Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetnék önbizalomtelibb, talpraesettebb, kevésbé érzékeny? fórum

Hogyan lehetnék önbizalomtelibb, talpraesettebb, kevésbé érzékeny? (beszélgetős fórum)


2016. jan. 19. 10:13
Olyan dolgokba kell fogni amiben jó vagy és önbizalmat ad. Apró lépések. Nekem ha megsütök egy piskótát, már az is feltölt. Vagy olyan emberek kellenek, akik mellett jól érzed magad. És igen. Pszichológus.
2015. nov. 13. 19:52

Elsosorban ...Ne ragodj minden hulyesegen.

Amilyen vagy azon nem lehet valtoztatni,kis idore max. En nem eroltetnem,idovel alakul,vagy nem.

18. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. júl. 10. 17:51
Pszichoterápia segít, hogy megértsd, mi okozza ezt benned, illetve segít a berögzült gondolkodásmódot más irányba terelni.
2015. júl. 10. 17:48

Sajnos én is ilyen vagyok.

Ezen lehet változtatni.

Én sokkal rosszabb passzban voltam az elmúlt egy évben, mint most. Elkezdtem vitamint szedni naponta, az is sokat segített, hogy több az erőm.

Illetve bennem hatalmas a megfelelni akarás. Munkahely, iskola, család és külső egyszerre.

Igyekszem mindig mindent úgy tenni, ahogy azt gondolom, hogy másoknak a legszimpatikusabb lenne.


Leírva ez lehet aki nem ilyen nagyon borzasztóan hangzik, de az hogy én ezt már tudom magamról: hatalmas dolog.

Innentől kezdve már csak jobb lehet.


Ahogy írták előttem is, az a legjobb ha nem futsz el a kellemetlen helyzetek elől.

És tanuld meg, Te ilyen vagy. Nem vagy rossz. Ha ezt próbálod tudatosítani magadban, jó úton jársz.

Nagyon fontos: ez egy állapot. Ha akarsz, változtatsz rajta, bármennyire is nehéz, de megéri.


Olvass sokat, gondolkozz sokat. Mi vezetett ehhez? Mit tettél rosszul? Mi váltott ki belőled fura érzést? Miért? Másnak is rosszul esett volna? Más hogy reagált volna?


Én nagyon szeretek pozitív gondolatokat, képeket olvasgatni, nézegetni ezzel is szuggerálva magam.

Dr. Csernus Imre és egyéb könyveket is bátran ajánlom, minél több annál jobb.

Csinálj olyan dolgokat, ami tényleg boldoggá tesz.

És ne sajnálj magadtól semmit!


Orvos. Nagyon hasznos lehet.

Én úgy gondolom, hogy ezt orvossal, vagy anélkül nekünk kell magunkkal lerendezni. Sok idő, és még több pénz, mire megtalálod az igazit.

Én nem járok, rosszabb napokon tervezem, de valahogy úgy vagyok vele, hogy kell lenni annyi eszemnek hogy magamban lerendezzem. Ha megerősödik, tuti járni fogok, mert érzem hatalmas változás előtt áll az életem, melyet tovább nem halogathatok.


Sok sikert kívánok!

A leírt taktikák tényleg nagyon hatásosak!!

2015. júl. 9. 06:45
Sztem akinek a mindennapjait is befolyásolja, dokihoz lenne celszeru mennie
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Főnix01)
2015. júl. 9. 01:29

Én is sokára raktam össze azt, aki mos vagyok.

Hogy szeretem-e magamat, azt nem tudom, mert egész jól kijövök ezzel a nővel itt a bőrömben, de ez inkább semleges érzelem.

2015. júl. 8. 22:49

Sziasztok!

Teljesen megèrtem a kèrdezőt. Szemèly szerint a felelőssègtől menekülök. Nem a pàrkapcsolatban, hanem a munkahelyen. Amikor kollègàm szabin van, mindent èn felügyelek, ès ilyenkor sokszor elsírom magamat vagy dühkitörèseim vannak. Mindig igyekszem ledobni a felelőssèget. A fèrjem ùgy fogalmazta meg ezt a dolgot, hogy èn magam àllok a sajàt utamban. Ràadàsul van egy kis gondom pszichèsen is. Szerintem ezek mind az önbizalom-hiànyombòl fakad. Olvastam, hogy szeressem magamat meg hasonló közhelyek. Bàrcsak ilyen egyszerű lenne :-(

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Zszszszs)
2015. júl. 8. 21:47

Így kell valahogy, igen.


Önmagában az idő nem tesz bölcsebbé, csak hogy múlik, egyre több tapasztalat van, amit feldolgozhatsz és "lenyomozhatod" az okokat. Azaz tanulhatsz belőlük.

2015. júl. 8. 21:40
Én azzal erősítettem meg a lelkemet, hogy a rosszul elsült helyzeteket nagyon alaposan átgondoltam utólag minden alkalommal, és addig pörgettem az agyamat, míg rá nem jöttem, hogyan is kellett volna akkor, ott azt a helyzetet megoldani. Ezután ahányszor csak tudtam, végigéltem gondolatban újra és újra az adott szituációt, de , mostmár úgy, ahogy ideális esetben megtörtént volna. Szerintem ez segített hozzá, hogy egyre jobban, magabiztosabban, egyre nagyobb önbizalommal kezeljek minden váratlan helyzetet. Egy idő után teljesen megszűntek az ilyesfajta félelmeim - ami persze nyilván azzal is összefüggésben volt, hogy közben teltek az évek, és az idő azért önmagában is bölcsebbé teszi az embert.
2015. júl. 8. 11:11
Én is mimóza vagyok-voltam.Én nem nőttem fel teljesen,mára már kicsit változott a helyzet ,mert férjnél vagyok és erőt vettem magamon ,hogy meg kell tennem ezt és ezt.Te még időben vagy ,nekem közel 40 évig tartott a "gyerekkor".Ma már német nyelvterületen nem profi nyelvtudással MR vizsgálatra és társaira viszem a férjem.Tanulható és fejleszthető az önbizalom.Én is majd be pisiltem ,ha valaki rám kiabált.Tőlem érzékenyebb ember nem kell .:)
10. ca43169457 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. júl. 8. 10:30
Popper Péternek hallgattam a hétvégén egy klassz előadását. Na abba volt, hogy egy gyerek megkukult az iskolában. Nem beszélt, nem beszélt ha kérdezte a tanár. Kiderült a teráőián, hogy azért nem beszél a gyerek, mert fél hogy mekbukik. De azzal, hogy nem beszélt ha kérdezték, mindig egyest kapott, így belevitte magát egy önsorsrontásba. Popper Péter megkérte a szülőket, hogy a következő év végén hagy bukjon meg a gyerek egy tárgyból. A szülői elinte értetlenkedtek, de belementek. A gyerek megbukott történelmből. Tehát az orvos a páciensét közel vitte a problémához. Megmutatta, hogy nem történik semmi, ha megbukik. Ugyanolyan finom az étel, csinosak a lányok, stb. Persze a tanuló nyáron sikeresen lepótvizsgázott és többet nem lett a kommunikációval gondja.
2015. júl. 8. 10:29
Nagyon hasonló alkat vagyok én is, de idővel nagyon sokat lehet fejlődni. Az nem sokat segít, ha azt mondják: legyél határozottabb. Ezek a dolgok belülről jönnek. Van, aki mindenen aggódik, van, aki könnyen veszi az életet. Hidd el, az idő és a tapasztalatok nagyon sok mindenen átsegítenek.
8. Guruljka (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. júl. 8. 10:16

Szia! Az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy az ember lelki fejlődése folyamatos.

Biztosan fiatal vagy még, és szinte automatikusan azzal folytatódok a mondat, hogy "tapasztalatlan", de lehet akár edzetlent is mondani. A vészhelyzetekben való cselekvés is más mindenkinél. Képzeld el, én a mai napig is megijedek, sőt volt már, hogy szaladtam kifelé, miközben kiabálva mondtam, mit kellene tenni! (Erőt vettem magamon és visszaszaladtam.)

Azaz megijed az ember persze, de ezt bele kell kalkulálni a következő esetbe előre.


Ott van melletted a család, akikkel meg tudod beszélni a döntéseket. Idővel kialakul majd egy cselekvési rutin, meglátod!


Nem mindenki egyformán gyakorlatias, de valamit elsajátít az ember az idők során, bele lehet jönni ebbe is.


Sok boldogságot kívánok Nektek az egy éves évfordulótokra, és közös életetekre!

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 2f7e180b49)
2015. júl. 8. 10:00

Nagyon rossz lehet ilyen szorongásokkal élni!


Biztosan mondták már mások is, de hát ez az igazság: emberek tízezrei tévednek el nap mint nap, és hazatalálnak.

Még egy erdőből is gps nélkül, nemhogy egy autóútról!

Akár meg lehet állni egy pihenőnél vagy benzinkútnál is, és megkérdezni, hogy x helyre igyekszem, ehhez képest hol vagyok?

2015. júl. 8. 08:50
nos hasonló személyiség vagyok Én is,szándékosan próbálom belevinni magam olyan helyzetekbe amik ezt váltják ki belőlem, a bepánikolást a stresszt, a váratlan helyzetet. Leírok egy konkrét példát ami egy hete történt velem kb. Több mint 2 éve van jogsim vezetek rendszeresen, jól is vezetek, semmi baj nincs vele. Az egyedüli , hogy nehezen merek olyan helyre elindulni ami nem tudom hol van, nem tudom hogy kerülök onnan haza,ahová és ahonnan nem tudom az utat.Nem azért mert félek ott vezetni, hanem ettől a tudattól, hogy mivan ha eltévedek ?? mi van ha felmegyek az autópályára?? oké gps... na de anélkül vagy azzal is mehetek relatív rossz helyre...hát elindultam kocsiba ültem,és kb 45 percnyi kocsiútra lévő tőlünk távolabb eső faluba , oda felé gps-el mentem, tök sima ügy volt addig amíg el nem kezdett vinnyogni a telóm , hogy merül, így visszafelé a gps-nek lőttek :D nagyjából emlékeztem az útra, de bekövetkezett az egyik félelmem, szerintem egyel hamarabb fordultam jobbra mint kellett volna és egy autópálya szakaszra mentem rá :DDD egyből olyan stressz jött rám, kivert a víz,eszembe jutott már minden hogy úúristen mi lesz most :D és mi lett ?? semmi...a következő lehetőség ahol letudtam jönni a pályáról hazavitt :D utólag visszagondolva nevetséges , hogy ilyeneken pánikolok,de minden eszembe jut ilyenkor, hogy basszus nincs tele a tank, mivan ha itt robbanok le a pálya közepén...ilyen az ha valaki nem egy bevállalós ,talpraesett full laza személyiség, ennek annyi a tanúsága,hogy minden helyzet megoldódik vhogy, felesleges stresszelni mérlegelni kell mi a legrosszabb ami történhet? hiszem , hogy ezt lehet fejleszteni, Én agyban eldöntöttem és úgy érzem menni fog..magamat bíztatom belülről, mondogatom hogy no para ..szard le, másnak megy neked ugyan mért ne ? Én 26vagyok
2015. júl. 8. 01:52

Jaj, de nehéz tanácsot adni, mikor én is pont ugyanilyen vagyok!

De nehéz ez...! El kellene menned első körben szakemberhez. Pszichológushoz, vagy ha nem segít, pszichiáterhez.

De tudnod kell, ettől Te nem vagy rosszabb, gyengébb, csak kell valami kapaszkodó az elején.

4. Mutáns Jane (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. júl. 7. 22:34
Tudatos személyiségfejlesztéssel fölül lehet ezeken kerekedni. De szerintem jobban tennéd, ha szakemberhez (pszichológus, pszichiáter) fordulnál.
2015. júl. 7. 20:50

Túlaggódod a dolgokat.

Még attól is félsz, ami meg sem történt.

2015. júl. 7. 15:40
Hány éves vagy?
2015. júl. 7. 15:33

Tavaly nyáron mentem férjhez, nemsokára ünnepeljük az egy éves házassági évfordulónkat. A férjemmel szeretjük egymást, azonos az értékrendünk. A szüleimmel is jó a viszonya mindkettőnknek. Szeretetteljes családi légkörben nőttem fel, most pedig boldog vagyok, hogy két kisebb szerelmi csalódás után (egyik kapcsolatom sem volt hosszú) megtaláltam azt, akihez úgy érzem, egész életemben tartozni szeretnék.


Mindezek ellenére nagyon nagy önbizalomhiányban szenvedek. Nem érzem magam értékesnek annak ellenére sem, hogy a környezetem annak tart. Másokat mindig jobbnak hiszek saját magamnál. Mimóza vagyok: ha valaki mond nekem egy egészen apró, ráadásul építő jellegű kritikát, már attól is rossz hangulatba kerülök, úgy érzem, hogy nem vagyok elég értékes, és hogy az, aki mondta, az nem szeret engem igazán. Minden apróságot a szívemre veszek.


Ezenkívül az is problémám, hogy nem vagyok elég gyakorlatias a mindennapi élet dolgaiban. Ha valamit jó előre meg tudok tervezni, azt nagyon szeretem, és az mindig jól is sikerül, viszont ha váratlan helyzettel állok szemben, vagy az eredeti terveimet bizonyos dolgok miatt menetközben módosítanom kell, akkor azonnal pánikba esek és leblokkolok. Új helyzet esetén nem találom fel magam, hanem mindig segítségre szorulok. Ezért is félek attól, hogy ha majd egyszer a férjemmel gyerekünk lesz, akkor rengeteg váratlan helyzet fog érni. Például ha hirtelen beteg lesz, nekem nem szabad leblokkolnom és bepánikolnom, hanem azonnal keresnem kell a megoldást. Ezenkívül gyerek mellett már nem lesz annyi időm arra, hogy mindent jó előre megtervezzek, hiszen a gyerek sokszor az anyuka szinte minden idejét és energiáját leköti.


Mit tudnátok nekem tanácsolni? Tudok-e még az említett dolgokban fejlődni? Vagy fogadjam el azt, hogy alkatilag ilyen vagyok, és ezeken a dolgokon legfeljebb csak kis mértékben lehet változtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook