Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van olyan fogamzásgátló, ami nem nyúl bele a libidóba? fórum

Van olyan fogamzásgátló, ami nem nyúl bele a libidóba? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 4. 07:44

A fogamzásgátló tablettákról és a szteroidokról

A fogamzásgátló tabletták két- vagy egykomponensű szintetikus szteroidok (szintetikus

ösztrogén és progeszteron vagy csak progeszteron tartalmúak). Arra hivatottak, hogy egy

genetikailag kódolt, természetes folyamatot állítsanak le a női szervezetben. Így általánosan

elmondható, hogy hatásuk káros a női egészségre.1

A fogamzásgátlók káros hatásai:

- a máj működését befolyásolják – az anabolikus és metabolikus anyagcsere folyamatok

megváltoznak1

- a cukorháztartás anyagcseréjét befolyásolják: inzulinrezisztens állapot létrehozásával –

a következményes hiperinzulinémia a szervezetben egyéb biokémiai folyamatokat

indít el – állandó gombásodás, valamint emésztési és étkezési zavarok stb. kialakulást

segíti1

- a tápanyagok felszívódását megváltoztatják: fehérjék, vitamin és ásványi anyagok

felszívódása nem kielégítő1

- korai életkorban előtérbe tolják a genetikai érzékenységeket: pl. endometriosis

kialakulásával, policisztás ovárium szindróma (PCOS) aktiválásával, metabolikus (X)-

szindróma elindításával, daganatos megbetegedések megalapozásával, a korai vagy

korábbi menopausa indukálásával, valamint autoimmun folyamatok beindításával stb.

maradandó károkat manifesztálnak a szervezetben1

Mivel a fogamzás gátlók szintetikus készítmények ezért sosem mosódnak ki a szervezetből,

nyomokban mindig megtalálhatók, mennyiségük a szervezetben történő állandó bekerüléssel,

az éveken keresztüli szedéssel összeadódik1

.

Elmondhatjuk, hogy a fogamzásgátlók a felsorolt hatásaiknál fogva egészségügyi (pl.:

cukorbetegséget, szív- és érrendszeri betegségeket, endometriosist, korai menopausát stb.) és

termékenységi problémákat okozhatnak és okoznak1

.

Több év fogamzásgátló szedés nagyban hozzájárul az endometriosis (vagy egyéb

nőgyógyászati betegségek és hormoneltérések) kialakulásához vagy visszatértéhez, mely

visszatérés már gyakran sokkal komolyabb és nagyobb tünetekben mutatkozik meg újból. Aki

szeretne megszabadulni pl. az endometriosistól és a betegség tüneteitől, annak érdemes

elhagynia ezeket a tablettákat, mert nemcsak az anyagcsere folyamatok útján, hanem a

méhnyálkahártya vérzékenységét kiváltva a havi ciklus alatt, állandó szedés mellett vagy a

folyamatos szedés alatt vérzés problémákat (áttöréses vérzést, pecsételést, szakaszosan ömlő

vérzés vagy folyamatos vérzést, vérzékenységet) okozhat. Ezek a vérzéses tünetek, mivel az

immunrendszert az állandó szteroid bevitel lenyomja, felrakódó endometriális cisztákban

nyilvánulhat meg a has vagy az alhas bármely területén (de akár a központi idegrendszerben

is tüneteket okozhat).

Kialakult endometriosisnál, az állandó és folyamatos fogamzásgátló szedés ingerli az amúgy

is igen agresszív betegséget, kórképet. A gyógyulás sokszor lehetetlenné válik, mert mindig

bekerül az a kemikália, amely miatt pl. kialakult valaha a betegség.

1

Mivel az endometriosis a leterhelt nők betegsége, így sokszor az a belső elhanyagoltság hozza

elő azokat a tüneteket, amellyel az endometriosis előtör. Nagy hiba rászedni ilyenkor a

kialakult kórképre kemikáliákat, pl. fogamzásgátlót, vagy akár egyéb (pl. humán vagy

növényi) szteroidokat, vagy GnRH analógokat, gyulladás és fájdalomcsökkentő tablettákat,

(Az étkezésből bevitt tápanyagok, egyéb hormonok és kemikáliák mennyisége is számíthat!),

mert a betegség sokkal erőteljesebben újulhat és újul ki, mivel az elhanyagolt és leterhelt női

immun- és hormonrendszer már nem tud megbirkózni egy-egy újabb terheléssel.1

A természetes – humán vagy növényi – szteroid szintén hatalmas megterhelés a szervezetre,

mert a plusz szteroid bevitelt a női test sem képes megtermelni egy havi ciklus folyamán. A

természetes szteroid bevitelnek ugyanolyan hatása van, mint a szintetikus társaiknak.

(A terhesség is hatalmas hormon stimulus, így humán szteroid többletet hoz magával, ahogy a

terhesség hétről hétre fejlődik – a női anyagcserét fokozottan igénybe is veszi: elhasználódik

az anyai szervezet.)1

Összegezve: a több évi fogamzásgátló szedés vagy egyéb szteroid használat hozzájárulhat és

hozzájárul a PCOS előtérbe kerüléséhez, az endometriosis kialakulásához és a metabolikus

(X)-szindróma és egyéb hormonproblémák, autoimmun betegségek, valamint a korai

menopausa stb. teljes manifesztálódásához is1

.

Ha valaki még nem szeretne gyermeket, mert még az élete nem került abba a szakaszba, hogy

ez lehetővé váljon, akkor is van rá lehetőség, hogy máshogy oldja, illetve oldják meg a

védekezést (természetesen ezt a partnerrel, házastárssal is meg kell megbeszélni).

2015. júl. 4. 07:42
6. Bichi (válaszként erre: 1. - E8af38ab6c)
2015. jún. 30. 14:30
Én kb 15 éve szedtem fogamzásgátlót, és már akkor sem volt ilyen problémám, gondolom a mai fejlesztésűekkel még inkább nem kéne. Cseréld le mindenképpen.
5. Karott (válaszként erre: 4. - E8af38ab6c)
2015. jún. 30. 12:20
Szerintem nincs. De neked megoldás lehet a hüvelygyűrű.
2015. jún. 29. 12:59
Én a nedvesedést is a libidó részének tudom be, azért tettem így fel a kérdést. A kívánással nincs gond, nem változott, csak ez a nedvesedés... nem akarok mindig sikosítót használni, mindig összeken mindent, ágyneműt stb, azt szeretném ha a régi normális rend állna be. Csak nem tudtam hogy érdemes e egyáltalán megpróbálni cserélni, várom azért a többiektől is a saját tapasztalataikat!
2015. jún. 29. 12:50

A nedvesedés meg a libidó nem egy és ugyanaz. Kívánod magát a szexet? Mert ha csak a nedvesedés a baj, azon sikosítóval könnyen lehet segíteni.

Amiket én szedtem, azokkal is volt ilyen baj, de nekem kedvem sem volt...

2. Miss Angel (válaszként erre: 1. - E8af38ab6c)
2015. jún. 29. 12:34
hogyne lenne rá esély!!!le kell cserélni ez nyilvánvaló,vissza kell menni a nőgyógyászhoz és elmondani mindent,amit tapasztalsz,aztán le fogja cserélni.Sokféle alacsony hormontartalmú fogamzásgátló létezik ma már,és sok nő szedi öket ilyesfajta mellékhatások nélkül,Mindenképp menj vissza az orvosodhoz!
2015. jún. 29. 12:21
3 hónapja szedek fogamzásgátlót (Altforalle). Mellékhatásként hatalmasak lettek a melleim, iszonyatosan szárad az arcbőröm, és alig nedvesedek lent... Ezelőtt előjátékra sem volt szükség, most meg a kínlódás megy, mert nem nedvesedek negyedannyira sem. Van rá esélyem, ha az orvos másikat ír fel, akkor ez a probléma megszűnhet, vagy minden fogamzásgátló felborítja ezt a természetes nedvesedést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook