Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 10 napja figyelek a kajára, sokkal többet mozgok, mégis híztam, miért? fórum

10 napja figyelek a kajára, sokkal többet mozgok, mégis híztam, miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 21. - Katie_rose)
2015. júl. 8. 20:58
Szegeny... Aterzem a helyzeted. Engem is 150 grammos dietara akartak fogni terhesen mert kemeny EGY tizeddel magasabb lett az eredmenyem a terhelesesen. Csinaltam is, amig az aceton befigyelt a 6. napon. Es meg en voltam a hulye amiert ´´ehezem´´ ... na innentol tettem ra magasrol, elkezdtem kb 200 g szenhidratot enni es semmi bajunk nem lett :)
72. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Szuszmusz)
2015. júl. 6. 09:52

Miből gondolod, hogy mi nem akartunk segíteni? Első körben mindenki normálisan szól hozzá az ilyen kérdésekhez. De vannak, akik tényleg komolyan kérdezik és nem beszélnek utána össze vissza. Esetleg komoly súlyfelesleggel rendelkezők, akik nem tudják egyáltalán, hogy hol kell elindulniuk. Az ilyeneket megpróbálom bíztatni, vagyis akiken érzem valahol, hogy megvan a változtatni akarás, de tényleg. Nem hülyéskedik vagy pattog, hanem komolyan meg szeretné változtatni a szokásait. Te 3 hónapon belül 3x tetted fel ugyanazt a kérdést. Nem biztos, hogy tényleg számít a dolog, mert eddig sem tettél érte. Mondom, nincs olyan, hogy nagyon gyors, bevált étrend, ami mindenkinek jó. Inkább minél jobban személyreszabott étrend, amit sokáig követsz.


És tudok is ilyet, nem egy napló, amelyekben közös, hogy szakember állította össze a kajájukat. Vannak nagyon ügyes, hozzád képest sokkal nagyobb súlyfelesleggel indulók, akik gőzerővel csinálják, akkor is, ha eleinte nem mernek mérni, de már azért megérte nekik, mert jobban érzik magukat. Később természetesen a mérleg is megindul, nem mindenkinél azonnali ez, ki kell várni. A szakembert akkor lehet kihagyni, ha nagyon jó ismered a szükségleteidet, szóval mindig kell ilyenkor is egy kis utánaszámolás, fehérje, ch, zsír, meg hogy mire érzékeny valaki, milyen a napirendje, napszaktól függően hogyan igazítsa a kajáját.


Azt sem merném így látatlanban "megállapítani", hogy kinek milyen anyagcseréje van, ezekhez már vérvételek, vizsgálatok kellenek. A másik meg az, hogy egy embernek is különböző pillanatokban, napokban, életkorban más és más lehet az anyagcseréje. Elég ahhoz 2 hét is, hogy lelassuljon, vagy egy picit felgyorsuljon (elég egy edzés is, hogy rövid időre gyorsuljon), de a hormonális zavarok ennél sokkal komplikáltabbak.


Grat annak, aki ezt neked priviben minden előzmény nélkül levetítette:)

71. 388b941089 (válaszként erre: 66. - Emagdi)
2015. júl. 6. 09:15
:DDDDD
70. unom (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2015. júl. 6. 08:55

Nem mertem jobban belemenni, féltem, mit tudok még meg :)

A zsírégetős vírusirtó király ötlet :D

69. emagdi (válaszként erre: 67. - Unom)
2015. júl. 6. 06:46
na, ezért kell minden gépre vírusirtó, lehetőleg zsírégető funkcióval kombinálva :D
2015. júl. 6. 02:07

Űűűűű, én lemaradtam valahol...


Vírus- vírus?


A HPV melyik böngészővel terjed?

67. unom (válaszként erre: 64. - Vacsa)
2015. júl. 5. 22:50
Sőt, a gyógymódot is tudják. Nemrég világosítottak fel, hogy interneten keresztül HPV-t is lehet kapni, akkor egy lelassul anyagcserét simán rendberaknak.
66. emagdi (válaszként erre: 64. - Vacsa)
2015. júl. 5. 21:16
miért, az interneten minden betegséget fél perc alatt diagnosztizálnak egy jobb fórumban.. akkor most miért pont az anyagcseréjét ne tudnák bemérni egy hozzászólás alapján? :)
65. 388b941089 (válaszként erre: 64. - Vacsa)
2015. júl. 5. 21:11
Én is ezen szakadok :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
64. vacsa
2015. júl. 5. 21:04

Hű, internetttten megállapították hogy lelassult az anyagcseréje??

De szupcsi:-)

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2015. júl. 5. 21:03
Sokan arra jutnak a készen kapott étrendekkel, hogy "nekem egyik módszer se használ, biztosan ilyen alkat vagyok!" - és ez utána már mindenre kifogás, hiszen "akármit csinálhatok, úgyse fogyok!"
62. emagdi (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2015. júl. 5. 20:55
majd a következő fórumból, amit indít, megtudjuk, hogy bevált-e :)
61. Guruljka (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2015. júl. 5. 20:54

Kapott étrendet! Az lesz a tuti. :D


Jó is az. Mindenkinek ugyanaz, eddig is bevált mindenkinek... és persze kivétel nélkül mindenki minden elemét szereti és szívesen eszi.

2015. júl. 5. 20:47
Picit értetlen vagyok...kár volt itt indítani, de két privit is kaptam, ahol segítettek, milyen fórumokon kérdezzek. Meg is oldódott, mert kiderült, lelassult az anyagcserém, de kaptam étrendet és minden happy :) köszönöm, hogy aki segíteni akart, megtette, innen lépek.
59. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Vacsa)
2015. júl. 5. 15:35
Én is ezt szűrtem le a topikjaiból.
58. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Katie_rose)
2015. júl. 5. 15:28

Azok kérdeznek ilyeneket, akik lusták, akaratgyengék jól enni. De kell egy külső megerősítés, hogy MI mondjuk neki, hogy igen, az egészséges táplálkozás nálad nem működik, hagyd csak abba.


Ha mi mondjuk ezt neki, akkor könnyebb a lelkének, hogy nem ő dobta a sarokba a rongyot, hanem MI tanácsoltuk neki. Illetve a másik, hogy türelme sincs, mindenki azt keresi, hogy milyen módszerekkel lehet GYORSAN lefogyni. Miért is akar gyorsan? Nincs ideje? Dehogy, hiszen az élet előtte áll. Azért akar gyorsan, mert a lassú, komoly dolgokhoz lusta. Ennyi. Nem szabad 10 nap után kijelenteni, hogy béna a módszer. 3 hónap múlva kijelenthetné, hogy béna az egészséges kaja, de addigra meg már fogyott annyit, hogy hülyeség lenne kijelenteni ezt, és akkor már egy saját kudarca lenne. Ezt nem vállalja.


Az emberi lustaság olyan, hogy több energiát feccöl abba, hogy megmagyarázza, hogy rajta ez nem működik, minthogy betartsa. Kifogáskeresés az van. Türelem, komoly elhatározás nyista.

57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2015. júl. 5. 13:08
Aki egy kevés kis aggyal rendelkezik, utánanéz alaposan és nem itt kezd el tájékozódni a sok hülye fórum között.
56. emagdi (válaszként erre: 55. - 388b941089)
2015. júl. 5. 12:29

ezekkel a topikokkal csak az a baj, hogy valaki idetéved, elkezdi olvasni, és csak az marad meg benne, hogy hát lám-lám, hiába hagyja abba a szénhidrát túlevést valaki, ennek ellenére is hízik.

ez így beékelődik az agyába, és mit fog kipróbálni? hát a kiskegyed legújabb káposztaleves diétáját, vagy valami hasonlót, mert arról azt írják, hogy az bezzeg a tuti.

:S


közben a topikindító csak beszél összevissza, tuti, hogy azért becsúszik ott a sok cukor úgy, hogy észre sem veszi (gyümölcsjoghurt, üdítő, szószok stb)...

55. 388b941089 (válaszként erre: 52. - Zedii)
2015. júl. 5. 11:04
Pszichés tömi magát. Ami nem is lenne baj, de ne csináljon már úgy, mint aki nem tudja mitől hízik. :O
54. vacsa (válaszként erre: 53. - Katie_rose)
2015. júl. 5. 11:01

Már áll, tele vízzel :) Csak melegednie kell, de a feltételek adottak, árnyékban 34,3 fok van nálunk. Gondolom mennyi lehet a napon ;)


Jó pancsolást!

53. katie_rose (válaszként erre: 50. - Vacsa)
2015. júl. 5. 10:58
Jol teszed ! Mi is most indulunk medencezni!:D
52. Zedii
2015. júl. 5. 10:50
Pszichésen hízik. ennyi. Attól még nem szánalmas. Sztm.
51. 388b941089 (válaszként erre: 49. - Katie_rose)
2015. júl. 5. 09:56
Ha úgy enne, ahogy mondja, nem hízna, szánalmas.
50. vacsa (válaszként erre: 49. - Katie_rose)
2015. júl. 5. 09:22

2015-06-16 20:00


Két hónap alatt felszaladt 5 kiló-ezt hogy lehet ledobni villámgyorsan?


Valami extra tipp kéne, mert eleve fura, hogy ugyanazt eszem és pont most jött fel nyár előtt az 5 kiló. Hátha jár valaki hasonló cipőben is van egy kellemes diétás menüsora :)


2015-07-03 21:05


10 napja figyelek a kajára, sokkal többet mozgok, mégis híztam, miért?


Évekig ugyanazt ettem, kevesebb mozgás, maradt ugyanaz a súly. 10 napja váltottam, kevés szénhidrát, sok saláta stb. és többet mozgok. Mégis híztam egy kilót!!!! Mi lehet az oka?


2015-07-03


emagdi, valóban, de azóta az lement :) :) az történt, hogy teli voltunk vendégségekkel, és mint közel egy hónapig ment a zabálás, de amint eltelt egy kis idő, visszaálltam a nagyjából 10 éve tartott súlyomra. Most viszont, hogy saláta és husi, mennyiségre is kevesebb, nem értem a hízás okát :)


Mondjuk azt tudni kell, hogy 55 kiló helyett most 61 körül mozgok, tehát nem vészes, csak iszonyat zavar, mert nem áll mindenkinek jól, ha felszed pár kilót :)

Versenysúly 53 kiló volt izmosan, ah a régi szép idők :)



Te nem látsz súlyos ellentmondásokat? Mert én igen. Na, részemről ennyi. Utálom ha segíteni akarok valakinek, aztán kiderül hogy nagy kamuhegy az egész...

Én meg feccölöm bele az energiát...

Úgyhogy megyek ki a napra, medencét állítani:)))

49. katie_rose (válaszként erre: 48. - 388b941089)
2015. júl. 5. 09:07
Mit tudtok, amit en nem ? :D
48. 388b941089 (válaszként erre: 46. - Katie_rose)
2015. júl. 5. 09:01
Dehogy eszik.:D
47. Channa* (válaszként erre: 40. - Gordonka)
2015. júl. 5. 08:54

:DDD

Még is csak kiderült, hogy csodaszervezeted van.:DDDDD

2015. júl. 5. 08:53
De itt nem azon volt a fennakadas, hogy lehet e hizni 10 nap alatt x kilot, hanem azon, hogy miert pont akkor hizik, mikor elvileg egeszsegesebben eszik....
2015. júl. 5. 08:48

Szerintem 10 nap ügyes evés még kevés.

Én novembertől januárig felszedtem 10 kiló. Tettem érte. Naponta megettem a rendes kaja adagomat, valamint ráadásként napi 2-3 péksütit, és nem mozogtam. Márciusba mértem meg magam és ekkor szembesültem a feleslegemmel, mert a ruháimon nem igen lehetett észrevenni.

Már előtte 1 hónappal kiiktattam a péksütit és visszatértem a teljeskiőrlésű kenyérhez, de sokat nem tett, aztán csökkentettem az adagot mindenből, és így ezután 1 hónap alatt lement 5 kg. Most naponta 100 percet bicajozok közepes tempóban. Ezt 10. napja csinálom, így lement 3 kg. Előtte is bicajoztam, de csak napi 40 percet, kilométerben a harmadát.

Tehát nem elég kicsit csökkenteni, nem elég egy kicsivel többet mozogni, hanem sokkal többet kell mozogni!

44. Channa* (válaszként erre: 20. - Vacsa)
2015. júl. 5. 08:41

Miért? Nem értelek!

Lehet, hogy beteg....

Én pm. beteg vagyok és igen volt olyan, hogy 1 hét alatt lefogytam 5 kilót és volt olyan, hogy 4 hét alatt híztam 10 kilót.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook