Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tartjátok túlzásnak a pedagógusok szabadnapjainak számát? fórum

Nem tartjátok túlzásnak a pedagógusok szabadnapjainak számát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2019. okt. 9. 06:35
Nem.
2019. okt. 8. 19:22
Ja: nem. Nem tartom túlzásnak a pedagógusok szabadnapjainak számát.
119. Guruljka (válaszként erre: 112. - Bözsi néni)
2019. okt. 8. 19:21

Mi nem szerettük, mert kényelmetlen volt.

Persze nem szerettünk semmiféle egyen-dolgot.

A ballagási randaságot ne elmítsük, a mi osztályunk volt a legrondább.

2019. okt. 8. 19:07
Nem.
117. Lávli
2019. okt. 8. 16:22
Nem
2019. okt. 8. 16:20
nem
2019. okt. 8. 16:20
Nem
114. semleges (válaszként erre: 112. - Bözsi néni)
2019. júl. 25. 11:37
Pontosan!:)
2019. júl. 24. 13:20

Mi is matrózblúzban ballagtunk. Néhányan nem tudtak megegyezni, és az igazgatónő rendet tett az iskolában. :)

Szerintem is ez volt a legjobb megoldás.

112. Bözsi néni (válaszként erre: 110. - Semleges)
2019. júl. 24. 13:17

Nálunk is matrózblúz volt a gimiben anno, és mindenki szerette. Sötét szoknyával csinos és jól állt mindenkinek.


Mikor a fiam ballagott, a csajok vérre menő viták után (amibe az anyukák is vadul beszálltak) varrattak egy pici bolerós ruhát, amiben még a sovány csajok is ducibbnak és terhesnek tűntek. :-)


Az egész suliban az ő ruhájuk volt a legrondább, de legalább jó drága volt:-)


Még szerencse, hogy a fiúk öltönyben voltak:-)

111. aszparagusz (válaszként erre: 74. - Vadgesztenye33)
2019. júl. 24. 10:37

Ez így nem igaz!

A munkavállalóknak max 30 nap szabija lehet, de ez csak azokra érvényes, akik már betöltötték a 45 évet. A szabadságból 7 nappal rendelkezhet, a többit a munkáltató adja ki.

2019. júl. 24. 09:56
Teljesen jó a matrózblúz sötétkék szoknyával.
109. f8db0709b8 (válaszként erre: 108. - Bless the child)
2019. júl. 23. 21:22

Tudom....én nem most ballagtam már ugyan,egyen ruhát varrtunk,és akkor csak az anyagért fizettek anyáék 8000ft-ot....munkadíj 0ft volt,magunknak varrtuk meg..

Ez a blúz potom 5000ft volt,kibírja végig :)

108. Bless the child (válaszként erre: 107. - F8db0709b8)
2019. júl. 23. 21:09
Jó is az. Nincs vita, nem kell horror pénzekért kosztümöt varratni
107. f8db0709b8 (válaszként erre: 102. - Bless the child)
2019. júl. 23. 20:58
Én lányoméknál is matróz blúz kötelező.
106. Tüsszy
2019. júl. 23. 20:46
Nem túlzás, nekem is van 35 nap szabim +2 a gyerekre.
105. semleges (válaszként erre: 104. - Bless the child)
2019. júl. 23. 20:43

Az jó:)

Nem lesz bonyodalom és felesleges pénzkiadás.

104. Bless the child (válaszként erre: 103. - Semleges)
2019. júl. 23. 20:41
Persze, ahová a lányaim járnak
103. semleges (válaszként erre: 102. - Bless the child)
2019. júl. 23. 20:40
Van még olyan?:)
102. Bless the child (válaszként erre: 101. - Semleges)
2019. júl. 23. 20:39
Ezért jó az olyan gimi, ahol a matrózblúz a kötelező😂
101. semleges (válaszként erre: 98. - Bözsi néni)
2019. júl. 23. 20:37
Tényleg tisztelet a kivételnek, de nem, hogy elvárják még meg is mondják mit szeretnének, volt olyan, hogy egyforma ruhába akart "ballagni" a ballagókkal és a ruháját a szülők varratták meg, fizették ki.
100. Bless the child (válaszként erre: 82. - Turkkati)
2019. júl. 23. 19:03
A kezdő pedagógusnak is 35 nap szabadsága van? Mert nálad teljesen jogos, hogy ennyi napod van
99. Guruljka (válaszként erre: 97. - Havanesekutyus)
2019. júl. 23. 18:56

Szakdolgozatot simán lehet venni a neten.

Kijelölöd a témádat, megírják helyetted.

Ezt szerintem megtette az a csoporttársam is, aki be sem járt még a levelezős óráinkra sem, mert végül is lediplomázott - a nyelvet sem tudta annyira, hogy megírja.

Végül is nem lehet belekötni, ki mennyi segítséget vesz igénybe, ha a téma és a gondolatmenet eredeti és nem mástól származik.

Még ha a tanár tudja is a stílusról, hogy ezt biztosan nem X.Y. írta.

98. Bözsi néni (válaszként erre: 82. - Turkkati)
2019. júl. 23. 18:51

35 nap, + őszi szünet, téli szünet, tavaszi szünet.


Egy máshol dolgozónak meg max. 30 napja van összesen, az is csak az idősebbeknek! A fiatalok 20 nappal kezdenek és 3 évenként nő egy nappal.

És abból is csak 7 nap felett rendelkezikő, a többit a munkáltató úgy adja ki, ahogy neki jó. Munka Törvénykönyve előírja ezt.


Úgyhogy közel sincs annyi szabi, mint a pedagógusoknak. Nem sajnálom, mert nem könnyű pálya (bár melyik meló az?), de legalább ne ferdítsétek már el a tényeket.


Ja, és más dolgozóknak nincs ajándék se, évzáróra, karácsonyra, pedagógusnapra, stb, stb. Sok tanár már kifejezetten elvárja, tisztelet a kivételnek.

97. havanesekutyus (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2019. júl. 23. 15:47
Nem, dehogy haragszom. Igen, én is hallottam olyanról, aki egy német könyvtárból lopott szakdolgozatot adott be. Volt is belőle ügy, mert a névelőket is sokszor tévesztette, de nem tudták rábizonyítani. Mindenhol vannak kretének, alkalmatlanok.
96. Guruljka (válaszként erre: 95. - Havanesekutyus)
2019. júl. 23. 15:26

Tényleg nem emlékeztem a levélváltásunkra, ne haragudj emiatt.

Nem is személyeskedés volt a hitetlenkedésem, de még mindig nem értem, hogy tényleg végig lehet jutni úgy a tanárképzésen, hogy kötetlen rendezvényen nincs egy helyesen kinyögött német mondata, de a kiváló TDK-munkái és hasonlók miatt dicsérettel végez? (Évfolyamtársam volt, de ő tanár, én meg nem tanár szakos.)


Engem meg piszkálnak néha, miért nem tanítok németet. Hát azért, mert nem tudok tanítani, nem is vagyok erre messziről sem alkalmas. Inkább néznek sorsával tehetetlen bugyutának, mint hogy ezt elhiggyék, vagy legalább belegondoljanak. De akkor is van ilyen - van, aki tud tanítani, és van, aki nem tudja a saját tudását továbbadni.


Vagy ott az a tanító, aki itt egy másik fórumban lett téma. Ugyanazt a könyvet használja évek óta, és mivel ez a könyv a gyermeklexikon egy bizonyos évi kiadása, egyre nehezebben kapható. Évről évre szülők újabb csapatait kényszeríti egyre nehezebb beszerzésre ahelyett, hogy a nyári szünet ideje alatt legalább kétévenként aktualizálja a tanmenetét a lexikon egy újabb kiadására.

95. havanesekutyus (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2019. júl. 23. 15:09

Majdnem némettanár lettem, említett barátnőm a csoporttársam volt, belőle tényleg tanár lett. Amikor én pályakezdő lettem volna, akkor kevés volt a pénz, inkább elmentem multizni. Magántanítványaim voltak a multi előtt, eredmények is voltak. Szerettem, és úgy gondolom, tudtam is tanítani. De ezt elvileg tudod, hisz egy időben leveleztünk. Persze nem várom el, hogy emlékezz.

A mostani életszakaszomban fontosabb a szabadidő, mint a pénz. Előfordulhat, hogy elmegyek suliba tanítani, ha lejár a GYED. Ha nem lenne hozzá affinitásom, és elhivatottságom, akkor nem tenném, ahogy mondjuk polgármesternek se jelöltetném magam, vagy villanyszerelő se lennék.

Ha ugyanannyit kéne melózni, mint multinál, akkor eszembe se jutna, az tény :)

94. semleges (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2019. júl. 23. 15:08

Sajnos ez minden szakmára igaz.

A tanár is ember és néznie kell a saját érdekeit, nem lehet és nem is kell senkinek feláldoznia magát. Neki is van családja, jó esetben szülei, gyerekei, unokái és a szabadidő mindenkinek nagyon fontos. Nem ítélem el akinek ez szempont a pályaválasztásnál.

93. Mezei Virág (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2019. júl. 23. 15:01
A tanár végzettségű emberek egy részét sohasem engedném gyerekek közelébe... Alkalmatlanok. Alaposan megszűrném őket. Ehhez persze az is kellene, hogy megbecsült emberek legyenek. Aki diákokat tanít, legyen igazán jó tanár. Ez most nincs feltétlenül így. Rengeteg nagyon jó tanár is van, sajnálom őket, hogy semmi becsületük nincs. :(((
92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Havanesekutyus)
2019. júl. 23. 14:56

Elég baj az, ha valaki a szabadidő miatt lenne vagy lesz is tanár.

Hogy tud-e tanítani, vagy nem tud, az mindegy, és a szaktudása is mindegy?

Kicsit költői a kérdésem, mert a szemem láttára végzett nem egy német tanár, aki nem tudott tisztességesen németül. És sajnos nekem is és a háromból két gyerekemnek is volt olyan tanára, aki nem volt igazán pedagógus lelkületű, vagy a tudása volt hiányos.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook