Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért leszek feszült és ideges testmozgás/torna után? fórum

Miért leszek feszült és ideges testmozgás/torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. 388b941089 (válaszként erre: 42. - Porkkala)
2015. júl. 16. 12:52
Erről beszélek, nincs meg a kellő mentális erőd. Valahogy lelkileg kéne erősítened magad. Sok sikert neked!!
2015. júl. 16. 12:43
Egyébként a túrázás,kajak tenne jot neked, hegyikerekpar,mert az idegileg nyugtat,a természet közelsége,ugyanakkor testileg is faradsz,próbálj meg ugy mozogni,hogy fel se tűnjön a mozgás. Mindennel alakul a tested.
2015. júl. 16. 12:40
A kortizolszint reggel a legalacsonyabb, kelj fel korabban es fuss akkor egyet, vagy tekerj be a munkahelyedre. Egyebkent én is mellekveses vagyok, este ha tornázok,sima alakformalast,akkor sem tudok aludni éjfélig,szoval reggel es nspkozben tornázok,es nekem a két véglet vált be,izzadni mint állat,utana meg jógázni es relaxalni. Amit te is tapasztalsz,hogy a gerinctorna csendessége es a hot iron brutalitása a legjobb.
43. Porkkala (válaszként erre: 42. - Porkkala)
2015. júl. 16. 12:09
Ja meg mikor jobb kondiban voltam, mint írtam is már kipróbáltam a hot iront meg durvább zsírégetős órákat azokat jobban viseltem lelkileg (vagyis inkább úgy írom, hogy nem viselt meg de nem is szerettem azért meg:))
42. Porkkala (válaszként erre: 37. - 388b941089)
2015. júl. 16. 12:04

Otthon változó, főként a Béres A. és Rubint R. vonal. Van, hogy csak úgy keresek valamit a youtubeon de hasonló stílusban.

Teremben vagy a kondigépeket használom, vagy csoportos órákra megyek, de inkább az utóbbi. Voltam már rengeteg félén, spinning, alakformáló, pilates, gerinctorna (na a legutóbbi nem okozott idegességet az jó volt:D)


Illetve néha-néha futásra adom a fejem de az váltja ki a legrosszabbat belőlem. Volt már hogy sírva jöttem haza a futópályáról pedig nem erőltettem ám túl magam, 1-2 kört futottam még azt se mondhatom hogy fizikailag szarul lettem, de lelkileg valami borzasztó....

41. Porkkala (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2015. júl. 16. 11:59
Nem szedek semmit.
40. Porkkala (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2015. júl. 16. 11:58

Köszönöm szépen a tanácsot :)

Idegesség alatt mit értek? Teljesen befeszülök, minden elkezd zavarni, a szomszéd zenéje, a barátnőm mondandója, akár a légy zümmögése. Rossz kedvem lesz és belül mérges vagyok magamra amiért egyáltalán belefogtam....

Mások szerint olyan mintha épp megjött volna, de tényleg ilyesmi!

39. emagdi (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2015. júl. 16. 11:43
csak mert általában inkább alacsony kortizolszint szokott kialakulni, nem? :)
38. emagdi (válaszként erre: 36. - -andiey-)
2015. júl. 16. 11:41
az mitől van, és mit tud tenni ellene?
37. 388b941089 (válaszként erre: 33. - Porkkala)
2015. júl. 16. 11:28

Nem tudom miket edzel tényleg, de nekem edzés után kb lezuhanyozni sincs nagyon energiám, nemhogy idegeskedés miatt fórumot indítani :D Az agyam is teljesen kiürül.

Miket edzel, de tényleg??

2015. júl. 16. 11:26
Túl magas a kortizol szinted.
35. emagdi
2015. júl. 16. 11:12

egyébként mit értesz idegesség alatt?

mérges vagy, vagy mozgáshiányod van még, vagy csak nem bírsz egy helyben megmaradni, vagy valami egyéb?

34. emagdi (válaszként erre: 33. - Porkkala)
2015. júl. 16. 11:10

próbáld meg magad jobban leterhelni.


vagy próbáld meg, hogy nem ilyen pörgetős edzést csinálsz, hanem valami erőedzést inkább, nagy súlyokkal.

el nem tudom képzelni, hogy ha tényleg lefárasztod magad, akkor még marad energiád idegeskedni :))


ugye ilyen edzés előtti pörgetőket nem szedsz még véletlenül sem?

2015. júl. 16. 09:12

Ilyenkor utólag visszagondolva mindig hülyeségnek is tűnik, hogy mérgelődök.

Tegnap is otthoni torna utáni idegeskedésemben írtam ki a fórumot:D Kb. 1 óra után múlik el ez az állapot.

2015. júl. 16. 09:09

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat! A gyümit megpróbálom utána, ma munka után megyek egy csoportos órára :)


Ja és lehet félreértettetek, nem fogyás a cél és nem kérkedni akartam a 2-3 kilóval, azt csak azért írtam, hogy egyértelmű legyen nem azért mérgelődök mert 30-40 kiló plusz van rajtam és ezért nem megy a mozgás.

Elsősorban az egészségem miatt szeretném nem feladni a mozgást, és az lenne a legjobb az egészben ha ehhez formásodnék is! Nincs rajtam sok zsír, de látom hogy löttyedt vagyok, ezt nem tudom máshogy kifejezni:)

31. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Pink habroló)
2015. júl. 16. 06:24
Mindig a tudományos megközelitès xdddd
2015. júl. 16. 05:54
Nekem a magnézium hiány okoz feszültséget.Mondjuk nem torna után,hanem egyébként.
2015. júl. 15. 23:36
Ha eszel utàna egy kicsit, főleg gyorsan felszívódo szènhidràtot ( pl gyümölcs) akkor nem múlik el kb 15 percen belül? Ha még nem probàltad, probàld ki. Lehet hipozol (hipoglikémia).
2015. júl. 15. 22:39
Pink habroló! Beleolvastam a naplódba, gratulálok! A gyógyszer érdekelne, amit a férfihormonok "ellen" szedtél, nekem is túlműködik a mellékvesém, egyenlőre sikerült első gyerek után (szoptatás végén és utána) visszafogynom, és újra terhes is lettem, de most megint van rajtam 25 kg plusz, de még szoptatok. Privátban is írhatsz!
27. pink habroló (válaszként erre: 26. - Pink habroló)
2015. júl. 15. 22:13

Pipák. SwiftKey app

alakít, és most nem tudok koncentrálni, mert szét sulyzoztam magam :-)

26. pink habroló (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2015. júl. 15. 22:11

Igen, egészen biztosan nem fog edzés után enni.

Ja pl a járógépes edzés után lehettünk egy cseppet pipát :-D

25. emagdi (válaszként erre: 24. - Pink habroló)
2015. júl. 15. 22:07

én max akkor vagyok ideges edzés után, ha sz@r volt az edzés :D


tuti nem fog szénhidrátot enni, így is az a baja, hogy sok rajta a zsír (azért ezt is meg kellene nézni valami szakembernek, mert láttam én már olyat aki saját magát kövérnek látta, aztán mát tényleg a minimálisan szükséges zsír sem volt rajta)

24. pink habroló (válaszként erre: 2. - Porkkala)
2015. júl. 15. 21:55
Pont nemrégen tanultam a szénhidrát anyagcseréről.Te az a típus lehetsz, akinek gyorsabban merülnek le a ch raktárak illetve gyorsan is használja fel a szervezeted alapjáraton is. Ez torna után éhezik az agyad ch után, ugyanis az agymukodeshez szénhidrát kell, ezért vagy feszült és ideges,egyél valamilyen egészséges finomsagot torna előtt, és ha ideges vagy utána akkor is kapj be valami finomat.
23. emagdi (válaszként erre: 2. - Porkkala)
2015. júl. 15. 21:50

szerintem te nem a mozgástól vagy feszült, hanem a testképedtől ami a fejedben van.

írod, hogy 2-3kg felesleg van rajtad, és izmosodni szeretnél. ez alapján simán el tudom képzelni, hogy állandóan nézed magad, hogy na, most már változtál-e, most már szétsportoltad magad és még mindig kövér vagy (szerintem tuti nem), stb...


lehet, hgoy esetleg egy pszichológussal kellene beszélgetned, aki tudna abban segíteni neked, hogy elfogadd magad, plusz egy konkrét, jól felépített edzéstervet követnél kitartóan (hónapokon keresztül).

ha az edzésterved jó, akkor biztosan fejlődni fogsz, a többi meg csak a fejedben levő gondolatokon múlik...

szerintem...

22. Channa* (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2015. júl. 15. 21:25
Nem bántottam.
21. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2015. júl. 15. 21:18

Sztem o pont nem az akit bantani kell.

De szivesen adok forumlinket ahol lehetne kkicsit kaszabolni az emberek fejèt:P

20. Channa* (válaszként erre: 5. - Porkkala)
2015. júl. 15. 21:06

A mozgás nem azért kell, hogy tökéletes tested legyen. Ha ezt várod tőle és nem jön be 1-2 óra edzés után, akkor ne csodálkozz, hogy feszült és ideges leszel. Nem is értem mit nyavajogsz 2-3 kiló miatt. Most azt várod, hogy dicsérgessünk?

A mozgásra azért van szükség, hogy az izmaink ne sorvadjanak el, rugalmasak legyünk és még öreg korunkba is tudjunk mozogni....

2015. júl. 15. 21:00

Ilyet még én sem hallottam, hogy mozgás után idegesség, feszültség. Ellenkezőleg, arra lenne hivatott, hogy a szó jó értelmében lefáradj, élénkülj, frissülj, szépülj.


Én is rendszeresen mozgok, de nem vagyok ideges, legfeljebb rosszul ebben a kuurvamelegben:)

18. Porkkala (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2015. júl. 15. 20:20
Köszi szépen :-)
17. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Porkkala)
2015. júl. 15. 20:18
Kivanom h találd meg a neked megfelelo mozgásformát ès találd meg a mozgas szeretetèt.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook