Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyamatosan sikítva, üvöltve játszó gyerekek fórum

Folyamatosan sikítva, üvöltve játszó gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Unom)
2015. jún. 27. 13:55

Hogy hol? OTTHON, kerlekszepen, az evest sem a legelegansabb etteremben gyakoroljuk!


Egyebkent egyetertek az elottem szolokkal: en se szeretek gyerekkel bevasarolni menni, se a kicsivel, se a naggyal, kettovel egyszerre meg kizart. Eddig a ferjem jart bevasarolni, most meg, hogy a nagy mar bolcsodes, en, miutan leadtam a gyereket a bolcsibe. Voltunk ruhat venni vele egyszer-ketszer (neki kellett, azert vittem magammal, probalni), de amilyen cirkuszt rendezett unalmaban, megfogadtam, hogy amig nagyobb nem lesz, inkabb megveszem proba nelkul, es visszamegyek cserelni, ha nem jo a meret...

34. unom (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2015. jún. 27. 13:37
Ha a gyereket nem viszik sehová mikor tanulja meg, hogy kell viselkedni? Majd 14-18 évesen elmehet boltba, miután vizsgát tett nálad?
33. Channa* (válaszként erre: 25. - Muraja)
2015. jún. 27. 13:31
Természetesen az is zavaró, ha a felnőttek ordítanak, hisztiznek, stb. Épp ezért kell a gyereknek jó példát mutatni és nem rá hagyni, ha épp üvölteni van kedve. Persze hangoskodhat, de csak ha olyan helyen vannak. Lakásba ne, boltba ne, stb. Meg kell tanítani kulturáltan viselkedni, mert később, majd felnőttként kellemetlen beszólásokat kaphat.....
32. Shadow Angel (válaszként erre: 31. - Shadow Angel)
2015. jún. 27. 13:26
Senki sem lesz nyűgös (mert a hosszú - elnyúló, tötyögős bevásárlásoktól én is az tudok lenni)...
31. Shadow Angel (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2015. jún. 27. 13:23

Az is szép. Jó, hogy ezt így itt meg tudták állapítani. :)


Nálunk a zember gyűlöl vásárolni, inkább hazajön, én meg menjek. :)

Amíg itthon voltam, addig a boltba jártam "kikapcsolódni".

Olyan együtt a csapat vásárlás nálunk sem volt soha, én élből elutasítom, nekem még most a gyerek ruhájához sem kell, hogy együtt induljunk el, csak cipőnél. Arra meg van jól bevált bolt, és senki nem kéz nyűgös.

Úgyhogy igazán nem is tudom, hogy kisfiam hogy viselné, de látom azt, amikor sógornőmék mennek a három gyerekkel.

És hogy mit művelnek.

Itt jönnek az olyan megnyilvánulások, hogy ők meg tudják oldani, én miért nem.

Felhagytam a "nem tudom megoldani" és a "nem akarom megoldani a gyerekkel való vásárlást" fogalma közötti különbség magyarázatát.

maximum a kisboltba szaladunk be együtt,, ha épp gyalog jövünk haza bölcsiből, de igyekszem azt is inkább munkából vagy odafelé megoldani.

30. anya4005 (válaszként erre: 28. - Shadow Angel)
2015. jún. 27. 12:03

Rám meg azt mondták,hogy terrorban tart a zuram,mert nem járhatok vásárolni,és félti tőlem a pénzét!!! (Ezt itt,a hoxán osztották így le)

Pedig csak nem kell küzdenem a 2 gyerekkel vásárlás közben,mert ő hazafelé bevásárol.

Persze,ruhát,cipőt a gyerekekkel megyek venni,de azokban a boltokban általában van tv,és leköti őket egy időre. Ha véletlenűl úgy alakúl,hogy hetekig nem tud a párom vásárolni (főleg,hogy már se vasárnap,se éjjel nem megy),akkor neten rendelem meg a nagyját,és maximum "program" szinten megyek el a fiúkkal,az apróságokat megvenni,de azt sem akkor,mikor várhatóan tömeg van!

Na,olyan meg nálunk talán soha nem volt,hogy mindannyian felkerekedtünk,és kaotikus bevásárlásba kezdtünk volna! :-)

De különbözünk...Mikor nézem,ahogy anyu,apu,1-2-3 gyerek bevásárol,mindig arra gondolok,vajon melyik szülő nem tud otthon maradni (vagy a játszón) a gyerekekkel? Miért így kell ezt megoldani??? És nem,nincs bajom a gyerekekkel,de szerintem x idő után már egyik sem élvezi,hogy a szülők vonszolják őket magukkal sorról-sorra! Ahogy elnézem,sokszor már megérkezéskor utálják az egészet!

29. Pipi57 (válaszként erre: 21. - Mireille71)
2015. jún. 27. 11:22

Itt sincs szünet,de ezek nem ismernek sem istent ,sem embert.Szó szerint abba vagyunk mint Ti.

Ezeknek hiába szólsz szépen akkor sem érdekli Őket.Ezek barbár emberek,nem tudok mit mondani.

Már félek a nyártól,mert ilyenkor nagyrészt itt van az egész brancs.

28. Shadow Angel (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2015. jún. 27. 11:03

Végre valaki, aki hasonlóan gondolja.

Engem párom családja majdhogynem hülyének nézett, mert a bevásárlásokat mindig úgy időzítem, mikor az apja vagy a nagyszülők vannak a fiammal. Attól függően, ketten kellünk e, avagy sem.


Sorozatosan megkapom, hogy miért nem viszem a gyereket is. Minek?! Pláne télen. Baktériumok és vírusok melegágya. Na és az sem mindegy, hogy normálisan, gyorsan végzek, esetleg szét tudok nézni nyugodtan, vagy az esetleg éppen nyűgös, hisztis gyerekkel foglalkozom, és háromszor annyi idő...


Plusz a gyerek is még hisztisebb lesz (mégha eredetileg nem is volt az), mert "semmit sem szabad".

27. anya4005 (válaszként erre: 22. - Mireille71)
2015. jún. 27. 10:26

Hidd el,nálam csak toleránsabb lehetsz!

Én attól is hülyét kapok,ha komplett család megy a tescoba bevásárolni! Minek? Az egyik szülő maradjon otthon a (visító vagy nem) gyerekkel. Mondjuk,ha visítós,talán a játszóra kéne vinni vásárlás helyett,hogy tombolhasson,és lefáradjon estére.

Hülye felfogásom van,és oszthatnám az észt órákig a szerintem dila embereknek,úgyhogy te/ti csodásan viselitek! :-)

Ha rajtam múlna,valamiféla alkalmassági vizsgát tetetnék minden leendő szülővel! Persze,akkor lehet,hogy nekem sem lennének gyerekeim,mert nem én állítanám be a normát,de tuti kevesebb lenne az elviselhetetlen kölök! Ezt szigorúan csak elvben gondolom...

2015. jún. 27. 02:38
ez nem normalis ha folyamatosan csinaljak!
25. Muraja
2015. jún. 27. 00:33

Ha valaki akarja meg ha a legyek közösulnek azt is halja !

No es ha a felnöt nep ordibal ? az ok? mert felnöttek ?

Az a " problema " legyen e -vilagon amit a gyerek ricsaj produkal akkor bisztos szebb lenne a vilag .

24. algea
2015. jún. 26. 22:51
A kulcs szerintem is az egyébként, hogy megvan (meg is kell lennie!) a helynek és időnek,a mikor egy gyerek önfeledten gyerek lehet, és ez pont addig terjed, amíg nem zavar másokat. Csak ez azért nehéz, mert tényleg más az ingerküszöbünk, és mások a körülményeink, az én süket szomszédnénim imádja, ha nagy ritkán meghallja a fiam hangját a kertben, de pl. egész más a helyzete azoknak, akik társasházban élnek. És sajnos azért létezik a másik véglet is, amikor a síró újszülött miatt képesek átkopogni a szomszédok a falon, mert ennyi megértés sincs bennük.
23. algea (válaszként erre: 11. - Mireille71)
2015. jún. 26. 22:43

Hm..... az én fiam is hangos, én az anyjaként imádom, ahogy énekelget, mantrázgat, stb. kertes házban élünk, itt aztán csinálhatja, minket nem zavar, de oda is figyelünk rá, tehát nem kell millió decibellel kiabálnia csak azért, hogy meghalljuk. Éppen azért, mert otthon ezt szabad, ha boltba vagy egyéb helyre megyünk, kedvesen szoktunk szólni neki, hogy ott azért nem mindenkit érdekel az ő éneke, hangja, legyen kicsit halkabb. Gyereke válogatja, hogy ez használ-e, el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor a gyerek valami sérelméért (például pont azért, mert az anyja és apja a feje fölött elbeszélgetnek, és rá se bagóznak) annál hangosabb, minél jobban zavarba tudja hozni ezzel mások előtt a szüleit.


Önmagában a gyerekzsivaj szerintem normálisabb, vagy egészségesebb,mint a sarokban csendesen meghúzódó, "szépen eljátszó" gyerek, persze ez is egyébfüggő. Azért ha szó szerint sikítva és üvöltve játszanak, akkor kíváncsi lennék arra is, hogy _mit_ játszanak. és valószínűleg a játék, amit játszanak, problémásabb, mint a hangerő maga:(

22. Mireille71 (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2015. jún. 26. 22:42

Egyébként én is töprengtem rajta, hogy valóban én nem vagyok elég toleráns...?!

Ezért is tettem fel a kérdést...és vártam, hogy majd jól megkapom, hogy a gyerek az gyerek és költözzek lakatlan szigetre ha nem tetszik.

De ha az ember 3-4 éve már retteg a hétvégéktől és a szünetektől, akkor tényleg elfogy a türelem...és ahogy látom nem csak az enyém...

21. Mireille71 (válaszként erre: 19. - Pipi57)
2015. jún. 26. 22:33

És nálatok sincs szünet? Mintha nem ennének, innának... Nálunk nincs se ebéd szünet, se vacsora, mert azt is kint intézik még nagyobb lármával.

Te próbáltál már szólni?

20. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2015. jún. 26. 22:12
Ha nem szólnak rájuk hogy kicsit halkabban vszínüleg nem lesz jobb a helyzet max ha kinőnek a kinti játékból és áttérnek a szgépezésre...
19. Pipi57 (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2015. jún. 26. 21:56

Elmondanám Neked ,hogy egy óvoda elbújhatna mellette ami itt zajlik.

Kész bolondokháza.

18. anya4005 (válaszként erre: 16. - Mireille71)
2015. jún. 26. 21:54

6-8 gyerekkel egy órát sem bírnék ki!!! :-)

Sajnos a mai liberális nevelés utat enged a gyerekek tombolásának,és baromi car alak,aki a szülőnek szóvá meri tenni,hogy lehetne nevelni is azt a gyereket,nem csak etetni!

Eszembe jutott,hogy most jár a pofám,aztán lehet,hogy én még carabb nagyszülő leszek...Bár elrettentő példát azt látok!

17. Pipi57 (válaszként erre: 12. - Mireille71)
2015. jún. 26. 21:33

Már ma megkezdődött késő délután,de hosszú lesz ez a hétvége.

Már bezárkoltam az ablakokat,hogy tompuljon a zsivaj.

16. Mireille71 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2015. jún. 26. 21:20

Félreértés ne essék, nekem is vannak gyerekeim... Igaz már nem kicsik, a kicsi is lassan nagykorú.

De mint ahogy írod is van laza idő...olyankor hangosan nyerítenek, sikítoznak...és nem elviselhetetlen, mert csak vidámak és kölykök.

Bandáznak egy kicsit majd szétszélednek...de ha megkérem őket, akkor takarékra veszik magukat és még aludni is lehet mellettük éjszaka.

De komolyan nem értem, hogy hogy lehet úgy hosszú napokat eltölteni, hogy az ember mellett 6-8 gyerek sikít. Nem beszélve arról, hogy honnan tudja, hogy mikor sikít azért mert tényleg baja van?

15. anya4005 (válaszként erre: 6. - Mireille71)
2015. jún. 26. 21:08

Az én gyerekeim nagyon ritkán vannak kizárólag az anyósomra hagyva,pont ezért: lecarja,hogy visítva rohangál a gyerek,vagy épp egymást ölik,mert nehezére esik szankciókat szabni (az ő esetében felállni is a kényelmes fotelből és szétválasztani őket),büntetni. Nincsenek korlátok,mindent lehet,csak őt hagyják békén nézni a sorozatot (nem értem,hogy hallja).

Valószínűleg a nagyszülők nem akarnak "gonosz" szerepet vállalni,így mindent a gyerekre hagynak,nem gondolva a hosszútávú carra,amit a szülőkre lőcsölnek ezzel (nálunk 1 óra a mamával,és 2 napig kezelhetetlenek a fiúk).

A mamák jófejek,csokit adnak,és addig pöröghet a gyerek,míg el nem ájúl!

Amúgy szülőként én arra szavazok,hogy megvan a hely és idő,mikor tombolhat a gyerek: játszótér,játszóház,kutyafuttató,ahova a kutyust hordjuk. Nyilván,ezeken a helyeken sem lehet ölni egymást,vagy "idióta" módjára üvölteni,de lazábbak a korlátok.

Természetesen itthon,a kertben is lehet gyerek a gyerek,de csak ésszel,hiszen vannak szomszédok,és nekem sem tetszene,ha egész nap visítana valaki odaát!

Mindezek ellenére vannak napok,mikor nehezebb,hangosabbak mert fáradtak vagy túlpörögtek,de nagyjából működik.

14. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Kilimcs)
2015. jún. 26. 20:17
Marmint a csalad akinek a gyereket kitiltottuk sertodott meg. De egyszeruen megmondtam nem az en dolgom nevelni a gyereket. Ha sokadszorra se ertette meg hogy nincs verekedes uvoltozes stb akkor ennyi volt. En lettem a bunko persze de inkabb mint az agyatlan visitast hallgatni mert neki csak az a jatek..
13. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2015. jún. 26. 20:12

Fraszt van rendben. Akkor csinaljak ha rajukhagyjak. Tudom mirol beszelek mert az enyemek is felhangosodnak idonkent ha rajukhagyjuk... foleg ha egy ket "okossal" talalkoznak. Akkor mindig megbeszeljuk hogy ok lehet pistikenek lehet, de nalunk nem meno a kiabalos sikitozos jatek. Nem uvoltunk visitunk ha semmi bajunk.


De tenyleg van ez amirol irsz...nalunk ilyen gyerektol lett mar sajnos eltiltas. Allatkodni lehet otthon. Kicsit megsertodtek, letojom

12. Mireille71 (válaszként erre: 10. - Pipi57)
2015. jún. 26. 20:07

Azt hiszem itt is ez lehet a helyzet...hétvégére, szünidőre leadják a szaporulatot.

És igen az már csak hab a tortán mikor összejön az egész család...akkor van, hogy éjjel 2-ig nem alszunk.

11. Mireille71 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2015. jún. 26. 20:04

Ma vásárlás közben két érdekes esetet is megfigyelhettem...

Apuka és anyuka tolta a kb. 3 éves, amúgy cuki fejű lánykáját a bevásárló kocsiban. Közben beszélgettek és vásároltak. A kicsi olyan hangerővel énekelt vagy mantrázott, hogy a nem kis létesítmény másik végében is lehetett hallani. Vagyis nem lehetett nem hallani :) A hangadásnak érezhetően semmi más értelme nem volt mint, hogy hangot adjon, mert nem értelmes szavakat énekelt, kiabált...a szülők pedig észre sem vették.

Egy másik lányka, picit idősebb felsikkantott örömében, mert anyu vett neki valamit...anyuka oda fordult és rászólt a lánykájára, hogy picit csendesebben. Bár megjegyzem fele hangereje sem volt mint a 3 év körülinek :)

Akkor most ez hogy is van???

10. Pipi57
2015. jún. 26. 19:56

Ugyan ebben a szituban vagyunk mi is,csak ott még a szülők,meg a nagyszülők is túl ordibálják,visítozzák egymást,illetve a kölyköket.

Megjegyzem ,mi kisvárosban élünk,és a szomszédgyerekei meg megyeszékhelyen lakónegyedben élnek,ahol ezt nem lehet művelni,Így kijárnak a drága nagyszülőkhöz.Itt aztán azt lehet csinálni amit akárhol máshol nem.

Sokszor már kész rémálom a hétvégénk.

9. Mireille71 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. jún. 26. 19:48

Nem vagyunk beszélő viszonyban, mióta a férjemmel nem jutottak dűlőre az ügyben, hogy szerintük túl sok a növény a kertünkben és így nem tudják érvényesíteni azt a jogukat, hogy átjárjanak hozzánk, hogy le tudják festeni a drótkerítést...

Tehát nem hiszem, hogy meghatná őket a mi "kis" problémánk...

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Mireille71)
2015. jún. 26. 19:42

Ezek szerint...

Én biztos a kardomba dőlnék, ha pár gyerek egész nap visítana mellettem, de úgy veszem észre, hogy sok szülőt ez nem zavar.

Hogy mit lehet tenni? Esetleg megemlíted a nagyszülőknek, de nem hiszem, hogy sokáig fog tartani a csend. Nálunk kb. 2 perc után mindenki elfelejtette, hogy csöppet zavar minket, hogy vinnyognak a gyerekek....

7. Mireille71 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 26. 19:41

Nem lehet velük beszélni...inkább menekülünk itthonról vagy bezárunk minden nyílászárót. Ez utóbbi nem tökéletes megoldás :)

Anyósom, aki többszörös nagymama már, szintén nehezen viseli...mert az egész nap az valóban reggel 8-este 10-ig tart.

De szerencsére csak suli szünetekben... :)

6. Mireille71 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2015. jún. 26. 19:37

Tehát jelenleg ez a modell a trendi...

De továbbra is érdekelne, hogy a szülőket, nagyszülőket ez nem zavarja? Belefér a napi rutinba, hogy túl kell kiabálni az adott számú gyerek sereget?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook