Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelykujj ízületének fájdalma fórum

Hüvelykujj ízületének fájdalma (beszélgetős fórum)


27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Júliusi)
2016. dec. 23. 13:38

Csak vigyázva!


Nekem azóta (a műtét óta) sincs vele bajom. A fogásom gyengébb, de az lehet életkori is, mert a másik, nem műtött kezem is ilyen.

26. júliusi (válaszként erre: 25. - Júliusi)
2016. dec. 23. 07:02

Tavaly decemberben sikerult megint megeroltetnem.Mivel csak felev mulva lehet ismetelni az inj.kurat,es idopont sincs tul hamar a reumara,febr.ban jutottam el.Most csak 2 inj.kaptam,mert teljesen rendbe jott,a 3 at mar nem kertem.

Most dec.van igyekszem kimelni,nem gyurok tesztat,inkabb megveszem keszen a bejglit.Csak konnyu egyszeru suti lesz karacsonyra.

2015. aug. 30. 06:38

Üdv! Jelentem, megkaptam a 3. Kenalog in j.-t is az izületbe.Marhára fájt, mart égetett, de úgy érzem használt.

Nem merev az ujj, behajlításkor ,kiegyenesítéskor nem fáj,az ízület se fáj.Néha pattog, de ha nem fáj, az nem zavar.

Remélem így is marad....!:)

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - 25800e2d09)
2015. júl. 19. 07:25

Ezt nagyon is elhiszem.:D


Én is csodálkoztam, hogy ennyire spontán rendbe szedik ezt a dolgot. De szerencsére ez valóban így van. :D

23. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2015. júl. 16. 13:02
Hidd el ő is :D
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - 25800e2d09)
2015. júl. 16. 09:00
Örülök, hogy szerencsésen túljutott rajta! :D
21. 25800e2d09 (válaszként erre: 18. - Júliusi)
2015. júl. 16. 08:17

Műtét. Nw halogasd sokáig mert akkor tényleg nem tudnak segiteni rajta.


Anyum két napja átment a műtéten. Minden rendben. Neki a jobb hüvelykujja bajos. Most már két naposan tudja mozgatni ami eddig nem ment. Kb 2 centi a vágás. Nem altatták csak helyi érzéstelenítéssel ment de kapott valami jó cuccot is mert nwm emlékszik semmire az egészből.


10 nap a varrat szedés.azt azért érdemes kivárni. 2 hétig nem lehet terhelni. Nem 3-4 hét.

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Júliusi)
2015. júl. 16. 00:28

Helyrejön, ha pattanó ujj a baj. Reumán ez nem gyógyul.


A seb gyógyulása, varratkiszedés 1 hét, utána már lehet fokozatosan terhelni. A munkától függ persze, meddig kell a táppénz.

19. kbogi
2015. júl. 15. 17:44
Hasonló volt apumnak, szerintem. Műtét lett belőle. Mutasd meg egy orvosnak! Jobbulást!
2015. júl. 15. 16:13

Van itt valaki?tegnap voltam a kezseben,ott is mutetet javasoltak,nem altatasban,du kell bemenni,mutet,aznap ejjel korhaz,masnap reggel haza.2 het mulva van idopont,addig gondolkozhatom.

Felek.

Mi van ha utana se jon helyre? 3_4 het a gyogyulas,tappenz...

Aki irta,hogy a reuman helyrehoztak injekcioval,az mit kapott ra?

Aug 5 en van idopont a reumara..

2015. júl. 1. 09:59
Ez bizony pattanó ujj! Nekem is volt, műtéttel lehet csak helyre hozni. Megnyugtattak bármikor mindegyik ujjamon elő jöhet szép sorba.
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2015. jún. 30. 23:33
ez megnyugtató tényleg :) pénteken megy aneszteshez és 13-a vagy hogy lesz a műtét. akkor pénteken kiderül :)
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 23:06

Kicsit éhes voltam, de egyébként remekül kialudtam magam. :D


Ha Anyukádat sikerül érzésteleníteni, akkor szépen hazamehet még aznap. csak érte kell persze menni, vagy akár megvárhatjátok.

Az a baj, hogy ezt nem lehet előre tudni. De az altatást is be tudják állítani perc pontossággal, már ha előtte kipihent a beteg, ugye... :D

Ha elmegy sebészhez, az még nem fogja ott, és sok mindent elmagyaráz.

14. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2015. jún. 30. 22:39
szegényke :S jól megjártad. de a lényeg hogy megjavult. ez jó hír. :) köszi hogy leírtad. megpróbálom megnyugtatni :)
2015. jún. 30. 22:34
Ja, és ennek már pár éve, azóta is jól szuperál a kezem, és nem fáj azóta sem!
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 22:32

Nálam elég fura lett. Eredetileg ambuláns műtét lett volna. Addig-addig készülődtem ( még élt a rokkant férjem, neki is készíteni kellett ezt-azt), hogy nem aludtam előtte való éjszaka.

Bementem, persze már minden előzetes lelet megvolt. Az érzéstelenítés a hónaljba szúrni tervezték, én ettől féltem, de az előkészítőben azt mondta az altatóorvos, hogy csuklóba érzéstelenítenek. Szúrt, nem hatott. Újra szórt, még mindig éreztem az ujjaimat, és mozgatni is tudtam. Ekkor bealtattak, azzal a szándékkal, hogy a műtét után ébresztenek is. nem tudták, hogy alváshiányban voltam, nem ébredtem fel, viszont minden értékem oké volt, hát befektettek egy kórterembe aludni. Hajnalra kialudtam magam, reggel jött elém a fiam. Kíséret nélkül ugyanis nem mertek volna elengedni, ugyanakkor az ambuláns műtét miatt nem kaphattam ellátást.


Azon kívül, hogy a kötés csúszkált, semmi bajom nem volt. Víz sem érhette az egy héttel későbbi varratszedésig, és a kötésnek is rajta kellett volna maradnia, de nem tette. Én kötözgettem, és próbáltam vigyázni rá. Ott pont mozog az ujj, de szerencsére hamar gyógyult az a kicsi seb.

11. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2015. jún. 30. 22:19

Bocs hogy itt kérdezek :) csak anyukám érintett neki is ezt diagnosztizálták


Akkor nem fogja anyum sem megúszni a műtétet?? mennyi idő? mert őt is altatják és attól fél jobban...

10. Guruljka (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2015. jún. 30. 22:13

Nekem is volt. Pattanó ujj!

Előbb csak néha fájt, majd egyre gyakrabban, végül folyamatosan, és alig tudtam fogni annak ellenére, hogy jobb kezes vagyok, és ez a bal kezemen volt. (Akkor jöttem rá, hogy még egy edényt is hogy megtámasztunk a másik kézzel, anélkül hogy észrevennénk.)


Elmentem a háziorvoshoz, aki beutalt szakrendelésre, de előre szólt, hogy ebből műtét lesz, tényleg elmegyek-e?

Akkor már fájt annyira, hogy nem gondolkodtam. Mentem.

Rövidke műtét volt, csak az egyéni dolgok miatt altattak, nálam nem hatott az érzéstelenítés. A hüvelykujj ráncában vágtak, akkor is csak másfél centi volt, ma már nem látszik heg.


Nézz utána, keress rá, ez nem múlik el kenőccsel.


Az az érdekes ám, hogy én is biciklizés után éreztem először! Holott nem fázott meg a kezem a bringán, és nem volt hosszú utam.

2015. jún. 30. 16:19
8. ancsika688 (válaszként erre: 7. - Júliusi)
2015. jún. 30. 16:18

Ezt most találtam:

[link]

Egy próbát megér.:)

2015. jún. 30. 15:51
Sajnos semmi kedvem,se idom orakat ulni a ho.nal,aki vagy javasol egy kenocsot pihentetest vagy borogatast,amit en is tudok,vagy ad egy betalot a reumara,v a seb.re,ahol megint sorbaallas...utana vagy sinbe teszi,v kezelesekre kell jarni...dolgozom,nem akarok tappenzre menni.
6. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2015. jún. 30. 14:14
attól ne várj változást... a makacsság felesleges szenvedést eredményez
2015. jún. 30. 13:28

Azt meg nem probaltam.

Arnika kenoccsel kenegettem,almaecetes borogatas,svedcsepp,alufolia,zselatin..

Orvoshoz nem akarok menni.

2015. jún. 30. 13:22
Rozmaring(méhméreg)kenôcs?
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2015. jún. 30. 13:22
A férjem is így volt, elment reumatológiára, kapott valami injekciót, ujjrögzítőt kellett hordania,már nyoma sincs :)
2. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2015. jún. 30. 13:17
Hát... Lehet pattanó ujj. Nem feszül a szalag az ujjadban? Anyumnak most fogják műteni. Neki odáig fajult hogy fogni se nagyon tud vele. Egy késebésznek megmutatnám
2015. jún. 30. 13:01

46 vagyok, jobbkezes.A jobb kezem hüvelyk ujja Pünkösd óta fáj.Akkor kicsit sokat bicikliztem ,hegyre fel.Azután kezdett fájni.Viszont már máskor is megtettem ezt az utat,akkor nem volt gond.Kenegetem,borogatom, de nem változik, makacs,bár nem folyamatosan fáj.

Nem piros, csak kicsit duzzadtabb,énehezen tudom hajlítani, néha pattan egyet az ízület.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook