Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyával metrón fórum

Kiskutyával metrón (beszélgetős fórum)


19. Bichi (válaszként erre: 18. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 29. 23:58
Ja, úgy könnyű :) azóta kipróbáltam tök jól elvan egy nagyobb táskában, ha a nózija kilóg, úgyhogy legalábbis a fel és leszállás idejére oda fog kerülni :)
18. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 17. - Bichi)
2015. jún. 29. 15:50
Kutyus nélkül utazom.
17. Bichi (válaszként erre: 16. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 29. 15:32
Gondolom ez olyan, mint a közterületes, van aki a törvényt nézi, és van aki "épeszű". Ezek szerint te kutyussal mentél, és nem vettél neki jegyet?
2015. jún. 29. 14:37
Elôzôleg megkérdezheted a jegyirodában vagy az ellenôröknél. Sokat utazom metrón, de nekem sosem volt gondom velük.
2015. jún. 29. 14:22
En Nemetorszagban lakomm es itt nem kell fizetni a kistestu kutyak ak..ha egy felnott cica meretet nem halqdjq meg akkor ingyenes,dobozbq is es porazon is..bevezethetnek Magyarorszagon is
14. Bichi (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2015. jún. 29. 14:16
Köszi, a szabályt ismerem, tapasztalatokat szerettem volna hallani. Én mondjuk még moziba is belopom, pedig nem lehetne :)
13. nefaria (válaszként erre: 8. - Bichi)
2015. jún. 29. 13:45
Elvileg amit linkeltem, abban az van benne, amit itt írtak mások is: csak "dobozban" díjmentes. Ölben nem, jegy/bérlet kell neki. A bünti pedig ugyanannyi, mint ha te utaznál jegy nélkül - asszem most 16e vagy 21e már nem is tudom. Szóval egy bünti árából megvan majdnem négy bérlet. De persze te döntöd el, hogy vállalod-e a kockázatot :)
12. Bichi (válaszként erre: 11. - 7db74a3578)
2015. jún. 29. 13:34
Köszönöm, ebben reménykedem én is, ő is nagynak is ilyen kicsi marad :)
2015. jún. 29. 13:31
szabály szerint csak hordozóban ingyenes. Nekem mikor volt egy 2 kilós kis csöppségem(felőtt korában is akkora), akkor simán pórázzal, a karomon le tudtunk menni neki díjmentesen. Soha senki nem szólt érte.
10. Marjann (válaszként erre: 8. - Bichi)
2015. jún. 29. 13:15
Azért vigyázz, mert az ellenőrök nem "szólnak", hanem büntetnek. Leengednek simán, de felfele meg elkapnak. 8 ezer Ft a helyszíni bírság.
9. Bahama Mama (válaszként erre: 5. - Bichi)
2015. jún. 29. 13:14
Nem tudok erre mit mondani vagy 'bedobozolod' és akkor tuti ingyen van vagy póráz és szájkosár és fizetsz. Más opció nincs, el tudom képzelni, hogy az ellenőrök 90% letojná, hogy van e kutyának jegye vagy sem, de mindig van egy aki nem így tesz és ott is vagy a 16 000 ftos bírsággal és jogosan hisz az utazási feltételekhez ez le van írva feketén - fehéren.
8. Bichi (válaszként erre: 6. - Marjann)
2015. jún. 29. 13:13
Köszönöm, akkor megpróbálom először simán ölbe vinni jegy nélkül, aztán majd ha szólnak veszek neki. Mondjuk nem szívesen adnék ki 5000 forintot érte havonta, de ha nincs más...
2015. jún. 29. 13:11

Üzletszabályzat szerint:

- szájkosár (III.5.)

- mozgólépcsőn felemelve, nagytestű esetében a használaton kívüli mozgólépcsőn lehet közlekedni, ha van ilyen (III.6.4.)

egyébként részletesen: VII.2. Élő állatok szállítása

( [link]

2015. jún. 29. 13:10

Hordozban ingyenes, de ha csak pórázon viszed, akkor már kell neki jegy, vagy bérlet. Van külön kutyabérlet.



Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


A fentiektől eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható. Ebben az esetben a szállítás a MÁV és a BKK esetében is díjköteles.

5. Bichi (válaszként erre: 3. - Bahama Mama)
2015. jún. 29. 12:56
Semmiképp nem akarom "bedobozolni", póráz lenne rajta, de ölbe vinném, 2 kiló az egész :)
2015. jún. 29. 12:51
jah és az ellenőr bácsik kérhetik az oltási könyvét is!
2015. jún. 29. 12:50
Ha tényleg pici kutyus és esetleg be tudod tenni szállító kosárba akkor díjmentes, ha nem akkor póráz és szájkosár mellett jegyet vagy bérletet kell venned, hogy szállíthasd a BKV járművein.
2015. jún. 29. 12:48
A metró honlapján nem nézted az utazási feltételeknél?
2015. jún. 29. 12:45

Sziasztok!

Szeretném tapasztaltak válaszát kérni. Úgy alakult, hogy ezentúl metróval megyek naponta egy ölebbel a metrón. Simán vihetem, vagy külön jegy kell neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook