget szeretnék kérni! Ha valakinek segíteni akarunk és az interneten szeretnénk neki adományt gyűjteni (tárgyakat), ezt megtehetjük-e? Kell-e hozzá engedély. Ide mindenki a nem használt tárgyit tenné fel licitálásra (kis összegek), amit aztán közösen adományban felajánlanánk! Milyen szabályai vannak ennek?
6. Sz.Ilus (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 23. 18:54
Ez jó ötlet, csak sajnos nincs kapcsolatom a helyi védőnővel...abban sem vagyok biztos, kik dolgoznak a mi körzetünkben, még nincsenek gyermekeim.
5. kszb
2015. júl. 23. 18:41
Hu, bocsánat, nem ide szántam. A telefonom úgy tűnik okosabb már nálam :o
4. kszb
2015. júl. 23. 18:38
Hát én megnézném, amint az én anyósommal leülsz megbeszélni egy ilyet :D szemtől pofába hazudik :D akár hiszed, akár nem, van az az ember, akivel szemben ez az elmélet puszta utopia :)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Sz.Ilus)
2015. júl. 23. 18:16
Ha nem tudsz a környezetedben ilyen családokról, akinek szüksége lenne rá, akkor érdeklődj a védőnőtől, szerinte kinek lenne rá szüksége?
2015. júl. 23. 18:08

Személyesen vidd el egy általad kiszemelt gyermekintézménybe.

Én igy adtam le egy kórház gyermekosztályára, egy közeli óvodában, és könyveket a legközelebbi könyvtárba.

Nagyon örültek neki, főleg, hogy a gyermekosztályt pont Karácsonykor sikerült meglátogatnom.

2015. júl. 23. 17:57

Sziasztok!


Lenne jópár gyermekjáték, illetve mesekönyv+ifjúsági irodalom, amelyeket jótékony célra szeretnénk felajánlani. Ezek a barátaimé/családtagjaimé, ill. az enyémek voltak, tehát használtak, de jó állapotban vannak.

Sajnos van már 1-2 rossz tapasztalatom bizonyos alapítványokkal, ill. otthonokkal kapcsolatosan - ezeket inkább nem nevezném meg. A lényeg az, hogy ezeken a helyeken az adományok nagy része nem érkezett meg azokhoz a gyerekekhez, és/vagy hátrányos helyzetű emberekhez, akiknek az egész szólt volna.

Épp ezért, Titeket szeretnélek megkérdezni...Akiknek van pozitív tapasztalata, akár gyermekkórházakkal, vagy bármely más intézménnyel kapcsolatosan, ahol fogadnának ilyen eszközöket, kérem, ossza meg velem. (Akár úgy, hogy ő maga is adományozott, esetleg az ő kisgyermekét kezelték kórházban/rehabon, stb.)

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook