Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mini bike szobakerékpárról van valakinek tapasztalata? fórum

Mini bike szobakerékpárról van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


14. Arcinara (válaszként erre: 13. - Icus)
2019. máj. 9. 07:16
Nordic walking?
13. Icus (válaszként erre: 12. - Arcinara)
2019. máj. 8. 08:54
Ezért van a hátúszás!! Eddig ez vált be a legjobban. Sajno nekem 3 ágyéki sérvem van és 9mm-es csigolya elcsúszásom. Én ezért nem bicajozhatok. Pedig azt jobban szeretném. Néztem már ezeket a kimondottan városi bicajokat "holland" bicajokat. Nekem is hasonló van, de ezeknek még magasabban van a kormány még robosztusabbak. De, egy kis zökkenő és két hét betegállomány sajnos.... :(
12. Arcinara (válaszként erre: 11. - Icus)
2019. máj. 8. 06:11
Akkor szerintem még ne próbáld ki a minit. Ugye itt nincs kormány, sem semmi "támaszték". Az egész tested tartani kell, max annyit tudsz tenni, hogy feszesen egy szék háttámlájának dőlsz vagy asztalra könyökölsz. Lehet előbb egy kis erősítő edzés kellene, amitől erősödik a derekad. Nem kell nagy dolgokra gondolni, kis hajlongás meg emelés pl fél literes palackkal. Sajnos az én derekam is gyenge az ülőmunka miatt.
11. Icus (válaszként erre: 10. - E4024d996d)
2019. máj. 7. 10:51
A " fekvő" még úgy ahogy, dea rendes szobabiciklinél nagyon fáj a derekam. Összességében, igen kényelmetlen mindegyik!!
2019. máj. 7. 10:21
Nekünk itthon van szobabiciklink. Én 10 percet sem bírok ülni rajta annyira kényelmetlen az üllés, hiába teszek rá párnát vagy bármit. Nekem az összes ilyen szobabiciklivel ez a tapasztalatom, próbáltam konditerembe is stb...iszonyat kényelmetlenek.
9. Icus (válaszként erre: 8. - Arcinara)
2019. máj. 7. 08:15
Azta mindenit!! Akkor te jól kihasználtad, nekem napi fél egy óra kellene, csak kérdés mennyire kényelmes székről tekerve, a strapabiróság akkor felejtős...
8. Arcinara (válaszként erre: 5. - Icus)
2019. máj. 6. 09:19
Szia! Nekem volt, de nem bírta túl sokáig. A Decathlonban vettük, talán 2-3 hét alatt tönkre is ment az ellenállásnál. Kicserélték, de kb ugyanaddig bírta, szóval lemondtam róla. Azt hozzáteszem, hogy én minden nap tekertem napi 12 órás ülőmunka közben.
7. Icus (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2019. máj. 5. 18:08
Háttámlás bicikli kellene nekem a sima sajna nem jó, azért gondoltam erre, de szkeptikus vagyok én is. A háttámlás ún. Fekvő bicajt elég sok helyet foglal sajnos...
2019. máj. 5. 09:43

Konkrétan ezzel a típussal nincs tapasztalat, de nagyon hasznos, jó ötlenek tartom kis lakásba, korlátozott mozgású időseknek, vagy nagyon túlsúlyosoknak.


Olcsóbb, mint egy spéci szobakerékpár, könnyebb is mozgatni egy lakásban. Mégis, ha van rá keret, és az idős ember is képes még felülni rá, akkor egy teljes, üléssel ellátott kerékpárt javasolnék. Laikus vagyok a témában, de az hiszem, a fotelból tekerés nem biztos, hogy jót tesz a vázizomzatnak. A kerékpározásnak is megvan az ergonómiája, nehogy többet ártson, mint használ.

5. Icus
2019. máj. 5. 08:37
Esetleg valakinek, azóta tapasztalat???
4. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3. - Kisj)
2015. jún. 27. 17:50

Köszönöm igazán bölcs gondolataidat, de mindezeken felül van szükség konkrét fizikai mindennapi mozgásra, ami a kinti eső, forróság vagy hideg ellenére végezhető bent a lakásban.

Egyébként konkrétan mini bike tapasztalatokat várok ide, ha nem tűnt volna fel. Nem megfelelő helyre írtad a tanácsaidat. Legközelebb javaslom elolvasni a kérdést, mielőtt hozzászólsz.

3. kisj (válaszként erre: 2. - 2bed2dfa3a)
2015. jún. 27. 17:10

Ha anyukád 70 év felett van, akkor sokkal nagyobb szüksége lenne egy kellemes sétára a napsütésben a a barátaival,meg a családjával,mint egy lakáson belüli lélektelen tekerőkészülékre.

Ami még nagyon jó, az a folyamatos kapcsolattartás.

Felér 100 szobabringával:)

2015. jún. 27. 16:37
Anyukám 70 év fölött van, normál szobakerékpár nem férne el a lakásban, de szüksége lenne mozgásra. Nem tudom, érdemes-e megvenni egy mini bike-ot, mennyire használható. Örülnék, ha lennének tapasztalatok, esetleg konkrét márka, amit valóban lehet használni.
2015. jún. 27. 16:35
Mini bike szobakerékpárról van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook