Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TSH 7 - Mennyi gyógyszert és milyet szedtek rá? fórum

TSH 7 - Mennyi gyógyszert és milyet szedtek rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. Iko (válaszként erre: 57. - Channa*)
2021. febr. 22. 15:50
Köszi szépen hogy válaszoltál. Persze küldöm. A háziorvosra nem számíthatok, nyugdíj előtt áll. Már jelezte, hogy keressek mást. Tovább keresek dokit aki március 22 előtt is ráérne, akár online konzultációra.
57. Channa* (válaszként erre: 56. - Iko)
2021. febr. 22. 15:04

Hívd fel és küld el neki emailen.

Esetleg háziorvosnak is megmutathatod.


Nem hinném, hogy nekünk kellene ötletelnünk;)

56. Iko
2021. febr. 22. 13:59

Sziasztok lányok!

Volt-e valakinek alacsony tireoglobulinja és magas anti-thyreoglibulin? Mi lehet ez? Be vagyok jelentkezve endokrinoklógushoz de csak március 22-re kaptam időpontot. Nem tudom mire gondoljak, csak kattog az agyam... nem tudom kibirom-e addig. Rossz ez a bizonytalanság...

tsh-m 2,29 mIU/L,

T4 16,6 pmol/L,

T3 5,4 pmol/L,

tireoglobulin 2,99 ng/mL,

anti-thyreoglibulin 300 IU/mL,

Anti-tpo 54 IU/mL.

2017. jan. 17. 15:51

Itt a fórumon többeknek sikerült már teherbe esniük és meg is született már a babájuk:D

Olvasgasd a pajzsmirigy alulműködéses és a Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórumokat...

54. Cicamica89 (válaszként erre: 50. - Bibi22.)
2017. jan. 17. 11:18
Szia. És neked összejött már a baba azóta?
53. Cicamica89 (válaszként erre: 51. - Moa33)
2017. jan. 17. 11:17
Szia. Mi a helyzet veled azóta?
2017. jan. 17. 11:16
Sziasztok! Van olyan akinek sikerült megbabásodni azóta? Már annyira, de annyira kétségbe vagyok esve, hogy nekem már sosem lesz babóm.....
51. Moa33 (válaszként erre: 50. - Bibi22.)
2015. aug. 27. 12:49

Én is írtam Neked választ. :)

Mi a helyzet azóta?

50. Bibi22. (válaszként erre: 49. - Moa33)
2015. aug. 22. 21:19

Irtam neked uzentet is :) csak pm bogyoval kapcsolatban, hogy az elejen nem e kesett miatta neked a mensid? Kepzeld en mar a 39. Napnal jarok es sehol semmi :(

Teszt negativ lett. Jovoheten tesztelek ujra, de ha negativ lesz, akkor nem tudom kit fogok csinalni. Irtam az orvosomnak emailt, de meg nem valaszolt. Nem tudom mi tevo legyek?! Eddig volt mensim rendesen :(

49. Moa33
2015. aug. 19. 18:02

"Szerinte a terhesseget nem befolyasolja az anti test."

Ez a doki egy vicc!!! :O


Örülök, hogy jól érzitek magatokat, és szurkolok! :)

Nálam semmi újság, szedem szépen a bogyómat meg a többi cuccost, és reménykedünk. Amint valami pozitív történik, írok. :)

48. Bibi22. (válaszként erre: 47. - Moa33)
2015. aug. 19. 15:16

Sziaaa :-)

Elfelejtettem irni, koszi, hogy olyan sokmindent leirtal, most nekem is azzal teltek a napjaim, hogy egeszseges dolgokat varazsoljak az eletunkbe. Sok minden lecserelesre kerult es azota sokkal jobban erezzuk magunkat parommal :-)


Voltam itt angliaban orvosnal a magas anti testek eredmenyt vittem. Hat majdnem kipenderitett a rendelobol, szerinte mit kepzelek, hogy erre kerek gyogyszert majd vervetelre beutalot kesobb??!! Megmondta, hogy egyiket sem ad, mivel a tsh-m epp jo volt azon a leleten, igy nem kell ra szednem semmit. Szerinte a terhesseget nem befolyasolja az anti test. Aztan rendesen haza zavart.

Szerencsere eltudok menni vervetelre maganban es emailben tudom tartani az otthoni orvosommal a kapcsolatot. Meg jo, hogy otthon kaptam gyogyszert, itt egyaltalan nem kezelnenek es nem foglalkoznanak velem.

Szeptember vegen elmegyek majd megnezetni hogy allok.

Csinalom a gm dietat, tornazok- tancolok :) szedem a szelent, amit ajanlottal valamint iszom az Inofolicot.

Sokkal jobban erzem magam a boromben, pattanasaim is kezdenek elmulni.

Remelem hamarosan sikerul + tesztelni :))

Te hogy vagy? :)

47. Moa33
2015. aug. 19. 10:15

Úgy tűnik, kihalt ez a fórum...

Mindenesetre remélem, hogy akinél pozitív fejlemények lesznek, megírja. :)

46. Moa33 (válaszként erre: 44. - Bibi22.)
2015. aug. 4. 07:57

Én is 25 mikrogramm L-thyroxint szedek jelenleg és reménykedem, hogy ez elég is lesz, hogy rendezze az értékeket. Szurkolok Neked is! :)

MAjd írd meg, mit mondott a doki! ÉS szerintem feltétlenül kérdezz rá a HAshimoto-ra, de gondolom, ha meglátja az antitest értékedet, úgyis szóba kerül.

45. Moa33 (válaszként erre: 44. - Bibi22.)
2015. aug. 4. 07:55

Ha pozit tesztelsz, igen, érdemes minél előbb megnézetni a TSH és T4 szinteket, mert gyakran már a terhesség legelején megugrik a TSH. Ekkor szokták növelni az adagot az eredetlieg szedett adag felével vagy egészével. A továbbiakban is szoros kontroll szükséges, van, aki havonta nézeti, de vannak dokik akik szerint elég 3 havonta.

A szelén és omega3 nyugodtan szedhető tovább, legalábbis én úgy tudom, mindkettő nagyon hasznos.

Én nem diétázom, de alapból úgy étkezünk évek óta, hogy odafigyelünk az ételre. Igyekszem minél kevesebb cukrot és fehérlisztet használni.

Most nem igazán változtattam semmin, de mi már évek óta "kitakarítottuk" a lakást és az életünket amennyire tudtuk mindenféle károsanyagtól. Pl. a pajzsmirigy érzékeny a fluoridra, mi már évek óta csakis fluoridmentes fogkrémet használunk, a mosószerünk, tisztálkodási szereink, kozmetikum is mind károsanyagmentes. ÉS nem feltétlenül kell a nagyon drága bio, a DM és Rossmann Babydream és BAbylove samponjai, tusfürdői tökéletesek, a kozmetikumom alverde és alterra szintén innen. Nem iszunk mindenféle színes üdítőt, csak ásványvizet, néha veszünk 100%os gyümölcslét (mióta ilyen drága, egyre ritkábban). Nincs nálunk itthon semmiféle domestos és társai, 20%-os ecettel takarítok és mosószódával, minden ragyog (a wc is! teljesen hihetetlen, hogy az agyonreklámozott mérgek lefolyóba engedése nélkül is lehet tiszta), és nem veszek optikai fehérítős mosószert, azt is természet- és emberbarátra cseréltük (L'Abre Vert). :)

44. Bibi22. (válaszként erre: 43. - Moa33)
2015. aug. 2. 11:51

Ez az orvos endo doki is egyben, de a gyogyszert kiirasan kivul semmit nem emlitett, hogy mit lenne hasznos szedni.

Te csinalsz valamilyen dietat vagy hogyan etkezel?


Szedek en is Omega 3 kapszulag, itt vettem angliaban, valamint a Lactomicrosel-t tegnap kezdtem es iszom az Inofolicot is. Ebben van eleg folsav, szerintem :-)


Ha veletlen teherbe esnek, akkor ezeket lehet tovabb szedni? Marmint a szelenre es az omega 3-ra gondolok?

Hetfon megyek itt el angol orvoshoz a leleteimmel es szolok itt is, hogy babat szeretnenk. En 25mg Euthyroxot szedek, ha teherbe esnek, akkor novelni kellene az adagot es surubben ellenoriztetni?

43. Moa33
2015. aug. 2. 11:39
Én terhesvitamint most nem szedek, csak folsavat, de van benne vas és B6 meg B12 is. Ezen kívül szedem a LctoMicroSel-t és szedek halolajat napi 1 kanállal az omega3 miatt, mert az is nagyon fontos a pajzsmirigynek, meg úgy általában nagyon hasznos dolog. A GAL tisztított halolaját tudom ajánlani, ha gondolod, mert egészen biztosan mentes a nehézfémektől és nagyon jó arányban tartalmazza az EPA, DHA zsírsavakat. A kapszulás halolajak kivéve a Nor Oil nem igazán megbízhatóak, ez a Nor Oil viszont kevesebb szírsavat tartalmaz, mint a GAL, úgyhogy utóbbi melett döntöttem. :)
42. Moa33 (válaszként erre: 41. - Bibi22.)
2015. aug. 2. 11:35

Bibi

Ez a doki endokrinológus volt vagy nőgyógyász? MErt a nőgyógyász nem igazán ért ezekhez a dolgokhoz, mindenképp el kéne menned egy jó endomókushoz. Szerintem. A magas antitest szint Hashimotó-ra utal.

41. Bibi22. (válaszként erre: 40. - Moa33)
2015. aug. 1. 16:12
Szereztem be abbol, amit irtal. Napi egyet veszek be, mert szedek terhes vitamint is :) remelem fog segiteni, koszi szepen, hogy ajanlottad :) nekem errol semmit nem mondott az orvos sajnos :(
40. Moa33 (válaszként erre: 39. - Bibi22.)
2015. aug. 1. 09:32
Hát, erről beszélek. Valószínűleg (szerintem biztosan) Hashimoto-d van. Ilyen magas antiTPO értékkel tuti. Szóval a szelén szedése nagyon ajánlott. Recept nélkül lehet kapni, nyugodtan szedhető egészen napi 200 mikrogramm is. Ebből, amit ajánlottam, én 100-at szedek naponta.
2015. júl. 29. 18:19
Ezt a szelent tudom egyutt szedni a pm gyogyszerrel? Most neztem meg google/ben. Ezt magamtol elkezdhetem szedni? Bocsi, ha hulyeseget kerdezek :) mert akkor amig itthon vagyok szerzek be belole :)
2015. júl. 29. 18:15

Igem, endo doki es nodokinis egyben.


Szelen szedeset nem emlitette 😓 probiotikumot kezdtem el szedni, gyogyszertaros javasolta mivel sok pattanasom van- most itthon vagyok Magyarorszagon, eleg jol letisztultak, nem tudom, hogy ettol vagy valami itthon mas?! De viszont nem tudom, hogy pm gyogyszerrel lehet e egyutt szedni?!


Te szedsz valamilyen terhes vitamint?

Pm uh-t nem csinalt, penteken megyek hasi uh-ra, mert a maj ertekem kicsit magasabb lett, 42 a max es nekem 50 lett es kerte, hogy nezzuk meg, de remelem csak a pm mukodes miatt lett magasabb.

Az anti tpo az az antitest, igaz?

Nekem nagyon magas.

Thyroglobulin 0-155 a referencia, nekem: 590

Thyroid Peroxidease Antitest 0-34, nekem: 520


Ezekre gondolsz?

37. Moa33
2015. júl. 29. 17:12

Ja...

Pajzsmigyi UH-t nem csinált?

36. Moa33 (válaszként erre: 35. - Bibi22.)
2015. júl. 29. 17:12

Szóval az orvos nem érti. Hát ez kész. :(

Ez az orvos endokrinológus? MErt ha magas az antiTPO és ugrál a TSH, az pont a Hashimoto pajzsmiriggyuladás jele. Mennyi lett az antiTPO-d?


Egyébként a gyulladással semmit sem lehet nagyon kezdeni, ugyanúgy pajzsmirigyhormont kell szedni az alulműködésre, a gyulladás ellen viszont nagyon ahsznos a szelén szedése. Én is szedemk napi 100mikrogrammot. Fontos, hogy szerves szelén legyen, én egy magyar terméket szedek, a debreceni egyetemen kutatták ki, probiotikus formában van a szelén, a neve LactoMicroSel.

Én is szurkolok Neked, remélhetőleg most már minden helyrejön.

35. Bibi22. (válaszként erre: 32. - Moa33)
2015. júl. 28. 23:06

De neztek, az anti TPO lett magas viszont a Tsh, a T3 es T4 jo lett, ezert nem erti az orvos sem, hogy a 21. napon miert volt magas a tsh, ha minden mas oke volt, szerinte osszekevertek valamit, mert keptelenseg, hogy igy ugraljon, ha a T3 es T4 jo es benne van a referencia ertekben. Igy azt mondta, hogy a 3. Napi vervetelt vesszuk alapul, ahol csak az anti TPO Lett magas.

Hat nem tudom, nem ertek hozza.

Nagyon bizakodom, tudom, hogy 2 honap semmi csak annyira akartam/ szerintem nagyon ragorcsoltem az elejen, mert felek, hogy nem fog sikerulni. Mostmar probalok pozitiv lenni es nem gondolni ra annyit :-)

En sem olvasgam meg el a tajekoztatot csak elkezdtem ma szedni.

Jo, hogy ilyen pozitiv tudsz maradni :) Nagyon szurkolok nektek! :)

34. Moa33
2015. júl. 28. 21:51
kimaradt egy szó: "még fogamzásgátlót sem szedtem soha"
33. Moa33
2015. júl. 28. 21:50

Ja, amúgy nem Euthyroxot szedek, hanem L-thyroxint, de teljesen mindegy, mert a hatóanyag a levothyroxin hormon.


Ja, és kérdésedre a válasz: nagyon figyeltem magam, mert tartok én is mindenféle mellékhatástól, bármit is szedek (általában semmit sem szoktam, még fogamzásgátlót sem soha), de egyáltalán semmit nem vettem észre, mintha nem is szedném. :)

De egy barátnőm szerint amúgy sem szabad elolvasni a mellékhatásokat, mert minek? HA szedned kell, akkor úgyis mindegy, akkor meg minek idegesíteni magadat? :D

32. Moa33
2015. júl. 28. 21:48

Bibi

És antiTPO-t nem nézetett? MErt ha ennyire ugrál a TSH, lehet, hogy ez is van a háttérben.


Én 2 hete szedem, 12,5 mikrogrammot szedtem 6 napig bevezetésképpen, utána átálltam a 25 mikrogrammra, amit eredetileg felírt a doki, most ezt szedem szépen. 2-3 hét múlva megnézetem. :)


2 hónap...ez igazán semmi. Akiknél semmi de semmi probléma nincs, azoknál is átlag(!!!) 4-6 hónap az az idő, amin belül összejön, és ez teljesen normálisnak számít. Ha jól tudom, ezt Czeizel mondta egyszer a Magyarországi statisztikákra.

Egy adott ciklusban kb. 25% az esélye annak, hogy összejön, szóval szerintem egyáltalán nincs okod elkeseredni, csak pozitívan! Én már 2 éve pozitív vagyok...kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel, de nem adom fel. :)

31. Bibi22. (válaszként erre: 29. - Moa33)
2015. júl. 28. 18:09

Te miota szeded az Euthyroxot? Erzel valtozast vagy esetleg van mellekhatasa? 3 honap mulva kell vervetelre mennem es visszamenni az eredmenyekkel.

Mivel mèg csak 2 honapja probalkozunk, azt mondta az orvos, hogy nincs izgulni valo, de kicsit elkeseredtem, hogy nem megy olyan konnyen ez a babasodas. :(

30. Bibi22. (válaszként erre: 29. - Moa33)
2015. júl. 28. 18:05

Szia,


Latens pajzsmirigy alulmukodesem van.

25 mg Euthyroxot kell szednem valamint Inofolic ivasat javasolta az orvos. Nogyogyaszatilag minden rendben van, vervetel alapjan van ovulaciom, latott is tuszoket, fel idoben vagyok. Pattanasaim miatt acne-pco is ra van irva a leletemre, gondolom ezert javasolta az Inofolicot. Ha karacsonyig nem sikerul a baba, akkor paromat is megnezik. IR-t nem kert, hogy nezessek, de eletmodot valtottam par hete es nezem, hogy mit eszek :)

Hat nagyon remenykedem, hogy hamarosan sikerulni fog ️

29. Moa33 (válaszként erre: 28. - Bibi22.)
2015. júl. 28. 08:46
Na? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook