Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilátor használata fórum

Epilátor használata (beszélgetős fórum)


1 2
42. Gatitaaa (válaszként erre: 22. - *Murmi*)
2016. febr. 7. 11:15

Én ilyet vettem végül: [link]


Nagyon hasonló ahhoz amit linkeltél, bár még nem olvastam el az összehasonlításokat. Majd most akarom megnézni a Philips termékeket.


Én alapból nagyon Braunos voltam, de aztán pont vásároltunk a férjemmel és jött a hirtelen ötlet. Megvettük. :) Amúgy kisebb a választék és drágább is mint neten - bár nyilván nem mindegy hogy hol veszed - szóval szerintem nyugodtan meg lehet rendelni ezeket netről.


Szerintem tök jó. Egyáltalán nem rossz. Először fáj jobban amikor végighúzom, utána már tök jó érzés. :) Én szeretem. Hosszabb távon még nem tudok nyilatkozni, de szerintem nem lesz más később sem. 2 év garancia van rá. :)

41. 9ba1034c54 (válaszként erre: 21. - *Murmi*)
2015. okt. 3. 23:13
nekem Bbayliss-em van és tökéletes :) kb 10 éves lehet már :) csak nagyon sokáig nem használtam,borotválkoztam,de azt is meguntam,folyton megvágtam magam :/ ennek a Babylissnek dupla feje van,és egymás felé forognak,2 sebességges. Sajnos nekem hetente kell szőrtelenítenem,mert gyorsan nő az a sok szőröm.. de én szinte mindenhol letolom,hónaljban meg se érzem kb.. de combon.. hujjujjj
2015. júl. 27. 18:07

Nekem sokáig Braunom volt. Pár éve lecseréltem egy rowentára.


[link]


Imádom. A levegő hűsíti a bőrt, kevésbé fájdalmas. Használom lábon és hónaljon, néha bikinivonalon (az nem megy olyan könnyen).

Sokan írtátok hogy hónaljon rosszabb. Ahány ember tényleg. Nekem a lábamat jobban megviseli. Jobban kipattog, bepirosodik, szőrbenövésem lesz.

Amúgy epilálás után át szoktam kenni adott területet arctonikkal. Nekem sokat használ.

39. globus (válaszként erre: 32. - 17149b220f)
2015. júl. 26. 20:54

Nekem ilyen van most.

Hátránya az előző Braunhoz képest, hogy nem vehető le a tárcsafej. Ha romlik a hatékonysága, szét kell szedni az egészet, és belenézni, mert a Braun full tele szokott lenni szőrszállal. Azt időnként kisepregettem a hozzá kapott ecsetkével, sajna itt nincs ilyen lehetőség.

Kozmetikusom első körben kitakarítást javasol, csak utána szervizt, vagy kidobást.

Rowentát még nem szedtem széjjel, ahogy elnézem, feszegetéssel jár.

38. *Murmi* (válaszként erre: 32. - 17149b220f)
2015. júl. 26. 20:36
Egy hasonlót kaptam most kölcsön és tényleg szuper! gondolkodom h én is ilyet veszek :)
2015. júl. 24. 23:07

Nekem annyira nem jött be. De ez emberfüggő..

Én nagyon sokáig borotváltam (igen jól elcsesztem, meg is bántam) így en a megerősödött szőrszálakon egyenesen kínzásnak vettem.a...(nem a fájdalom küszöbőmmel van baj. Van 3tetoválásom amit pl kibírtam, és nem kellemes helyeken) viszont az epilátor... 3szor próbáltam mond a 3szor kínszenvedés volt, nagyon lassan tudtam csak haladni, ráadásul utána csupa piros pötty lett a lábam ami nem az hogy elmúlt hanem szimplán átalakult szőrbenövésbe...


Anyukám viszont eskűszik rá. Ő meg sem érzi, neki alig pirosodik a lába. (csak rögtön utána és max fél óráig marad) és már vagy 10éve használja és nagyon nagyon kiritkította és meggyengítette a szőrzetét.


Szóval embere válogatja.


Én átálltam a gyantáta. Rővidebb ideig tart. Nekem az pl jobban fekszik:)

2015. júl. 23. 09:26

Nekem egy panasonic wet/dry epilátorom van, ami aksis. Más tapasztalatom nincsen, de ez szerintem nagyon-nagyon jól működik, imádom! :)


Nagyon érzékeny vagyok, csak lábon használom, de előtte hónapokig gyantáztam, hogy gyengítsem a borotválás után a szőrt. De megérte, és már egyáltalán nem fáj a művelet.

2015. júl. 23. 08:04
én is évek óta epilálok, egyszerű kis géppel, biztos vannak már sokkal jobbak is, de nekem ez is megfelel... még a bajuszt is kiszedem vele... intim részeknél persze még most is fájdalmas (mázlista pasik! nekik nem kell szenvedni), de ha csak bikinivonal, az simán bírható. Hónalj is rutin már. Szóval csak hozzá kell szoknod, és igaz, amit Angel írt, hogy ez nem általános, mindenki máshogy bírja...
34. Banita76 (válaszként erre: 3. - 17149b220f)
2015. júl. 23. 07:08
Én csak a lábamon használom, a többi helyen nekem nagyon fáj, ott nem bírom, de lábon tökéletes.
33. *Murmi* (válaszként erre: 31. - Esőcsepp)
2015. júl. 23. 05:44

Akkor ilyet most már tuti nem veszek...

Braunból választok olyat ami még "belefér" :)

2015. júl. 22. 22:36

Na sziasztok! Én ezt rendeltem: [link]


És asszem elmondhatom hogy tökéletes. Drágábbra nem volt pénzem, de ez szuperul teszi a dolgát :D Hónalj, intim, láb már kész van :) Köszi a sok tanácsot :)

31. esőcsepp (válaszként erre: 22. - *Murmi*)
2015. júl. 22. 21:53
Szia! Én is ezt a szettet vettem meg, gyakorlatilag semmit nem ér. :( Szó szerint csak pörögnek a csipeszek a bőr mentén, megcibálva közben egy egy szőrszálat. Egyszerűen nem tépte ki a szőrt. Nem tudom, hogy ez típushiba, vagy csak én szívtam meg. Braunt javaslok, az kifogástalanul működik. :)
30. Adruzs
2015. júl. 22. 20:55

Én már kb 5 éve epilálok..mindenhol.."ott" is.

Szeretem, mert nincs utána borosta, viszketés. Volt pár hét, amíg borotválni kellett, utána majdnem sírva epiláltam, úgyhogy én is javaslok előtte egy gyantázást.


2 hetente érdemes átmenni a kívánt területeken. Sajnos sok szőrszál egy idő után újból meg fog erősödni, de nem annyira, mint a borotvától. A fájdalmat pedig pár alkalom után megszokod :)

2015. júl. 22. 18:01
nekem nem kel,
2015. júl. 22. 17:11

köszi a tapasztalatokat :)

hát nem lesz egyszerű... az az igazság hogy túl drágát nem akartam :S de tény, hogy a 40 csipesz biztosan hatékonyabb... a többinek utánaolvasok

27. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - 17149b220f)
2015. júl. 22. 17:11

En honaljon imadom :) karon, labon is szuper, intim reszen en annyira nem birom, de vki igen :)

Braunom volt sokaig, jol birta, most philips van, azt is naon szeretem :)

26. Zebra25 (válaszként erre: 22. - *Murmi*)
2015. júl. 22. 17:07

Nekem ilyen van, persze nem csomagban, csak az epillátor. Nincs sajnos összehasonlítási alapom mással, így nem nagyon tudok mit mondani.

Nekem eléggé fáj amikor epillál, de jól kiszedegeti a szőrszálakat. Azt vettem észre, hogy nem szabad hosszúra hagyni, mert akkor tépi le a szőrt és akkor még fájdalmasabb.

25. 1f0902fb15 (válaszként erre: 22. - *Murmi*)
2015. júl. 22. 17:02
Szerintem ezt ne vedd meg, szörnyű. Csak eltépi a szőrszálakat. Én vettem ilyet nem rég, de lecserélem braun silk epil 7-re.
24. Gatitaaa (válaszként erre: 22. - *Murmi*)
2015. júl. 22. 16:44

Nekem ez tetszik:


[link]


Itt van egyébként az összehasonlítás amit én néztem:


[link]


[link]

23. Gatitaaa (válaszként erre: 21. - *Murmi*)
2015. júl. 22. 16:40

Nekem valahogy ezek voltak a legszimpatikusabbak és sokan dicsérik a Braunt.


Ami nekem a 3 - as szériához képest nagy lépcső az az, hogy 20 helyett 40 csipeszesek. Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy mennyit számít a "legs" és a "legs & body" ajánlás.


Ajánlom a Braun oldalát. Nem merek linkelni, nem tudom hogy szabad - e.

2015. júl. 22. 16:36
én ezen gondolkodom egyébként: [link]
21. *Murmi* (válaszként erre: 20. - Gatitaaa)
2015. júl. 22. 16:32

mi a különbség egyébként ezek között?

és ha már itt tartunk, akkor csakis braun? a többi nem jó? azt tudom h a babyliss szar, volt egy olyanom, kuka lett...

2015. júl. 22. 16:30

Jó a téma, én is most nézelődöm epilátor ügyben. Hetek óta rágódom.


Először úgy gondoltam hogy elég a Braun silk - épil 3, de aztán most ott vagyok hogy inkább az 5 - ös szériából venném meg az 5280 - ast. A kettő között érzek egy olyan lépcsőt, ami megéri az árát. Ettől feljebb nekem nem ér meg annyit, nem hiszem hogy annyival jobb lenne az 50 ezres. Talán még a 7 - es szériát ajánlom megnézni az érdeklődőknek, azok nem sokkal drágábbak. Én is átböngészem még, aztán vagy 5 vagy 7. Utóbbit még nem lestem meg részletesebben.


Aztán hogy hová lesz jó, az már sajnos zsákbamacska.

19. Miss Angel (válaszként erre: 3. - 17149b220f)
2015. júl. 22. 15:24

szia,időtlen idők óta epilátort használok,de sajna mivel mindenkinek más a bőre,te is ki fogod tapasztalni,ahogy én,hogy hol bírod és hol nem.én csak a lábamon tudom használni,ott nem jön ki semmi.szeretném máshol is,de nem lehet.....hónaljon,mivel ott nekem nagyon vékony a bőr,vérzik,az még hagyján,hogy kegyetlenül fáj.MEGvcsináltam vele párszor ott,de nem érdemes valami nyavaját kapjak,szeritem,úgyhogy ott feladtam,maradt a borotva,mivel a nyirokcsomók is bedurrantak nem 1x egy-egy ilyen kis akció után...

aztán alkaron is kipróbáltam,nem fáj jobban,mint lábon,viszont úgy kiomlik,hogy az egyenesen gusztustalan,úgy nézek ki utána hetekig,mint akinek vmi bőrbetegsége van,azt is fel kellett adnom....bármit kenek rá előtte -utána,kijön,hiába nem fáj,meg nem kínoz,nagyon durván begyulladnak a szőrtüszők,tényleg mindent kipróbáltam."Lent" szintén nem használom,mivel én teljesen leszőrtelenítem ott magam,gondolhatod mik lennének,ha már hónaljnál is az van,amit írtam...ott is irtó vékony a bőr és nyirokcsomók vannak az ágyéknál......úgyhogy hiába adunk mi tanácsot,hiába mondjuk azt hogy mindenhol használhatod/mert elvileg tényleg bárhol használható a testen/ha te nem fogod bírni,ki kell tapasztalnod hol bírod te és főleg a bőröd és hol nem.

amugy az alaphasználatának titka:szőrnövekedéssel ellentétes irányban kell vezetni a gépet,aztán ahol nem viszi le elsőre ott többször áthúzni a bőrön....hajlatoknál,csont közelében/pl térd/,mindenképp kisebb sebességfokozattal "dolgozz",a többi helyen lehet nagyobbal,bár majd úgyis kitapasztalod azt is.....

sok sikert

18. siss27 (válaszként erre: 8. - 17149b220f)
2015. júl. 22. 14:59

Az anyajegyből eszedbe ne jusson kiszedni a szőrszálat!Kisollóval csak vágd le.Ki kell kerülni,nehogy megsérüljön.Szerintem alap,hogy egy anyajegyet nem epilálunk,nem gyantázunk,nem borotválunk,nehogy meginduljanak benne rossz folyamatok.Ez nem kérdés,ezt tudni kell!

Hogy ne nyúzza a bőrt az epilátor,szórd be az adott felületet hintőporral,sokkal könnyebb úgy a művelet.

17. jajjj
2015. júl. 22. 14:53
braun silk epil 7
2015. júl. 22. 14:49
Sziasztok! Én is epilátort használok. de egy régi Braun-om van és most szeretnék újat venni. Ki milyet használ? Melyik a legjobb?
15. jajjj
2015. júl. 22. 14:47

Én is meg tudok csinálni mindent epilátorral, de gyakorolni kell. Anyajegynek véletlenül se told közelébe, ugyanúgy mint gyantánál feszes bőrfelületen célszerű használni. Vagyis ha pl. a hónod alját csinálod, akkor amennyire tudod feszítsd ki a bőrt. A térdhajlatnál is figyelni kell erre, és hát ha eljutsz az intim részekhez, akkor bizony, ha nem akarod, hogy becsípje az ajkakat, meg miegyebet, akkor a legjobb, ha a másik kézzel letakarod, és persze húzod a bőrt, hogy feszes legyen. Ugyanígy az anyajegyed, amíg ott használod, szerintem még takard is le az anyajegyet, becsípheti.

Egyéb praktikák: nekem krémes, izzadt bőrön nem műkszik, lecsúsznak a csipeszek a szálakról. Bőr radírozni előtte ugyanúgy célszerű, mint gyantánál a lenőtt szálak miatt.

14. 57e437462a (válaszként erre: 3. - 17149b220f)
2015. júl. 22. 14:46

Hali :)


Nekem volt epilátorom, de pár hónapja végleg bekrepált. Amint tudok veszek újat, mert nekem hasznos volt. Néhány éve több helyen is próbáltam. Hónaljban is alkalmaztam, de eléggé 'hard' volt, erről letettem végül. Kipróbáltam egy pár percre intim részen is, de az meg egyenesen katasztrófa volt. Maradt a láb rész kizárólag.


Az volt a legtartósabb megoldás lábra, de nekem mindig kipöttyöződött utána, viszont a borotvával sem érzem teljesen szépnek a végeredményt. Szóval 1:1. Nekem az volt a tapasztalatom azon kívül, hogy a legelső alkalom is fájdalommal járt, hogy akármikor újra használtam újra és újra fájt a használata, mert hát több hét eltelt közben, újra meg kellett szoknia a bőrömnek. Összességében viszont szerintem megéri használni. Érdemes előtte zuhanyozni, felpuhítani a szálakat, használat után pedig krémezni, nyugtatni a piros felületet.

2015. júl. 22. 14:39
Ja, a fazont én nem epilálom szűkre, csak a bikinivonalon csinálom meg...beljebb már nagyon fáj, azt nem bírom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook