Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Genetikai UH fórum

Genetikai UH (beszélgetős fórum)


13. Burkuska (válaszként erre: 12. - Narang)
2015. júl. 10. 09:25
így van,támogatom! DE mint írtam már,ha bevállalsz egy Down-os babát,ne menj!Vigyázz meddig agyalsz,mert kifutsz az időből,pár heted van arra,hogy levegyék a mintát,van egy idő határ!Ezt neked/nektek kell eldönteni,senki sem fog rákényszeríteni semmire...a korod miatt valóban indokolt.KÖnnyű döntést,és ha a szurás mellett döntenél,NE FÉLJ,NINCS MITŐL!!!Utána pár nap fekvés,nincs hajolgatás.(engem szerdán szurtak,vasárnap repülön ültem:)
12. Narang
2015. júl. 10. 08:48
Hát megvolt a tanácsadás, de tiszta ideges lettem csak tőle, semmit nem segített a döntésben. Ugyanis mire sorra kerültem már nem volt ultrahang... egyszerűen közben letelt a szonográfus munkaideje és elment. Vajon miért nincs egy héten két alkalomnál több rendelés, ha ennyi a kismama? Mert nem csak én jártam így, hanem még vagy 5-en kb. A másik lényeges dolog pedig, hogy még be sem mentünk, senkivel nem beszéltünk (uh sem volt még ugye) de már kint a kezünkbe nyomták a beleegyező nyilatkozatot az invazív mintavételhez.... és csodálkozott a genetikai tanácsadó nő, h nem kitöltve vittem már be a papírt. És az egész beszélgetés erről szólt, hogy az uh eredményétől függetlenül a koromra való tekintettel már meg kellene csinálni mindenképp a beavatkozást. Szó sem volt olyasmiről, amiről a nőgyógyászom beszélt, h az itteni vélemáények alapján majd eldöntöm, h akarom-e... rögtön bele kellene mennem a kórház szerint. Azzal bíztatott, h hát kicsi a vetélés kockázata, 500-ból egy végződik rosszul. Hát szerintem az elég rossz arány... nem tudom, h ki h van vele. Nyilván, aki túl van rajta és minden rendben volt, az támogatja a mintavételt...
11. Burkuska (válaszként erre: 8. - Narang)
2015. júl. 9. 22:34
Magadra hallgass! Ha neked fontos,hogy egészséges legyen és nem vállalnál be beteg babát,akkor menj el.Ha meg bevállalod,mindenképp,akkor ne menj! Írtak még lentebb,kb,egy a véleményünk! Megszúrnak,utána pihensz pár napot és kész!
2015. júl. 9. 17:35

A lányom is volt az Istenhegyi úton a Magzatdiagnosztikai központba, mert 1:7-hez eredmény jött ki a Down-ra egy másik igen neves intézetben. (na azokat rúgnám úgy picsán, hogy lyukat verjenek az égen). Az Istenhegyin normálisak, rendesek, humánusak, értik a dolgukat.


Sőt, én azt mondom ha a gyanú árnyéka felmerül valamely rendellenességnek azonnal menni kell. Utána megnyugszik mindenki. Addig a sírógörcs kerülgette az egész családot és síkronyóideg volt mindenki. Azt mondták akkor telóznak ha valami rosszat látnak. Közben a lányom kapott egy hívást, hogy nyugi, nincs baj. Mikor telefonált, hogy felhívták az Intézetből a szívem és a lélegzetem is elállt, azt mondta neki is.

Utána jött a papír, hogy : "46 xy neme: férfi"...10 hónapos vasgyúró egészséges öcsikénk van.


A vetélés bármikor előfordulhat, szerintem ettől nem fog. utána hazamész lefekszel, nem emelsz, vigyázol magadra...nem lesz baj,nyugi, további jó egészséget nektek!:)

2015. júl. 9. 17:15
Én biztos elmennék,nekem volt több ismerősöm is,senkinek nem lett semmi baja,a vizsgálat sem gáz azt mondták,és mindenki megnyugodott.
8. Narang (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2015. júl. 9. 14:33
Na ez az, hogy kire hallgasson az ember:) ki tudja a tutit?
2015. júl. 9. 14:32
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én sem szeretném szurkáltatni magamat, de sajna anyagilag túl nagy falat lene a Nifty és Prena... Jó lett a 12. heti kombinált teszt, az sztk-s nőgyógyászom, illetve egy másik sem javasolt további vizsgálatot, ha a 18. heti genetikai uh. rendben lesz. De úgy látszik más másképp látja.. nagy kár, hogy nem téríti a tb a lehető legpontosabb és egyben legbiztonságos vizsgálatokat:( Ma megyek erre a tanácsadásra, és remélem jó lesz az eredménye.
2015. júl. 9. 14:31
Amúgy az összes statisztikára épülő vérvételes dolgot ki kéne venni a terhesség alatt,hány meg hány kismamát paráztatnak feleslegesen!!
2015. júl. 9. 14:29
Nem kell parázni a magzatvíz vételtől! Voltam,tudom mit beszélek,az összes kismamát aki a neten riogat,megtépném! Vetélési kockézat? Eddig is megvolt(terhesség legelején,sőt,későb is fennál,ugyanúgy,mint a koraszülés!).Egy vérvétel kellemetlenebb mint a amnió! Én 30éves vagyok,pozi lett a Down vérvétel,ezért mentem amnióra,kutya baja a kisfiamnak:) Sőt,tovább megyek: következő terhességnél nem is csináltatok vérvételt,egyenesen amnióra megyek,mert ez a tutu biztos! Lehet Nifty,vagy Prenára is menni,ha belefér anyagilag! Ja,és nővérem is volt amnion a kora miatt (38éves volt),ajánlották! Ne parázz tőle,nincs mitől! Boldog babavárást:)
2015. júl. 9. 14:26

Én 36 vagyok, az Istenhegyi Magzatdiagnosztikai Központban csináltattam a 12. (kombinált teszt) és a 18. heti genetikai uh-ot is. Az eredmények teljesen jók lettek, és sem ott, sem az orvosaim nem ajánlották, hogy egyéb vizsgálatot is elvégeztessek.

Persze a Nifty meg a Prena nem invazív, inkább csak pénztárca függő. Nekünk nem volt ennyi felesleges pénzünk, és ugye ha már baj van, akkor baj van, ha el is végzik ezeket.

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Narang)
2015. júl. 9. 14:15

gyorsan menj el egy Nifty-re vagy Prena tesztre inkább


én jó eredmény mellett tutira nem böködtetném magam!

2015. júl. 9. 14:14
Bevállaltam 36 évesen. Nem volt kötelező, ajánlották.
2015. júl. 9. 14:12

Sziasztok!

tegnap kaptam időpontot genetikai tanácsadásra, 38 éves vagyok 17+5 kismama. A hölgyemény, aki az időpontot adta eléggé lesokkolt, mert szerinte az ultrahang eredményétől függetlenül mindenképp meg kéne mintavétellel nézni a magzatvizet, a koromra való tekintettel. És ennek ugye van vetélési kockázata. Érdekelne, hogy járt-e már valaki ilyen szituációban és hogyan döntött?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook