Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az eljárás, ha valaki szaksegítség nélkül szül (az most mindegy, hogy véletlen, vagy szándékosan) és utána nem megy kórházba? fórum

Mi az eljárás, ha valaki szaksegítség nélkül szül (az most mindegy, hogy véletlen, vagy szándékosan) és utána nem megy kórházba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - Perla del Mar)
2015. júl. 1. 13:02
Az előzőleg kiírt, és törölt fórumából...
2015. júl. 1. 13:01
A kérdező otthon szeretne szülni, mi próbáljuk lebeszélni. De könyörgöm, azt miből gondoljátok, hogy rejtegetni akarja a gyerekét?
111. Remoni (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 12:58
Ez egy kicsit bővebb merítés, ebben az egy éves kor alatt elhunyt gyerekek vannak, nem a születés körüliek. Ennek is ezer oka lehet, a krónikus betegségektől kezdve bármi. Olyan lenne jó, ahol a szüléssel összefüggő halálozások vannak.
110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 12:54
2015. júl. 1. 12:53
Itt van a világ összes országának az adata, szerettem volna, ha Magyarország előkelőbb helyen áll Európában, de nem.
108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - Kszb)
2015. júl. 1. 12:46

Azt a másik fórumot láttad?


Egyébként fogalmam sincs ki, de hogy nem ezen a földön jár, az biztos. Nem is azért, mert másként gondolkodik.

Hanem azért, mert azzal sincs tisztában, mit kellene egyátalán kijátszania.. 1-2-3 évig még nagy nehezen el lehet titkolni egy gyereket, már legalábbis a hatóságok elől. Bár addig is kérdés, hova viszi orvoshoz - bár lehet azt hiszi, neki erre nem lesz szüksége.. No jó, addig valahogy..


Csakhogy Mo.-on 3 éves kortól kötelező az óvoda. Ahhoz is a rendszerben kell lenni, hogy felmentést kérjen. Az olyan családokra azért helyeződik nagyobb figyelem. Az oviba meg kell az eü. kiskönyv, oltási könyv, stb..


De már a gyes-gyed igénylésnél is kell igazolni legalább azt, hogy jártál terhesgondozásra..


Egy 3-4 éves gyereket meg már kérdezgetnek a szomszédok, a többi gyerek szülője, hogy hova jársz oviba, stb.. Előbb-utóbb feltűnik a körülötte élő felnőtteknek, hogy valami nem stimmel..


De 5 éves korban meg már egészen biztosan. Sőt, oltás az iskolában elősben is van, később is ellenanyag szűrés. Akkor is kell az oltási könyv. Még Waldorfban, meg az alterosabb helyeken is, pont azért, mert a jogszabályokat ők sem kerülhetik ki, nem is szokták..


Vagy egy sötét pincében akarja tartani a gyereket, aki soha senkivel sem találkozik?


Hát nem tudom.


A védőnői szolgálatot ugyan le lehet mondani, de akkor meg azért kerül valaki fokozottan a családgondozók látókörébe.


Ja, gyereket meg vesznek el ennél kevesebbért is.


A fiam fős csoportjában most KÉT ilyen eset is zajlik. Az egyik családnál lakhatási gond miatt, a másiknál meg nevelési dolgok miatt.

107. fincsi5 (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2015. júl. 1. 12:44
Tényleg reménytelen, akárhonnan nézzük.:(
106. Remoni (válaszként erre: 102. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 12:42
A perintális azt jelenti, születés utáni, születés körüli. Ebben benne vannak az koraszülöttek is, ahogy a statisztikai adatokban is.
105. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Remoni)
2015. júl. 1. 12:41
104. Remoni (válaszként erre: 101. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 12:40

Jó, tényleg érdekelne frissebb is.

A statisztika azért csalóka is lehet, ezekben a halálozási adatokban benne vannak a koraszülöttek, a nagyon kis súllyal születettek is, a fejlődési rendellenességgel küzdők, a légzési elégtelenek, vagy olyanok is, akiknek születés után derül ki, hogy pl súlyos vérképzési zavaruk van, ami ugye terhesség alatt nem állapítható meg. Olyan statisztika meg nem készült, vagy én nem tudok róla, ahol a szülés közben komplikációk miatti halálozást listáznák.

És két statisztikát se nagyon lehet összehasonlítani, mert azt is nézni kell, ki mit vesz bele, mi volt a mérési tartomány.

Ami nagyon érdekes még, hogy országon belül is nagy a szórás. Borsodban majd 12%, más megyében meg 5% körüli. Igazából az lenne érdekes, hogy ennek vajon mi az oka. Az viszont tény, hogy az elmúlt 20 évben rengeteget javult a magyar statisztika, ami nem annak köszönhető, hogy meddig marad a kismama a kórházban, hanem inkább a terhesgondozásnak, meg a fejlettebb műszerparknak. Szerintem. Persze, lehet, hogy tévedek.

103. igazság hol vagy? (válaszként erre: 32. - Kkk444)
2015. júl. 1. 12:39
A kötelező szűrő vizsgálatokat (újszülött)majd a "vajákos"asszoy elvégzi. Későbbi problémák esetén kit fogsz perelni?Egy példa,tudod e,hogy mi aPKU.szűrés,mikor kell levenni,pozitív eredmény esetén mia teendő?Gyemekovost már találtál?
102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - Remoni)
2015. júl. 1. 12:39

Perinatális halandóság az a koraszülöttek halálozását jelenti, ha jól tudom (ha tévedek , bocsánat)


Ezen cseppet sem csodálkozom, hiszen rengetegen nem is járnak terhesgondozásra. Van olyan népcsoport Angliában, ahol 16 évesen már a második gyereküket várják, vagy szülték meg. Nem ritka, persze, hogy egy gyerek nehezen hord ki egy babát, erről nem az orvosok tehetnek.

2015. júl. 1. 12:32

[link]


igaz ezek 10 éves adatok, majd keresek frissebbet.

100. Remoni
2015. júl. 1. 12:30

Ja, látom, wikipédia. Amit én látok statisztikát, ott magasabb, szintén 2010-es adat:


[link]


legutolsó oldal, legutolsó táblázata. De érdemes a szöveget is elolvasni.

99. Remoni (válaszként erre: 98. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 12:26
Ezt honnan másoltad?
98. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 91. - Remoni)
2015. júl. 1. 11:56

Az utolsó fejezeteddel egyetértek. Az angol és magyar statisztikával nem.



Európában[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

EU átlag: 4,3 (2010)[forrás?]

Svédország: 2,74

Csehország: 3,73

Hollandia: 4,59

Magyarország: 5,31

Románia: 11,2

Bulgária: 16,68


Igaz itt éppen az általad felsorolt országok nincsenek, de néztem már statisztikát és meglepődve láttam akkor a csecsemőhalandóság Angliában volt kisebb, annak ellenére, hogy hat óra után elhagyják a babák és mamák a kórházat.

97. kszb (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2015. júl. 1. 11:50
ha nem akar a rendszerbe kerülni, akkor egy másik országba kellene költöznie. Én nem trollnak látom, inkább olyannak, aki túl sok olyan oldalt olvasgat a neten, ami a paranoid eszméket helyezi előtérbe. Ha ezt vmi feldolgozatlan tragédia hozta ki, akkor is szaksegítség kellene neki, csak nem a szülészeten első körben.
96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - Fincsi5)
2015. júl. 1. 11:30

Ez a csaj volt az "oltás nem akaró" nem?


Az otthon-szülés is arra menne ki, hogy "ne kelljen a rendszerbe bekerülni", és ne kapjon oltást, meg szerinte szörnyű orvosi ellátást.


Szerintem egyébként troll, akit istenien van itt etetve, még jövőre is jut neki, ha beteszi a maradákor a hűtőbe..


Vagy egy tényleg nagyon kikattant, valamilyen tragédiát fel nem dolgozott, egyszerű lélek, akin meg - ha így van - ezért nem tudsz segíteni.

95. bowie
2015. júl. 1. 10:16
Már nem a dokiban gyönyörködtem..:DDD
94. bowie (válaszként erre: 40. - Kkk444)
2015. júl. 1. 10:13

Akkor gondolom tragédiával végződött az első szülésed.

Azért gondolkodj el, éppen emiatt. Honnan fogod tudni, hogy baj van?

Nekem baj volt, de nem tudtam, csak annyit éreztem, hogy nagyon nagyon fáradt vagyok, gondoltam ezért remegek.

Ha otthon vagyok és nincs "rákötve" a gép a hasamra, simán úgy vagyok vele, hogy az a normális hiszen az volt az első szülésem.

Hát annyira volt normális, hogy leállt a vesém, a lázam az egekbe szökött és a gyerekem szive egyik pillanatról a másikra éppcsak, hogy vert.

Ha otthon vagyok meghalt volna. Akkor is, ha bába van. Mert nem lett volna idő beérni a kórházba. De egy percig sem tudtam örülni neki, na meg utána én is az intenzíven kötöttem ki.

Persze vannak könnyen szülők, meg tízezrek szülnek probléma és gond nélkül, de mivel ért már téged tragédia inkább az lenne a jó megoldás SZERINTEM, ha olyan orvost keresnél, akiben megbízol, akivel együtt tudsz működni. Vannak ilyenek hidd el.

Én a másodikhoz olyat kerestem, aki kezdettől vállalta, hogy programozott császár lesz, megértette, hogy azzal, hogyha rettegek a vajúdás alatti komplikációktól, nem fogok tudni vele együttműködni. És még így is adódtak gondok, de nem életveszélyesek. És megadta nekem a doki azt az érzést, amire vágyik egy anyuka, hogy tudtam örülni, hogy gyönyörködhettem benne.

93. kszb (válaszként erre: 92. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 09:47
más az elvárás, és más a tényszerű. Utólag mindig, mindenki elvár mindent (ez nem azt jelenti, h nincsenek tévedések, hibák). A neten olvasott sztoriknak meg csak x százalékát hiszem el minden esetben, mégpedig azért, mert 1., messziről jött ember szindróma van, 2., nyilván mindenki felturbózza a sztoriját a saját javára, a hatás kedvéért 3., annyi neten "diplomázott szakértő" rohangál már, aki mindig, mindent jobban tud, h elmondani se lehet. Illetve, városi legendák is tisztes számban vannak. Általában az ismerősöm ismerősével történnek a legdurvább dolgok. De ők mindig az ismerős ismerősei maradnak, akárki is mondja el a sztorit :) Szóval, ők mindenki ismerősei :)
92. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - Karcsú én)
2015. júl. 1. 09:14

Leszögezem, én gyáva vagyok ahhoz, helyesebben voltam, hogy otthon mertem volna szülni, DE nem ítélem el azt sem aki , ezt otthon meghitt családi légkörben teszi.

A babákon a kórházban általában rutinvizsgálatokat végeznek. A kimerítő UH-s és speciális vizsgálatra tapasztalatom szerint külön kell kérni. :S

Hányszor olvastam már itt is, hogy a kórházban sem vettek észre olyan dolgokat, ami pedig elvárható lett volna.

91. Remoni (válaszként erre: 83. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 09:14

Tévedsz. Magyarország a középmezőnyben van, vannak országok, ahol nyilván sokkal jobbak a statisztikai adatok. A legtöbb újszülött halál Franciaországban történik, ott extrém magas 12% körüli a szám. Mo-n ez 6% körüli és folyamatosan javul. Több újszülött hal meg Nagy Britanniában is, mint Magyarországon. Ezek azok az országok, ahol "kivágják" a szülés után a kismamákat.


A legtöbb újszülött halál mindenhol késői csecsemőkorban történik, az esetek 90%-ban endogén oka van, vagyis nem a szülés, vagy annak milyensége a kiváltó ok.


Nőgyógyásztól hallottam, hogy a nők 97%-a képes egyedül egy útszéli bokorban is megszülni a gyerekét komplikáció nélkül. A maradék 3% viszont nem. Amikor belép a kismama a szülőszobába még az orvos sem tudja, hogy a 97%-ba, vagy a 3%-ba fog tartozni. A szülés alatt kiderül.

2015. júl. 1. 08:50
Meg akkor sem kockáztatnám meg az otthonszülést, ha az mellett laknék.
2015. júl. 1. 08:05
Ha egy baba kórházban születik, akkor csinálnak egy csomó vizsgálatot (ultrahang, hallás, szűrés bizonyos veleszületett betegségekre, stb.). Ha otthon szülsz, a házhoz kijövő háziorvos ezeket hogy csinálja meg??
88. kszb (válaszként erre: 46. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 1. 07:23
na igen. Azért ha vkinek senki nem jó, akkor nem a sokban kell keresni a hibát, hanem abban az egyben.
87. 388b941089 (válaszként erre: 45. - Alexa1123)
2015. júl. 1. 05:55
Mindegyiknek a nyakát törnèm.
86. Perla del Mar (válaszként erre: 83. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 1. 01:53
Nem betegség, de életveszélyes is lehet. Biztonságosabb, ha felügyeli az orvos. Persze nem mindegy milyen. Már lelkiismeretesség és szaktudásilag.
85. Perla del Mar (válaszként erre: 80. - Sorean)
2015. júl. 1. 01:50

O Jaj ! Igazad lehet!

Én azt tanácsolnám a Kérdezőnek, hogy másik orvost próbáljon keresni. Akár itt a Hoxán, hogy akik szültek kit ajánlanak.

A volt főnökömmel is kórházban történt meg a tragédia, de az otthon is megtörtént volna vele. Neki nagy volt a babája és az orvosa nem akarta császározni, mire megtette késő volt. Perelt is. Aztán született egy kislánya , császárral. Vele minden rendben.

Mi történt Nálad :(

84. Shadow Angel (válaszként erre: 83. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 30. 23:59

Inkább szomorú.


De valószínűleg a kórházakban jelen lévő hatalmas "tisztaság" és a "nagyobb közösség - nagyobb fertőzésveszély" miatt lehet.


Nekem pl született egy majdnem egészséges fiam. A majdnem "csak annyiban" merül ki, hogy a látszólag egészséges babám 3 naposan nem tudta kinyitni a szemét, annyira váladékozott. Az ötödik vagy hatodik orvos állapította meg, hogy könnycsatorna szűkülete van (3 hónap után, azt is csak azért, mert nem törődtem bele, hanem mentem másik orvoshoz, másik kórházba, mert csak nem akart szűnni a panasz), addig csak szemcseppet kaptunk, jelszó: fertőzés.


Ha már a kórházban az orvosok és az újszülöttesek is legyintenek egyet, hogy fertőzés, ahelyett hogy vizsgálnák az okát, szerintem sokat elárul...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook