Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudom kitenni a bérlőimet fórum

Nem tudom kitenni a bérlőimet (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. syria (válaszként erre: 76. - Nekemmindegy)
2015. júl. 15. 19:42
Valami ilyesmit sejtettem. :(
77. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 72. - Nekemmindegy)
2015. júl. 15. 18:24
Szerintem itt a "nagycsalád" csak eljátszotta, hogy beköltöznek. Ismerősök voltak, és az volt a cél, hogy a tulajjal együttműködve kirakják a nem fizető bérlőket.
76. nekemmindegy (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 15. 10:47
"Ez a Polgári perrendtartási perekben alkalmazandó kézbesítési szabálya. Ez azonban nem alkalmazható olyan ügyekben, amikor még nincs is per, és a fizetési meghagyás vagy a kiürítési eljárás sem indult még meg..."
75. syria (válaszként erre: 73. - Da16da8965)
2015. júl. 14. 21:53
Ennyire "egyszerű" lenne a megoldás?
74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Da16da8965)
2015. júl. 14. 10:25
Ez tényleg így van. Még annyit hozzáteszek, hogyha nem veszi át a levelet, akkor is kézbesítettnek tekintett a jog szerint.
73. da16da8965 (válaszként erre: 4. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 14. 10:09
Egy fizetési meghagyást kell küldeni nekik tértivevényesen, ez fontos. Ha két héten belül nem fizetnek akkor ki lehet rakni őket jogkövetkezmények nélkül.
72. nekemmindegy (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 13. 22:10
utána meg a másik nagycsaládot nem fogja tudni kirakni :(
71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Levarosbukta)
2015. júl. 13. 21:54
Nagyon jó ötlet.
70. syria (válaszként erre: 69. - Levarosbukta)
2015. júl. 13. 21:44

Amíg a tulajdonjognál erősebb a birtokjog – márpedig ebben az országban ez most így van –, addig az ilyen helyzetekben mindig a tulajdonos fogja a rövidebbet húzni. Ha másért nem azért, mert futkoshat ügyvédtől kezdve a médiáin keresztül akár Brüsszelig, közben telik az idő, a tartozás meg szaporodik az ősz hajszálakkal együtt.


Vagy felvállalja a hasonló durva, erőszakos megoldást, aminek nem biztos, hogy jó lesz a vége.


Nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben, de érdekel az igazi megoldás.

2015. júl. 13. 20:33
Az egyik ismerősöm is pontosan igy járt. Nem fizettek már pár hónapja az albérlők, de kiköltözni sem akartak. Fogta magát az egyik roma ismerősével beállitott hozzájuk hogy a másik szobát kiadta nekik bérbe, az meg vitte magával a fél rokonságot az egy szobára. Másnap üres volt a lakás. Vannak trükkök amikkel ki lehet piszkálni az albérlőket ha gyors eredményre akar jutni az ember.
2015. júl. 13. 16:56
ja és várd meg milyen állapotban kapod vissza!?
67. michelle.r (válaszként erre: 66. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 16:47
Semmi remény arra, hogy megegyezzetek? Ha 3 éve ott laknak, azért csak kialakult már közöttetek valami normális kapcsolat,nem?
2015. júl. 13. 16:42
Tudom.Ki akarna barki másnak rosszat.igazad van.naiv voltam.es most ennek fogom inni a levét.és fizetni.és bíróságra járni.és visszaszerezni azt,ami az enyém
65. dd4fac34d4 (válaszként erre: 64. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 16:38

Hidd el, sajnállak! DE ha nem vagyunk eléggé elővigyázatosak, akkor mi is hibásak vagyunk a helyzet kialakulásáért.

Csak hogy meggyőzzelek, nem vagyok elfogult veled szemben, nem akarlak öncélúan bántani:

- az én pesti lakásom vagy hat évig üresen állt, miközben én már elköltöztem véglegesen vidékre, de nem adtam ki, mert féltem az ilyen cirkusztól, még akkor is, ha magam biztosan közjegyző általi szerződést kötöttem volna,

- nemrég viszont belefutottam egy csaló vállalkozó kelepcéjébe egy termékrendeléskor, mert nem voltam elég körültekintő! És én ezt belátom!! Lehettem volna alaposabb, és akkor most nem kellene azt remélnem, hogy majd a rendőrség, meg a bíróság...

2015. júl. 13. 16:31
Nem a pénz számított ebben az ügyben.2,5 éve bérelték.csúsztak.felhalmoztak 300 000 ft-ot.amit anyum házára terheltek.soha nem volt tartozásunk.soha.anyum fizette azt is be.aztan mar a berleti dijat sem fizettek
63. dd4fac34d4 (válaszként erre: 62. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 16:26

Nem veregetem vállon a gaz bérlőidet, de a saját érdekeinket magunknak kell elsősorban védenünk!

Évek óta ismert ez a probléma, én számos cikket olvastam erről, és mindig az volt a javallat, hogy közjegyző előtti szerződést kell kötni!

Csak egy gyorsan talált idézet a Nők Lapja Caféról, vagyis nem valami szakmai honlapról:


"Aki közjegyző előtt köti, nyugodtabban alhat


A legtöbb probléma abból adódik, hogy a nem fizető bérlőtől nehéz megszabadulni, hiszen amikor beköltözik, egyből „birtokvédelmi joga” keletkezik. Ha pedig a tulajdonos önhatalmúlag akar fellépni ellene, az történhet vele, mint a küzdősportoktatóval.

Persze jó, ha a tulajdonos egy ügyvéd előtt hosszabb, határozott időre köt – magánokiratnak minősülő (!) – szerződést, mert így az időtartam lejártával a szerződés automatikusan megszűnik. Ez viszont még mindig csak félmegoldás, hiszen ha a bérlő mégsem akarna kiköltözni (bár jogilag birtokháborítást követ el), még mindig csak egy hosszan tartó pereskedés veszi kezdetét.


Ezért a legjobb, ám költségesebb megoldás (egy 50 ezer forintos bérleménynél egyszeri, kb. 25 000 Ft körüli összeg), ha a bérleti szerződést közjegyző előtt kötjük. Már csak azért is, mert ha később vita lenne az önkényes lakásban maradás miatt, a szerződés a bérlő birtokvédelmi jogát zárhatja ki, és mivel így az közokiratnak minősül, pereskedés nélkül lehet kilakoltatni őt nem fizetés esetén."

Forrás: [link]

2015. júl. 13. 16:19

Tehat en vagyok a hibas???ezt ugye nem gondolod komolyan?mert a berlőim nem költöznek ki ?meg veregesd is őket vállon...

Rengetegen vannak ebben a cipőben.és nem a sajat szakallamra történt.ügyvédi papirunk van.az ügyvéd hibázott.nem mondta a közjegyzőt.azt mondta ez bőven elég.és?mit csinaljak az ügyvéddel?

61. dd4fac34d4 (válaszként erre: 56. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 16:15

A téma rendszeresen megjelenik a sajtóban, évek óta ismert a probléma! Ezért aki kicsit is tájékozott, ma már nem köt még ismerőssel sem magánjogi alapon bérleti szerződést, hanem megy és kifizeti a tulajdonosi biztonsága érdekében a közjegyzőt!

Ne haragudj, de a saját tájékozatlanságod, naivitásod(?) okozta gondot utólag nem varrhatod más nyakába, miszerint "senki nem tesz semmit"! Fel kell nőni a saját ügyeink felelős és tájékozottsági alapon való intézéséhez!

2015. júl. 13. 16:05

Sziasztok!

Csak nehány dolgot említenek meg. A tulajdonos a lakásából csak ugy tud valakit kijelenteni, ha a kijelenteni kívánt személy nyilatkozik, hogy mar nem ott lakik, ha erre nem hajlandó lehet a szomszédokat nyilatkoztatni, amely nyilatkozat természetesen az új polgári törvény értelmében közokirat. Önkényes lakásról állás csak önkormanyzati lakas engedély nélküli bekoltozesekor van, amúgy maximum betörés lehet, de azt persze bizonyítani kell. A rendor nem lakoltat ki senkit. Az alberlo - főbérlő viszonnyal a döntés a biróság kezében van. Jelenleg a torvenyeink az albérlet védik. A szolgáltatók ha laknak az ingatlanban es fizetve van a számla akkor nem kötik ki meg kérésre sem, lakott ingatlan eseten a víz kivételével csak tartozás eseten kötik ki a szolgáltatást. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, ha társasházon van szó akkor beszélj a közös képviselővel, mert ha a lakás víz órája mellekmero es a vizmuvek hez csak egy óra a foora van regisztrálva akkor a vizet lehet korlátozni tartozás eseten. Persze ehhez az kell. Hogy ne fizesd a kozoskoltseget, vizet es esetleg más egyéb költséget amit kellene. Párom közös képviselő es erdekes módon amikor a vizet korlátozták egy lakásnál fizettek a tartozást, aki nem tudta az eladta es elköltözött. Ha tartoznak akkor en a vizet korlatoznam, teljesen elzárni nem lehet, de szűkíteni igen természetesen a meroora utan. Az alberlo kiarakasa törvényesen nagyon nehéz egy hosszú folyamat, természetesen vannak kiskapuk. Tanácsos lenne egy erre szakosodott ügyvédet megkeresni es mondani fog nehány dolgot. Az albérlo ha az önkormányzathoz megy borítók védelem miatt, meg fogja kapni es akkor meg nehezebb lesz kirakni. Azért sok sikert kívánok a lakásod birtokba vételéhez.

59. dd4fac34d4 (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2015. júl. 13. 16:04
Nekem tavaly ősszel mondták épp e két cég közül valamelyiknél, valószínűbb, hogy a Gázműveknél, hogy csak tulajdonossal kötnek szerződést. De igazad van, ha a nemfizető bérlő miatt kapcsolják ki a szolgáltatást, a visszakötés előtt Te mint tulajdonos fizetheted ki a tartozást és a visszakötés díját is.
58. simple (válaszként erre: 53. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 16:02
A per az sajnos két év is lehet akár.
57. simple (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2015. júl. 13. 16:02
Én tavaly augusztusban csináltattam, 26 ezer ft volt ha jól emlékszem. De mindenképpen 30 alatt. Én úgy csinálom, hogy havonta diktálom az összes óraállást, és mikor mindről megjött a számla befizetem, majd bemutatom őket a bérlőnek, és ő kifizeti. Ha egyszer nem fizetne ki valamit, azonnal repülne, sose adnék esélyt arra, hogy halmozza a tartozást.
2015. júl. 13. 15:58

És még sokan mások

Tonkre megyunk.es senki nem tesz semmit .nagy felhajtas kell ennek a temanak

55. Gliese (válaszként erre: 53. - 2f26e3ce5e)
2015. júl. 13. 15:51
Amire vége lesz a pernek nyakig fogsz ülni a rezsi tartozásukban.
54. michelle.r (válaszként erre: 48. - Dd4fac34d4)
2015. júl. 13. 15:44
Az Elmü és a Gázművek pár éve még simán átírta. Kérték a béleti szerződést, a tulajdoni lapot, nekem is mennem kellett. Lehet, hogy ez azóta változott. De a feltöltőkártya mindenképpen jobb, mert hiába másé a tartozás, attól még az én lakásomban kapcsolják ki a szolgáltatást.
2015. júl. 13. 15:39
Minden felszólitás megvolt.perre visszük
2015. júl. 13. 15:35
Küldess nekik ügyvédi felszólítást!
51. Gliese
2015. júl. 13. 15:33
Az egyetlen megoldás ha kipakolod a cuccaikat amikor nincsenek ott és zárcsere. Próbálj szerezni valami erősebb férfiakat magad mellé. Ha hivatalos úton feljelented őket évek múlva lesz meg a határozat, hogy illetéktelenül laknak ott, addig rengeteg adósságot felhalmoznak, amit neked kell kifizetned.
2015. júl. 13. 15:27
Ők nem zsarolnak.ingyen laknak.profitálnak a házamból...és én meg lakjam az utcán??
49. dd4fac34d4 (válaszként erre: 40. - Karyka)
2015. júl. 13. 15:24
A bérleti díj ugyanolyan módon számít az szja-alapba, mint más jövedelem. Egyébként a közjegyző előtt kötött bérleti szerződés mellett éppen az az egyik biztosíték a bérbeadó számára, ha nyilvánvalóvá teszi, hogy leadózza ezt a jövedelmet. Sok bérlő ugyanis éppen az adóelkerüléssel tudja zsarolni a tulajt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook