Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevált zabpehely keksz receptek fórum

Bevált zabpehely keksz receptek (beszélgetős fórum)


9. nefaria (válaszként erre: 5. - Vacsa)
2015. júl. 7. 14:09

Ó, már én is régóta keresek :)

Egész tojás? Szerinted kb. milyen arányokban kellenek a hozzávalók, ha szárazabbra szeretném?

2015. júl. 5. 20:38
A joghurt is jó ötlet. Holnap megint csinálok. Most már kicsit ügyesebben
7. vacsa (válaszként erre: 6. - SzánI.)
2015. júl. 5. 20:35
A víz az tényleg fapados verzió:) Akkor már inkább tej. . Csináld keményebbre, aztán hagyd kicsit állni mielőtt sütöd. Ha nagyon lágy lesz, akkor dobj még hozzá zabpelyhet. Mi inkább a puhább, gombóckás verziót szeretjük. Minden ízesítésben, minden mennyiségben. De én már csak szemre beledobálom ami eszembe jut, aztán csá:)
2015. júl. 5. 20:32
Köszi ez jól hangzik. Tojás is kell akkor bele. Valószínű túl sok vizet tettem bele.
2015. júl. 5. 20:31

Nyugodtan kísérletezd ki a saját receptedet. Alap hozzávalók:


zabpehely

tojás

natúr joghurt (vagy gyümijoghurt, vagy tej, szóval valami nedves cucc, amit felszívhat a zabpehely)

pici szódabikarbóna

édesítő


Ha keményebb tésztát kutyulsz akkor szárazabb kekszed lesz, ha hígabbat akkor puhább. Sütőpapírra gombócolod, vagy lapogatod, ha hígabb akkor kanalazol kis halmokat és megsütöd.


Ízesítésnek csak a fantáziád szab határt:) Citromhéj, túró, fahéj, aszalt gyümölcs, étcsoki, kókuszreszelék...


Elronthatatlan. Olyan még nem volt hogy ne fogyott volna el pikkpakk.

tisztességesebb adaghoz 20-30 deka zabpehellyel indíts:)

2015. júl. 5. 20:30
Olyat keresek egyébként ami ropogós de nincs benne vaj. Próbáltam saját keverést: Zabpehely méz víz. Nahát ez olyan puha yzittyós lett. De elfogyott.
2015. júl. 5. 20:28
Ok :D. Örülök. Én még csak keresgetem. XD
2015. júl. 5. 20:24
van
2015. júl. 5. 20:23
Bevált zabpehely keksz recetje van valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook