Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napi 1 pohár bor a fitt és egészséges életért fórum

Napi 1 pohár bor a fitt és egészséges életért (beszélgetős fórum)


25. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2015. júl. 14. 16:42
A párlat az már nem bor. Meg ugye vörösborról szól a topik, vagyis a vörösbor tartalmazza azokat az antioxidánsokat, amelyeket a piros/lila szőlő. Mondjuk aki nem ihat, és nem akar olyan sok szőlőt megenni, az fogyaszthat balzsamecetet is, ami szintén egy koncentrátum ezekből az antioxidánsokból, mert egy mustból készült ecet, napi 1 evőkanálnyi az 5 éves balzsamecetből simán ér annyit mint egy pohár jó bor:) De az érleltebb, 25 éves balzsamecetből 1 mokkáskanálnyi is ilyen jótékony, mert ez még sűrűbb.
24. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 14. 10:32

Kismértékű vörösborbor fogyasztásnak (pl. ebéd után egy pohárral) nagyon enyhe kedvező hatását a szívre már kimutatták tudományosan.


A rák kockázatát viszont növeli.


Tehát akinek genetikailag nagyobb az esélye a szív és érrendszerrel kapcsolatos megbetegedésekre mint a rákosra annak ajánlott a borfogyasztás.

23. Guruljka (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2015. júl. 13. 23:41

Én is kérdezek.


Mi a helyzet a borpárlatokkal?


Pl. az isteni Calvados almaborból készül. Az almabort többször átfejtik, egy-egy év szünettel közben, majd lepárolják.

22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Laprincipessa)
2015. júl. 13. 23:07

A vermut és más likőrborok szintén károsabbak mint a bor, mert ezek bor és tisztaszesz keverékei (meg van hozzáadott cukor, ha édes és ha száraz, akkor nem) vagyis ezekben is találsz desztillált alkoholt, nemcsak természetes erjedésű alkoholt. Mindegy, hogy mennyire van felhígítva, a májad nem veszi be.


Egyébként mint írtam az elején, én elég keveset iszom ám, rövideket, koktélokat egyáltalán nem. Ha aperitiven vagyunk, akkor is a pezsgőt választom, nem az aperol spritz meg ilyeneket.

21. laprincipessa (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2015. júl. 13. 20:09

Látom, te nagyon értesz ezekhez.

És mi a helyzet a vermouthokkal, martinyvel?

20. d7c1719ff7 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2015. júl. 13. 12:39
azért kellene vizet és ásványvizet többet fogyasztani annak is vannak jótékony hatásai a szervezetre ellenben a borfogyasztás egy tekintélyes múltra vezethető vissza
19. gribedli*** (válaszként erre: 16. - D7c1719ff7)
2015. júl. 13. 09:31

Azért van ám különbség a természetes erjesztés (bor, sör) és a desztillálás(pálinka, egyéb) között. A desztillált alkohol káros a májra, a természetesen erjesztett dolgok nem. A lőre borokat desztillált szeszből készítik, mert így olcsóbb, csak jobban higítják, de hiába alacsony százalék, nem ettől függ, hanem attól, hogy desztillált szesz. Ezért van az, hogy az az alkesz, aki az ivásba hal bele, valószínű, hogy nem jó borok fogyasztásába halt bele, hanem ilyen szarok miatt.


Másrészt a májkárosodás miatt halál okaként még így sem az alkohol vezet, hanem a hepatitisz és a mérgezések. Ezek sokkal nagyobb kárt okoznak a májnak és sokkal többször vezetnek halálhoz.


Ha mindenki csak borozna (jó borokkal)...de sajnos nem így van.

18. 702a316c64 (válaszként erre: 17. - D7c1719ff7)
2015. júl. 12. 17:14
Én ezt simán prezentálom drága ,minőségi borral is.Viszont tény és való ,hogy mézes ágyas szilva pálesszel nincs ilyen gond. :)
17. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 12. 07:44
amikor fiatalabb voltam nevetve mentünk be a legközelebbi boltba és mondtuk az eladó néninek: 2 litert kérünk az olcsóbbikból majd úgy is kiokádjuk,ez volt a híres tablettás bor,megittuk majd rövidesen jött is ki olyan mellékíze volt, lement-kijött viszonylag szervezetkímélő volt
16. d7c1719ff7 (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2015. júl. 12. 07:30
tévhit az hogy a bor egészséges mert alkolhol árt a kiválasztó szerveknek
15. Guruljka (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 12. 05:12
Mi az a prímabolt? Még nem hallottam, pedig sokféle boltot megismertem életem során.
14. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Színescerka)
2015. júl. 11. 12:20
Én is csak annyit ismerek, amennyi ahhoz kell, hogy ha vendégek jönnek, tudjam, mihez mit. Van borszakértő barátunk, ő se nézzen totál hülyének:) De az ilyen szagolgatós, ízlelgetős gesztusok már távol állnak tőlem, viccesnek tartom, ha valaki így csinál, holott nem is ismeri a borokat, csak játsza az eszét. Én meg bevallom, hogy nem ismerek sokat, csak annyit, amennyire alapvetően szükségem van, hogy ne történjenek olyanok még egyszer, hogy főzéshez kell, leszaladok a kis pincénkbe, felkapok egyet anélkül, hogy meg se nézem az évjáratot, és véletlenül pont egy féltve őrzött kincs...mivel volt erre precedens, igyekszem fejben tartani, hogy melyik micsoda. Vagy telefonálok, mielőtt hozzányúlok:))))
13. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Laprincipessa)
2015. júl. 11. 12:05
XDDD
2015. júl. 11. 11:57

Én a moscato, sauternes jellegű borokat szeretem és a pezsgőt (rosé-t nem) de ezek fehérek, vagyis élvezeti értékük nagyobb, mint az egészségre gyakorolt jó hatásuk. A vörösek viszont mind jók ilyen célra is, ha nem lőre, hanem igazi bor. De nem szeretem annyira, hogy naponta igyak belőle. Étteremben, alkalmakkor, ha egy ételhez csak egy vörös passzol, akkor azt iszom mellé, és ha főzéskor kell használnom, és vörösbor kell bele, akkor szintén nem gond.


Ilyenkor mehet a Chianti, Dolcetto d'Alba, Barolo. Piemonti borok és a toszkán borok vannak itthon. A férjem velem ellentétben a vöröseket kedveli:)

2015. júl. 11. 11:44
Én szeretem a bort (viszont a sört nem), és így hétvégente egy-egy pohárral szívesen meg is iszom mondjuk ebédhez vagy ilyesmi. Nem válogatok különösebben, mert nem ismerem annyira borokat hogy tudjam mi micsoda. :D De azért minden nap nem szoktam inni, igazából már az is, hogy kb. 2-3 hét alatt megiszok egy üveg bort, néha túlzásnak érzem mert régen totálabsztinens voltam.
10. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 10. 23:47
A fene essen bele, hogy nem szeretem a bort... A tequilának nincs véletlenül ilyen áldásos hatása? :D
9. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - D7c1719ff7)
2015. júl. 10. 22:32
Igazad van, a kertben nekem sokkal jobban esik a bor (is). Az erdőben biztos még ennél is jobb lenne.
2015. júl. 10. 20:10
A tokaji aszút pl. meginnám akár minden nap.
7. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 10. 20:02
egészséges életet szeretnél ki kellene ahhoz költözni az erdőbe a szabadba
6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Kisj)
2015. júl. 10. 18:59
:DDD
5. kisj
2015. júl. 10. 18:50

Egészségünk meg fittségünk megőrzéséért annyi mindent kellene tenni 1 nap, hogy arra kevés lenne a 24 óra.

De egye fene 1 pohár bor még belefér:)

2015. júl. 10. 17:37
Ez a fórum sem lesz hosszú életû!
2015. júl. 10. 16:26
Sajnos én sem szeretem. :S
2. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Horvathzsuu90)
2015. júl. 10. 16:14
Nem szeretem "szegényt",még akkor sem,ha gyógyszer!:)
2015. júl. 10. 16:11

Ezt a témát azért hoztam létre, hogy megnézzük milyen borfajtának mik a + - hatásai.És milyen bort érdemes fogyasztani vagy venni.


Bor hatásairól általánosságban:


1. Csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának esélyét

2. Antioxidáns tartalma megakadályozza a koleszterin lerakodását az érfalakra ezáltal csökkentve a keringési problémákat, és megelőzi a szívrohamot.

3. Fontos Vitaminok, ásványi anyagokat tartalmazz, amik létfontosságúak a szervezetnek.

4. serkenti a nyál- és gyomorsav elválasztást, így jó hatással van az emésztésünkre.

5. lassítja az agyér elmeszesedés kialakulását, fokozza a szellemi teljesítményt, és egyes kutatások szerint az Alzheimer-kór kialakulásának kivédésében is szerepe van.


"Bor az istenek ajándéka" Nem hiába nevezik ezt a nedűt annak, ha ennyire egészséges:) Persze mindig csak mértékkel fogyasszuk.:)


Ki milyen bort ajánlana egészségünk megőrzése érdekében? Nagyszüleim elmondása szerint van a prímaboltokban egy tiffán pinot noir nevű vörös bor, ami tényleg olyan vörös bor, aminek mondják és érződik rajta, hogy nem futószalagon érlelték, hanem igazi pincészeti hordókban. Nekem elég volt belőle egy pohárral is, hogy megérezzem.:)


Kíváncsi vagyok, hogy ti milyen bort fogyasztotok egészségetek megőrzésére.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook