Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor történik a peteérés? (Amikor fáj, vagy miután elmúlt a fájdalom?) fórum

Mikor történik a peteérés? (Amikor fáj, vagy miután elmúlt a fájdalom?) (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 21. 11:03

Ja, amúgy volt már cisztám, de az nem okozott panaszt és magától felszívódott. Kb 2 hónapja voltam nőgyógyásznál és akkor mindent rendben talált.

Az nem tudom mennyire lényeges, hogy minden hónapban a jobb oldalam fáj. Esetleg a bal oldal érzékeny, de az sohasem fáj erősen.

Ha megnyomom alul, akkor fáj az egész (mindkét petefészek környéke és a méhem környékén is).


Arra gondoltam, hogy esetleg felfáztam. Viszont annak eddig semmilyen tünete nem volt.

2015. okt. 21. 10:52

Sziasztok!

Mekkora mértékű fájdalom természetes ilyenkor? Régebben is sokszor volt alhasi fájdalmam, de csak pár óráig szokott fájni, utána inkább érzékeny volt. Viszont most meg vagyok ijedve, mert a szokásosnál jóval élesebb és szúróbb a fájdalom. Vasárnap nem fájt, de volt tojásfehérje szerű folyásom. Hétfőn már éreztem, hogy szurkál a jobb oldalam a petefészkem környékén. Ez tegnap csak erősebb lett (14.nap), estére pedig már fájdalomcsillapítót kellett bevennem. A gyógyszer kicsit enyhítette, de nem múlt el. Egész éjjel megmaradt a fájdalom és most is tart. Nem elviselhetetlen, így nem hinném, hogy pl vakbélgyulladás, bár azért megfordult a fejemben. Fáj a derekam és amikor pisilek, akkor egy nagyon erős szúrást érzek. Ja és ha megyek, akkor is erősödik. Csak fekve, vagy a wc-n ülve enyhül.

Hozzáteszem, hogy nekem az utóbbi 3-4 hónapban szinte folyamatosan alhasi fájdalmaim vannak, de nem jöttek rá okára. Azt is tudom, hogy félidőben szokott fájni, de most megijeszt, hogy nem akar elmúlni. Gondoltam várok még 1-2 napot és ha nem múlik el, akkor elmegyek a sürgősségire nőgyógyászhoz.

Szóval van köztetek valaki, akinek szintén több napos éles fájdalma van ilyenkor és nem csak pár órás enyhe?

2015. aug. 24. 12:09

Sziasztok!

Valaki tud esetleg arra valaszolni, hogy mi tortenhetett, ha a 17-18-19. ciklusnapokon pozitivat mutatott az ovulacios teszt, megis a 27-28. napon jelent meg bo, tojasfeherje szeru nyak? Ehhez menzeszre jellemzo hasfajas is tarsul.

Lehetseges, hogy megis most van a peteeres?

Koszonom.

18. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 17. - Nevergiveup!)
2015. júl. 20. 17:01

Szívesen, remélem tudjátok majd hasznosítani.

Én fogamzásgátlás miatt alkalmaztam a benne leírtakat, és hibátlanul működött. De éppúgy működik, ha valaki babát szeretne, és ehhez akarja megtudni, hogy mikor optimális az együttlét.

Sok sikert! :)

2015. júl. 20. 14:13

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!:) Aki megakarta, az meg is értette mit szerettem volna kérdezni!:)


Egyébként sosem nézem mikor szeretkezünk, mindig akkor amikor megkívánjuk, csak mivel tudom, hogy mostanság van az ovum, gondoltam tud valaki jótanáccsal szolgálni, hogy mikor lenne érdemesebb (ha már babát szeretnénk).:)


Fogalmakkal szerintem szinte minden nőnél van egy kis kavar, főleg (mint én is) aki eddig nem foglalkozott sokat a ciklusával. Most, hogy belecsaptunk a lecsóba :D majd beleásom magam a dolgokba, és az említett linken letöltöttem az olvasmányt, azt megköszönöm!:)


További kellemes Hoxázást!

16. *HoldViola* (válaszként erre: 8. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 20. 10:48
Igen, nekem általában 12 nappal az ovu után szokott megjönni.
15. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Ageeca)
2015. júl. 19. 10:23
Én is ezt mondom, számolgatná a halál.:)
2015. júl. 19. 08:59
én sose néztem ezt bár mondjuk sose érzetem hogy fájt volna mi akkor vagyunk együtt amikor szeretnénk
13. kszb
2015. júl. 19. 07:38

ez is hülyeség, h a petefészek fáj peteéréskor. Nem feltétlenül. Nekem az a fájdalmas, amikor a tüsző megreped, és kilökődik a pete belőle. Pár csepp folyadék kerül iylenkor a szabad hasüregbe, ami nálam iszonyatos feszítő érzést eredményez, az éppen aktív petefészek felőli oldalon. Fájdalmas az ülés, járás is. Ki mit érez meg.

De spontán peteérése bkinek, bmikor lehetséges. Nem szabad a szexuális együttlétet bekorlátozni.

12. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Nevergiveup!)
2015. júl. 19. 07:26

"Szerintetek ma kellene együtt lennünk, vagy amikor elmúlik? "


De furcsa ez a kérdés...


Azt hiszem, alapvető fogalmakkal lehet itt baj.


Vagy azt gondolod, egy szex csak a megengedett egy cikluson belül?


AZt mondják kétnaponta kell együtt lenni, akkor nem tudjátok elszalasztani a megfelelő napot

11. Ageeca (válaszként erre: 10. - Ageeca)
2015. júl. 19. 06:49
Egyébként akkor legyetek egyutt mikor jol esik :)
10. Ageeca
2015. júl. 19. 06:45

A fogalmakkal is baj van. Úgy tudom a peteérés egy folyamat.... Az nem fáj, az ovu fájdalomra gondolsz ami lehet jobb ill bal /vagy mindket petefeszekben.


Tényleg kevés a tudás, nem baj, csak baba tervezésnél jön ki.

2015. júl. 19. 00:54
pé elott mar jo ha fenn varjak a kis katonák a petet;)
8. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 7. - Luijza)
2015. júl. 18. 22:13

Egyáltalán nem biztos, hogy pont 14 nappal előtte volt. Egyénenként változó, van akinél hosszabb, van akinél rövidebb néhány nappal a ciklusnak ez a szakasza. És nem a ciklus hosszától függ. Elképesztő, milyen keveset tudnak a nők a női ciklusról.

Mindenkinek ajánlom:

bippan norberg-szil péter természetes fogamzásszabályozás

Az előző hozzászólásban benne van, honnan lehet letölteni.

2015. júl. 18. 22:06

A peteérrést utólag úgy tudod meghatározni, hogy a menstruáció első napjához képest 14 nappal előtte volt.

Ha pl. mindig 28 napos a ciklusod, akkor a 14. napon, ha csak 26 napos, akkor a 12. napon.

6. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 2. - Nevergiveup!)
2015. júl. 18. 21:57

Nem tudom, honnan veszed, hogy "hivatalosan" a 14. napon van a peteérés, mert ez minden hónapban eltérő lehet. Egy könyvet ajánlok, amiben részletes útmutatót találsz, hogy milyen módszerrel tudod megállapítani, mikor optimális az együttlét, ha babát szeretnétek.

Ezt másold be a keresőbe:

Mitől természetes a természetes családtervezés


Ha rákattintasz az első találatra, rögtön letölt egy könyvet, abban minden infót megtalálsz.

2015. júl. 18. 21:32

Nekem vakbékgyulladás-szerű fájdalmaim vannak minden alkalommal.

Egyszer együtt voltunk a párommal,egy órára rá kezdett nagyon fájni,és akkor meg is fogantam. Minthogy a petesejt napokig vándorol,így szerintem mindegy az óra-perc,a lényeg,hogy peteérés idején legyen az akció.

2015. júl. 18. 21:09

A fájdalom elkezdődhet már akár napokkal az ovuláció előtt is, ez egyéni. De nekem pl csak aznap és csak 1 órás kb az egész, amíg a tüszőből kiszabadul a pete. Ezt követően is elképzelhető fájdalom, hiszen a petefészkek még fájhatnak illetve finom izom összehúzódások hajtják a petét a méh felé, ezt is lehet valaki érzi..


De maga az ovuláció jár leginkább fájdalommal és az nem tart túl sokáig, fél óra-óra.. és onnantól, hogy kiszabadult a petesejt, 24 órán át megtermékenyíthető. De 12 óra után már öregszik, szóval az ovuláció után együtt lenni már nem hoz annyira tuti eredményt.

Ezért előzi meg a nyák is az ovulációt, maga a peteérés egy több napos dolog, a szervezet termel egy nyákot ami segít a spermiumnak, így az ovuláció előtt 1-2 vagy akár 3 nappal is érdemes együtt lenni, mert a spermium a petevezetőben várakozik a petesejtre. Ő napokig tud várni, aztán ha kiszabadult a pete, elkapja :) de a petesejt max 24 órát tud várni a spermiumra, így jobb ha az ovu előtti napokon vagy aznap vagytok együtt. Meg persze amikor jól esik :)

3. 388b941089 (válaszként erre: 2. - Nevergiveup!)
2015. júl. 18. 20:39
Akkor legyetek együtt amikor jolesik:)
2015. júl. 18. 20:12

Sziasztok! 20-át számoltam, hogy akkor kellene,hogy peteérésem legyen, de ma fájdogál a pocim. Szerintetek ma kellene együtt lennünk, vagy amikor elmúlik?


Figyelem, hogy már hónapok óta mindig 2-3 nappal a “hivatalos” peteérés (14.nap) előtt fáj felváltva egyik hónapban a bal, másikban a jobb oldal.


Nektek ez hogy van?

2015. júl. 18. 20:08
Mikor történik a peteérés? (Amikor fáj, vagy miután elmúlt a fájdalom?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook