Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fehérbőrű vagyok, barnulni akarok! fórum

Fehérbőrű vagyok, barnulni akarok! (beszélgetős fórum)


2015. júl. 30. 14:28
Szia! Vannak barnító krémek, azt mondják nem érdemes használni őket, mert nem tudod egyenletesen kenni, aztán foltokban leszel barna, ami elég ronda. Láttam már tv-ben ilyen amcsi teljes test befújós megoldást, az talán használhat, passz. Terveznek olyat is, hogy mikrokapszulát ültetnek a bőröd alá, ami fél évig adagolja a barnítós hormont, de ezt még szerintem nem gyártják. Ezeken kívül marad a szoli vagy a napozás. Mindkettő bőrrákot okoz, úgyhogy érdemes kerülni őket. Ha mégis ilyesmire adnád a fejed, akkor érdemes inkább délután 4-6 körül napozni, mert este gyógyulnak a DNS sérülések, és így kb 4x kisebb az esélye, hogy bőrrákod lesz, ha esetleg leégsz. Érdemes naptejet vagy napolajat is használni, az (faktortól függően) elnyújtja az UV besugárzást, és úgy többet maradhatsz a napon, és nem 1-2 percen fog múlni, hogy leégsz e vagy sem. Nekem a napolajok jönnek be, mert átlátszóak, csak sajnos nagyon drágák. Most is majdnem 5000 volt egy kis flakon. :S Szvsz. kb 1-2 hét alatt több árnyalatot is tudsz barnulni.
2015. júl. 29. 14:00
Nem vitatom.
2015. júl. 19. 14:36
Pedig milyen igaza van...
2015. júl. 19. 12:56
Megint egy kiforgató válasz. Köszönöm szépen.
18. Cippora (válaszként erre: 17. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 17. 22:53
Nem kívánom,hogy közölje veled a bőrgyógyász,hogy le kell szedetni egy anyajegyed mert veszélyes,és a kérdéseidre azt a választ kapd csak,hogy: "várjuk meg a szövettant" de mindenki a saját életével játszik.Egy hófehér bőrű ne menjen a napra,és pont,de a te életed,ha rosszindulatot fedeztél fel a te bajod,olvasgass egy pár melanómás fórumot csak,hogy lásd mennyire gyakori már a huszonévesek körében is.Azzal meg nem büszkélkednék,hogy nem ismered a fényvédőket,éppen hogy nekünk kell a legjobban ismerni!
2015. júl. 17. 21:45

Igyekeztem a kérdésemet lazán megfogalmazni, így kisebb POÉNT is vittem az első mondatba, melyet a mondat végén egy smiley-vel nyomatékosítottam. Nem akarok durván fogalmazni, de mondhatnám, hogy : a "gyengébbek kedvéért".


Igen, fehér vagyok nagyon, és igen, barnulni szeretnék. Nem feketére égni, csak egy kis színt kapni valahogyan, nem úgy hogy befestem magam kemikáliákkal, hanem esetleg természetes úton.

Valószínű, hogy nem sokat égettem eddig magam a napon, ha 30-as éveimre még csak fogalmam sincs arról, hogy milyen napozókrémek vannak. Erre irányult volna a kérdés, amire kaptam sok rosszindulatú választ, mert ugye az a legegyszerűbb: kiforgatni az ember szavait és kötözködni.


Viszont: mindazoknak, akik segítő választ adtak, köszönöm a kedvességüket.

16. kbogi
2015. júl. 13. 18:17
Nem értem, mi ez a barna-mánia! Az ember megy az utcán és odaégett emberek jönnek vele szembe (megjegyzem, látszik, hogy nem kint a földön dolgozva sült le túlságosan). Nem egészséges...
2015. júl. 13. 16:20

Sosem értettem, hogy a fehér ember miért akar barna lenni...

Rossz lehet annak, aki még a bőrszínét sem tudja elfogadni.

Én is hófehér vagyok, és örülök neki.

2015. júl. 13. 15:45

A barna bőrű fehér akar lenni, a fehér bőrű barna...

Nem bújhatsz ki a bőrödből!

Nem a bőr színe teszi az embert!

2015. júl. 13. 13:12
Nem tudom, miért okoz az lelki problémát egyeseknek, ha fehér a bőrük. Az én bőrszínem kb egy természetes vörös hajú emberének felel meg, soha nem fogott le a nap, és valószínűleg nem is leszek soha barna, de nem érdekel. Csúnya beszólásokat is kaptam már a bőrszínemre, de nem fogok mások miatt változni. Annyi minden okozhat rákot, miért kell még provokálni is a dolgot napozással vagy szolival? Ha az embernek sok az anyajegye, az még tovább rontja a helyzetet. Akinek az a szíve vágya, hogy barna legyen, az menjen testfújásra vagy használjon krémet (utóbbit egyszer próbáltam, citromsárga lettem tőle :D )
12. Cippora (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 12. 22:23

Ha bőrrákot akarsz kapni,hajrá,napozzál csak a hipó bőröddel!!!

Ha esetleg nem akkor van olyan gép,ami lefúj,és barnítja a bőröd!

2015. júl. 12. 18:26
énis a barnító testfújásra szavazok, a hypo vagyok. Írtam is ki fórumtémát, hogy valaki használja-e, de semmi válasz. Azt tudom, hogy helytől függően 2-3ezer ft/ alkalom, és kb 10 naponta érdemes menni. :)
2015. júl. 12. 16:16
Napozz reggel 8-10 között. Akkor védőkrém sem kell és leégni sem fogsz. Ha ez sem működik, maradj fehér. Vagy menj olyan szalonokba, ahol festékszórással barnára fényeznek :) Attól tényleg szép barna leszel, de a legéstől az sem véd.
9. L.Ann (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 12. 16:08
keress rá a barnító testfújásra, az működhet nálad.
2015. júl. 12. 15:47

Szerintem inkább fogadd el, hogy ilyen a bőröd.

A szolárium és a túlzásba vitt napozás egyaránt káros. Tényleg inkább a tavaszi napsütést élvezd, pár órán át, szigorúan kerülve a 10-15 óráig terjedő időszakot, néha-néha nyáron pár órát (nem egyfolytában). Valamennyit biztos fog fogni rajtad.

Az egészséged fontosabb.

7. much
2015. júl. 12. 15:13
hát ha sosem tudtál barnulni, akkor elég kevés az esélye, hogy fogsz is. legalábbis én így vagyok, fehér bőr, és leégni tudtam csak. inkább védem a bőröm mostmár, mint hogy kitegyem magam akár szolinak, akár barnítónak. egyik sem egészséges, a nappal meg vigyázni kell.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 3. - SDitti)
2015. júl. 12. 15:06

Maximálisan egyetértek mindenben!


Én is tavasszal fekszem ki kicsit, nyáron pedig folytatom. Nekem is fehér a bőröm. Régebben zavart, szoliba is jártam, most már nem érdekel, ha fehér vagyok! Tényleg öregíti és tönkreteszi a bőrt!

2015. júl. 12. 15:04

Szoli..

En is rettentő fehèr voltam,csokiszoliba kezdtem járni és jó a színem.

Nem éget és hamar barna leszel tőle.

Èn elősször 8 perce mentem,majd 10 és utána 12 perc.

12 perc nem volt probléma a bőrömnek.

És barna a bőröm.

2015. júl. 12. 15:04

Nem szeretem a szolit. Egyszer voltam eddig csak, de nem nyűgözött le. A fejem is megfájdult, olyan kellemetlen volt az egész. :/


Níveás barnító krémem volt, ajándékba kaptam, de büdösnek éreztem, és nálam már mosáskor lejött. Legalábbis nekem úgy tűnt. :)

2015. júl. 12. 14:41

Létezik önbarnító krém. Nekem nem sikerült egyenletes színt elérni vele, viszont hamar kopik.


Ami a legjobb: tavaszi napsütés és utána már nyáron jobban barnulsz! (Erről idén már lecsúsztál.) Hidd el, nem olyan fontos a barnaság. Persze nem azt mondom, hogy ne járj napon és ne feküdj ki, de csak óvatosan, mert nem ér annyit. (Ráadásul öregít is.)

2015. júl. 12. 14:39
szolizzál
2015. júl. 12. 14:38

Sziasztok!


Jelentem: most jövök a napról, és lassan haladok a barnulással, pedig olyan igazi bronzos testet szeretnék végre, mint Beyoncé-nak van (minimum!). :D

Viccet félre téve: elég fehér a bőröm, mondhathi: hypo. Így nem barnulok semennyit sem.

Arra gondoltam, hogy a 21. században már biztosan létezik valami barnulást segítő spray vagy krém. Ugye? Találkozott már valaki ilyesmivel? Esetleg tesztelte is ezeket? Ha igen, megírná nekem a véleményét?


Köszi! Szép nyarat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook