Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Be kell fizetnem a közös költséget, ha a közös képviselő nem értesített a közös költség változásáról sehogy sem? fórum

Be kell fizetnem a közös költséget, ha a közös képviselő nem értesített a közös költség változásáról sehogy sem? (tudásbázis kérdés)


14. kristo_f (válaszként erre: 8. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 18:32

Igen, vétlen vagy, és ahogy irták a kkpvlő. 1 kötsög

Ettöl függetlenül be kell fizetned

Írsz egy ajánlott levelet, vagy visszaigazolós emilt és az indokokra hivatkozva kérsz részletet, aztán rávered a bérlőkre ugyanúgy részletekben

Ha nem tecc nekik, akkor felmondasz nekik

2015. jún. 25. 16:08

Ez ugyan nem közösköltség, de van egy autó a tulajdonomban, az üzembentartó nem fizette az adót, így most tájékoztatott a kormányhivatal, hogy ki fogják vonni a forgalomból. Amikor rákérdeztem, hogy engem, mint tulajdonost miért nem értesítettek a hátralékról azt mondták, hogy engem nem kell. Erről ennyit, most rohangálhatok, hogy mégis megmaradjon a kocsi.

Tehát neked is kötelességed érdeklődni a saját tulajdonod után. Mert csak te faragsz rá a végén.

12. trapiti (válaszként erre: 9. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 11:21

Amúgy nálunk az a szabály, hogy aláírással kell igazolni a közös képviselőnél, hogy átvetted a jegyzőkönyv egy példányát.


Ez van, ettől még a költség a tiéd.

11. trapiti (válaszként erre: 8. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 11:19
Mert neked mint tulajdonosnak kötelességed tájékozódni a lakásodat érintő kérdésekben. Tudtad hogy volt közgyűlés, tudod hogy ki a közös képviselő, vagy pl. melyig cég látja el a közös képviseletet, ki kellett volna kérned a közgyűlési jegyzőkönyvet. Amúgy simán lehet hogy bedobta a postaládába, csak elveszett, más kivette stb. vagy az e-mail nem érkezett meg. Ezek nem bizonyíthatóak. Neked kellett volna szóban aztán írásban kérni a jegyzőkönyvet.
10. csgybzs (válaszként erre: 8. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 11:17
Mert ez Mo., attól, hogy nem tudtál róla, attól még ez van, "miért nem mentél el a közgyűlésre, akkor tudnád" tipikus esete... :S
9. Salzburg1 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 25. 11:17
Az emelt összeg megfelel nekik,csak visszamenőleg szívtam be,több mint 20000 forintot...
8. Salzburg1 (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2015. jún. 25. 11:15
Nem értem,ha vétlen vagyok valamiben,akkor azt miért nekem kell benyelnem. 1,közös képviselő sem emailen,sem postaládában nem értesített az emelésről 2,átküldtem neki többször,hogy beifzettem a kisebb közös költséget,ekkor sem reagált,hogy ez több...
7. trapiti (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2015. jún. 25. 11:14
Ez részben igaz csak, a bérleti díjakat úgy kalkulálják a kiadók hogy számításba veszik azt is hogy ki fizeti a közös költséget. Mindegy hogyan nevezzük, a bérleti díj lesz több ha a tulajdonos fizeti a közös költséget.
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 11:12

Be kell fizetned a különbözetet.

Az albérlőkkel a te dolgod rendezni, de szerintem rajtuk nem követelhető.

Nemcsak a közös képviselőnek lett volna kötelessége tájékoztatni, hanem neked is mint tulajdonosnak tájékozódni a közgyűlés eredményéről. Ennyi...

2015. jún. 25. 11:12
Ez a törvén nemismerete, nem mentesít esete...természetesen be kell, egy közösségben élsz, a többi lakó nem fizethet helyetted. Az albérlőkkel, meg Neked kell megbeszélned, lehet az emelt összeg már nem felel meg nekik, másik albérletet néznek.
2015. jún. 25. 11:09
Neked meg be kell fizetni, persze. A közös képviselő meg egy kötsög...
2015. jún. 25. 11:09
Természetesen.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2015. jún. 25. 11:08
Az attól függ. Jobb helyeken a bérlő és a tulaj megosztják a közös költséget, ugyanis abba bele van számítva a felújítási alapba jutó pénz is, amihez a bérlőnek semmi köze. Ha eddig ezt is vele fizettetted, akkor én benyelném a helyedben. Ha csak a rá eső rész részarányos emelt részét nem fizette, akkor szépen megmondod neki, hogy emeltek, te sem tudtál róla, aztán ennyi, fizessék ki neked, nem kell benyelned......
2015. jún. 25. 11:05
Munka miatt nem tudtam ott lenni közgyűlésen,majd sem postaládában,sem emailen nem értesített a közös képviselő,hogy a közös költség megnövekedett,így több mint 1 évig nem tudtam róla.Ráadásul emailen átküldtem neki,hogy befzettem az alacsonyabb közös költséget,ekkor sem értesített a változásról.A gond,hogy albérlők vannak,akik így kevesebb közös költséget fizettek,viszont hátralékom nekem keletkezett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook