Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vitatkozástól és kiabálástól lehet valami baja a kisbabámnak? fórum

A vitatkozástól és kiabálástól lehet valami baja a kisbabámnak? (beszélgetős fórum)


2015. júl. 26. 04:31

Ha folyamatos állandó a stressz, semmiképp nem használ egyikőtöknek sem.


Vita, veszekedés mindenhol előfordul. Az nem mindegy milyen mennyiségben és minőségben.

25. Gramofon (válaszként erre: 24. - Egypt)
2015. júl. 26. 03:45
Ok. Mivel ez áll tőlem a legtávolabb. Igazad van.:)
24. egypt (válaszként erre: 22. - Gramofon)
2015. júl. 25. 22:21
Ne haragudj, de érdemes lenne feltételes módot használnod, nem pedig kijelentő módban írnod feltételezésekről és lehetőségekről. "JöHETnek elő." A legtöbb anya kiabál és kiborul néha, mégsem küzdenek ettől tömegesen pszichés és mentális zavarral a gyerekeik. Ahhoz ennél jóval több kell. Pl. én sem lettem pszichés beteg, pedig az én szüleim is veszekedtek néha, mint a legtöbben Tök fölösleges egy kismamát riogatnod ilyenekkel. Ha emiatt elkezd szorongani meg parázni, na azzal tényleg árthat a babának meg magának.
2015. júl. 25. 19:16
Nem okoskodni akarok. Segíteni.
2015. júl. 25. 19:14
Az anya negatív érzelmei a magzatban sejtszinten negatív provramként rögzūlnek. Ezek kèzőbb akár egy szóra, hangsújra èletre kelnek. Ezzel pszihés, mentális zavarok jönnek elő..látszólag minden ok nélkūl. Bocs :(
21. MZsanett (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. júl. 25. 14:44
Szerintem akkor okozhatnál kárt a babának, ha folyamatosan feszült lennél és soha nem éreznéd magad jól a bőrödben. De ha ezek csak ilyen hangulatváltozások, de amúgy érzi a baba, hogy szereted őt, akkor biztos nem lesz semmi baja.
20. kristo_f (válaszként erre: 18. - Gramofon)
2015. júl. 25. 14:29

Annyi volt csak a tulzás, hogy ex katedra kijelentetted. A többi bizonyára ugy van

Nem csak fizikai károsodás van, hanem ha általánis a hisztis veszekedő hangulat, később pszichés károkat okozhat

Ez nehezen "gyógyitható" vagy egyáltalán nem és a serdülő, felnőtt korban okozhat gondokat a kapcsolatokban

Tehát csak lehetséges,

mint ahogy a mindig dohányzó nőnek is születik egészséges gyermeke, az esély a tudomány szerint nagyobb a károsodásra

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Gramofon)
2015. júl. 25. 06:24
Nem akartál gáncsoskodni, de nem tudhatod, hogy baja lesz! Ezt így nem jelentheted ki. Egy idegeskedéstől semmi baja nem lesz. Ha rendszeres még akkor sem biztos.
2015. júl. 24. 04:11
A gyerek a fogantatás pillanatától átveszi az anya érzésvilágát. Nagy terheket tudunk azokra pakolni, akik a legfontosabbak lesznek számunkra. Nem gáncsoskodás volt a célom, amikor írtam, hanem az őszinte segíteni akarás. Ha bárkit megbántottam, elnézést kérek Tőle.
17. egypt (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2015. júl. 23. 16:59
Nyilván tudod, hogy az anya hangulatát a babák megérzik, ha ideges vagy, nyugtalan lesz, stb., és legrosszabb esetben el lehet vetélni a nagy izgalomtól, de a babának szervi baja meg egyebek nem lehetnek ilyesmitől. Teljesen kizárt.
16. kszb (válaszként erre: 15. - Egypt)
2015. júl. 23. 15:42
és mindjárt megtudjuk a szakmáját is a kérdésedre válaszul, csak h nyomatékosítson,mert ő azért tudja jobban :D már most könyvelem, h diplomás őstudor :D (tudnék sorolni legalább 3 szakmát, aminek vallani fogja magát, de h diplomás, az is biztos :D )
15. egypt (válaszként erre: 14. - Gramofon)
2015. júl. 23. 15:40

"...sőt lesz is."

Na ne mondd! És mégis mi baja lesz? Ha már ilyen biztosan tudod.

2015. júl. 23. 14:48
Lehet, sőt lesz is. A kisgyerek 6-7 éves koráig rendkívül intenzíven reagálja le az anya érzelmeit.
2015. júl. 23. 13:58
Semmi ilyesmivel nem élek :)
2015. júl. 23. 13:08
Ettől nem. De ha cigarettával vagy bármi mással próbál valaki megnyugodni, attól igen! :)
2015. júl. 23. 13:05
Nem.
2015. júl. 23. 13:00
Amikor ideges vagy, próbálj valami hangulatos, vidám, andalító zenét hallgatni!
9. kszb (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2015. júl. 23. 12:45
nyugi! :) Nem lesz baj! :)
2015. júl. 23. 12:44
Persze tudom és eszünk ágában sincs elvalni, főleg h 3.baba de félek mert konkrétan nagyon nagyon kiabáltam.... :( holnap megyek uhra és rettegek h nehogy ne legyen szivhang
2015. júl. 23. 12:44

Nem hinném, hogy lesz. Inkább nagyon gondosan értesd meg a férjeddel, hogy ez a hiszti most nem miattad van, te nem is tudod uralni. A pici csinálja ezt, legyen türelmesebb, akkor is, ha a pokolba kívánna. Én 13 hetes vagyok. Nekem is volt ilyen torokra menős korszakom. Mostanra talán enyhült picit.

Kitartást! A legfontosabb, hogy a férjed megértse, hogy most nem te irányítasz és nem önszántadból reagálsz olyan durván. Persze azért ezt te is tartsd észben, és ha borul a bili, inkább hagyd ott a helyzetet és foglalkozz vmi mással, amíg lecsitultok.

6. kszb
2015. júl. 23. 12:42
persze ez nem azt jelenti, h ne próbáljunnk meg uralkodni magunkon! Mert azért családba kellene megszületnie annak a picúrnak, és van egy párunk is, akitől nem várhatjuk, h mindent lenyeljen, csak mert kismamák vagyunk.
2015. júl. 23. 12:41
Dehogy lesz. A kismamák általában úgyis sírósabbak:)
4. kszb (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. júl. 23. 12:41
dehogy lesz! :) Mind hisztisebbé, érzékenyebbekké válunk kismamaként :) Ki ilyen, ki oylan mértékben, de mind :) Ez normális :) Aki azt mondja, h ő nem, az hazudik :)
2015. júl. 23. 12:40
Jót nem tesz neki, ha az anyuka feszült és ideges, de testi baja nem lesz
2015. júl. 23. 12:35
Bocsánat a helyesírási hibákert de mobilról írok
2015. júl. 23. 12:34
A napokban volt egy nézet eltérésunk a férjemmel de mostanában mindenre elég hisztisen ,sírva reagálok. Viszont most kiabáltam és kibolrultam. Persze utána helyre jöttek a dolgok de aggódok h nehogy ettől baja legyen a babámnak .15 hetes vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook