Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyaaaaaa, unatkozooooom... fórum

Anyaaaaaa, unatkozooooom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyaaaaaa, unatkozooooom...

2016. jan. 9. 15:00

Unalom ellen ezt tudnám ajánlani:


[link]

2015. okt. 14. 17:01

Nem tudom, ez reklám-e, de van egy nagyon jó játékbolt a Tétényi úton, a ....forrás, és ott nagyon jó játékok vannak.

A .ilibótol a Babócás, koóperatív társasjátékokig.. Ez utóbbiakat nagyon kerestem, mert nálunk az is az akadálya a társasnak, hogy nem bírja elviselni, aki veszít.

Itt meg ilyen nincs.


De számtalan felnőtteknek való értelmes, gondolkozós játék is van.


Mert azért rájöttem, hogy jó, hogy anya a legfontosabb, de a jó eszköz se árt..


Tegnapelőtt színes gyurmát vettem. Az oviban éppen az őszi zöldségekről tanultak, azokat mintáztuk meg, és nagyon ügyesek voltak...


Mert a nyár is uncsi, de ez az esős nyúlós idő is az tud lenni...

2015. okt. 14. 11:22

Nagyon jó ötletek, ha idősebb lesz törpém biztos bevetem. Viszont sógornőmnek ajánlani fogom, mert keresztlányom nem lehet lefoglalni :D

Az én lurkóm 2,5 éves kisfiú. Egy bajom, hogy semmi, de tényleg az égadta földön nem köti le semmi. Persze mindent csak Anyával. Ha itt a papa akkor persze vele, ha papa nincs csak mama akkor vele. De egyedül semmi. Állandóan láb alatt van. Ha gyurmázunk azt 10 percig bírja. A rajzolást egy-két percig, könyv nézegetés, mese, szintén egy két perc. Labdázás, 5perc, autózás egy két perc. Kirakózás, szintén egy két perc. Ha ott hagyod egyedül, akkor pillanatok alatt ott van melletted/alattad-. Próbáltam már, hogy bevonom a főzésbe, de az is csak percek. Bölibe is mondták, hogy nagyon nem köti le semmi :( Nehéz. Ha jó idő van, akkor kalapál, fűvet nyír és ilyenek. Csúszda, homokozó szintén pár perc. Van még ilyen gyerek?

19. stokimagdi (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. júl. 20. 16:26
:D
2015. júl. 17. 09:00

Jaj, de nehéz összeegyeztetni, hogy az ebédnek el kell készülnie, és ebben a gyermek meg segíteni akar. Mert ami egyébként 20 perc, az segítséggel akár 40 is lehet. Beleértve a fasírt, túrógombóc gömbölygetése utáni fürdést,ruhacserét,fürdőszoba rendberakását.

Ne beszéljünk a vakondtúrások körüli harcias munkálkodások utáni tisztálkodásról, gumicsizmától a hajmosásig!

És az már baj, ha a gyerek sem társasozni, sem rejtvényt fejteni, sem olvasni, sem rajzolni nem akar....csak és kizárólag az interneten építeni valami várat, és azt órákon át nem unná meg, ha hagynák.De nehéz ez a szünidő a szülőnek!

Jók az ötletek, most már csak a szülőnek kellene játékossá válnia:)

2015. júl. 15. 08:32
nem rossz ötletek :) nekem van 2 keresztfiam,ikrek,az egyik mindig leköti magát valamivel,de a másik szereti a tudtunkra adni elég gyakran,hogy ő mennyire unatkozik.A fiúk jelenleg 9 évesek.Sajnos a hisztizős unatkozós gyerekkel nem is nagyon szeret játszani a többi gyerek,pont azért mert mindenért hisztizik,kis karcolás miatt már bőg ezerrel.Én ritkán találkozom velük,de anyumnál gyakran ott vannak a gyerekek,viszont anyum a lábára rokkant,így ő sajnos elég sok programban nem tud résztvenni (pl fogócska,vagy kidobós,vagy biciklizős..) tehát csak ülő,egy helyben levő játékokra vehető. És azért ő van velük a legtöbbet ilyenkor nyáron. Az anyjuk meg dolgozik minden nap 4,5-ig,utána meg házimeló,meg egyéb dolgok foglalják le,mivel egyedül neveli a 2 gyereket. Szóval neki megint nemsok ideje van szórakoztatásra. De ez a dolog amit írt a topikindító nagyon jó :)
16. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2015. júl. 13. 14:57
Nagyon sok jó ötletet adtál,köszönöm!
2015. júl. 5. 20:01
Van, akinek meg az is gondot okoz, hogy a ket szulo hogy konyorogje magat szabira arra a brutto 5 hetre amig nincs bolcsi/ovi. Mert ki nem sz..ja le, hogy neked nincs keznel a nagymama, es egy 3 evest ertelemszeruen nem hagyhatsz egyedul... Majd ha mindezt megoldottuk, akkor majd faj a fejem amiatt is, hogy mivel foglaljam le, jelenleg meg nem tartunk ott.
2015. júl. 5. 16:43

A fiam koránál fogva már nem vagyok érintett, de ahogy olvasom a potenciális elfoglaltságokat, tiszteletem minden anyának, nagyanyának, akiknek ezekhez van türelme. Anno 15-20 éve én is rengeteget játszottam a fiammal, aki ráadásul még egyke is volt, nem untuk egymás tárqságát. ( még mindig nem ... ).

De most ahogy olvastam Hoxa és Szurikáta repertoárját, megrémültem, milyaen nagymama lesz belőlem ha most úgy érzem,. hogy nins az az isten, hogy én ezek közül bármelyiket csináljam.

Persze ha a fiam megkérne rá, de nemrég múlott 24 ...

Kétségkivül elismerést érdemel az a családtag, aki ilyen formában enyhiti a gyerek unalmát.

Annak idején ez az elismerés nekem eszembe sem jutott, örültem, hogy a fiammal lehetek, de anyukám is igen nagyon kivette ebből a gyerekszórakoztatásból a részét.

A fiam ebben a kisiskolás korában, később is, mindig arra akart rávenni, hogy játszak vele számitógépes játékokat, aztán csalódva állapitotta meg, hogy nem vagyok elég ügyes.

2015. júl. 5. 15:29

Nagyon aktuális, nagyon jó téma.

Jó cikk.

Jó ötletek.


Csak kertes házhoz.

Ezeknek a háromnegyede társasházban, városban sajna szóbal se jön.

Nincs medencézés, mert rácsöpöt a szomszédra, nincs hangyaboly (ill, ha van, az már baj) stb..


Tehát marad némi kézműveskedés, gyurmázás, de az is vigyázva a lakásban.


Nyilván sokat megyünk játszóra, de sajnos az enyémek ott is unatkoznak. Éppen ezért kezdtem összegyűjteni, hogy mi miket csináltunk:


ugráló gumizás bugyigumival


krétával ugróiskola rajzolás


Krétával vonal rajzolás, és azon fogócska


Igenis összeállni többen, és kidobózás


A bújócska változatai

sima

ipiapacsos

bújófogó


Mi imádtud labdával a macskásat (amikor középen áll valaki

)

ugrókötelezés


fonallal a kézen az az átvevős játék (nem tudom mi a neve)


itthon szendvicseket csinálni, plédet vinni és piknikezni csak a füvön a játszón, esetleg oda vinni kártyát, stb.. ott valahogy érdekesebb


Kis játszósátrat kivinni a játszóra (bár ezzel azért szokott gond lenni, hogy a többiekkel mennyire lehet/kell megosztani)



Szóval próbálkozunk, csak sajnos én azt látom, hogy ezzel együtt a mai gyerekeket ezek már nem kötik le annyira, mint régen minket, sokkal rövidebb ideig játszanak egy dologgal, nincs az a nyálfolyatós jó játék, mint nekünk volt. Minden gyorsabb, megszokták, hogy egy kattintással új ingerek lehetnek. (Pedig nálunk ritka a gépezés, inkább az egész életre igaz ez.)


Mi már 5-6 évesen lent voltunk egyedül, rá voltunk kényszerítve, hogy játszunk egymással.


Ma a 8-10 éveseim se találják fel magukat, van, hogy én megyek oda más gyerekekhez, hogy gyertek, játszatok együtt, mert úgy jobb, vagy éppen én találom ki, hogy mit, meg hogyan. Aztán jó esetben folytatják, rosszban meg nem.


Én szívesen játszom velük, én a mai napig ezeket a játékokat nagyon szeretem, csak sokszor ők nem akarnak sajna.

12. syria (válaszként erre: 11. - Stokimagdi)
2015. júl. 4. 13:27

Khm. :D A 3 éves fiamtól 2 lépés után mattot kaptam, mert az apja, aki tud sakkozni és megtanította őt.

Sajnos az életemből kimaradt a sakk, ez a világszámba menő fantasztikus játék.

11. stokimagdi (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. júl. 3. 21:38
Nagyobb gyerekeknél esetleg sakk parti :D
2015. júl. 3. 18:31
Hatalmas ötlet!!!
2015. júl. 3. 15:20
De jó ötletek! Köszi! Mi ma a "medencézzünk a teraszon" játékot játszottuk, jó volt :)
2015. júl. 3. 14:07
Tök jó! Nekünk az jött be, hogy egy-egy üres tojástartót adtam nekik, kimentek az udvarra egy rakat vízfestékkel, és vagy 2 órán keresztül festegették... csak úgy.... izgalmasabb volt, mint egy szál papírra festeni! :)
2015. júl. 3. 13:53

Remek cikk! Már az elején nagyon tetszett a bödön elkészítésének ötlete. :)


Javaslom a cetlik közé bedobni (ha még nincs benne) a kő-papír-olló játékot. Remek agytorna, s nem lehet elég korán kezdeni.

Ugyanez vonatkozik a barkochba fejtörőre.

2015. júl. 3. 13:29
Nagyon jó cikk, hasznos ötletekkel! Bár nálunk szerencsére mindig van ötletem, ami beválik, de szerintem mi is megcsináljuk.:)
2015. júl. 3. 11:09

Jó a cikk,köszi.:)

Beszoktam őket vonni ha sütök valamit,ők teszik bele a hozzá valókat,persze a tojást mindig én ütöm bele.leköti őket,élvezik hogy segíthetnek,és alig várják hogy elkészüljön a remek művük.:)

Aztán ha a kertben vagyok,jönnek locsolni a virágokat,a palántákat,amikor ültettem akkor is segítettek.

2015. júl. 3. 09:56

Én nem tudom, de csak a gyerekek tudnak unatkozni. :D


Mikor elköszönök tőlük, akkor meg: ne menj még haza! :D

2015. júl. 3. 09:30

Jó cikk.Hasznos! :)

Annyit szeretnék megjegyezni, hogy senki ne érezze tehernek a kicsikkel való foglalkozást. Az a pár év, amikor ilyen aktívan részt kell vennünk a csemetéinkkel való foglalkozásban olyan hamar elszalad! :) Ne sajnáljuk hát rá az időt! :)A házimunka megvár :)

2015. júl. 3. 09:24

De jó ötlet!


Az enyém még ugyan kicsi hozzá, de később tuti bevezetem, mert ha tudná mondani, most is hallgatnám épp eleget hogy unatkozik. :)

1. Hoxa
2015. júl. 3. 09:08
Beköszöntött a vakáció. Hirtelen nagyon sok lett a gyerekek szabadideje, amit el kell tölteniük valahogyan. Lehetőleg nem TV-vel, mobillal, vagy tablettel.
Ismered azt az érzést, mikor már hatodszor hallod, hogy - "Annnyaaaaaaa, unatkozooooooooom..." - de azzal a hangsúllyal, amitől rögtön a falnak mész?
Persze minden anyának van erre válasza, például:
- "Bárcsak én is unatkozhatnék, gyermekem, foglald el magad valamivel..."

Ugrás a teljes írásra: Anyaaaaaa, unatkozooooom...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook