Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Veleszületett anyajegy, csecsemőkori anyajegy, újszülöttön anyajegy, anyajeggyel született fórum

Veleszületett anyajegy, csecsemőkori anyajegy, újszülöttön anyajegy, anyajeggyel született (beszélgetős fórum)


1 2
32. Kanna1981 (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2015. júl. 1. 14:44
Olyan megnyugtatò vagy esetleg felhìvhatlak valamikor ìrtam privit is
31. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Kanna1981)
2015. jún. 30. 22:29

A keloidos heg hajlam kérdése. Nekem volt amelyik keloidos lett, volt amelyik nem. De a keloidos is egy év után elsimult.

Gyerekeknél szerintem sokkal jobban gyógyul.

Én nem aggódnék a helyedben!

30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2015. jún. 30. 22:25
Ja, egy a hasamon, egy a hátamon volt, de még így is maradt bőven. :(
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Kanna1981)
2015. jún. 30. 22:24

Nem vettem észre, hogy nőtt volna, legalábbis nem tűnt fel.

Nekem a hasamon volt egy, an az évek folyamán a hízásommal arányosan nőtt. Nekem leszedették, mivel gyanús volt az egyik bőrgyógyásznak (a másiknak nem, na akkor most legyél okos), mindenesetre úgy döntöttem, hogy ne legyen ott. Nekem kb. 4 mm-es volt az anyajegy, és kb. 2 cm-es vágásom lett.

Én megmutatnám egy bőrgyógyásznak (vagy kettőnek), és ők rögtön megmondják, hogy problémás lehet-e. Egyébként az én anyajegyeim több, mint 40 éve ott voltak, és most metszették csak ki.

28. Kanna1981 (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2015. jún. 30. 12:39
Mekkorát nótt az èvek alatt?
27. trapiti (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. jún. 29. 11:02
Ráadásul egy "rendes" gyereken egy csomó heg lesz mire felnő... ;) tulajdonképpen már az is szerencse ha csak a térdén és nem az arcán.. hacsak nem tartják búra alatt :)
26. Kanna1981 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2015. jún. 29. 10:02

Channa olyan jó, hogy ilyeneket is lehet hallani, inkább csak keloidos hegekről tartottak előadást, meg majd megszokom, hát képzelheted mennyit bőgtem miatta.

De most már pozitívan állok a dologhoz, legfeljebb tinédzser korban "megoldjuk" ha akarja a prüntyőke.

25. Kanna1981 (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2015. jún. 29. 10:01

Ha védőnő nem szól nem parázok ennyire. De tapasztalatlan szülőként tényleg megijedtem.

A fiam most 2 éves és nincsen rajta semmi, ezért volt fura még az a mondhatni kicsi 3mm-es anyajegy, ami benne van a bőrében, tehát nem emelkedik ki.

24. Kilimcs (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2015. jún. 28. 20:29
hja, de sima erősen pigmentált felület. Szóval se nem kiemelkedő, semmi. mondhatnók egy darabon szinesbőrű a gyerek :)
23. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Kanna1981)
2015. jún. 28. 20:27
3mm?? az én egyikemnek 1 centi szer 2 centis ... na az nagy. nem a 3 mm. És még evvel sincs semmi baj. sőt, nem is ritka.
22. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Kanna1981)
2015. jún. 28. 19:56

Az én fiamnak pl. ugyanott van a karján egy majdnem ugyanolyan alakú anyajegy, mint nekem.

Már miért ne születhetnének babák anyajeggyel?

21. Channa* (válaszként erre: 15. - Kanna1981)
2015. jún. 28. 19:52

Én teljesen feleslegesnek érzem az aggódást. A családban még nem volt, aki anyajeggyel született? Nekem is fura, ha valakin 3 db anyajegynél több van. Mert nekem ennyi van, de a fiamnak és a férjemnek sokkal több, ráadásul még szeplősek is:D

Amikor a fiamon kijött sok, elvittem orvoshoz, aki megnyugtatott.:D

Ja a férjem leszedetett egyet az álláról, már jó régen, olyan 21 éves lehetett és semmi nyoma sincs. Azt írtad, hogy a térdhajlatában van, így ha leszedeted, akkor sem lesz zavaró, ha nyoma marad, hiszen annyi bőrhibánk van. Pl. a növéstől lehetnek "terhescsíkjai" is. A másik meg: nem tudod, hogy fog kinézni felnőtt korában, így az is lehet, hogy nem lesz szép, így meg végképp nem fog rontani rajta egy kis heg.

Elnézést!

20. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Kanna1981)
2015. jún. 28. 19:40
Mióta értenek a védőnők ennyire az anyajegyekhez? Bőrgógyászt kérdezz meg! Egyébként tényleg nem probléma a lábon még egy vágás utáni heg sem! Tudod mennyit esnek a gyerekek, amíg felnőnek, és hánynak van itt-ott hege?
19. Cippora (válaszként erre: 18. - Kanna1981)
2015. jún. 28. 17:39
Nem tudom mekkora volt,de nem nagy olyan kisujj körömnyi,vagy még akkora sem.Sima sebész csinálta meg ilyen szépre,de ha plasztikai sebész csinálja akkor azok meg nagyon odafigyelnek az esztétikusságra.Mekkora az anyajegy??? szerintem nem kell ebből nagy problémát csinálni,nem az arcán van amúgy sem hanem a lábán,még ha maradna is egy akármekkora heg,az sem tragédia,sokaknak van császár meg ilyen-olyan műtét után.Kicsit túl aggódod ezt szerintem :)
18. Kanna1981 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. jún. 28. 14:26
Cippora ezekszerint Neked szèpen megcsinálták Mekkora volt mikor megszülettèl?
2015. jún. 28. 14:22

Cippora mekkoráròl indult az anyajegyed?

Ezekszerint Neked szèpen megcsinálták?

Ritka az ilyen!!! :)

2015. jún. 28. 14:19

Szòval nekem nagynak ès sötètnek tůnik az 50 cm-es testèhez.

A vèdőnő mondta h. tinikorban lehet levetetni, de akkor meg heg marad. :(

2015. jún. 28. 14:14

Sziasztok!Családban ő az első baba aki anyajeggyel születik! Ezèrt szokatlan nekem. A fiamon máig nincs csak mini anyajegy.

Igen kicsit fèlek az esztètika miatt mèg is csak egy kislány ès már most 3mm, mekkorára fog ez nőni?

14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kanna1981)
2015. jún. 27. 21:27
Kiálló anyajegy, vagy belesimul a bőrébe? Attól, hogy sötét egy anyajegy, nem biztos, hogy le kell szedetni.
13. Cippora (válaszként erre: 1. - Kanna1981)
2015. jún. 27. 20:06

Őszintén mondom ennél nagyobb sokk soha ne érjen.

Nekem egy sima festékes anyajegyemből lett egy 4 cm-s,5 színben játszó borzadvány,amit le műtettem,és csak egy halvány fehér csík emlékeztet rá.Bár nem tudom a gyerekedé mekkora,de kár ekkora tragédiát csinálni,ha csak nem óriási (mondjuk akkor is felesleges) nézesd meg dokival.

12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kanna1981)
2015. jún. 27. 19:05
Az természetes,hogy ahogy hízunk, az anyajegy is egy kicsit a bőrrel együtt nagyobb lesz. De amiatt ne aggódj már! Gondolom, most már úgysem fogsz megnyugodni, úgyhogy mutasd meg bőrgyógyásznak, ő el tudja dönteni, hogy érdemes-e eltávolítani onnan valamikor. Egyébként, ha netán ezt javasolnák, azzal sincs semmi gond, kimetszik, és nem lesz ott! Ne aggódj!
2015. jún. 27. 16:29

Nekem a térdhajlatomban van egy anyajegy. Azzal születtem, mert anyukám mesélte, hogy a doki le akarta törölni, azt hitte, hogy kaki.... :/

Nőtt velem együtt, ovális kb 10x4-5cm. Nem dudorodik ki.

Mutattam orvosnak, azt mondta, hogy minden ősszel tegyek rá egy nejlonzacsit és alkoholos filccel rajzoljam rá az anyajegyet, hogy lássam, hogy változik e a formája, mérete...Ha változik keressem föl a bőrgyógyászt ha nem akkor nem kell vele foglalkozni. Soha nem zavart, nem éreztem cikinek.

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. jún. 27. 15:15
Parázni tényleg nem kell :)
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. jún. 27. 14:43
Persze, nem azt mondtam, hogy nem kell ellenőriztetni, csak azt, hogy parázni nem kell.
8. trapiti (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. jún. 27. 14:41

Érdemes ellenőriztetni, ráadásul látatlanban nem lehet megmondani hogy milyen típusú anyajegyről van szó. Vannak olyanok amelyek idővel veszélyessé válhatnak, ezeket le kell vetetni.

Nálunk pl. elég "pöttyös" típusú a család, mindenkinek sok van. Édesapám balatoni gyerek volt, minden nyarat kisgatíában töltött a napon, nyilván a 40-es, 50-es években mindenféle védelem nélkül. kb. 63 évesen vettem észre hogy a hátán az egyik anyajegy beindult, megváltozott az alakja, sötétebb lett. Azonnal kivizsgálattuk, melanoma malignum volt. Hála a rendszeres kontrollnak és a gyors műtétnek már több mint 10 éves túléléssel büszkélkedik :) Szóval fontos...


Ettől függetlenül a legtöbb anyajegy ártalmatlan, de figyelni kell. Az életkor előrehaladtával mindig jelenhetnek meg újak annál aki hajlamos rá, ezeket is érdemes figyelni.

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. jún. 27. 14:32
Nekem doki azt mondta, hogy kb. 35 éves korig még jöhet ki egy csomó anyajegy, ami semmi gondot nem okoz.
2015. jún. 27. 14:32

Én sem értem a pánik okát. Én próbálok egyértelműen írni:

A fiamnak, amikor megszületett 2 db anyajegye volt. A fején, később a haja alatt egy kb. 1mm-es, illetve hátul a feneke felett majdnem a derekán szintén egy kb. 1 mm-es barna.

A fiam 26 éves e két anyajegye kicsit növekedett, kb. majdnem a duplájára, és persze az évek során lett rajta több apró.

Nekem 3 anyajegyem van. Az arcomon 1, ami most kb. 1 mm-es, amikor megszülettem egy ici-pici pötty volt, illetve ugyan ez a helyzet a vállamon lévővel. Az is pici pötty volt és most kicsit nagyobb, mint 1 mm. A combomon is van egy anyajegy, az is nőtt velem. Egész apró virágcsokor formája van, de ez csak kicsit sötétebb a bőrömnél. A mérete nőtt, mert most kb. 1 cm a legmagasabb helyen, de csak akkor veszik észre ha felhívom a figyelmet rá.

Sosem mondta a doki, hogy ellenőriztetnem kellene. Nem is értem, hogy miért ijesztgettek téged. Mekkora az anyajegy?

2015. jún. 27. 13:30
Bőrgyógyásznak kell megmutatni, és rendszeresen vinni anyajegyszűrésre. Könnyen lehet hogy előbb-utóbb le kell majd vetetni, de általában nem ilyen kicsi korban. Aggódni nem érdemes, az nem old meg semmit. Figyelni kell, és olyan helyen megnézetni ahol nemcsak ránéznek hanem komplett anyajegyszűrést tudnak végezni.
2015. jún. 27. 13:26
nekem a kislányom hátán vagy egy jó nagy. nekünk is aztondta a doki figyeljük változik e az alakja szine. eddig nem változott. azt mondta valszeg nőni fog azért a ygerekkel együtt valamennyit. de eleve nagy volt, most is az. De a ygerek jobban nő :) semmi baj nincs vele, nekünk nem javasolták az eltávolítást. Igazi barna kislány a lányom, egyáltalán nem ritka állítólag rajtuk az ilyesmi születési anyajegy.
2015. jún. 27. 13:07

Nekem a sarkamon volt anyajegy,mikor megszülettem,és azóta is ott van. Nem dudorodik ki a bőrömből,vagy ilyesmi,csak ott van. Nőtt velem az évek során,de így 35 évesen sem tartom túl nagynak. Orvos nem látta (talán,mikor megszülettem),nem volt vele sosem gondom.

Persze,nem tudom,a ti esetetekben mekkora növekedésről van szó,vagy maga az anyajegy mekkora,de ha ennyire izgúlsz,menjetek el egy bőrgyógyászhoz,aki nyomon tudja követni az évek során.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook