Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor adnátok oda az orvosnak a hálapénzt?Előre vagy utólag? fórum

Mikor adnátok oda az orvosnak a hálapénzt?Előre vagy utólag? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. júl. 30. 14:40
Soha:)
2015. júl. 30. 14:39
Én mindenképp utólag, és csak akkor, ha minden rendben ment.
2015. júl. 27. 18:26

Ha előre adsz, az nem hála-, hanem kenőpénz, és közel sem biztos hogy több lesz a figyelem. Ha nem vagytok elégedettek, másik orvos.

Én nem vagyok a hálapénz ellen. Most is akartam adni a nagymamám kezelőorvosának.

Sajnos nem volt bent, én meg utaztam el. Utólag édesanyámék adtak.

Hogy miért adtam volna? Mert volt egy 89 éves,utolsó napjaiban magatehetetlen néni, akinek csodaszámba ment hogy életben volt az utóbbi két évben. Többször újraélesztette, többször lebénult féloldalára időszakosan, s többször mégis visszahozta, és "visszaadta" nekünk. Olyan egészségi állapotban, hogy tudatánál volt (többnyire), és ha egy egész háztartást nem is, magát többé - kevésbé el tudta látni.

Akartam adni utolsó kórházba kerülése után, mert erőn felül gondoskodtak róla a nővérekkel, mikor már nem volt magánál, előtte pedig megtették a lehetetlent, adtak nekünk két plusz évet (A nővérek ajándékcsomagot kaptak).

Máshol, más ezt nem biztos hogy megtette volna...

28. Regin_a (válaszként erre: 27. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 24. 20:42

Nem az! Sokkal több kell hogy anank minősüljön orvos esetén

Ez is érdekes

Ha valahol egy ügyintézőnek , rendőrnek adok előre pénzt az vesztegetés, ez nem

2015. júl. 24. 19:15
Elôre nincs miért, a vesztegetés meg jogi kategória.
2015. júl. 24. 19:14
Te most előre hálás akarsz lenni, vagy megvesztegetni akarod?
2015. júl. 24. 15:52
Se előtte,se utána!!!ugyan már!
2015. júl. 22. 13:26
Nagyon egyéni. Volt idő amikor adtam, most más állásponton vagyok. Semmivel nem részesültem elfogadhatóbb ellátásban. Így tehát a jövőben NEM:Előre meg semmi körülmények között.
23. gizus58 (válaszként erre: 22. - Ab61752c45)
2015. júl. 22. 11:34
Én csak kisfüles kérdésére válaszoltam hogy mit tennék, ha meg volnék elégedve.Sokszor, és nehéz,bonyolult esetek miatt voltam kórházban én is, volt hogy adtam mert úgy bánt velem hogy megérdemelte, mert az elvárhatón felül teljesített és nem a jatt reményében,hanem alapból ilyen ,volt más esetben egy fillért sem mert nem voltam megelégedve az emberi hozzáállásával.Volt mikor szívesen adtam volna, de nem tudtam!Rokkant nyugdíjból nem lehet ugrálni.De akár adtam akár nem, mindíg elláttak, és nem éreztem hogy kevesebbet kaptam volna, mint a többi aki jattolt.Mindenki maga dönti el,tud-e adni vagy akar-e,van e lehetősége.
22. ab61752c45 (válaszként erre: 20. - Gizus58)
2015. júl. 22. 10:29
mi hét óra felé mentünk be.akkor röntgeneztek,begipszeltek,mondták,hogy holnap operálnak.mit adnék én egy főorvosnak,a kis nyugdíjamból.
2015. júl. 22. 10:25
miért lennék hálás,mert megoperálta a térdemet?
20. gizus58 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. júl. 22. 10:23
Kedves kisfüles! Ha este 7 re ért oda a mentő anyukáddal, lehet, hogy már nem volt bent a doktornő,és nem is tudott anyukáról akkor már ügyelet van.. Mit tehetsz hogy jobb legyen??hívd fel telefonon az orvost, érdeklődj anyukád állapota felől. Aztán, ha jónak látod, és megfelelően bánik anyukáddal, csakis akkor adj hála pénzt, utólag!Előre semmi féle képen ne adj!
2015. júl. 22. 10:17

Utólag. És ahogy írták, csak ha tényleg hálás vagy neki.

Eddig nem úgy tűnik, hogy az lennél, teljesen jogosan.

2015. júl. 22. 10:09
nem adtam.munkaidő alatt tette a dolgát.
2015. júl. 22. 10:05
csakis utólag
16. globus (válaszként erre: 15. - Unom)
2015. júl. 22. 09:35
Inkább a hogyan oldjuk meg "okosba" játék, ami nálunk büdös életben nem fog megszűnni, se a sógor-komaság.
15. unom
2015. júl. 22. 09:32
Tökéletes topic, a kit miért utálunk? című magyar játékhoz. Most jöjjenek az ügyvédek, hivatalnokok, multik, szépen sorban.
14. kszb (válaszként erre: 13. - Globus)
2015. júl. 22. 09:30
hohó! De még mennyire! :) 1x hívtunk sürgősbe lakatost, mert a táskámmal együtt ellopták az összes kulcsomat is... Nem kis számlát kaptunk :)
13. globus (válaszként erre: 7. - Letihill)
2015. júl. 22. 09:10
Aki nem kap hálapénzt, jattot, borravalót, annak meg vastagon fog a ceruzája :) Már ha egyáltalán ad számlát. Mindenkinek van rémtörténete autószerelőkről, háztartásigép javítókról, egyéb iparostól. Ők arra esküdtek, hogy az ügyfelet megkopasszák, lehetőleg minél többször :)
12. kszb (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. júl. 22. 08:54
persze, van különbség, én se vagyok az az isten pénzét is adjuk oda. Sőt, őszintén megvallva, én amit eddig adtam, az csomag volt csak. De azért homokba se dugjuk a fejünket az ilyen neked ki ad felszólalásokkal :) Ha vkinek a fent említettek közüli a szakmája, napi szinten nem keveset megkeres.... Nem véletlen, h sok vendéglátó hely is fix + jatt, vagy csak jatt alapon foglalkoztat (és az se ritka, h ha nem tetszik amit otthagytál, megjegyeznek, vagy még akkor kapod a beszólást. Az a ritkábbik, ha szervízdíjként bele van építve a számlába a dolog.). És rohadtul nem minimálbért keresnek meg.
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kszb)
2015. júl. 22. 08:27

azért a borravalót nem kell keverni a hálapénzzel


a pizzafutár kap 300 ft-ot, az orvos meg akár 30ezret


én is utólag adnám, ha van mire

10. kszb
2015. júl. 22. 07:53
Előre? Nem! A Nevében is benne van, h HÁLApénz. Vagyis, csak ha valóban úgy érzem, h megérdemli. Minden szakmában meg van a hálapénz, hiába megy az okoskodás. Kap a fodrász, a körmös, a kozmetikus, a pincér, a pultos, a boltos, a pizzafutár, a taxis, a stb, stb. De senki nem előre kapja azt! És mindenki a kuncsaft elégedettségének mértékében. (Na meg persze máshol jattnak hívják.)
9. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. júl. 21. 23:04
szia ,előre semmiképp
8. letihill (válaszként erre: 7. - Letihill)
2015. júl. 21. 22:25
Javítás:esküdött
2015. júl. 21. 22:24
Nincs hálapénz!! Erre eküdőtt fel.!Kap fizetést.Te kapsz hálapénzt valakitől?
6. Regin_a (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. júl. 21. 21:53

Csak utólag és csak ha megérdemli

Abban az időpontban, lehet ügyeletes volt a dokinő és éppen vizitelt

Ha egy mentő bevisz valakit, vagy az ügyeletes vagy más orvos azonnal megvizsgálja, anélkül biztos nem rakják ágyba.


Ha úgy látod hogy a dokinő nem ugy látja el, keress ott más orvost és pénz semmi Ne törődj azzal , hogy ha meg is sértődik.


Találkoztam én flegma dokival, kezelés után elköszöntem és annyi, pedig ujbol a kezei közé kerültem, akkor sem volt pénz


Vannak akik a semmi borravaló a dokinak.

Én is ezt vallom, kimagasló külön kiszolgálás volt amikor adtam pár ezret, de akkormeg mi leygen a pincérrel és mi a taxissal?

2015. júl. 21. 21:22
semikor
2015. júl. 21. 21:09

Sem elôre, sem utólag!!!

Miért is legyél "hálás"????

3. Sanka02 (válaszként erre: 2. - Reload)
2015. júl. 21. 20:36
pont ez jutott eszembe. A hála amiért vmi jót tett értem/értünk? Másik orvos? Sajnos a pénz zsebbe csúszik bármi van is.
2015. júl. 21. 20:34
Te hálás vay ennek a dokinak? :o
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook