Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saláta hőségben fórum

Saláta hőségben (beszélgetős fórum)


13. Noncsi
2017. jún. 23. 13:46
pulykás tojásfehérjés saláta
2017. máj. 31. 15:41
Bármilyen saláta szóba jöhet:)
11. kbogi
2015. júl. 15. 17:53
Ubisali minden menyniségben :)
10. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2015. júl. 13. 12:14
nizzai
2015. júl. 13. 11:12

Hello!


Mivel ilyen melegben nekem nehéz a hús, többnyire tofus salátát csinálok.

Még a párom is imádja:


Enyhén pikáns zöldségsaláta

Hozzávalók Leírás


2 db chilis TOFU

300 g ananász befőtt

4 újhagyma

2 db lila cikória

1 db fejessaláta

őrölt feketebors

2 db lime

1 db chilipaprika

olaj

dresszing

2015. júl. 13. 06:25
..hagyományos uborka sali, sok joghurttal, paprikával, jéghidegen :)
7. Wrati (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2015. júl. 9. 21:02
Nekem a sima cézársali is bejön. FejesSali + Ubi + Paradicsom + Sajt + Husi:).
6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Elbb)
2015. júl. 8. 11:46
Ilyet én is szoktam csinálni, csak én fele-fele arányban olaj és balzsamecet, csak a tetején nincs sajt. Nyami.
5. elbb
2015. júl. 8. 11:20

én a paradicsomsalátára esküszöm.

paradicsomot és salátahagymát rétegezek, közben picit sózom, a felső réteg paradicsom legyen. Leöntöm kb fél deci olajjal (én sima étolajjal szeretem, de finom tökmagolajjal is) a tetejére reszelek sajtot (trappista, de finom a sziréne sajttal is) hűtőben érlelem jó hidegre. :)

2015. júl. 8. 11:05
Kifőtt tésztával, olívaolajjal és -bogyóval, uborka-, paradicsom- és sajtkockákkal kutyultam magamnak mára salátát... egyéni ízlés szerint bármi hozzáadható és elhagyható. A sós vízben kifőtt tészta és az olívabogyó (SPAR-ban vettem, kétszáz forint alatt van egy kis zacskónyi magozott) elegendő sót tartalmaz, én nem fűszereztem most, de simán tehetsz hozzá bazsalikomot vagy oregáno-t, vagy amit szeretnél. A tészta jó alap, szoktam még főtt tojást kockázni, volt már, hogy majonézzel fellazítottam... a színeit is szeretem. Jó étvágyat! :)
2015. júl. 8. 10:47
Amerikai káposztasaláta. Sopszka.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2015. júl. 8. 10:46

Én a kedvencemet:


Egy nagy keverőtálba nyomj 6-8 ek-nyi ketchupot, ugyanennyi majonézt, egy ek ecetet és pár csipet sót. Keverd ki az öntetet!

Egy nagy fej jégsalátát vágj fel falatnyi darabokra (jöhet még hozzá reszelt répa, póréhagyma, bármi ropogós, de elég a jégsaláta is). Forgasd bele az öntetbe. Kiolajozott sepenyőben piríts meg 3-4 szelet apró kockára vágott kenyeret, sóval fokhagymával. A pitított kenyérkockával szórd meg a salátát!


Jó étvágyat!

2015. júl. 8. 10:40
Milyen salátát ajánlotok (ami nem is drága) ,ebben a nagy melegben ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook