Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek elobb vagy utobb mindenki visszakapja, amit tett/okozott? fórum

Szerintetek elobb vagy utobb mindenki visszakapja, amit tett/okozott? (beszélgetős fórum)


1 2
50. laprincipessa (válaszként erre: 48. - Perla del Mar)
2015. júl. 10. 23:21
Sok tanár nem gondolja át milyen sebet tud okozni egy ilyennel. Akár hirtelen felindulásból teszi, akár poénból teszi. Egy életet tud tönkretenni mert éppen olyan napja van. Szerintem az, aki odáig jut, hogy tanít akár önszántából, akár kényszerből, kell hogy több felelősségtudata legyen, mint másoknak.
2015. júl. 10. 18:54

Ne haragudj, nem szeretnék vájkálni a sebedben, de ha te nem adtad elő normálisan a tételedet, hiába tudod, ő ezt nem osztályozhatja úgy, ahogy te szeretnéd, mert ennyi erővel senkit se buktatnának meg. Bizony, sokszor múlik egy vizsgadrukkon az eredmény, de nem is korrekt azokkal szemben, akik jobban adják elő a tételüket, átengedni valakit, aki nem tette eléggé oda magát. Erőt kell venned magadon. Pl megpróbálhattad volna még egyszer azt a vizsgát legközelebb. Vagy meg is tetted?


Van egy mondás: aki félútról tér vissza, az olyan mintha el sem indult volna.

48. Perla del Mar (válaszként erre: 47. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 10. 16:25
Bár így lenne! Remélem visszakapja az élettől a volt sejttan tanárom azt , amit velem tett! Ő maga is megmondta, hogy azért buktat ,mert nem tudom előadni a tételt vagyis a vizsgadrukk miatt. Alattam járó évfolyamból ketten is odajöttek hozzám , akikkel nem ismertük egymást hogy szemét volt velem, meg nem hitték volna, hogy megbuktat. Ezt nem én érzem így. Úgyhogy bízom benne, hogy az élet, a karma Isten vagy akármi visszaadja neki azt,amit velem tett! Megérdemelné! Ki tudja mikor lesz egy következő áldozata, akit így kicsinál ,mint engem!
2015. júl. 10. 16:17
Igen,csak idő kérdése,van,hogy akár 20-30 év is eltelhet.
2015. júl. 10. 15:53
nem
45. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 563b626108)
2015. júl. 8. 18:57

Szerintem igen, de ennek megítélése nem rajtunk múlik. Nem lehet vélt sérelmek miatt azt mondani, hogy a világ igazságtalan.


Ha megbuktat egy tanár, és úgy érzed, hogy ez igazságtalan volt, attól még nem biztos, hogy az, csak te látod úgy. Tehát ha a tanár másnap nem töri ki a nyakát, az nem jelenti azt, hogy nem kapta vissza, amit megérdemelt, hiszen nem is biztos, hogy okozott valódi kárt.


Amúgy meg minden akció elindít egy reakciót, ezért sok véletlen lehet, hogy nem is véletlen, hanem valaminek a következménye. Lehet, hogy nem mindig emlékszik az ember egy-egy összefüggésre. De pl van egy csomó dolog, amit meg nem lehet befolyásolni, pl azt utálom, amikor valakinek születik egy beteg gyereke, és erre valaki azt mondja, hogy "bevonzottad" meg ilyenek... Aki ilyet mond, saját magát mentegeti, mert egyszerűen csak érdektelen. Holott segíteni valakit, aki nálunk szarabbul van, nagyon jó energiákat termel. Vagyis jóérzéssel tölti el, aki teszi, aki fogadja, és mindkettejük erőt meríthet ebből. Ezért ha nincs is közvetlenül valami "látható" vagy számban kifejezhető jó a jótettért cserébe, már akkor is jó dolog az érzés maga:)

44. d7c1719ff7 (válaszként erre: 1. - 563b626108)
2015. júl. 8. 17:42
soha az életben nem szerettem adós maradni
43. syria (válaszként erre: 28. - Simple)
2015. júl. 7. 22:38

Egyetértek. Szerintem is így van.

Csak nem mindig tudjuk meg, hogyan fizet valaki a gonoszságáért.

Egy biztos: minden számlát ki kell egyenlíteni.

2015. júl. 7. 19:51
Igen,remelem is!
41. Kilimcs (válaszként erre: 40. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 7. 14:02
igen. És következmények lesznek egyszercsak elhanyagolhatalanok. ebből tűnik gy időnként hogy visszakapja. nem kap vissza semit, csak utólérte a saját hülyesége az adott embert. ennyi.
2015. júl. 7. 12:15
Egy tett (akár jó, akár rossz) mindig önmagában hordozza a következményét is.
2015. júl. 7. 07:00
Bízom benne, hogy igen!
38. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 563b626108)
2015. júl. 7. 01:16
talán
2015. júl. 6. 23:18
Általában nem. Ha igen, az is csak véletlen. Jó ezzel hitegetni magunkat, de ez nem így működik, ha valaki elbánt velünk, attól még bizony nem fog ejnye-bejnyét kapni Istenkétől, vagy a sors kezétől.
2015. júl. 6. 22:04
Nagyon remélem!
2015. júl. 6. 21:37
hiszem hogy igen!!
2015. júl. 6. 21:10

Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy oroszlántól, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy.


Én ezt tapasztalom sajnos, nap mint nap :(

33. 563b626108 (válaszként erre: 25. - Betti.csoka)
2015. júl. 6. 21:02
Igen,ezeket olvastam én is, nagyon igaz, és mivel nincsenek véletlenek, általában olyan emberekkel hoz össze a sors,akikkel van közös pontunk a gyerekkorunkban, vagy pont meegyeznek negatív tulajdonságaink, és rádöbbenünk, hogy amit tulajdonképpen nem szeretünk bennük, azokat nem szeretjük magunkban, mindketten ugyanara vágyunk, amit nem kaptunk meg gyerekkorban,majd vádoljuk egymást, igazságtalanságokba ütközve, ha te se, én se, rávilágítanak egy csomó önismereti kérdésre, és persze arra is, hogy miért viszünk automatikus reakciókat,hozzáállást,stílust stb a kapcsolatba, és miért utólag döbbenünk rá, hogy miért voltam pont olyan mint az anyám, amikor mindig tudtam, hogy pont olyan nem akarok lenni, és amúgy is más egyéniség vagyok. Mi a franc van ezzel az előtte okos vagyok, utólag hülye szindrómával?De a család, gyerekkor,szocializáció mindig megadja a választ, és csak remélhetjük, hogy tanulunk eleget magunkról, hogy a következő kapcsolatban ne szúrjuk el. Persze ehhez tényleg okosnak, bölcsnek kell lenni, és a partnert is jól kiismerni, érzelmek helyett rációval dönteni.
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Betti.csoka)
2015. júl. 6. 20:58
Így-így.
31. Magnumpi (válaszként erre: 1. - 563b626108)
2015. júl. 6. 20:27
Természetesen a jót és a rosszat is mindenki visszakapja. A karma működik. Nevezheted sorsnak is.
2015. júl. 6. 20:24
Hiszem, hogy igen.
29. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 563b626108)
2015. júl. 6. 20:21
Tapasztalataim szt.mindenki visszakap mindent, persze nem azonnal... Van, hgy evtizedek is eltelnek es akkor jon a kamat is :) Beleavatkozas nelkul.
28. simple
2015. júl. 6. 20:19
Igen, méghozzá kamatostul.
2015. júl. 6. 19:30

Kedves fórumindító!


Az életben kiegyenlítetlen számlák nincsenek!!

2015. júl. 6. 19:30
sajnos nem
2015. júl. 6. 19:28
Altalaban nem. Az eletben mindenkinek megvan a szerepe, amit az anyatejhel sziv magaba (ertsd: kisgyermekkori elnenyek, csaladi viszonyok stb.). Aki valamit tesz a parjaval (pl megcsalja), a kovetkezovel es az azt kovetovel is azt fogka tenni. Akit pedig a serelem ér(pl megcsalják vahy megverik), az legkozelebb is olyan partnert valaszt tudat alatt is, aki ugyamazt teszi makd vele. Es valamiert erre van szuksege, mert pl az apja is csalta az anyjat vagy verte az anyjat stb. Akinek papucsferj volt az apja es az anyja egy hazisarkany, ő maga is az lesz es papucsferjet valaszt. Két eset van, hogy ezek a forgatókönyvek nem teljesülnek : 1. direkt totál az ellenkezőjét keresi, teszi, mint amit a szüleitol latott, de ez lelki fejlodestanilag ugyanaz, mint az elozo eset. 2. Felismeri a sorskönyvét es önismeretttel, szakmai segitseggel valtozast er el. Igazi, belso valtozast, ami fuggetlenné teszi a szulők mintajatol es ratalal a sajat vagyaira.
2015. júl. 6. 18:49

A vicces az, hogy en minden jot kivantam az illetonek embersegbol, mert hat semmi rosszat nem szabad senkinek sem kivanni, mert az visszaut ugye,es most nala be is sikerul minden,persze errol az ember rogton tudomast szerez, en pedig munka es egeszseg teruleten is csuszdaztam :(

Nem baj, ha nem nem erem meg esetleg, hogy kicsit koppanjon majd valamikor, mert volt, amit meguszott eddig is az eleteben, de hatha ezert ketszer fizet majd valamikor, nem baj, ha nem nezhetem veig, vagy nem tudok majd rola, eleg lenne egy intuicio is :)

23. kleeri
2015. júl. 6. 18:44

vissza kapja mindenki,

csak nem biztos hogy fogjuk tudni

22. hubapa
2015. júl. 6. 18:42
vissza bizony és azt fogja kapni amit elkövetett ellened, vagy még rosszabbat
2015. júl. 6. 18:36
Ha vissza is kapja, nincs olyan szerencsenk, hogy vegignezhessuk...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook