Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a tapasztalat az intim kehellyel kapcsolatban? Megéri az árát? fórum

Mi a tapasztalat az intim kehellyel kapcsolatban? Megéri az árát? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. Csipkerózsika (válaszként erre: 56. - Globus)
2015. júl. 24. 00:52

A vér egyszerűen fog, ezt tudhatjuk abból, hogy ruhából milyen nehéz kimosni.

Az én kelyhem is elszíneződik időnként, annak ellenére, hogy mindig szappanos vízzel mosom ki és rendszeresen kifőzöm. Az elszíneződést csak szemcsés szerrel, dörzsi szivaccsal, alapos súrolással lehet eltávolítani. Itt nem sikerült 100%-ig...

57. c9f9b53798 (válaszként erre: 56. - Globus)
2015. júl. 22. 14:12

Ezt is néztem, de ugyan egy kamaszlány hogyan tudna ilyeneket higiénikusan kezelni?!?! ez olyan mint a kontaktlencse, már felírják 14 éves kortól, holott képtelen az átlag tizenéves úgy mosogatni, tisztán tartani, hogy előbb-utóbb ne gyulladjon be a szeme. Nekem háromszor annyi folyadékom mindig fogyott mint a többi lencsés koleszos társaimnak... mondjuk átmeneti volt a lencsés időszak is nálam, nem tudtam megszeretni. Egyébként nem javasolnak más hüvelyi eszköznél (süllyedéseknél pesszárium, súlyok) sem fertőtlenítést, csak bő langyos vizes lemosást. A fertőtlenítő szerek még jobban felmarják a hüvely falát, és egyébként ha nem zár a hüvely oda így is, úgy is feljutnak bacik, ha jó a flóra kivédi, ha nem, akkor meg tök mindegy mit csinálsz, orvos lesz a vége.

Inkább az a gondom, hogy szerintem ezek az eszközök nem kifejezetten tinilányoknak valók, mert méretileg is elég nagyok, meg ugye a higiénia, de ugyanúgy tampont sem kellene használniuk, plázás wc-k, iskolai koszos wc-k...

De felnőtt nőknél, főleg, ha már szültek, és a tamponok úgymond semmit se érnek, kifejezetten jól jöhet, vagy nagyon-nagyon erős vérzés esetén.


Nekem van, de menstruációkor még nem használtam, csak strandoláshoz. Legalább azóta nem szedtem össze semmit.

56. globus
2015. júl. 22. 12:28

[link]


Ezen a videón mindkét kehelynek mocskos a pereme, pedig vízzel le is van öblítve. Nem tudott meggyőzni...

55. Csipkerózsika (válaszként erre: 54. - 225e968e5f)
2015. júl. 22. 11:36

A 12 óra az szélsőséges eset, nem mondta senki, hogy így kell használni. A pénzlehúzást nem értem, durván számolva is maximum 2 év alatt behozta az árát és 5 éve használom.

De én nem akarok meggyőzni senkit, mindenkinek szíve joga, hogy mit gondol, hogy dönt. A tapasztalat volt a kérdés, leírtam az enyémet.

2015. júl. 21. 23:59
Engem nem csábít a gondolat hogy kipróbáljam, egy nagy baromságnak gondolom az egészet. A vért lötyögtetni egy tartályban a hüvelyben 12 órán át, ezt az én elmém egy fertőként képezi le. meg azt is hogy ellötybölés után újból feldugdosni valamit. Olyan környezetvédő fanatic (ne dobálj el betétszemetet meg tampon) meg újításrögeszmés,pénzlehúzós ,de embertnemnéző benyomást kelt nálam.
53. Csipkerózsika (válaszként erre: 51. - C9f9b53798)
2015. júl. 21. 00:06
Nem szültem. Ennek ellenére sikerült egyszer-kétszer feltenni magamnak úgy, hogy nagyon nyomta a húgycsövemet. Ki is kellett vennem meg újra visszatenni, mert az kibírhatatlanul kellemetlen volt...
2015. júl. 20. 13:09

Sziasztok!


Tegnap ertünk haza a nyaralásból, ahol először teszteletem a meluna márkáju tölcséremet és csillagos ötösre vizsgázott! Nagyon megéri az árát, nekem megmentette a nyaralásomat! :)

Egyszer sem szivárgott, éjjel is használtam.

Éjjel 12 óránként, nappal 4 óránként ellenőriztem. Sokat úsztam vele. Szuper!


L-es méretet válsztottam, elmúltam 30 és nem szültem hüvelyi úton.

A hajtogatásokból a "hetes" jött be:


[link]

51. c9f9b53798 (válaszként erre: 50. - Csipkerózsika)
2015. júl. 19. 19:45
Te szultel mar? Gyanítom engem a varrasok rossz hegesedese miatt nyom,mert a tampon is egyebkent, az első szulesem előtt tamponnal nem volt gond,bar nem rendszeresen hasznaltam.
2015. júl. 19. 18:03

IGEN, megéri. Én 5 évvel ezelőtt rendeltem netről Fleurcup márkájút 6ezer ft-ért. Máig áldom az eszemet érte, meg azt is, aki kitalálta.

Kényelmes, higiénikus, egyszerű és nagyszerű.

Nem nyom, csak ha rosszul teszed fel, és simán 12 órát kibír szagosodás nélkül. Persze ezt is meg kell tanulni használni, az elején vesződik vele kicsit az ember, de aztán rutinná válik.

Ha a görcsöt, közérzeti kellemetlenséget nem számolom, fizikálisan szinte észre sem veszem, hogy épp megvan. Sőt, görcsöm is kevesebb van, mióta ezt használom, bár már anno is gyanítottam, hogy a tampon enyhe gyulladást okoz nálam, ezért is akartam kipróbálni a tölcsért. Örülök, h. megtettem.

49. c9f9b53798 (válaszként erre: 48. - Rinike)
2015. júl. 15. 15:47
Szerintem kellene lenni, ott még hüvelysúly készletet is láttam, meg is lepődtem rajta, mert ladypower minőségű volt!
48. rinike (válaszként erre: 43. - C9f9b53798)
2015. júl. 15. 09:16
Köszönöm! Majdnem rendeltem egyet ma 2500,-Ft-ért, de felvetődött bennem benneteket olvasva, hogy lehet, hogy az 500,-Ft-osat akarja valaki eladni nekem 2.500,-Ft-ért, mert csak most venné meg, és 1 hónapot kellene várnom rá. Megnézem én is a DM-eset, abban legalább megbíznék. Nem tudjátok, hogy a Müllerben van-e?
47. Cilumiluci (válaszként erre: 42. - Syria)
2015. júl. 8. 21:22
Én sem merném használni,megnézegettem,de inkább nem.
2015. júl. 8. 20:58

en egyszer probaltam, soha tobbet, nekem tul nagy, es hamar budosodik.

Tampon egyszerubb, es szerintem higienikusabb!

2015. júl. 8. 16:04
A telt nők szukebbek,én is az vagyok,elég a kisebb.
2015. júl. 8. 16:03
Dmben vettem 6-7ezer korul van,25%os kuponnal jó az ára.
43. c9f9b53798 (válaszként erre: 33. - Rinike)
2015. júl. 8. 16:01
Akkor olcsoval kezdd,mert lehet nem is tudod feltenni,ennek a hossza a legnagyobb tamponokeval vetekszik. Probald meg a Ladypower programot,vannak akiknek mar kilógó mwhszajat visszaepitett a helyére,igaz többéves meló,de megeri. Méretben nem tudok segiteni,ketszer szültem normál uton,de az egyes méret is néha nagy, amit irt valaki,nem nyilik ki. Először vettem kettes meretet,az első gyerek utan,nem nyílt szét,nyomott,feszített,vettem egyest,jo volt kinyílt,vákuumot képezett. Most a Ladypower elértem,hogy a ciklus közepén ez is nagy,ilyenkor tuti zárt vagyok,nem latszik olyankor a holyagsüllyedesem sem,merek enelkul úszni.
42. syria (válaszként erre: 1. - 7cbd349bbb)
2015. júl. 8. 15:22

Annak aki forgalmazza egészen biztosan.

Nekem ha fizetnének érte, akkor se kellene.

2015. júl. 8. 15:13
4-500? hű, az pláne fura...az enyémet 6.800-ért vettem.
40. elbb (válaszként erre: 39. - B1431b96d6)
2015. júl. 8. 14:56

orvosi szilikonnak van írva az anyaga is. és nem 4-5 ezer, hanem 4-500.

de egyébként akkor a 4-5ezres is a gagyi kategória szerinted?

2015. júl. 8. 14:49

Ha megpróbálod finoman kihúzni, és nem jön, akkor jó a vákuum.

A forgatás annak az ellenőrzésére jó, hogy rendesen kinyílt-e. Nekem egy év után is van olyan, hogy elsőre nem jól teszem fel, de utána mindig sikerül.

Ha gyakran nem nyílik ki, akkor érdemes egy másfajta gyűrési technikát kipróbálni. Nekem a C-hajtás jön be. (C-fold néven találsz több videót is a Ytube-on).


Ha "hidegen" próbálkozol a felhelyezéssel (cikluson kívül), érdemes bevizezni egy kicsit a peremet, mert a sokadik száraz feltétel után nem lesz túl kellemes az érzés. Ciklus alatt ez ugye nem gond, mert ott a természetes cucc, ami miatt könnyebb a felhelyezés. Plusz akkor a a hüvelyfal is puhább, még tágabb minden, könnyebb boldogulni.


ÁR: a 4-5 ezer ft gyanús, főleg az anyaga lehet más, mint szilikon. Így látatlanban nem merném megvenni, meg ez intim tárgy, nem mindegy, mit pakol az ember oda.:)

38. elbb
2015. júl. 8. 14:42
örülök hogy felvetődött a téma, egy ideje én is nézegettem ezeket a kelyheket. Én találtam az eBay-en extra olcsón, de nem tudom, hogy meg merjem-e rendelni. Az extra olcsó alatt értsd a 4-500 Ft-ot, tehát nem alaptalan a felvetésem, hogy ennyi pénzért is vajon olyat kapok?
2015. júl. 8. 14:16
Jah, és az enyém m.e.l.u.n.a, ebből négy méret van. S, M, L, XL.
2015. júl. 8. 14:12

Sziasztok,


Nagyon érdekel ez a téma, pár hete vettem meg az első intimtölcséremet, amikor kiderült, hogy nyaralás alatt fog éppen megjönni.

Sajnos élesben csak a tengeren fogom kipróbálni.


Párszor gyakoroltam és lenne egy kérdésem a gyakorlott használók felé:

Honnan tudom, hogy biztosan kialakult a vákum?

L-es méretet vettem, bár nem szültem hüvelyi úton, de elég telt vagyok. Szóval azt vettem észre, hogy elég nehezen nyilik ki bent a kehely. Lehet ez csak a gyakorlatlanságom miatt van, nem tudom.

Próbálom nem túl magasra helyezni és forgatni.

Hogyan lehetek biztos abban, hogy megvan a vákum?


Privátban is írhattok, köszi!!!

2015. júl. 8. 13:54

Mivel az anyaga orvosi szilikon, ezért semmi nem tapad meg a felületén (már a baktériumokra értem).

A benne lévő folyadék pedig -mivel nem érintkezik mással, csak ezzel a szilikonnal - nem kezd el bomlani, tehát nem is büdös. (na kezdődik a "túl sok infó"-rész:))

Ciklus után el kell mosni és ki kell főzni, de napi szinten elég csak kimosni.


Gombáról nem tudok, nekem nem jött elő.


Méretről: általában a különböző kelyhek weboldalán van egy méretválasztási tanács, de az a főszabály, hogy ha többször szültél hüvelyi úton, akkor a nagyobbat válaszd. Ha császáros voltál, akkor elég a kisebb.

2015. júl. 8. 13:22
nekem mooncup van, 2 éve használom, teljesen meg vagyok elégedve vele.
33. rinike
2015. júl. 8. 13:10
Engem meggyőztetek, elhatároztam, hogy veszek egyet. Van méhsüllyedésem, és többször szültem. Hogyan dönthetnék a méretet illetően? Privátban is örülök a segítségnek!
2015. júl. 8. 13:01

Én kb. 2008 óta használom és nagyon szeretem. :) Igen a használatába bele kell jönni, de hamar megtanulja az ember lánya. :)


Bármilyen sportolás esetén jó (biciklizésnél is és minden nap biciklivel járok a munkahelyemre, meg mindenhová, ahová városon belül kell menni).


Nálam úgy szokott lenni, hogy reggel felteszem, este fürdés előtt kiveszem, kiöntöm, kimosom, majd éjszakára megy vissza és reggel újra ürítem. Nekem nagy könnyebbséget jelent, hogy éjszaka nem kell tampont cserélnem, mint a tölcsér előtti időszakban.


Ladycup-ot használok, 2011-ben született a kislányom és gond nélkül használom továbbra is. Úgy látszik, akkor szerencsés vagyok, mert belülről is repedtem szülés közben, gátmetszésem is volt, de ez nem okoz gondot a tölcsér használatában. :)

2015. júl. 8. 12:52
Én elég fogékony vagyok a hüvelygombára,a tamponoktol állandóan begyullattam,ettől lehet valami fertőzést kapni?Köszönöm ha válaszoltok.
2015. júl. 8. 12:09
érdekesnek tűnik...
2015. júl. 8. 12:03
En csinalom,meg Ladypower is csináltam,kellene folytatni... De allandoan köhögtem,beteg voltam,ugy nem lehetett,keress rá,intim tornaval együtt szenzációs!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook