Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins - heti étrendek fórum

Atkins - heti étrendek (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 28. 16:00
Van itt vki??????????? Halihó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
52. veres
2008. febr. 22. 10:03
Mindenki átment/már aki még maradt/ az "Akik Atkinseznek-re. Várunk téged is!
2008. febr. 19. 17:39

Ezen a fórumon már nincs senki?

Hahó!

2007. aug. 3. 21:36

Ígértem a menüt: (ameddig az időm engedi leírom)


Hétfő:

R: 2 tojásos rántotta; 2 vélókony szelet trappista sajt

E: 150g zöldsaláta, grillezett borjúszelet

V:csmell főzve és fűszerezve, 150g zöld saláta, 5 olivabogyó, 3-5 dkg feta

Nass: 8 dkg sonka


Kedd:

R:sonka tormakrémmel, 50 g nyers ubi, 2 szelet pari

E:grillcsire egész combja, 1/2 csésze ubi, 1 teáscsésze z. saláta fűszeres olivaolajjal

V: vajban sült pulykamell, csikerkegomával(4-5 fej), 1 teáscsésze z saláta és olivaolaj

Nass:8 dkg ch szegény sajt


Szerda:

R:Tonhalkrém(majonéz, tonhal cukormentes, 1/2 citromleve, 100 g zöldsaláta)

E:pulykafasírt(20 dkg hús, 1 tojás,fűszer és olajban sütni)+ 50g ubi,2 koktélpari,100g zsaláta,50 g sajt + olivaolajjal összedolgozva

V:sült csmell, 100 g zöldsaláta + 2 ek tejföl

Nass:50g sonka,10 szem olivabogyó


Csütörtök:

R:2 tojásos rántotta+reszelt sajt

E:cézársali

V:pulyka nyárson, 4-5 gombafej, 100g brokkoli párolva,100 g zöldsali olivaolajjal

Nass: majonézes sonka 3 szelet


Péntek:

R:2 sz pari, 80 g sonka,50 g kemény sajt

E: sült tengeri hal, görögsali paradicsom nélkül

V: 1/4 grillcsirke,100 g zsaláta kevés majonézzel

Nass: 30 g kemény sajt piritott sonkával


Szombat:

R: hideg sült pulyka, kevés tejföl, 100 g saláta,4g reszelt sajt

E: levesben főtt szárnyas, tormakrém,100 g brokkoli, karfiol,100 g zsaláta

V: sült hal+100 g saláta +2 koktélpari+olivaolaj

Nass:50 g sonka


Vasárnap:

R: 80 g sült sonka,50 g sajt,50 g ubi

E:spenótkrém(100 g nyers spenót+2 kanál tejszín), grillezett marha

V: tengeri hal 2 szelet, 200 g sali+majonéz, 5 olivabogyó, 50 g ubi

Nass: 30 g kemény sajt


a másik hét ennek a variációja, csak a nassban bele tett ilyet:

pl:

1 főtt tojás+50 g sonka

8 szem olivabogyó

1 főtt tojás+5 szem olivabogyó


Van 40 g-os hét is, de még senki sem tart ott, így most nem fáradozom vele.

Szerintem egész jó

Kicsit furcsállom a sok sajtot. Bár most itt a zöldségi elég sok. Talán ez fontos is, hogy együk.


Jó étvágyat mindenkinek hozzá. Remélem segítségetekre van.

2007. ápr. 22. 12:21

Sziasztok! Régebben csináltam az Atkins-diétát, nagyon bevált. Újra belekezdenék, csak attól félek, hogy ha abba fogom hagyni...újra felszedem a kilókat!:(

Valakinek valamit tapasztalata???

48. veres
2007. febr. 3. 09:38
ketoncsíkot keresek! Milyet vegyek?
47. veres (válaszként erre: 46. - F772199837)
2007. febr. 3. 09:16
köszi
2007. febr. 3. 09:14
vagyis Veres... bocsika! :)))
2007. febr. 3. 09:13
Venes! Ebben megtalálod.
44. f772199837 (válaszként erre: 35. - Hoxa)
2007. febr. 2. 22:42

Az itt említett Királyka (megnéztem az adatlapját) nagyon szép eredményt ért el!

(ezt a fórumot most fedeztem fel)

43. Újév (válaszként erre: 42. - Timus)
2006. júl. 19. 13:17

Hú, ezt vacsira kipróbálom:)

Májasból annyit ettem, hogy egy vékony szelet sajtot megkentem "májaskenyérnek", vagyis, ha jól számolok vissza a tubusból:kb.50-75g-ot ehettem. Na, akkor majd a kettes fázistól vezetem beezt a fajta szendvicset;)

Mennyit lehet egyébként belsőségekből enni? A cikkben nem olvastam:( A könyvet nem vettem meg, elég volt a SBD könyv, semmi bővebb nincs benne:-S

42. Timus (válaszként erre: 39. - Újév)
2006. júl. 19. 12:49
Szia! Szerintem a májassal csinnyán kell bánni. Én is csináltam ezt a diétát annó és 30 kg fogytam tőle. Valahol leírják, hogy a belsőségekből mennyit szabad csak enni. Már nem emlékszem rá, de tudom külön kitértek rá! Amit tudok ajánlani és nagyon laktató: párizsi kisütve, rá sajt és rá tükörtojás!!!!!Isteni:-) A mai napig a kedvencem:-)
41. Újév (válaszként erre: 40. - Brigitte)
2006. júl. 19. 12:46

Helló:)

Köszia választ:) A gyümik hiányoznak, de augusztusban megyünk nyaralni, így az áldozatot meg kell hozni;) Amúgy az őszibarack és az alma a kedvenc gyümölcseim,(a többi idény-gyümölcsből már degeszre tömtem magam fogyi előtt) így remélyem, hogy szeptemberre már megengedhető lesz kis gyümi...

A "stevia"-t hol lehet kapni?:)

2006. júl. 19. 12:41

Szerintem ehetsz májast, sajtot biztos.

Nem hiányoznak a gyümölcsök?

Én most tutira nem bírnám az Atkinst, amikor itt van meggy és a bogyós gyümik.


Az aszpartam nem jó, sok káros hatása van, a szacharin meg étvágynövelő, én sztíviát (stevia) használok az tuti.

39. Újév
2006. júl. 19. 11:28
Az alábbi durva heti menüt módosítottam, és reggel ettem a mandulát, ebédre van a szalonka kis salival(fejes saláta, kis-ubi, kis-újhagyma, össz kb "3dl"), csak azt nem tudom, vacsira mit egyek, azon gondolkozom, hogy májast sajttal, tegnap is azt vacsiztam, és igencsak jól esett:). Vélemény?
38. Újév
2006. júl. 18. 15:18
Az azpartam leállítja a ketózist???? És még milyen édesítő állítja le?:)
37. Újév
2006. júl. 18. 09:28
Jajj, de jókat írtok:)
36. Elinor
2006. febr. 24. 20:08

Sziasztok!


Én ötödik hete atkinsozom, eddig 8,5 kilo ment le. A súlytáblázatban nem ezt láthatjátok, mert később iratkoztam csak fel, addig meg olvasgattam. Én legtöbbször főzeléket eszem rántás nélkül. Husit párolt zöldséggel. Borsó, bab kizárva. Bár később láttam, hogy káposztát sem lehetne, hát ezt megszegtem. Tegnap székelykáposztát főztem, isteni lett. Most már elég egy fél adag főzelék, vacsora meg az esetek többségében kimarad. Nem vagyok éhes. Persze nem volt ez mindig igy, az első héten ugy szenvedtem, mint egy kutya!!!!!!!!!

Nagyon hiányzott a napközhbeni nassolás.

35. Hoxa
2006. febr. 24. 14:20

Timcsi kérésére összegyűjtöttem régről Királyka heti étrendjeit, hátha segítséget nyújt nektek.


LAZÁBB HETI MENÜ

Reggeli: 2 dl tejeskávé Ne feledd naponta legalább 10 pohár ásványvíz vagy natúr tea!!!!


Hétfõ: Ebéd: 2 grill csirke combi + sopszka saláta sok ubival

Vacsi: sajtsaláta


Kedd: Ebéd: 2 sajttekercs körözöttel töltve

Vacsi: Pulykatekercsek (2-3db) sajttal+sonkával töltve


Szerda: Ebéd: sajtgolyók+1 csomag (10dkg) gépsonka

Vacsi: tojássaláta


Csütörtök: Ebéd: 2 db kaszinó tojás + 1db sonkatekercs

Vacsi: Görög saláta + 1 grill csirke mell


Péntek: Ebéd: Tonhalsaláta

Vacsi: natúr hússzeletek +savanyú káposzta + vörös hagyma + kefír + reszelt sajt

(ez mind agyagtálban vagy jénaiban összesütve) Nagyon fini!!


Szombat: Ebéd: 1 tányér húsleves (tészta nélkül) fõtt húsival 2 db grill csirke combi vagy 1 csirke mell

Vacsi: Virsli+tojás sali összekeverve (nyam-nyam!)


Vasárnap: Ebéd:sült húsi baconba tekerve + vmilyen majonézes sali + (ha a héten fogytál

1db süti bármilyen ne légy szívbajos (én néha 2-3-at is lenyomok), amit megkívánsz) ha nem fogytál a héten akkor sajna nincs süti és a vacsi már csak savanyúkáposzta lehet.

Vacsi: 15 dkg eper tejszínhabbal


DRASZTIKUSABB MENÜ

Reggeli: 2 dl tejeskávé


HÉTFÕ:

Ebéd: 1 marék mogyoró + 2dl multivitamin pezsgõtabletta

Vacsi 19-ig Császárszalonna magában kb 20 dkg (szigorúan kenyér nélkül), ha ez nem megy vágj le egy szelet sajtot kockázd fe és minden katona mellé kapj be egy kis sajtot.l


KEDD:

Ebéd: 1 marék mandula + 2 dl vitamin

Vacsi: 1 grill csirke (igen egy egész, böröstõl ha meg bírod enni) TUDOD NINCS KENYÉR!


SZERDA:

Ebéd: 1 marék tögmag + 2 dl vitamin

Vacsi: 1 cs júhtúró v brydza (125g) felkockázva és összekeverve 5-6 szem zöld olivabogyóval


CSÜTÖRTÖK:

Ebéd: 1 szelet sajt tökmindegy milyen (én trapistát v karavánt szoktam kb 5-10 dkg)+ 2dl vitamin

Vacsi: 2-3 kemény tojás + ha még éhes vagy pár szem mogyoró


PÉNTEK:

Ebéd: 2 kaszinó tojás+ 2dl vitamin

Vacsi: Görög saláta 2 szelet piritott pulykamellel


SZOMBAT:

Ebéd: 1 cs mandula 80g-os (sós) + 2dl vitamin

Vacsi: 1 olajos hal+ kockázott sajttal v olivabogyóval 10 szem összekeverve


VASÁRNAP

Ebéd: 1 csomag 100g-os szalámi v sonka stb

Vacsora: 1 kefír összekeverve 1 marék savanyúkáposztával

34. Hoxa
2005. szept. 21. 10:30

Szia Mariann!

Dehogy haragszom :) Köszi, hogy karolgatod az újakat. Sajnos mivel már nem dolgozom, itthonról nehezebb az internet elérés, de azért igyekezni fogok :)))

Pusza:

Hoxa

33. Mariann (válaszként erre: 32. - Hoxa)
2005. szept. 16. 17:38

Szia Hoxa!


Háát, mi itt vagyunk egy páran!

Mint régi tag, biztatom az újakat, segíteni próbálok mindenkinek. Remélem nem haragszol nagyon, hogy ebben a topic-ban diskurálgattunk eddig. BOCSI!


Mariann (Végre a saját régi nevemen! - Köszi Hoxa!!!)

32. Hoxa
2005. szept. 16. 10:52

Sziasztok Csajok!


El sem hiszem, hogy itt élet van :)))

Csak ezért másoltam fel a régi honalpot, hogy lássam milyen mentésem van róla.


Nagyon örülök nektek!! :))))


Hoxa

31. KMariann (válaszként erre: 30. - Ariadne)
2005. szept. 15. 14:40

Szia!

Elküldtem mégegyszer, remélem megkapod! Szólj, ha mégsem ment el!

30. Ariadne (válaszként erre: 29. - Ariadne)
2005. szept. 15. 10:36

Szia Mariann! Az e-mail sajnos eddig még nem érkezett meg, pedig nagyon várom ám!



29. Ariadne (válaszként erre: 28. - KMariann)
2005. szept. 15. 09:52

Szia Mariann!


Köszönöm szépen!


Sajnos nem tudom, hogy ketózisban vagyok-e, mert vidéken élek, és nálunk nem lehet ketoncsíkot kapni. Durva, nem?

28. KMariann (válaszként erre: 27. - Ariadne)
2005. szept. 15. 09:00

Ment az e-mail!


A menzai kaja??? Hááát, én csak a húsleves levét eszem meg, a többiben ott a rántás, meg stb. Azokat inkább kihagyom.

A rántotthús bundáját én is lenyúzom. Kicsit macerás, meg eléggé megbámulják az embert, de ha leszedjük, akkor se megy be annyi ch!

A 20 g ch-t szerintem addig tartsd szigorúan, amíg ugrálnak lefelé a kilók. Utána emelhetsz, csak figyelj oda, hogy ketózisban maradj, és nehogy hízásnak indulj.


Azt hiszem elküldtem mail-ben a saját heti étrendemet is. Majd mindjárt megnézem. Ha lemaradt, elküldöm azt is!

2005. szept. 14. 10:36
prsze, persze 20 ch! :)
26. Ariadne (válaszként erre: 25. - KMariann)
2005. szept. 14. 10:35

Szia!


OK, azt értem, hogy van bennük ch, de ha olyasmit eszem, amiben kevés van, azt szabad? Mi a helyzet például a menzai kajával. Én ott eszem délben, de a levesnek csak a levét, szigorúan, a másodikat pedig úgy választom, hogy csak hús legyen. Persze nem tudom elkerülni, hogy az néha ne pont rántotthús legyen. Ilyenkor megpróbálom lekaparni a prézlit, de nem mindig sikerül. Szokott lenni lelkiismeret furdalásom. Szerinted meddig tartsam a 21 ch? Amig az első 15 le nem megy?


Küldöd az e-mailt?


Legyen jó napod, szia.

25. KMariann (válaszként erre: 24. - Ariadne)
2005. szept. 14. 08:57

Szia!


A diabetikus dolgokat azért tiltják, mert sok light, diabetikus élelmiszerben nem a cukor, vagy szénhidrát van csökkentve, hanem a zsír. Nekünk meg barátunk a zsír! Szóval ezek nem jók.

Vannak cukorbetegeknek készült kekszek, nápolyik stb., de azokban is ott a liszt, no meg a fruktóz. ...és fruktózt se szabad ennünk. A cimkén is fel van tüntetve, hogy mennyi benne a ch, é bizony elég sok!

Én ezért is kutyulgattam magamnak, mert a bolti dolgokban egy csomó ch van! Például a 0-ás joghurt is tele van cukorral, csak a zsír nulla benne!!! De majd tényleg bele fogsz jönni!

Figyeld mindennek a cimkéjét, azon minden rajta van. (már amelyiken...)


Most én is próbálok beszigorítani, mert azt a 3-4 kilót meg le akarom kűzdeni!

Ja, és még valami! A sport is fontos, a mozgás! Ezt is elhanyagoltam mostanában, de délután könyörtelen leszek, és megnyúzom kicsit magam!

Szép napot neked, és kitartás!

Mariann

2005. szept. 14. 07:54

Szia Mariann!


Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, már azt hittem Te is teljesen cserben hagysz :). Úgy látom nem nagyon jár ide senki, vagy legalábbis nem aktívak. De az is lehet, hogy egyszerűen nincs kedvük hozzászólni a témákhoz.

Szóval egy hete kitartóan diétázom. A szénhidrát szintet próbálom 20 alatt tartani, de nem könnyű. Sok húst eszem, salátákkal és sajtot. Néha tojást. Semmi gyümölcs, alkohol és édesség. Bár tegnapelőtt csináltam édesítőszeres vizes, tejszínes pudingot, és abból befaltam egy fél adagot, mert már nagyon nem bírta. Nem is értem, pedig rendes esetben egyáltalán nem vagyok édességfüggő. Aztán másnap, mikor újra elolvasgattam a szabályokat kiderült, hogy ezt sem lehet az első fázisban. Ez az első fázis nagyon könyörtelen! Tényleg Mariann! Azt olvastam itt valahol, hogy ne fogyasszunk diabatikus élelmiszereket. Mi ennek az oka? Tudsz erről valamit? Tudom, hogy sokat segít majd a tapasztalás, de egy kicsit még mindig áttekinthetetlen számomra a dolog. Nagyon sokat szeretnék fogyni, de a zömére nincsen egy évem, mint neked. 164 cm magas vagyok és 88 kg. Jó lenne 64 kg-ig lemenni. Az első 15 kg-tól szeretnék megszabadulni úgy 3 hónapon belül. Ezen ismeretek fényében szerinted meddig tart az első szakasz? Előre is köszönöm, ha elköldöd e-mailban az általad összefésült segédanyagokat, biztosan sokat segyt majd.

A következő talákozásik minden jót! A.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook