Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magyar nyugdíjas betegbiztosítása Németországban fórum

Magyar nyugdíjas betegbiztosítása Németországban (beszélgetős fórum)


2015. júl. 13. 09:56
Iszonyatos az itthoni helyzet ! ha valakinek alacsony a jövedelme , dolgozhatott akárhány évet , nem könnyű a lét , egymagára is fizet az ember mindent , ami rezsi , aztán , ami marad , ha marad , abból nem igazán lehet ugrálni ! ma már nincs olyan , h engednek összegyűjteni több százezres tartozásokat , már néhány tízezer adóssággal is köthet ki az ember az utcán . Legyen szerencséd ! sikerüljön minél előbb , h valóban élvezhesd is a kicsit könnyebbet !
2015. júl. 13. 09:50
Valahol olvastam / h mi igaz belőle ? nem tudom / h kitelepült rokkant kaphat kint valami pluszt az ottani nyugdíj és az itteni közötti különbségnek 1 részét ? tényleg nem tudom , mi igaz belőle ? v h mi kell hozzá ? Néhány éve a sógornőm dolgozott kint Németországba is , ápolt , idősebb emberkét / miközbe már ő is 70 fölött volt / ő mondta , h az h őt alkalmazták ott , arra kapott az önkormányzattól valamennyit az ápoltja , abból fizette neki a napi 24 órás ápolást , hozzá se kellett nyúlnia a nyugdíjához , h abból fizessen . Biztos , h odakint mások a szociális ellátások , hozzájárulások , mert itt még egy normálisabb nyd-ból se tudná megfizetni az ember a segítséget , ha azt 24 órára szeretné igénybe venni valaki .
12. 17c810c594 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2015. júl. 13. 08:58

Korban,gondolkodásban sok a hasonlóság bennünk.

12 éve vagyok özvegy,egy lányom van.

Itthon egyedül vagyok,de ha a fiatalok haza jönnének,miből élnének? 22 ezer ft szoc. segélyből. Lányomnak középfokú német nyelvvizsgája van,és az évek során szerzett tapasztalatok,ma már tisztán beszél németül,és alapszinten angolul .

Havi gyógyszerek,és sajnos gyakran kell pár napra kórházba is feküdni. erre keressük a megfelelő válasz,de kint,Magyarországon kell érdeklődni. Itthon,kin Németbe.Nevetséges ez a helyzet.

Egy húsüzembe dolgoznak,és nagyon szeretik a munkájukat,mert van értelme.

11. forrest2010 (válaszként erre: 10. - 17c810c594)
2015. júl. 13. 07:28
Na az öregek otthonán nem csodálkozom , h abból nem kérsz ! 1 emberke volt csak , akinek sikerült és jól is érzi ott magát , neki mázlija van , mert a férjével ketten mentek , apartmanban laknak .... de általában nem sok jót hallani róla . Én is 61 vagyok , de ha sikerül , akkor én is inkább nagy ívbe elkerülöm az idősek otthonát ! Viszont olvastam olyan emberkékről , akik szintén diplomásan mentek ki dolgozni és addig , míg a nyelvet nem sikerült jobban elsajátítani , addig elfogadták a kínálkozó lehetőséget , aztán sikerült elhelyezkedni jobb helyen is .
10. 17c810c594 (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2015. júl. 13. 07:15

Köszönöm a válaszodat!


Nem kell már menni,5 éve végleges a nyugdíjam.

Lányomék 4 év alatt annyit értek el kint,mint itt talán soha az életbe. Diplomás mind a kettő,itthon esélyük sem volt dolgozni. Kint,mint segédmunkás dolgoznak és kocsi,lakás,félre tett pénz.

Sajnos a cukorbetegségem miatt a 2 lábam amputálva van,és öregek otthonába nem akarok menni,így került szóba Németország. Ott lenne segítségem,még itthon teljesen egyedül vagyok.

Körbe jártunk már mindent,de 2 egyforma válasz nem kaptunk a kérdésünkre.

Ezért próbálkoztam itt,talán van aki hasonló gondokkal él,és tapasztalt ebben az ügyben.


Szép napot Minden hozzászólónak.

2015. júl. 13. 07:02
Hátha szerencséd lesz , mert itt ma elég ramaty , főleg , ha az embernek egymaga kell fizetnie mindent , aztán arra h létezzen is a maradékból , hát nem egyszerű ! Ha nem rángatnak a felülvizsgálatokkal / mert 61 évesen csak 2.5 év múlva éred el a rád érvényes nyd-korhatárt / akkor hátha sikerül , azért jól járjatok körül mindent ! mik a lehetőségek ? stb .....
8. forrest2010 (válaszként erre: 7. - 17c810c594)
2015. júl. 13. 06:56
Ne is törődj vele ! azért ez nem olyan szokásos téma ! ami a fiatalokat foglalkoztatná ! Legyen szerencséd ! :)
2015. júl. 12. 22:01

Köszönöm a "sok választ"!!!

Segítőkészségetek elképesztő..

Este 6 körül írtak ki egy fórum témát,most közel 100 hozzászólás volt. Nem rossz arány az enyémhez képest.:P

Persze ez nem kamu,és nem 30 éves által feltett kérés.

6. 17c810c594 (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2015. júl. 12. 14:32

Igen lányom akarja ,én nem annyira,de mivel itt egyedül élek,igazuk van.

Évente egyszer találkozunk két két.

5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 17c810c594)
2015. júl. 12. 14:20
......ők is szeretnék ?
4. 17c810c594 (válaszként erre: 2. - Újra együtt)
2015. júl. 12. 14:02
De azért köszönöm a válaszodat.
3. 17c810c594 (válaszként erre: 2. - Újra együtt)
2015. júl. 12. 14:02

Természetes egyszerűbb lenne! :D Szerinted ezt nem tették meg?

Még itthon a nyufit is meg kérdeztük,csak,mint a közmondásba,"ahány ház annyi válasz".

Ezért kértem hátha itt tud valaki "komoly segítséget adni,vagy van tapasztalata.

2015. júl. 12. 13:09
Nem lenne egyszerűbb, sőt pontosabb, a kint élő családodat erről megkérdezni?
2015. júl. 12. 12:34

Szeretnék Németországba költözni családomhoz.

61 éves rokkantnyugdíjas vagyok.

Milyen betegellátásra vagyok jogosult a nyugdíjam alapján./Inzulin,szívbetegség,tüdőbetegség.../.

Aki tud kérem segítsen! Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook