Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » BMI számítás... fórum

BMI számítás... (beszélgetős fórum)


26. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2015. júl. 2. 11:08

Igen, ez a fajta soványság az úgynevezett skinny fat. Vagyis plötyisen vékony nők, szerintem egyik véglet sem jó. Igyekezni kell, hogy ne csak a súly stimmeljen, hanem ezen belül ennek elosztása is, de maga a súly IS stimmeljen, ha egymagában nem is jelzi, hogy minden tökéletes, akkor is már egy jó kezdet.


Jellemző egyébként, hogy aki versenyszerűen sportol 4-14 éves kor között, annak életreszólóan megmarad az, hogy képes több izmot magán tartani különösebb veszteségek nélkül, míg aki gyerekként nem sportolt, annak egy végeláthatatlan meló. Úgy értem, az ilyen emberek, amikor abbahagyják a sportot, akkor gyorsabban veszítenek izmot, mert ez az izom felnőttkorban lett "kitermelve", és nem képez maradandó izmokat. Míg a gyerekkori, kamaszkori izmaink akkor keletkeztek, amikor fejlődésben voltunk, meghatározzák egész életünkre a struktúránkat. Nem mondom, hogy egy ex sportoló nem hízhat el. Persze, hogy elhízhat, meg el is plötyisedhet, de amint nekiáll újra edzeni, gyakorlatilag minimális idő kell ahhoz, hogy az izmai emlékezzenek rá, hogy mit kell tenniük, gyorsabban is növekednek újból, meg alapból is több van neki.


Sőt, ha a gyerekkori sport társul egy olyan alkattal, hogy nem hajlamos a hízásra, akkor meg lazán még rendszeres sport nélkül is marad az a kinézet. Mondjuk jogos is, meg is érdemlik, úgy értem, aki 10-12 évet rászánt a gyerekkorában edzésre, meg is érdemli, hogy az a sok fáradtság, izzadás egész életre kihasson a testére jó értelemben:)(bár az elején a szülőtől is függ)

25. Channa* (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2015. júl. 1. 21:50
Lehet. Mondjuk én szoktam vizesedni. A lábaim estére jól be szoktak dagadni. Bár most, hogy bicajozok sokat, nem:D
24. Channa* (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2015. júl. 1. 21:49
Én is izmos vagyok:D Szerintem....Ilyen hülyeséget!
23. Channa* (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. júl. 1. 21:47

Jaj, ez nem csippentős volt, hanem be kellett ütni a korunkat, magasságunkat, súlyunkat, utána csak fogni kell. Az oktatónk azt mondta, hogy elvileg a nem tudom milyen hullámok mozgása jelzi a testzsír %-ot, azaz ezek a hullámok, ahogy áthatolnak a testünkből, abból tudja az arányokat. Az egész egy nagy hülyeség. Én nem vagyok puha, én olyan kemény húsú vagyok, és mégis én voltam a legzsírosabb, pedig a legtöbb nő olyan puha, hogy megfogjuk és már a csontjukat fogjuk. Van 5-6 kiló feleslegem, azaz nem is biztos, hogy felesleg. 10 kg-ot híztam karácsony havában:D, de már leadtam a felét:DDD

Tehát nem egy hájas, puhány alkatú vagyok és mégis.....

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2015. júl. 1. 14:50
Ja, meg a víz! Az kiugróan több volt nekem. Szóval a nagyobb test, az nem feltétlen jelent több zsírt.
21. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. júl. 1. 14:48
Ezt aláírom én is. Egy barátnőmmel nyertünk egy állapotfelmérést egy fitness-szalonba, ahol mindkettőnknek megmérték. A barátnőm magasabb és jó vékony, én meg kicsit alacsonyabb és jó testes vagyok (hozzáteszem rengeteget sportoltam versenyszerűen). Ugyanígy jártunk, mint amit leírtál: az értékeim jobbak lettek, mint az övéi, hiába jóval soványabb, rajtam sok az izom.
20. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. júl. 1. 09:16

Igen, mert van zsigeri zsír, ami belül, a hasi szervek körül található, a plikométeres mérés a bőr alatt lévő zsírt méri, ezért kiegészítés még az ultrahangos zsírszázalékmérés.


De a plikométeres is elég jó, csak nem mindenki használja jól, vagyis úgy kell összecsippenteni a bőrt, hogy ne csak a bőrt, hanem a zsírréteget is. Ezért a szskemberen is múlik, hogy az eredmény mennyire tükrözi a valóságot. Ha szükség van rá, több módszert kell kombinálni, és az eredmény besorolása sem mindegy, a korral jár, hogy az emberek izmot veszítenek és a csont is veszít a sűrűségéből, ezért vannak különbségek, amelyek természetesek, de van, ami kóros.


Anyósom most 76 éves és neki most kell elkezdenie súlyzózni (!!!), óvatosan, mert az utóbbi 1 évben a sok mozgás ellenére izmot veszített, nincs étvágya se. A doki szerint ez azért is veszélyes, mert megtörténhet, hogy egy reggel nem tud majd felkelni. Mivel nagyon aktív nő, ezt ő nem fogja hagyni. És 15 éve gyógytornázik, szóval ami van, izom rajta az jó és nincs tartáshibája de nyilván ez most kevésnek bizonyul. Egyébként neki nem is vették volna ezt észre, ha nincsenek a mai műszerek, amelyekkel ezeket a dolgokat mérni lehet, mert kinézetre jól tartja magát.

19. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. júl. 1. 07:16
Én csak laikusként írom, hogy szerintem nem csak a háj meg zsír lehet túlsúly, hanem az izom is. A testépítők se használják ki a teljes izomkapacitásukat a hétköznapi életben. Ilyen értelemben az izomzatuk egy része tulajdonképpen felesleges.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - 25800e2d09)
2015. júl. 1. 06:35

Sőt!

Egyszer a tornára behozott az oktatónk egy testzsír % mérő herkentyűt és megmért minket.

Normál az alkatom, de volt, akinek jó nagy hasa, feneke, stb. volt és nekik inkább háj láthatóan. És nekem lett a legmagasabb a testzsír százalékom:DDDD Mondta is az oktató, hogy nem kell kikészülni, mert szerinte sem igaz, amit mér.....

17. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2015. jún. 30. 22:14
na az szép :D
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2015. jún. 30. 22:14
még nem tartok ott... még csak a "kéne" fázis van... szóval még nem értem el a mélypontot.. vagy már teszek rá.. néha ezt érzem :D
15. Channa* (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 18:53

Én így vagyok:DDD

A BMI szerint kövér vagyok, közben meg nem.:D

14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 18:22
Akkó jó! Nem ám csak stratégikus rucikat kell a naplóba tenni hanem dobd le a rucit, vedd fel a tornacipőt oszt irány!:)))
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2015. jún. 30. 15:08
akkó jó. de ha legyőzöm a lustaságot a többletet ledobom :D nem a bmi hanem magam miatt :D
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 14:54
Dehogy! A határérték 18,5-25 között van. Mindössze a 20 és 22 közötti bmi-sek bizonyítottan tovább élnek. A túlsúly 25 felett kezdődik, vagyis ami már befolyásolja az egészséget, 25 felett már más a vérkép is.
11. 25800e2d09 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2015. jún. 30. 14:51

mondjuk igaz.


hát akkor én már határértéken túl vagyok mert 23... XD de van biztosításom :D

10. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Unom)
2015. jún. 30. 14:49
Igen, és egy rakás testépítő, szezonon kívül zsíros is, és nincs jól, tisztelet a komoly sportolóknak, ők ritkábbak. Tág határok, egy 190 cm-es testépítő jól néz ki 90 kilósan simán, nem kell hozzá 130 kilósnak lenni, a többlet úgysem izom lesz, hanem zsír is
9. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 14:44
Azért szerintem ha izmos de túlsúlyos is, lehet, hogy van ott zsír is. Én a plikométeres zsírszázalékmérésben vagy az ultrahangosban hiszek. De a túlsúly az túlsúly, cipelni kell és annak az izmos embernek, aki túlsúlyos, erőlködni fog a szíve.
8. unom (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 14:43
Persze, meg a testépítőkre sem igaz. De átlagembereknek jó viszonyítási alap, a súlyhatárok is elég tágak.
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2015. jún. 30. 14:41
itt magyarhonban ilyen nincs. mert mi van ha valaki izmos, nehéz, alacsony testzsírral de a bmi szerint túlsúlyos???
6. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 14:36
A biztosítók szerint nem olyan nagy baromság, ha a bmi 20 és 22 között van, az az ember tovább él és kevesebbet beteg. Mivel a pénz nem vicc, a biztosítók azoknak adnak jobb feltételeket, akikről tudják, hogy úgysem betegszik meg és úgyis jó sokáig él és fizeti nekik a díjat. Ha ők beszámítják a bmi-t, olyan nagy baromság nem lehet, mert mint tudjuk, ők a pénzzel nem viccelnek. Attól függetlenül, hogy vannak pontosabb mérések is, az életbenmaradási esélyekhez akkor is köze van a bmi-nek.
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Zabkása21)
2015. jún. 30. 14:32

BMI számításhoz nincs erre szükség (BMI= body mass index, csak magasság és súly kell hozzá)


BMR számításnál (Basic Metabolic Rate), ha emeletes családi házban laksz, az otthoni teendők, kerti játszás, lépcsőn le-fel mászkálás már könnyű fizikai terhelés, ha viszont kis lakásban mozogsz ide-oda, az ülőmunka inkább.

4. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Zabkása21)
2015. jún. 30. 14:06
A bmi egy nagy baromság. Semmit nem mutat.
3. unom (válaszként erre: 1. - Zabkása21)
2015. jún. 30. 13:52
Talán ülőmunkának felel meg, ezek a napi aktivitás részei.
2015. jún. 30. 13:49
ülő
2015. jún. 30. 13:49

Sziasztok!


1 éves gyermekemmel vagyok itthon, végzek a hétköznapi teendőket, főzés, séta, játszótér, stb. Ez BMI számításnál ülő munkát, vagy könnyű fizikai munkát takarhat inkább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook