Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baba kérdés, örökletes betegség, gyermekvállalás fórum

Baba kérdés, örökletes betegség, gyermekvállalás (beszélgetős fórum)


2015. okt. 29. 16:53
Nem tudom működik e még ez a fórum! Nem tudtuk meg vállaltad e végül is a babát!? Nekem ichtyosisom van súlyos forma nem illene vele élnem! (ahogy az orvosok mondták)de élek és két csodás gyermekem van most tervezzük a harmadikat! Szóba sem jöhet magzati genetikai vizsgálat! Nem kockáztatnák! Hinni kell a csodákban hisz minden gyermek maga egy csoda !
2015. aug. 28. 08:30

Visszatérve a kérdésedhez: menj el genetikai tanácsadásra, kérdezz rá, hogy ezt lehet-e szűrni v nem. És ha lehet, akkor menj bele, ha a vizsgálatot vállalod (1% vetélési kockázata van!), ÉS ha netalán a baba is hordozná, elvetetnéd (mert ha nem, akkor felesleges a vizsgálat és a kockázat vállalása).

Sok sikert a döntéshez!

26. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Kszb)
2015. aug. 27. 21:52

Ahogy én olvasom, ez nem csupán esztétikai probléma, ha jól értelmeztem.

Szerintem más az, hogy valaki kívülről szemléli emberek sorsát, és más félig tudatosan bevállalni egy esetleges kockázatot.

Én sem vállalnám!

25. kszb (válaszként erre: 23. - 2f7e180b49)
2015. aug. 27. 10:36
:D ez már felesleges visszakozási kísérlet :)
2015. aug. 27. 10:34
na meg hol itt a sértés , mégis ?? kellemes élmény lehetett melletted dolgozni...ez talán cinizmus úgy mint az előző gondolat menet is az volt :))...ez megint különbség : ))
2015. aug. 27. 10:32
ha magadra veszed a sértést és nem a tisztelet a kivételbe sorolod magad akkor nincs miről beszélnünk, te választottál így h sértésnek próbáltad venni :)) jajj istenem na ki a primitív ? : )))) te kis cuki
22. kszb (válaszként erre: 21. - 2f7e180b49)
2015. aug. 27. 10:10

most annyira sértve érzed magad a véleményem miatt, h lesüllyedsz arra a primitív szintre, h sértegetni próbálsz? :) Jelzem, nem fog menni :) Aki nem nézett végig annyi mindent, mint én is sokan úgy gondolják, ahogy én :) Azokkal akkor mi a gond? :)

Mellesleg, ha nyilvános fórumra kiírod, miért is gond neked, ha másnak más a véleménye? :)

21. 2f7e180b49 (válaszként erre: 19. - Kszb)
2015. aug. 27. 09:35
nekem sem lesz más a véleményem,mivel egészen más valamit csak nézni és egészen más átélni, úgyhogy te vagy a főszereplő, Tljesen más , ne akard megérteni vagy átérezni , mert amíg nem te vagy az akivel történik úgysem fogod tudni. fel vagyok háborodva, mert rohadtul mélyen érint ez a téma okkal, szerintem a legnagyobb okkkal, dolgozhattál te a rehabon...nem sok mindent jelent végig nézni dolgokat, véleményed lesz róla azt ennyi, de még egyszer hangsúlyozom nem te éled át, nagy különbség . néha meg kéne próbálni megérteni a másik embert...na ez az ami az összes egészségügyi dolgozóból hiányzik szinte, tisztelet a kivételnek persze,és ezek papolnak..ezek ..pfejjj
20. anya4005 (válaszként erre: 3. - Miklosreka)
2015. aug. 26. 14:17
Én csak hatot találtam...,szóval,nem tudom,mi a betegség!:(
19. kszb (válaszként erre: 18. - 2f7e180b49)
2015. aug. 26. 14:02
fel lehetsz háborodva... tudom mi az. Pár évet dolgoztam gyerek rehabon. Nem kell sok dolgot bemutatnod. És annyi mocskos dolgot látva is az a véleményem, ami. Néztem végig családokat szétesni ICP-s, stb gyerek miatt. Néztem végig anyákat tönkremenni a sérült gyerekük mellett. Láttam szülőt, aki egészséges gyereket nevelt, majd egy agyhártya, vagy gerincvelő gyulladás ketté törte az életet. Vagy egy baleset, vagy.... És igen, lehet, h amiatt ez a véleményem, mert 1000x durvább dolgokat néztem végig, de nekem az esztétikai hiba soha nem lesz betegség. Ennyi erővel a nyúlszáj/ farkastorok is az.
18. 2f7e180b49 (válaszként erre: 17. - Kszb)
2015. aug. 26. 13:20
o láb....tudod mi az egyáltalán? volt már a lábadon ilizarov készülék ? ha nem nézz utána !!! ez nem esztétika ez gén mutáció , ez betegség, had tudjam már jobban , bocsika . 15 ször törték el a lábszáramat . a kisebb műtéteket inkább nem is említeném, nekem meg a pofám leszakad hogy emberek úgy ítélkeznek meg vagdalóznak h kva közük tudásuk nincs az egészhez. elvetetném simán, ha tudnám hogy beteg. ez van, örülök h élek így ahogy vagyok, és irtó hálás vagyok a szüleimnek h végig csináltak velem mindent 14 éves koromtól 23 éves koromig, becsülöm őket, mert nem sok szülő tenné ezt meg. lelkileg engem tönkretett és nem nevelnék fel egy "ilyen" gyereket...hanem eldobnám, még mindig jobb h ilyen köcsög vagyok és kimondom.
17. kszb (válaszként erre: 14. - 2f7e180b49)
2015. aug. 26. 12:29

:o döbbenet :o "O" láb???? Ez nem betegség :o Esztétikai hiba, amin lehet segíteni :o

Én lisztérzékeny vagyok. Ha örökli a gyerekem, üssem agyon????? :o Pofám leszakad, h lényegében egészséges gyerekeket képesek emberek elvetetni, csak mert a "beteg" nem kell :/

Ne haragudj, de azt kell mondjam, ne akarj addig szülni, míg a pszichéd helyre nem teszed! A gyereknek csak jobb lesz az. Sok viszontagságon mentél keresztül állítólag a lábad miatt. Szted az abortusz felemelő érzés???

16. 2f7e180b49 (válaszként erre: 15. - Nefaria)
2015. aug. 26. 12:11
hááát volt már eszemben, de párom tuti fix biztos hogy saját gyerkőct akar...
15. nefaria (válaszként erre: 14. - 2f7e180b49)
2015. aug. 25. 12:03

Szerintem ha genetikai eredetű, akkor elvileg a 12. hét körül van egy ilyen vizsgálat (chorionboholy-mintavétel), amivel ezeket lehet szűrni. Hogy konkrétan az adott genetikai eltérést lehet-e, biztosan meg tudja neked mondani egy orvos! Szerintem érdemes elmenni egy genetikai tanácsadásra (pl. Istenhegyi génklinika jópénzért), és ott biztosan meg tudják neked mondani.

(Vagy esetleg halkan kérdem: az örökbefogadáson nem gondolkoztál még?)

2015. aug. 25. 10:58

Sziasztok !

Hasonló helyzetben vagyok, csak annyival "szerencsétlenebben" , hogy Én vagyok az aki a rossz gént hordozza.Anyáéknál és senki lemenő ágnál nem volt még hasonló az orvosok azt mondták annó , hogy 1000-ből 1 akiben mutálódik ez a gén. "O"lábbal születtem és rengeteg szenvedésen mentem át mire helyrehozták. Örökre a nyomát fogom viselni és vele együtt a lelki terhet is.Sokat szóba jön mostanában a gyerekvállalás, a párom tisztában van nyilván a dologgal de semmi jelentőségét nem érzi amúgy. Régebben egy anatómia tanárom azt mondta , hogy ha a partner egészséges 20% az esély , hogy a gyermek örökli. Nekem ez is sok.Nem tudnék, képtelen lennék a tudattal élni, hogy beteg lesz a gyerekem, arra az egész életem rámenne a kapcsolatom minden..ismerem magam, ha megbotránkoztat valakit ha nem.A kérdés, korai szakaszban(amikor még az abortusz szóba jöhet ) ezt milyen vizsgálatokkal lehet kiszűrni? ki lehet egyáltalán nagy százalékú valószínűséggel?

13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Miklosreka)
2015. jún. 24. 22:48

Én nem vállalnám.

Tudom, hogy a párod nagyon saját gyereket szeretne, de ő belegondolt, hogy mi lenne, ha..?

Lehet, hogy megbotránkozol, de spermabank? Akkor legalább a tied lenne a gyerek.

2015. jún. 24. 20:14
Gondolkoztam az örökbefogadáson , de párom pl jobban szeretne sajátot. Én én is szívesen megtapasztalnam a várandósságot. Párom eletminoseget nem befolyásolja a betegsége , és igazából még az a kérdés és megválaszolalasra vár egy jó orvostól hogy csak ezt örökölheti e vagy esetleg durvább dolgokat . Az évek nem számítanak , 6 évig voltam együtt exemmel, úgy volt hogy ő lesz a jövendőbeli, szóval ennyi erővel, akár 15 évet is várni kéne , akkor meg már nem akarok gyereket vállalni . Elkövettem ott sok hibát, fiatalon, én most úgy érzem van egy olyan ember mellett aki mellett nem félek és szeretem és mindig azon voltam hogy segítsem . Nem tudom hogy működik az örökbefogadás, de simán lehet ott is pl beteg gyereket kifogni, pl ilyen ritka betegséggel , mivel 24 éves koráig semmilyen tünete nem volt. Vagy rákos hajlamot pl . Szóval nehéz kérdés ez .
2015. jún. 24. 12:56

Most olyat fogok írni, amilyet ritkán:


Én várnék. Elég fiatal vagy még, simán kiderülhet, hogy nem is ő lesz életed végső párja. Majd ha 4-5-6 év után is így áll a zászló, akkor kiírnék még egy fórumot. :-)


Meglehet, hogy az idő megoldja a kérdést.


Pont a két év az az idő, amikor még dolgozik a kémia. Mi lenne egy beteg gyerekkel 10 év után, kémia nélkül??


Ez az, amit most még nem értesz meg.


Ezzel együtt én megértem azt is, ha gyereket szeretnél attól, akit szeretsz, de felelősen kell dönteni, itt meg fokozottan, és a legrosszabbra készülni..


Az én nagyfiam is örökölte a férjem "betegségét", amivel szintén lehet élni, de nagyon nehéz néha, nagyon-nagyon. Bár mi nem tudtuk előre, nem volt választásunk..


Sok fórumon előjött már, hogy ha előre tudtátok volna, akkor mi lett volna.. Hát ez a gáz kérdés, nagy kérdés...

2015. jún. 24. 12:42
Nem vállalnám! Inkább az örökbefogadás!
9. 38289cdce0 (válaszként erre: 1. - Miklosreka)
2015. jún. 24. 12:31

Utánaolvastam a betegségnek, biztos hogy így nem vállalnék gyermeket.

Egyáltalán nem is értem az ilyet, ha valaki tudatában van hogy beteg lehet a születendő baba, miért vállalja be.

Aztán mit mondanak neki, ha csak kínlódás lesz az élete? "Bocs, tudtam hogy ez lesz veled, de akkor is gyereket akartam..."?

2015. jún. 24. 09:04
Utánaolvastam. Én vállalnám a kockázatot. De gondoljátok végig, hogy ebből a szindrómából mi lehet a legrosszabb, ami történhet (úgy láttam, többféle esetet foglal magában az EDS), és hogy a lehető legrosszabbal tudnátok-e együtt élni vagy nem. Ha igen, mehet a jöhet :) Ha nem, és mindenképp szeretnétek gyermeket, akkor esetleg gondolkozzatok el az örökbefogadáson, még elég fiatalok vagytok hozzá!
7. miklosreka (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2015. jún. 24. 09:00
akit érdekel, utána tud nézni keresőben, eds szindróma néven.
6. nefaria (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2015. jún. 24. 09:00
Ja, most látom hogy már beírtad.
5. nefaria (válaszként erre: 1. - Miklosreka)
2015. jún. 24. 08:59
Konkrétabban esetleg jellemzed ezt a betegséget? Szerintem könnyebben tudnánk véleményt mondani. Vagy nem szeretnéd?
4. kszb (válaszként erre: 1. - Miklosreka)
2015. jún. 24. 08:58
Már a gyerekvállalás előtt menjetek el genetikai tanácsadásra! Mindent elmondanak nektek :)
3. miklosreka (válaszként erre: 2. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 24. 08:58
Eds szindróma, 8. típus.
2015. jún. 24. 08:57
Genetikai vizsgálat?
2015. jún. 24. 08:54

Páromnak nagy valószínűséggel egy genetikai betegsége van. Ritka, külföldön sem tudnak sokat róla, arról sem hogyan öröklődik pontosan. Eddigi információm szerint, 50 % hogy a gyermek is örökli.

Nem vagyunk idősek, párom 27, én 24. De mindig is fiatalon szerettem volna gyermeket vállalni, 25 éves korom körül. 2 éve vagyunk együtt. És bár én picit korábban, ő picit később, de mindketten szeretnénk babát. Amit a betegségről tudni kell, nem okoz durva testi deformitást, sem mentális sérültséget. De a félsz bennem van, mi lesz ha beteg lesz, annak ellenére, hogy nagyon hiszek a pozitív gondolkodásban. Párom is azt mondja, nem szabadna ilyen negatívan gondolkodnom. Eddig teljes mértékben kiálltam a betegségével együtt mellette, pedig sokan nem értettek ezzel egyet. Nem tudom, mi a helyes út, ti hogyan tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook