Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meghalt az élettársam. 18 éve lakom a házában állandóra bejelentve. Kitehetnek az örökösök? fórum

Meghalt az élettársam. 18 éve lakom a házában állandóra bejelentve. Kitehetnek az örökösök? (tudásbázis kérdés)

10. marlenka70 (válaszként erre: 9. - Georgina319)
2015. júl. 17. 19:28
Nekem a közjegyző azt mondta élettárs nem örököl és haszonélvezet sem jár még akkor sem ha egy életet töltöttünk együtt.
2015. júl. 17. 19:18
Ma voltam a Caládgondozóban, ahol azt mondták, hogy ne hagyjam el a házat. Ha ki akarnak dobni az örökösök, biztosítsanak a számomra egy kisebb lakást, de kérhetem az özvegyi haszonélvezetet is ennyi idő után.
2015. júl. 16. 13:00
Pontosan 18 év után jártam így, ha nincs tulajdonrészed a lakásban semmi kedvezőre nem számíthatsz. Ha összeházasodtatok az más, de élettárs nem örököl teljesen mindegy hány év van mögötte. Haszonélvezet sincs. Amit kapsz az egy év özvegyi nyugdíj.
2015. júl. 16. 08:39
Köszi
2015. júl. 16. 07:53

[link]


"Ha a kapcsolat azért szűnik meg, mert a pár egyik tagja meghal, a házastárs nem kerül utcára: holtig tartó haszonélvezete lesz a közös lakáson és a berendezésen. Az élettársnak ez nem jár, ahogy nem jár rész a többi vagyonból sem. Neki tehát csak akkor lesz bármilyen joga, ha van végrendelet. De ahhoz megint csak nem lesz joga, hogy közös végrendeletet tegyen a párjával, ahogy ezt a házastársak megtehetik. Paradox módon elhunyt párjának eltemettetése továbbra is nemcsak joga, kötelessége is lesz. "

2015. júl. 16. 07:49
Ennyire súlyos a helyzet??
2015. júl. 16. 07:45
...és ha nem megyek ki? Rendőrséggel rakatnak ki?
2015. júl. 16. 07:44
Tulajdoni jog v haszonélvezeti jog hiányában igen.
2015. júl. 16. 07:40
Ha megillet haszonélvezeti jog, akkor nem feltétlenül. Ügyvéddel kellene beszélned.
2015. júl. 16. 07:34
Meghalt az élettársam. 18 éve lakom a házában állandóra bejelentve.. Kitehetnek az örökösök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook