Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnak is ilyen agyrém a nyári szünet? fórum

Másnak is ilyen agyrém a nyári szünet? (beszélgetős fórum)


21. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 14. - Sikesarabernadett)
2015. aug. 3. 15:20
??
2015. aug. 3. 15:13
Nálunk már csak két hét van a szünetből, eddig sikerült tartalmasan tölteni, úgy hogy se a gyerek, se mi nem szenvedtünk. Viszont egyáltalán nem baj hogy nincs 11 hét szünet, csak 8, éppen elég ez ahhoz hogy kipihenje magát a gyerek és most már várja is hogy kezdődjön az iskola.
2015. aug. 3. 12:40

Köszönöm az ötleteket.


az utolsó hozzá szólónak: kicsit össze jöttek a dolgok nem is voltam sehol sem netközelben.

Ezzel mondjuk a gyerek netezési szokása is kicsit megoldódott.


De mégegyszer köszönöm mkinek, és fogok reagálni is mindenre :)

2015. júl. 17. 21:20
Most látom, hogy a Drága kiírta a fórumot és elpárolgott... Mi meg adjuk a tanácsot. Meg se' nézte, írt-e rá valaki valamit...
17. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 17. 21:16
Érdekes, hogy nem járnak ki a barátokkal. Az enyém 13, de ez a 3. nyár, hogy kint lóg délutánonként. Minden nyáron csomó gyerekkel összeismerkedik, tök aranyosak. :) Persze, a telefont ő is nyomja ezerrel, de ma betört neki, mondjuk még működik, de újat nem kap az tuti! :D
2015. júl. 17. 21:12
Hogy agyrém lenne, sajnos, nem osztom. Alig vártuk, végig tepertük az évet. A lányom a harmadik osztályban, én meg középiskolában.
2015. júl. 17. 21:09

Én pedagógus édesanya vagyok. Az én gyerekem is ezeket csinálná, HA HAGYNÁM... De szabályok vannak még ilyenkor is:

-mindegy, mikor kel, de reggeliznie, ágyaznia, fogat mosnia kell, mielőtt bármit csinál.

-reggel addig gépezhet, míg elkészülünk az útra.

- levegő kell a gyereknek, így jönnie kell velem a zöldségesbe, ha nincs kedve, tegyen rendet az asztalán/teregessen ki. Nem tudod rájuk bízni a vásárlást?

- írtad, hogy olvasni nem szeretnek, de könyvtárba, ha elengednéd őket, ott újságot is lehet olvasni... meg ami érdekli őket. Hogy semmi ne lenne, hihetetlen.

- Főzésbe nem tudod bevonni őket?

- Mi is tanulunk is, érdekes logikai feladatokat csinálunk. A gyerek 9 éves.

- Rejtvényt fejteni tudnak vajon? Sakkozni esetleg? Van annyi minden!

2015. júl. 6. 20:20

A volt férjem Gulyás Richárd elvitte a fiamat ismeretlen helyre a török származású barátnőjével és annak rokonaival. A szülei állítólag nem tudják, hová mentek, fennáll a gyanú, hogy ki az Európai Unióból Törökország felé.


Kérem ha tudjátok, osszátok meg!


A fiam Gulyás Dominik 2010.03.05-én született Egerben, rövid szőke haja van, kék szeme, 110 cm magas, erős testalkatú


Gulyás Richárd 1978.11.20-án született Egerben, szokásos tartózkodási helye Németország, Nürnberg környéke, 175 cm magam, vékony testalkatú, rövid barna haja, kék szeme van

2015. júl. 5. 16:37
Az én lányom is 12! Kb sikerült úgy felosztani, hogy egy hét tábor vagy közös nyaralás,egy hét itthon. Itthon egyedül van! Mert dolgozunk! Délben mamával ebédel! Telefonon rácsörgök,és szomszéd néni ránéz ! Minden egyedül töltött napra kap feladatot! Tengeri malac papagáj ketrec takarítás, szekrény letörlése, rendrakás porszívózás, teregetés, ruháhajtogatás stb. ! Úgy osztom be hogy kb egy órás meló legyen neki ez! Ezen kívül olvas, és matek feladatotak is kap heti 2-3 *!Nehogy elbutuljon már a nyáron! Amúgy kitűnő volt a bizije! Értelmes kislány, úgy érzem nem unatkozik! S nem a gép előtt ül egész nap! Szerintem ilyen idősen már el kell kezdeni a nevelést!
2015. júl. 5. 12:51
Nekünk jól telik a szünet, élvezzük hogy együtt vagyunk :)
11. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 4. 23:22
12 évesek már nem igényelnek olyan programokat mint a kisebbek. Ez van. Ezek szerint ők megoldják magukat csak neked nem tetszik hogy mivel... De így legalább dolgozni is tudsz. Amúgy m,eg dögmeleg van ahhoz hogy egész nap az udvaron rohangáljanak...
2015. júl. 4. 16:45

Van medencétek?esetleg egy olcsóbb trambulin?

Kapnak feladatot a házimunkában?Pl a saját szobájuk rendbentartása,kisebb vásárlás,stb

Esetleg vmelyik barátjuk anyukájával,legjobb többel,váltófelügyelet,programok....nem kell mindenhez pénz,pl tóparti,v erdei kirándulás,biciklizés

Mondjuk én totál megértelek,bár nekem fordított a gondom 5 és fél éves fiamnak mérhetetlen mozgásigénye van,de 38 nm panelba lakunk,múlt héten eső miatt,ezen a héten a hőség miatt vagyunk gyakorlatilag bebörtönözve (és van egy 1 évesem is )

Bár az is fontos,h mióta ilyen technikabolondok?Mert enyém max a tv-t kapcsolgathatja,a gépen azt se tudja hol a kapcsoló,se telefonja,se tabletje.....

9. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 4. 08:30

fektessle szabályokat. elsőnek ágyazás öltözés reggeli, fogmosás. utána lehet mást.

most a nagy hőségben meg még jobb is a gép benn ha más nincs.


én se hiszem amúgy hogy egy rohangászós gyerek, vagy építős stb, az csak a gép előtt lenne. valszeg eddig is ilyenek voltak.


kell egy minimális napirend, amúgy meg osszák be a saját idejük. Ennyi idősen már nem kell pesztrálni extrán őket.


amúgy a leírásból inkább te kinlódsz, nem ők. ennyire zavarnak a munkában a gépezéssel? félre ne értsd, nem vagyok egész nap gépezzünk párti, de most pl a hőségriadós napokon azért jobb bennt mint kinnt napközben.

2015. júl. 3. 20:30

Lehetnek szabályok Pl. akkor lehet gépezni, ha túl vannak a reggelin, fogmosáson, beágyazáson.

Ha megunják a gépet, tudnak magutnak csinálni programot. Hagyd, találjanak ők maguknak. Pl. társas, de tudnak egymásnak kalandot késziteni, amit a másik megcsinál Szerepjáték féle. Vagy kis kardozás kint.

7. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 3. 19:26

Hadd osszák be az idejüket egymás között.

Ebbe belefér a késôbbi kelés-evés-fekvés.

Ne akard mindenáron beosztani az idejüket.

Persze egy-egy megszervezett program

nem árt. Kerékpártúra, piknikezés, stb.

6. michelle.r (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 3. 19:21

Nem lehet egy gyerektől elvárni, hogy egész nyáron az udvaron tollaslabdázzon vagy biciklizzen. Egy gyereknek nagyon ingerszegény környzet. Csináljatok programokat közösen, vagy a barátaikkal. Egész évben a saját tesójával van összezárva, persze, hogy nem talál benne semmi kihívást, ha kicsapod őket a kertbe, hogy játsszatok.


Esetleg osztálytársak, barátok, akik szüleivel közösen tudnátok mozgatni az összes kölyköt?

5. 33d15ad6ba (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 3. 16:37

Meg kell barátkoznod azzal, hogy most ez a divat a fiatalok körében. A mai tzen sőt nagyon gyakran a huuszonévesek is, amint egy perc szabadidejük akad máris előkapják az okostelefonjukat és megy ezerrel a böngészés.

Mikor nagyritkán a nagyfaluban járok és a BKV járatain utazom, csak azt látom, hogy a köldöklesők szektájának emberei vesznek körbe.


Valószínű ezért nincsen annyi focizó, tollasozó, vagy bujócskázó gyerkőc az udvarokon, mint mikor én voltam tizenéves.

4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 3. 16:19

ezek a gyerekek valószínűleg eddig is ezt csinálták, csak az iskola miatt kevésbé voltak szem előtt



Olyan nincs, hogy egy addig focizó tollasozó, kiránduló gyerek a nyári szünet első napjától gép előtt gubbasztóvá válik

2015. júl. 3. 16:18
nekem nem
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. júl. 3. 15:52
Olvasd el hoxa "Anyaaaaaa, unatkozooooom..." cikkét. Ott vannak ötletek.
2015. júl. 3. 15:19

Sziasztok


Szívesen várok ötleteteket otthon lévő anyukaktol vagy kamaszoktol is ők mit csinálnak.


Akik olvastak már tudják hogy duplán hátrányos helyzetben vagyok -nem saját srácok a oáromé- ráadásul itthon dolgozom. Azaz hogy dolgoznék.


Két 12 körüli gyerek napi program reggel szem kinyit és telefon (tudom hogy ilyen világot élünk de egy jó reggelt azért beleferne előbb). Aztán számítógép. ..aztan valahogy ra veszem őket a reggelire agyazasra öltözesre de már telefon gép tv játék. Ha tiltom még jobban csinálja..ha hagyom egy két óra múlva jön az unatkozom....

Ha felhozom hogy menjenek az udvarra (családi ház) akkor és ott mit csináljunk (egy kész labdakollekcio tollas bicikli kori deszka mellett. ...) egyik sem jó. ..ha kimennek velük játszani akkor sem próbáltam. ...a barátok itt laknak a szomszédba oda sem mennek velük sem játszanak. Ha véletlenül igen akkor ott is a gépet nyomják. ..v itt..mindannyian. ..


Ha tudtam pakolgatni az itthoni munkam csináltam programot...voltunk kirándulni. .strandon. ..Balcsin. ..mindegyik pár óráig érdekes. .. járunk úszni. .mennek táborba...

Ez mind horror pénz. ..es mégis azt látom a nyarbol hogy ez egy kínszenvedés. ..mindannyionknak.


Segítsetek kérlek hogyan mivel lehetne mégis le kotni őket.?

( az olvasast ne is javasoljatok örülök ha a kötelezőt kiszenvedjuk)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook