Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta 4 napi kimaradása fórum

Fogamzásgátló tabletta 4 napi kimaradása (beszélgetős fórum)


9. Targaryen (válaszként erre: 6. - Schreck Katalin)
2015. júl. 18. 00:57

Szia!


Ha nem akarsz babát, akkor a kiegészítő védekezés mindenképp kell.

Egyébként én simán szedném a helyedben. Rengetegen "trükköznek" a tabikkal. Sokan nem tartanak szünetet, és két hónapig folyamatosan szedik, mert nem akarnak menzizni, mert pl. nyaralni mennek, és az úgy kényelmetlen. Persze ezt nem lehet rendszeresen megcsinálni, de néha néha belefér. Ha kimarad a tabi, akkor viszont tényleg kell a plusz védekezés a biztonság kedvéért. :)

8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Schreck Katalin)
2015. júl. 17. 23:54

Szerintem hagyd ki a hónapot, és legközelebb úgy kezdd el szedni, mintha először szedted volna be.

A védekezésnél is ugyanazt tenném, mintha most kezdtem volna először szedni.

2015. júl. 17. 20:21
A betegtajekozato azt Írja, hogy sohase hosszabbitsam meg a szünetet! Szóval akkor biztos kihagyok egy hónapot.
2015. júl. 17. 20:04
Köszönöm! Én is úgy olvastam, hogy nem szabad elkezdeni akkor. Első 4 tabi amúgy. Ahogy megjön rendesen kezdjem el ujra szedni? + kiegészítő védekezés gondolom.
5. Renesmee (válaszként erre: 4. - Renesmee)
2015. júl. 17. 19:40
1 hónap (lemaradt)
2015. júl. 17. 19:40
Ilyen esetben semmiképp ne szedd tovább. hónap elég. Több akkor kell, ha más gyógyszerre váltasz.
2015. júl. 17. 19:33
Szia! Szerintem egy hónap szünet elég lehet, de keresd meg neten a gyógyszer leírását, hátha ír valamit. Ha hazajössz, keresd fel orvosod, ő tudja megmondani a biztosat :)
2015. júl. 17. 19:33
Szia! Függ attól is, hogy hol tartasz a ciklusodban. Ha az elején, akkor lehet érdemes venni és szedni tovább. Külföldön sok helyen adnak recept nélkül fogigátlót.
2015. júl. 17. 19:23
Külföldön vagyok jelenleg. Elhagytam a következő havi adagot. Az elején lenne 4 napi csúszás. Ilyenkor mi a teendőm? Gondolom Ennyi mar nem megengedett. Hany hónap szünetet kell tartani?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook