Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún felmerülő kérdések és a rá adható válaszok mind munkáltatói, mind a pályázó oldaláról fórum

Állásinterjún felmerülő kérdések és a rá adható válaszok mind munkáltatói, mind a pályázó oldaláról (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. júl. 15. 20:21
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok! :)
65. Érdekes73 (válaszként erre: 62. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 12. 22:29
Akkor mindent bele !
64. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 12. 22:27

Szóval nem csak a meló tartott volna 0-24-ig...

Igazad van ennyi már sok a mhelyből és kollégákból.

63. moonlight13 (válaszként erre: 62. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 12. 16:12
Jól hangzik! A többi meg majd menet közben kiderül!
2015. júl. 12. 14:58
Álmaim állása erősen kötődik a hobbymhoz. :) Ennek kapcsán fogok ügyfelezéssel és marketinggel foglalkozni. A főnököm saját ismereteim szerint is egy rendes pasi, de másoktól is csak jót hallottam róla, és ez mindennél többet ér.
2015. júl. 12. 14:56

Nem akartam ennyire konkrét lenni, ezért írtam körül a dolgot, de végülis miért ne konkretizálhatnék, elvégre nem titok ez (hisz szinte bárki megtapasztalhatja ezt a remek felvételit). Az egyik bank központjáról van szó, ahol a (szerintem) komoly szellemi és lelki terhelés miatt kissé nagy a fluktuáció. A bank pénzügyi szolgáltatásait kell értékesíteni direktmarketinggel, tehát telefonon, interneten, mellette foglalkozni kell az ügyfeles felkeresésekkel, adósságkezeléssel is. / Az adósságkezelés az, amire nagyon nehezen vinne rá a lélek. Sajnos (vagy szerencsére) szociálisan eléggé érzékeny vagyok. / Az ügyfélszolgálat élő, és 0-24-es, ezért van a 3 műszak.

DE: ha valaki beszokik, megtanulja helyén kezelni a problémásabb esetekből adódó pofonokat , és esetleg jó barátságokat is tud kötni a kollégákkal, akkor remek kis munkahely ez. Sok szervezett tevékenysége, rendezvénye van a banknak, amin részt lehet venni. Támogatják a sporttevékenységeket, vagy hobby jellegű kikapcsolódást. Tehát igyekeznek odafigyelni a dolgozóra a munkaidőn túl is. Legalábbis ezt mondták. :)

Tény viszont, hogy saját éttermük, konditermük is van. A falon megannyi rendezvényen készült fotó, vagy pl. a hónap dolgozói táblák. Ezt mindenki másképp értelmezi. Bennem volt egy kis "börtön"-érzés. Én is szeretem a kollégáimat, elvégre életem harmadát velük élem le, de amikor kilépek az ajtón, nekem a család következik és a magánéletem. Nem mondom, hogy nem fér bele 1-1 szalonnasütés vagy valami hasonló a kedvenc kollégáimmal, de pl. napi szintű munka utáni együtt kondizást vagy 1-2 hetes táborozást nem kívántam velük soha. :D

60. moonlight13 (válaszként erre: 56. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 5. 21:42
És végül mit fogsz csinálni? Mi volt álmaid állása? (Ha nem titok)
59. Channa* (válaszként erre: 55. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 5. 21:39
Tapasztalatom szerint egy ilyen állásra nem szoktak ilyen szívatós tesztelést csinálni, hiszen örülnek ha valaki elmegy és esetleg sikerül bepalizni őket.
58. Érdekes73 (válaszként erre: 55. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 5. 21:33
Szóval telefonos házalás lett volna :) Gondolom ahogy én sem úgy más se hallgatja végig ezeket a szuper ajánlatokat... Vagyis jutalékos rendszerbe ezzel sokra nem lehet menni.
57. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 5. 21:31
Ügyes voltál :)
56. 0433c4fc5f (válaszként erre: 54. - Moonlight13)
2015. júl. 5. 08:13
Most csak interjún voltam, de csak 1-en, ugyanis felvettek egy olyan helyre, amiről mindig is álmodtam. Itt nagyon pozitív élményeim voltak, úgy vettem észre, hogy elismeréssel tekintettek a szakmai tapasztalatomra, és ennek megfelelően kezeltek. Kis nyári pihenő után kezdek. Borzasztóan izgulok, de tudom, hogy nagyon fogom szeretni. :)
55. 0433c4fc5f (válaszként erre: 53. - Érdekes73)
2015. júl. 5. 08:09
Pénzügyi szolgáltatások értékesítéssel, telefonos ügyfélkezeléssel kellett volna foglalkozni. Távol áll tőlem ez a kategória, de nem válogatok, ha munkáról van szó. Persze szívesebben csinálom, amit szeretek, de tudom azt is, hogy a mai világban luxus válogatni, így sok helyre, sokféle munkára jelentkeztem most is, és szerencsém lett. :)
54. moonlight13 (válaszként erre: 52. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 3. 07:23

Szerencsére nekem ilyenben nem volt még részem, csak beszélgetős interjúkon voltam.

Amúgy szerinted hogy sikerültek a heti interjúid/tesztjeid?

53. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - 0433c4fc5f)
2015. júl. 2. 00:34

Igazi szemét teszt volt :(

Azért megnézném a kiagyalóját hogy teljesítené :)Szerény tippem szerint sehogy...

Milyen mkör volt ez hogy több műszakos állás és ilyen idióta tesztelés volt hozzá ? Az is egy nagy kitolás hogy ezt a beosztást nem közölték előre.

52. 0433c4fc5f (válaszként erre: 46. - Perla del Mar)
2015. jún. 30. 20:28

Az egyikben oszlopokba rendezett számsorokban kellett megtalálni a hibás, oda nem illő számokat, ezeket összeszámolni, és a végén megmondani, mennyi hiba volt. Nem lehetett használni íróeszközt, amivel megjelöltük volna a hibásakat, van striguláztunk volna. Én a kezemet használtam, szerintem ezt is figyelték, hogy fejben, vagy "segítséggel" oldjuk meg a feladatot.

A másik feladatban a IQ tesztekből ismert ábrás logikai tesztek voltak. Ott sem lehetett íróeszközt használni, hanem meg kellett jegyezni, hogy mely ábrák voltak a megoldások, majd elvették a tesztlapokat, és kaptunk üres lapot, arra le kellett rajzolni a megoldásokat emlékezetből.

Aki itt nem jól teljesített, attól elköszöntek.

A következő volt egy csoportos személyiségteszt (az is jó nagy hülyeség volt szerintem), majd ezután Excell kezelés (ott pedig nem a tudást figyelték, hanem a gyorsaságot).

A végén kiderült, hogy több műszakos az állás, úgyhogy elköszöntem, mert nekem az a pici gyermekem mellett szóba sem jöhet. :)

Szóval vicces egy nap volt az.

51. Channa* (válaszként erre: 50. - Perla del Mar)
2015. jún. 30. 17:53

Tulajdonképpen azt mondtam, hogy jól bírom, de aztán (amit írtam már) olyan kérdéseket tettek fel, amiknél úgymond "elszóltam" magam.

Azért nem szeretnék vidékre menni, mert a jelenlegi munkahelyemen az ilyenek nagyon unalmasak...

Végül is még nem létszükség az új állás és úgy döntöttem, hogy nem is keresek, mert kb. 3 évig még remélhetőleg van állásom és szeretem a munkámat, a kollégáimat. Ide is csak azért mentem el, mert még 2,5 éve írtam a tesztet, akkor semmi visszajelzést nem kaptam, erre most januárban felhívtak, hogy érdekel e még a munka? Gondoltam megnézem:D

És igazán nem is nagyon akartam ezt a felajánlottat, mert úgy éreztem, hogy a szakmai tudásom hátrányba szorult volna. Azt mondták, hogy némi informatikai tudás kell, hát nekem ennél jóval több van. Még mondtam is:DDDDD

A bankszakmai tudásomra meg nem is lett volna szükség. Tehát valahol örülök, hogy nem kellettem.....

50. Perla del Mar (válaszként erre: 49. - Channa*)
2015. jún. 30. 17:44

Biztos! Volt osztálytársam volt így. Hamgmérnöknek jelentkezett , közte és egy másik srác között döntöttek végül. Nem őt választották, de felajánlottak egy másik helyet neki , így mindkettőjüket felvették! Az is nagyjából a végzettségéhet passzolt.


Ilyenkor, ha monoton a munka azt kell mondani, hogy jól tűröd a monotonítást. Én a stresszt nem bírom, de ezt sehol nem szabad mondanom. Remélem egy darabig nem is kell most van munkám.

2015. jún. 30. 17:03

Én is voltam olyan helyen (szintén az álom meló), ahol teszt volt az első forduló. Word, excel, üzemeltetés. Megküzdöttem vele:D Aztán egy interjú, ahol a HR-es, és még 2 emberke volt.

Elvileg nagyon tetszettem neki, de sajnos nem tudnak megfizetni, de felajánlottak egy állást, ahol nem gond a fizetés igényem. Ott szintén a HR-es volt és a leendő közvetlen felettes. Szerintem az volt a baj, hogy 2x vagy 3x azt mondtam nem szeretek unatkozni, a munka meg elvileg elég monoton lett volna, így nem vettek fel. HR-esnek biztos szimpi voltam, ha felajánlott egy másik állást is....

48. Perla del Mar (válaszként erre: 47. - Érdekes73)
2015. jún. 30. 12:24
Én is úgy tudom, hogy ez ritka.
47. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2015. jún. 29. 22:41
Akikkel én találkoztam azok az őszinteséget nem értékelték.
46. Perla del Mar (válaszként erre: 43. - 0433c4fc5f)
2015. jún. 29. 22:32

Jézusom! És miket kérdeztek, vagy milyen volt a teszt?

Máik barátnőmnek olyan tesztje volt, ahol azt tesztelték mennyi idő alatt pöccenek be. Bányában lent rekedt 5 ember, de csak 4 lehet megmenteni. Kit hagyjanak ott és ezt döntsék el egymás között. Nem is tudom , orvos, egy kisgyerekes anya, egy fiatal lány a szülei egy szem gyereke meg nem tudom még mi volt.

Most engem a főnököm interjúztatott. Ez szerintem jobb úgy, elvégre ők fognak együtt dolgozni, nem a HR-sel.

45. moonlight13 (válaszként erre: 40. - 0433c4fc5f)
2015. jún. 29. 21:54

A jó hr-esnek azt kell tudni, hogy milyen kollégára van szükség az adott helyen. Elvileg erről egyeztet a leendő vezetővel. Tulajdonképpen ő egy előszűrő kellene, hogy legyen.

Én eddig normális hr-esekkel találkoztam, viszont voltam már olyan interjún is, ahol a cég vezetője interjúztatott. Na hát ott szívem szerint 10 perc múlva felálltam volna, olyan bunkó stílusa volt.

44. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2015. jún. 29. 21:51
Én nagy cégeknél dolgoztam, de ott a hr-eseknél nem tapasztaltam, hogy nyalizást részesítettek volna előnyben.
2015. jún. 29. 20:44
A gond az, hogy túlságosan nagy a munkaerőpiac, munkahely viszont alig van. Így mindenki trükközik. Persze az ember nagyon tud alkalmazkodni, úgyhogy sok helyen a trükkös jelentkező is beválik. Innen is látszik, hogy a felesleges köröket futjuk csak a többfordulós meghallgatással, viszont, ha ez valakinek, valakiknek munkahelyet ad, ám legyen. Azt viszont nem szeretem, ha egy meghallgatás megalázásba megy át. Volt részem olyanban, ahol csoportos logikai teszt kitöltés volt az első feladat. Akinek nem sikerült, az a következő fordulón már nem indulhatott. Kellemetlennek éreztem még én is, amikor pár embert felállítottak, és elköszöntek tőle, pedig nem voltam köztük.
42. Perla del Mar (válaszként erre: 39. - Érdekes73)
2015. jún. 29. 16:57

Általában sajnos igen. Negatív tulajdonságra őlyat kell mondani, ami pozitív tulajdonképpen. Pl túlságosan maximalista vagyok

Én sem értem miért jó ez, mert gyakorlatilag . ha a szimpátiát nem vesszük figyelembe az győz, aki jobban tud hazudni.

Egyszer egy barátnőm viszont őszinteséggel nyert el egy állást. Tehát azért ilyen is van. Évekkel ezelőtt beszerzési asszisztensnek jelentkezett. Megkérdezték tőle, hogy szokott-e ott vásárolni és ő megmondta, hogy soha nem vásárolt még abban az üzletben.

41. Perla del Mar (válaszként erre: 36. - Channa*)
2015. jún. 29. 16:51
Hát persze! Én sem árulkodnék, már csak azért sem ,mert utána a kollegák utálnának! Interjún sajnos ezt kell mondani Nyalizni sem nyaliznék soha a főnöknek, ezt tudom , hogy sokan megteszik. Menedzser volt.
2015. jún. 29. 15:52
Csak egy HR-esnek legelőször azt kellene megtanulnia, hogy nem neki kell a kiválasztott kollégával együtt dolgoznia, hanem annak az osztálynak, ahová kerül.
39. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2015. jún. 29. 15:49
Szerintem a nyalizós, motivációs hazug válaszok lehetnek a jók ha olyan hr-es dönt... ( sose vett föl engem se még hr-es ) Pl. a Miért akar annál a cégnél dolgozni kérdésre áradozni kéne az ismeretlen cégről és stb... az igazságot hogy egyszerűen élni kell vmiből és kell a pénz nem lehet kimondani leírni mert akkor már bukta az állást a pályázó...
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Moonlight13)
2015. jún. 29. 15:45
Ha belegondolsz ez annyira kicsinyes és egyáltalán nem szakmai hogy egy hr-es így pofára és nyalizásra dönt :(
37. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Perla del Mar)
2015. jún. 29. 09:38

Az, hogy több jelölt közül kit tart a HR-es szimpatikusabbnak, az már tényleg egyéni. Viszont ha valaki ellenszenves, az már más dolog.

Igen, az életben többször tapasztalni, hogyha valaki nem szimpatikus a másiknak, abból a skatulyából soha nem fog kikerülni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook