Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a tudás nem elég... fórum

Ha a tudás nem elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ha a tudás nem elég...

2008. jún. 11. 09:24
Próba felvételit még kérhetsz és így beszélgethetsz is az igazgatóval.Jogod van hozzá,ha nem kapnád meg ez azért lehet mert korrupt az igazgató és sajnos ez nagymértékben a mai álláspont szerint,ma minden a pénz körül forog és nem a tudást nézik,csak azt,hogy eladható legyen stb.
22. Sirga (válaszként erre: 21. - Barnim)
2008. máj. 9. 11:06
Biztos vagyok benne, hogy már csak Benned van tüske - a lányod rég nem foglalkozik vele! Legalábbis, ahogy a fiamat ismerem: én is tovább fogom "őrizgetni" ezt az érzést, mint a fiam akár csak az emlékezetében is! :) De ez így jó! Csak tanuljanak, okosodjanak, ne ilyen fölösleges köröket fussanak fejben - arra itt vagyunk mi, érzékeny, igazságkereső szülők. :)))
21. barnim
2008. máj. 4. 18:14
Mi hasonlóképpen jártunk. A nagyobbik lányom hatosztályosba nyolcadikos volt, amikor a kisebbik lányom ugyanabba a suliba felvételizett. Bent voltam a felvételi elbeszélgetésen. Töri, magyar, és angol nyelv -amiből kérdezgettek. A tanárnőt, aki mellesleg az igazgatónő és angolból kellett volna kérdezgetnie a lányomat, éppen akkor a férje kereste valamilyen fontos halaszthatatlan ügyben telefonon. A lényeg, meg se hallgatták a lányomat. Töriből olyan dolgot kérdeztek, amit akkor még nem is tanultak. Mikor megtudtuk, hogy nem vették fel, együtt sírtunk. Nyolcadikosként határozott elképzelése volt, hogy művészeti suliba szeretne járni. Már nem érdekelte a gimi. De azért harmadik helyen a gimit is megjelölte. Nagyhírű művészeti suliba lazán felvették, és hát a központosított gimis felvételi is sikerült. Telefonon lehetett érdeklődni. Már pontosan tudtam, hogy a művészeti suli tuti, én mégis felhívtam a gimit. Ott lelkendezve közölték, hogy a lányom bejutott a gimibe.Tudom kicsinyes dolog volt, de muszáj volt ez a telefon! Merthogy nevetve mondtam, hogy örülök, de hát a sokkal híresebb, jobb suliba tuti a helye. Az akivel beszéltem dühösen lecsapta a kagylót. Kicsinyes, de jól esett a lelkemnek! És hát hiába tudtam annak idején, hogy semmi sem véletlen, és hogy oka van annak, hogy oda nem jutott a gyerekem, ez nem vígasztalt akkor. Tüske maradt a lelkembe. Ezért kellett az a telefon. A lányom valószínűleg semmivé vált volna egy gimibe, de most imádja a suliját, és semmivel nem cserélné fel. És az is lehet, hogy az a tüske már csak az én lelkembe maradt...
20. 5a071c9eeb (válaszként erre: 19. - Sirga)
2008. máj. 4. 15:18

Köszönöm kedves vagy! Én hosszú éveken keresztül tervezgettem,hogy visszamegyek és leteszem a fiam eredményeit az asztalra.De amikor a gyerekem feltette a koronát a hosszú évek munkájára,amikor kezembe adta a kitünő diplomáját, amit nem is akármilyen szakon szerzett, akkor már nem érdekelt az egész.Sőt hálát kezdtem érezni, hogy szemetek voltak velünk, mert ettől mi nagyon megerősödtünk.

Őszintén kívánom, hogy sok-sok sikert érjen el a gyermeked és biztos, hogy nem véletlen volt az egész. Valami vár rátok, valami jó, ami ezen az úton van és nem a másikon.

19. Sirga (válaszként erre: 16. - 5a071c9eeb)
2008. máj. 4. 13:20
Szép sikertörténet, gratulálok hozz a fiadnak (is), ismeretlenül is! Azért szeretném egyszer az igazgató képébe vágni, hogy milyen tanítványt utasított el a szülők anyagi helyzete miatt! Szép elégtétel lenne - bár valószínűleg akkor már nem ez fog érdekelni. Most még nagyon friss az élmény!
18. Sirga (válaszként erre: 17. - 84bd502862)
2008. máj. 4. 13:18
Már nem bánom, hogy nem sikerült - úgy néz ki, komolyabb helyre került. Nagy lehetőségek vannak itt kilátásban - remélem, tud majd élni velük! Köszönöm a jókívánságot! :)
2008. máj. 2. 15:25

Anno (1994-ben engem sem vettek fel egyik elit budapesti gimibe sem,hatosztályosba.Túl éretlen voltam vagy mi...A kinézett budapesti elit katolikus gimi azzal hárított,hogy nem tudok Bibliát -Ószövetséget értelmezni (12 évesen).Tudom,hogy a szüleim nem protekcióztak.

Aztán mentem egy vidéki, négy éves katolikus gimibe,nem lett semmi bajom,hátrányom sem származott ebből.Jól éreztem magam, szuper barátaim lettek és elvégeztem utána egy egyetemet,lett felsőfokúm,multi elsőre felvett, jó állásba.

Nem kell mindig bánni,ha nem sikerül...Sok sikert a fiadnak!

16. 5a071c9eeb (válaszként erre: 15. - Sirga)
2008. máj. 2. 12:11

Szia! Elmondok egy történetet! A kisebbik fiam egy elit általánosban kezdte az iskolát. Mivel október végén nem olvasott és írt folyamatosan "leírták" a gyermekem. Év végén azt mondták, hogy anyuka, a gyereknek korrekciós osztályba kéne járni, de jobb lenne, ha kisegítő iskolába iratja.Elvittem onnan egy gyerekbarát iskolába. A tanító néni látta, hogy nincs az eszével baj, sőt nagyon okos. Csak közepesen diszlexiás volt, amivel akkor még nem foglalkoztak. Segítséggel szépen javult.Gépészeti szakközépbe ment, ahol ötös volt fizikából (az osztályban ált. 11-en buktak), matekból, történelemből, informatikából is kitűnő volt, egy év alatt középfokú nyelvvizsgát tett elsőre, kémiából országos tanulmányi versenyen 2. lett, másodikasként megkapta az iskola által alapított érdemérmet, amiből évente egyet adnak ki és eddig csak végzős diák vagy felnőtt kapta.Érettségi után is neki szánták, de azt mondta, hogy neki már van és van még olyan diák, aki érdemes rá. Egyetemre jelentkezett, műszaki informatikai szakra. Bp-re akart menni, de 1 pont hiányzott, így a második helyen jelőlt Veszprémbe ment. 5 év alatt elvégezte a műszaki informatikát (összesen 6-an voltak, akiknek nem kellett ráhúzni) és KITÜNŐRE diplomázott.Itt felfigyelt rá egy amerikai cég,mikor kezében volt a diploma elétolták a szerződést, ami nem akármi volt. Most sokat van külföldön, luxus szállodát bíztosít a cég, taxi viszi-hozza munkába és még a pincérblokkal igazolt kólát is kifizetik.


Most mondjam, hogy 12 éven keresztül fortyogtam, hogy visszaviszem a tanító néninek és az elit iskolának a gyerek eredményeit? A tanítónővel minden szombaton találkozom,ill. látom.

Aztán az jutott eszembe, hogy inkább hálás vagyok, mert ott egy közepes,sikerélménytől megfosztott senki lett volna, aki csak kapaszkodik. Így pedig egy tehetséges, sikeres, boldog ember lett.A másik tanítőnővel azóta is tartjuk a kapcsolatot,sokszor megköszöntük már neki, hogy ő sem adta fel és segített.Azt mondta ez az igazi elismerés a tanítói pályáján.

Minden vágya a budapesti egyetem volt, de a sors másképp akarta és Veszprémben várt rá a szerencse! Igaz keményen megküzdött érte.

Hagyd a fenébe, talán nektek is tartogat a sors valami szépet és talán itt vár a fiadra a siker!

15. Sirga (válaszként erre: 11. - 4ab67f870d)
2008. máj. 2. 11:09

Köszönöm! Úgy lesz. A család azt mondja: hagyjam a csudába! De, amikor felvetettem, hogy ha nem csinálok semmit, az olyan, mintha egyetértenék a módszerükkel, elhallgattak. Egyetértettek.

Igazad van, mi is ezért tudtuk elfogadni a ranglista eredményét: hittük, hogy azért nem sikerült, mert így lesz jobb - valamiért, amit nekünk nem muszáj értenünk! ;)

14. Sirga (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2008. máj. 2. 11:06
Annak örülök, hogy a fiam értékrendje teljesen rendben van. Épp ezért nem tartom valószínűnek, hogy a későbbiekben a kapcsolatokra irányulna a figyelme - negatív értelemben. Ambíciókban pedig nincs hiány: már tavaly tudta, mi szeretne lenni. A fősulit már kiválasztotta, de a gimit akkor még nem! :DDD
13. delike (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2008. máj. 1. 23:05
a fellebbezésre gondoltam ,de kaptam már választ.
12. emagdi
2008. máj. 1. 19:57
Nagyon sajnálom, de tudod ilyen az élet. Kár, hogy a fiadnak ilyen fiatalon kellett szembesülnie azzal, hogyan működnek a dolgok a való világban. De jól is kijöhet belőle, talán ez az eset ambíciózusabbá teszi, s később már tudni fogja, hogy milyen fontos, hogy megfelelő kapcsolatokat építsen ki.
11. 4ab67f870d (válaszként erre: 8. - Sirga)
2008. máj. 1. 18:07
Írd meg ide is: www.virtus.hu Csinálj neki visszhangot! És gratulálok a jobb sulihoz. Látod, "odafent" mindig helyesen döntenek. Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ennek így kellett történnie :-))
10. spinneli (válaszként erre: 8. - Sirga)
2008. máj. 1. 17:38
szerintem egy beszélgetésre menj be, a fiad és a te lelked miatt is.
9. spinneli (válaszként erre: 6. - Delike)
2008. máj. 1. 17:37
miért, szerinted államiba civilbe meg lehet?
2008. máj. 1. 17:32
Amikor a cikket írtam, még ott tartottunk, hogy lehet fellebbezni, de nem volt a kezünkben az értesítő levél. 6 iskolába adta be a jelentkezését a fiam, összesen 8 helyre. Ez az iskola lett volna az álom, de egyet kell értenem azokkal, akik azt kérdezték: "Biztos, hogy ilyen iskolát akarsz? Ha így kezdik, milyen lesz a folytatás?" Szóval, hogy nem sok jót remélhetne a fiam - bár valószínűleg osztályelső lenne ott is. Rágódtam rajta, hogy fellebbezzünk-e, de végül minden jobban alakult, mint álmodni mertem volna: egy olyan gimnáziumba vették fel, ami országosan elismert, és ennél az egyházinál is erősebb! Úgyhogy boldogan maradunk ennél, és csak azt sajnálom, hogy nem tudom nyílvánosságra hozni legalább városszerte, hogyan lehet ide bekerülni! (A fellebbezés határideje hamarosan lejár, de nem élünk a lehetőséggel. Bár az igazgatóra szívesen ráborítanám az asztalt!) :)
2008. máj. 1. 17:22
Ott is csak emberek vezetnek, tanítanak, nem? Szerintem sokkal korruptabbak, mint a világi társaik, de ez már magánvélemény.
6. delike (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 17:21
egyházi iskola esetében ezt meg lehet tenni?
2008. máj. 1. 17:20
Mi anno pontosan így jártunk, szinte kísérteties. Engem nem vettek fel a gimibe, míg az osztálytársnőmet, akinek sokkal gyengébbek voltak a jegyei, igen. (Gazdag roma vállalkozó szülők kontra fizikai munkás szülők, lehet tippelni, melyik család volt az enyém...) Akkor még felvételi csak az elsőnek bejelölt suliban volt és nekem nem ez volt az első. Mindegy. Anyu bement, vitte a bizonyítványomat, beszélt az igazgatóval. Hárítottak. Anyu ment tovább, megyei szinten érdeklődött az oktatási szerveknél, utánajártak. Az évet már én is ott kezdtem... Szóval mindenképp járj utána...
2008. máj. 1. 17:17

Én most érettségizem és ilyesmivel találkoztam. Az osztálytársam gimiben 2-szer bukott és egy szintén egyházi iskolába protekcióval jutott be, pedig nem egy ész, sőt... Aki meg tényleg ott szeretne tanulni, nem teheti, mert elveszik előlük a helyeket az ilyenek.

Van olyan példám is, hogy felvételi nélkül vettek fel okos gyereket, mondjuk ezt sem értem.. Ha okos akkor miért kell protekció?! Nah mindegy.

Nem próbáltatok fellebbezni?

2008. máj. 1. 17:14

én szintén bemennék érdeklődni.

nem biztos, hogy ez áll a háttérben.

2008. máj. 1. 17:11

Szia! Sajnálom,h. a fiadnak nem sikerült amit szeretett volna. De remélem egy másik helyen és beteljesülnek az álmai.

Sajnos ilyen mindig volt és lesz is mint az általád emlitett lány és az apja:-S

2008. máj. 1. 17:03
Fiam pályaválasztás előtt áll. Pontosan tudja, mit szeretne, s látszólag az adatok, elért eredmények is mellette szólnak, ám az iskola, amit annyira megszeretett, elutasította. Bár ne ismernénk a hátteret!

Ugrás a teljes írásra: Ha a tudás nem elég...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook