Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teljesen fejletlen bal oldali petefészek fórum

Teljesen fejletlen bal oldali petefészek (beszélgetős fórum)


5. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Saya.)
2015. jún. 29. 13:16

Szerintem ne aggódj, ha az egyik fejletlen is, még mindig 50% az esély, tehát VAN.

Amúgy a fél év nem sok. Úgy tudom védekezés nélkül átlagosan egy év alatt jön össze a baba a statisztikák szerint. Ebben benne van az is, akinek azonnal, meg az is, akinek több év.

Nekünk a párommal két év alatt nem lett, pedig "csak" a pajzsmirigyemmel volt gond.

2015. jún. 28. 16:09

Nekem is volt fejlődési rendellenesség a jobb petefészkemnél, amit később ki is vettek. S akkor derült ki, endometriozisom is van. 21 voltam. Ennek ellenére spontán jöttek a gyerekek. Igaz, az első egy gyógytermál kúra után. Valószinűsitem, hogy jót tett neki.

Keress egy jó meddőségis dokit.

3. Saya. (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. jún. 28. 10:34

Párom is mindenképp ki szeretné vizsgáltatni magát.

Szerintem az "ép" petefészkem miatt hív vissza a doki, gondolom lesznek további kivizsgálásaim is...mint pl a hormonpanel.

2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. jún. 28. 10:30

ettől még valószínűleg lehet gyermeked, ha a másik oldali ép


hiszen pl. méhen kívüli terhesség miatt vannak, akiknek kiműtik az egyiket s utána lesz még gyerekük


csak kissé nehezített a pálya


ettől függetlenül ki kell vizsgálni a párod is, hiszen továbbra is kettőn áll a vásár


Nálad hormonpanel se ártana, kiderülne, a másik petefészked megfelelően működik-e

2015. jún. 28. 10:14

Sokáig nem védekeztünk párommal nem azért mert azonnal babát akartunk egyszerűen csak nem.... (persze ha jött volna a baba sem lett volna baj )

Megbeszéltük, hogy pár év múlva aztán már tényleg jöhet a kicsi. Mondták, hogy nem sok a 6 hónap...

De valahogy nekem furcsa volt, hogy több mint 6 hónap védekezés nélkül sem estem teherbe.

Ezért felmerűlt bennem, hogy lehet valami gond....

Lehet hülyén hangzik, de valahogy éreztem nem stimmel valami

Megbeszéltük párommal, hogy mint a ketten kivizsgáltatjuk magunkat.

Ha nincs semmi bajunk akkor sem veszítettünk semmit.

Én el is menten nőgyógyászhoz, kiderült teljesen fejletlen a bal oldali petefészkem.

A másikkal állítólag semmi baj.

A doki nem igazán mondott semmi mást, jövő héten megint el kell mennem hozzá, csak ennyit mondott.

Úgy tudom ettől még lehet gyermekem...

Csak így talán nehezebben esek teherbe?

Esetleg van hasonló helyzetben valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook