Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évek óta irreálisan érzékeny a szaglásom. Ezt okozhatja az allergia? fórum

Évek óta irreálisan érzékeny a szaglásom. Ezt okozhatja az allergia? (tudásbázis kérdés)


25. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - 4ab67f870d)
2008. máj. 2. 17:50

csak itthoni munka jó?

és ha elmennél mondjuk 4 órában dolgoznivalami testhezálló munkára gondoltam

vagy pl szoba bérlet drága lenne?

24. 4ab67f870d (válaszként erre: 22. - Direne)
2008. máj. 2. 10:26
Direne, köszönöm a tippet! Miután "családi betegség", valóban nem árt, ha utána járok, annyit megér.
23. 4ab67f870d (válaszként erre: 21. - E71af41436)
2008. máj. 2. 10:24
Kedves Pitzburg, nem szokásom másokat hibáztatni a problémáimért. Kivéve, ha tényleg más okozta. Nem ismered az életemet, ezért kérlek, ne ítélj elhamarkodottan. Az meg, hogy kinek mi a baromság, döntse el az, akinek szól. Amúgy nem tudom, mivel másztam bele egyesek lelkivilágába ennyire, legfeljebb azzal, hogy kimondom a véleményemet mindenről őszintén. De én így szoktam meg és képzeld, a közvetlen környezetem nem bánja. Sőt, ilyen barátok vesznek körül, akik szintén megmondják, és én hálás vagyok érte, mert gyűlölöm azokat, akik úgy forgatják a véleményüket, mint szél a szélkereket. Nem kell mindenkinek megfelelnem, és nem is akarok. Bye-bye, további szép hétvégét!
22. direne
2008. máj. 1. 22:49
Epeműködés zavara is okozhatja.(Legalábbis anyámnál így van.)
21. e71af41436 (válaszként erre: 20. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 20:27
szomorú,hogy a saját sorsod rosszra fordulását más ember hibájánek tartod.egyébként meg a "kit nézek hülyének" kérdésedre a válaszom:itt a portálon sok-sok embert.mondtál te már itt akkora baromságokat ,hogy egy négyelemis öregasszony is kifutna a világból ha hallaná....
20. 4ab67f870d (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 1. 18:23
Különben meg anno a klinikai pszichó mondhatta volna, hogy "b... meg, menj innen a pokolba és keress olyan munkát, amit megfizetnek", vagy javasolhatta volna, hogy menjek külföldre, vagy tanuljak valamit és váltsak szakmát. De nem, kellett az osztályon a rabszolga...
19. 4ab67f870d (válaszként erre: 17. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 1. 18:13
Miért néznék hülyének bárkit? Mint kiderült, más is küzd ilyen gonddal. Mennyivel rosszabb kérdés ez, mint az, hogy "a gyerekem két óránként akar szopni, ez normális-e", pl.? Amúgy hol oktattalak ki, vagy kértem ki bármit? Nem igazán emlékszem, hogy mi összekülönböztünk volna...
18. 4ab67f870d (válaszként erre: 16. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 18:10
Vagy gyógyszert, készítményt, ami tompítja a szaglást...
2008. máj. 1. 18:10
Engem nem szokott zavarni, ha kioktatnak. Ha erdemes, szoktam ra reagalni, ha nem, nem. Te mar nem egyszer okoskodtal nekem- en nem szalltam veled vitaba, es meg mindig te kered ki magadnak, hogy leirtam a velemenyem, holott ezzel a forummal komplett hulyenek nezed a usereket.
16. 4ab67f870d (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 1. 18:09
Pl. kérdeztem a megfelelő topicban, nem tud-e valaki munkalehetőséget, amit itthonról számítógéppel végezhetnék... Ilyesmire. Tippre. Akármire, csak nem kioktatásra. Nem akartalak bántani a kirohanásommal, de hidd el, fájdalmas teher ez a szituáció anélkül is eléggé, hogy még ráolvasnák a fejemre...
15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 17:42
Milyen "realis megoldas"-ra gondolsz, amiben az itt levok segiteni tudnak?
2008. máj. 1. 17:08
Ráadásul úgy, hogy mindenki csak tanácsokat ad, mint az egyszer pszichiáter, akinek elmondtam a gondjaimat, onnantól egyfolyt azt hallgattam, hogy költözzem el. A két diplomájával sem fogta fel, hogy az én fizetésemből nem lehet elköltözni. Két hónap után untam bele, mert csak szajkózott, de sem pénzt, sem megoldást nem kínált. Én felvetettem itt egy dolgot, és nem kifejezetten arra vágytam, hogy emlékeztessenek rá, mi lenne a kézenfekvő megoldás, ami soha nem lesz megoldható. Sajnos 43 ezer Ft rokkantnyugdíjból nem futja kertes, zöldövezeti házra... És akivel egütt élek, sem tudom átnevelni, sem leszoktatni a büdös cigiről. Van ötleted, esetleg olyan, ami nem megállapítás "baj van a környezetedben lévő emberekkel", hanem reális megoldás?
13. 4ab67f870d (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 1. 17:03
Hát igen. Panel, forgalmas főút mellett, zsúfolt megyeszékhely. A lakásnak vagy étel, vagy dohányfüstszaga van. A szobámat próbálom megőrizni, de jó illata soha nem lesz, most hagyjuk, miért. És nem mondtam, hogy az emberekkel körülöttem nincs baj, de nem tudok változtatni, csak szenvedek a szagoktól. Hogy jó illatú helyekre menjek, meg nincs pénzem. Tudom én is, hogy egy fenyőerdőben, a hegyekben, kint a szabadban jó illatok vannak, de nem tudok ilyen helyekre kijutni, mert nincs kocsim, biciklivel meg nagyon messze van. Bocs, ha kicsit nyers vagyok, de nem nagyon szeretem, ha kioktatnak, hogy kellene élnem, mit kellene tennem, éreznem...
12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 16:35
Minden normalis ember rosszul lenne attol jo vagy rossz szaglokepessegtol fuggetlenul is, ha a kornyezeteben valaki elhanyagolna magat, vagy befustolne a lakast. A szmogot sem szereti senki.
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 16:29

Mibol gondolod, hogy nem elek zsufolt nagyvarosban? Egy 6 millios fovaros nem eleg nagy? Dohanyos? En is ragyujtok, idonkent abbahagyom, aztan ujra. Fustos helyen csak ugy tudok tartozkodni, ha en is fustolok, ez teljesen normalis. Apolatlan es "budos" emberek koze nem jarok.

Nem allitom, hogy egy "orr" vagyok, de a legtobb embernel jobb a szaglasom. Ebben a varosban most eppen viragzik egy csomo noveny.

Nem csak budos letezik a vilagon, hanem meg rengeteg fele illat... a ferjem minden alkalommal, mikor elutazik es hazaer, azzal kezdi, mennyire megnyugtatja, amikor belep es megerzi az otthonunk illatat, amikor a szobajaba, furdoszobajaba megyek, en is erzem, hogy ez az ove, nem mas lakja es ot is felismernem akarhany ember kozul, ahogy a legtobb no egy csomo embert felismerne az illata alapjan, legfokeppen az apjat, anyjat, parjat es gyereket. Fontosak az illatok. En nem szeretnek tompa szaglassan elni.

Ha te csak budoset es elviselhetetlen szagokat erzel, talan a kornyezeteddel es a korulotted elo emberekkel van a gond.

10. 4ab67f870d (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 1. 13:36
Majd megtudnád, mekkora előny... Ha dohányos lenne a közvetlen közeledben, vagy olyasvalaki, aki nem vált elég gyakran ruhát. Vagy zsúfolt nagyvárosban élnél... Előnynek én akkor nevezném, ha ebből élnék, vagy egy teljesen tiszta levegőjű helyen, egyedül...
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - Ari6)
2008. máj. 1. 13:03
A kavezaccot es hagymat mindenki megerzi a szemetesebol, ha belehajitja, 6 meterrol is. A fokhagymaszag pedig erezheto a borom...
2008. máj. 1. 12:57
Nekem is meglehetosen erzekeny a szaglasom, de nem vagyok allergias. Szerintem felfujjatok ezt a "problemat". Ez inkabb elony, mint hatrany.
7. fe6fe7671f (válaszként erre: 6. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 12:42
Nem tudom, hogy mit szed, majd holnapután találkozunk, megkérdezem és megírom.
6. 4ab67f870d (válaszként erre: 4. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 1. 11:59
Kb. 15 féle gyógyszert szedek naponta:-)) Egyiknél sem ír ilyen mellékhatást, bár abból ítélve, hogy bizonyos gyógyszerekre hogy reagálok, még igaz is lehet... Könnyebb lenne hasonlítani, következtetni, ha tudnám, a barátnőd mit szed... Bár én rosszul ne vagyok tőlük, csak mintha orrba vernének. Bizonyos szagok pedig mintha marnák az orrnyálkahártyámat...
5. supin (válaszként erre: 4. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 1. 11:50
ez is igaz.De lehet allergia is.
2008. máj. 1. 11:21
Nem szedsz olyan gyógyszert, ami befolyásolhatja? A barátnőm pld. a kávé illatától hányingert kap. Ő erős nyugtatókat szed néhány hónapja (családi ok miatt), és ő azt vette észre, hogy azóta van hányingere bizonyos szagoktól, illatoktól.
2008. máj. 1. 11:02
Utcán, pl. gázszagot... Aki velem van, csak akkor érzi, amikor már mellette vagyunk, én már egy sarokkal korábban gyakran... A nyolcadik emeleten szenvedek, ha valaki az utcán lent rágyújt, meg ehhez hasonlók... Mintha orrba vágnának a szagok. Pszichiátert kérdeztem, nem lehet-e valami kóros, de azt mondta, ha valós szagok, akkor nem rá tartozik, szóljak akkor, amikor majd nem lesz szagforrás és úgy is érzem:-)) Viszont volt egy besugárzásom évekkel ezelőtt, néha felmerül bennem, nem lehet-e attól...
2. ari6
2008. máj. 1. 09:27
ez jó kérdés, mert ezzel én is így vagyok és allergiás vagyok. a párom bőrén pölö 1 nap után is megérzem a fokhagymaszagot, pedig csak 1-2 gerezdet evett. de a nyitott szemetesben a hagymahéjat zacskózom, mert 6 méterről is érzem, meg a kávézaccot, brr.
2008. máj. 1. 09:21
Évek óta irreálisan érzékeny a szaglásom. Ezt okozhatja az allergia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook