Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésindítás fórum

Szülésindítás (beszélgetős fórum)


16. CsengiBoti (válaszként erre: 1. - Lujza87)
2015. júl. 19. 21:07

Szia :)

4ből 4szer indított szülésem volt (legutóbb egy hónapja),ez önmagában -szerintem- nem "gáz".

Túlhordás miatt volt rá szükség,kivéve a 2. és a 4. kisfiamat.

Most,mikor a negyedik született,vészesen kevés magzatvíz miatt kellett befeküdnöma a kórházba a 38.héten,és ekkor még a főorvos nem engedélyezte az indítást (csak végül a betöltött 40.hét után).Mondván,hogy rosszul is elsülhet az indítás,és császármetszés lehet a vége...

Végül sikerült természetes úton szülnöm.


Egyszóval ezzel azt akartam mondani,hogy ha egészségügyileg nem indokolt,én sem engedném.(Bár megértem,ha ragaszkodsz az orvosodhoz,én is így vagyok vele...)

15. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2015. júl. 15. 20:45
Nem az unokámat hanem a lányomat, bocs:)
2015. júl. 15. 20:45

Mindkét unokámat indították. Igaz az elsőt, eü. gondok miatt, a lányom lázas volt és érett 38 hetes magzatnál így döntöttek. Hüvelyi úton történt a szülés.


A másodiknál pedig, hát igen a doki szabira ment, ugyan másik dokit ajánlott saját maga helyett, de a 39. héten tervezett császár.



Hál' Istennek két egészséges, gyönyörű unokám van:)


Két kolléganőm is tervezett császár...nem volt gond.

13. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Lujza87)
2015. júl. 15. 20:21
Ez a nôi szervezet megerôszakolása, és a babának sem jó.
12. mgesa
2015. júl. 15. 20:08

Ha nem indokolja semmi nem engednem indítani!!

A két szulesem között ez volt az óriási különbség:

A kisfiamat 41. héten indítani kellett, mert nem akart kijönni: burokrepesztes, kellett oxitocin is, mert nem jöttek a fajasok, így majdnem végig ctg-n voltam, alig tudtam mozogni, szerencsére azért természetes úton megszületett, akkor azt hittem ez a sima szülés.

Most a kislányom magától indult meg fajasokkal 38+4-nél, semmit nem kellett kapnom, végig kadban vajudtam, magától ment minden, sokkal, sokkal elviselhetobbek voltak a fajasok, mint oxitocinnal, a kad meg mennyei volt 😃

Ha nem akár még kijönni a baba, akkor az inditas vége sokszor császár sajnos, az olyan etikatlan orvosoknak köszönhetően, akik "véletlenül"a saját ügyeleti idejukben úgy vizsgálják meg a kismamat, hogy beinduljon a szülés. Aztán x óra szenvedés után szettarjak a kezüket, hogy hat, ez sajna csaszar lesz

lesz, mert nem jön a baba... Sajnos nem egy ilyen sztorit hallottam baratoktol. Na, az en dokim ezt soha, de soha nem csinálta volna!

11. ca6d69295a (válaszként erre: 10. - Lujza87)
2015. júl. 15. 17:16
nekem a szülés előtti nap este távozott,így ha másnap nem indítják be,szerintem,akkor is beindult volna magától a szülés :)
2015. júl. 15. 15:56
Köszönöm az eddigi véleményeket,egyébként a nyákdugó távozása után mennyi idő van még? Kedden is távozott egy jó nagy darab meg ma délután is. Amúgy 1222 a méhszáj értékem.
2015. júl. 15. 14:13

Ha túlhordod,lehet még vissza is tér a nyaralásból :)

na viccet félre téve,majd szülsz,ha a baba jönni akar,van más orvos is,lehet még jobban is jársz.Nyáron amúgy is sok esetben szülnek ügyeletes dokiknál.

Én kerek 42.hétre szültem nekem is beindították,de anélkül is aznap szültem volna (szerintem) :)

kitartást neked!

2015. júl. 15. 12:37
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha eü. okok miatt kell megindítani egy szülést az érthető. Ebben az esetben nem egyeznék bele a szülés beindításába.
2015. júl. 15. 12:29

Nekem is úgy volt, hogy ha nem indul be magától, akkor a 39. hét 2. napján beindítják, de nekem egészségügyi okok miatt akarta a dokim, mert már rizikós volt a további "kihordas". Ez lett volna egy csütörtöki nap. Hétfőn beszéltük meg, akkor megvizsgált, próbált segíteni, hogy inkább magától induljon meg, én nem bántam. Kedd este fájásokkal indult 22.30-kor de még elviselhető volt, aludtam is egyet, végül 1.30-kor keltem, akkor 7 perces fájásaim voltak, vártunk 1 órát, járkáltam, végül indultunk. 3.30-kor vettek fel a szülöszobára, reggel 7 óra 9 perckor meg is született minden gond nélkül a kislányom, tehat másnap indították volna.

Utólag mondta a dokim, hogy ez volt a legjobb így, mert ha indította volna lehet sokkal-sokkal lassabban, nehezebben tágultam volna, vagy akar a fájások abba is maradhattak volna, császár lehetősége is nagyobb...


Bocsi, ha hosszú lett, de én azért mer nyaralni megy, nem engedném az indítást, mivel nem egészségügyi oka van.

2015. júl. 15. 12:18
Én ugyan még nem szültem de ha majdnott tartok inkább szülnék másik dokinál de menjen csak minden a maga útján és idejében. Nem kell kierőszakolni a babát csak mert ő nyaralni megy..
5. csibész25 (válaszként erre: 1. - Lujza87)
2015. júl. 15. 12:12

Én is két gyereket szültem és ha nem indokolt a baba vagy a te egészséged miatt semmi esetre sem engednék indítani, főleg nem a kiírás előtt. Köztudott, hogy az indított szüléseknél jóval több a komplikáció.


Nem a doki szüli meg a gyereket, csak te és a babád számítotok. Bárki világra tudja segíteni!

2015. júl. 15. 12:04
Nalam is inditani akart az orvos, hasonloan elutazas miatt is. Terhessegi diabeteszem volt, nem akarta, hogy tulhordjam, de a kiiras elott 3 nappal utazott volna el, igy a kiiras elott 4 nappal inditotta volna a szulest. Mar minden le volt tisztazva, beszelve, mikor a tervezett idopont elott 3 nappal (1 hettel a kiiras elott) magatol beindult. A dokim az ugy orult, mint majom a farkanak... Ebbol gondolom, hogy ha nem muszaj, akkor nem kell inditani. Inkabb szulnek masik orvosnal. De ha valamifele veszelye lenne akar rad, akar a babara, akkor ezt a lehetoseget nem ajanlottak volna fel.
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Lujza87)
2015. júl. 15. 12:00

42 hét még normál terhességnek számít. és még utána is túlhordhatod néhány nappal.

Pusztán kényelmi okok miatt ne akard az indítást, tudni fogja, mikor van itt az ideje.

2015. júl. 15. 11:50
Én 2 gyereket szültem, mai eszemmel nem ragaszkodnék a dokimhoz. Így vagy úgy, de neked kell megszülni a babát, nem a doki fogja. És ha a baba még maradna akár 2 hetet is? Tehát én nem hagynám, hogy megindítsa.
2015. júl. 15. 11:45
Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni,hogy mennyire lehet jó a kiírt időpont előtti szülésindítás? A dokim megy szabira és felajánlotta az indítást, 39.hetes lennék.Nagyon nehéz a döntés mert nagyon ragaszkodom a dokimhoz de viszont aggódom is hogy ez mennyire okozna gondot a babánál?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook