Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet az oka, hogy a fiam elkezdett sűrűn pislogni, hunyorogni? fórum

Mi lehet az oka, hogy a fiam elkezdett sűrűn pislogni, hunyorogni? (tudásbázis kérdés)


18. zszszszs (válaszként erre: 17. - Gabika79)
2015. jún. 30. 17:37

Gabika elolvastam a hozzászólásaidat, könyörgöm (ahogy itt már előtted írta valaki), ne szólj rá, ha tikkel a gyerek, sőt észre se vedd, ugyanis azzal csak megerősíted a tikkelését!

Én is tikkelő gyerek voltam, vittek a szüleim orvoshoz, szemészetre - én tudom, hogy soha, senki nem tudta meg, mi is volt a valós ok - nagyon nehéz belelátni egy kisgyermek lelkébe. A mai tudásommal, világnézetemmel én más oldalról közelíteném meg a problémát: egyrészt kérném a gyerek őrangyalát, hogy óvja meg a gyereket attól a traumától, ami a tikkelést okozza, másrészt kérném tőle, hogy tudassa velem, mi is az, hogy segíteni tudjak a gyereken. Harmadrészt - és ezt persze a tikkeléstől függetlenül is ajánlom - kérjed Isten áldását minden reggel és minden este a gyermekedre!

17. gabika79 (válaszként erre: 16. - Mkjudit)
2015. jún. 30. 09:21
Mennyi idő múlva?
16. mkjudit (válaszként erre: 15. - Lizikebaba)
2015. jún. 25. 20:41
nálunk már többféle tic is volt, de mindig elmúlt...
2015. jún. 24. 17:54
Gabika, teljesen mi is így vagyunk vele! Én is csak reménykedni tudok benne, hogy majd kinővi/elhagyja ezt a rossz szokást.
14. gabika79 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2015. jún. 24. 14:45
Nálunk is ugyanez a helyzet jelenleg! Kb. 2 hónapja elkezdett erősen pislogni, elvittük szemészetre, mert nagyon zavaró... Ott minden rendben találtak, azt mondták vaami sokk, negatív élmény érte, idegrendszeri eredetű valószínűleg. Adjunk időt neki, de ha 2-3 hónap múlva is csinálja, vigyük pszichológushoz. Hát egyenlőre vannak jobb és kevésbé jobb napjaink. Néha alig csinálja, néha meg egyfolytában. Mi rászólunk, ha látjuk, hogy próbáljon ő is figyelni arra, hogy ne csinálja. Hogy mitől alakult ki fogalmunk sincs, nem tudunk semmi olyan élményről és ő sem tudja megmondani, hogy fél-e valamitől, látott-e valamit stb., nem emlékszik semmi ilyesmire. Sokat beszélgetünk vele, és most hogy vége az ovinak abban reménykedünk, hogy lekerült a válláról egy csomó megfelelési stressz (nagycsoportos volt), és a nyáron megszűnik ez. A védőnő azt mondta, ha csak emiatt mennék pszichológushoz, ő nem javasolná, hisz mindenkinek le kell vezeti valahogy a stresszt, amit majd elhagy remélhetőleg. Most itt tartunk és várakozunk türelemmel :)))
2015. jún. 24. 09:05
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
12. tamtamano (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2015. jún. 23. 15:43
Én a magam részéről egy kisgyereknél nem kísérletezgetnék, szemcseppekkel, stb-vel, akkor inkább orvos. :)
11. 408020f45e (válaszként erre: 10. - Mannalány)
2015. jún. 23. 15:41
Én is erre gondoltam. Hiszen nem azt írta, hogy rángatózik a szeme vagy "kacsingat", hanem hogy sűrűn pislog. Esetleg a lakás páratartalma lehet alacsony, de lehet száraz a szeme és erre van szemcsepp, ami azonnal javít. Ezt vény nélkül is lehet kapni. Az orvos előtt érdemes lenne megpróbálni. Na és persze több folyadékot, természetes gyümölcslevet, mentes ásványvizet, teát itatni vele.
2015. jún. 23. 15:17
Valahol olvastam, hogy a kevés folyadéktól is lehet.
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Lizikebaba)
2015. jún. 23. 15:17
van itt több fórum is, írd be a keresőbe, hogy tikk
8. tamtamano (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. jún. 23. 15:16
azé mondtam, bármi lehet, de egy szemészet, meg egy neurológiai vizsgálat nem árthat..
7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Lizikebaba)
2015. jún. 23. 15:15

ne tedd szóvá semmiképp, gyakran lmúlik magától


figyeld egy hétig és ha nem múlik, akkor vidd el gyerekorvoshoz


lehet, hogy pszichológushoz irányít

2015. jún. 23. 15:15
Mindenképpen elvisszük orvoshoz, csak arra vagyok kíváncsi, hogy van-e itt olyan akinek esetleg ugyanez a problémája, akár saját magán tapasztalva, vagy a gyerekén.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Tamtamano)
2015. jún. 23. 15:14
na, azért a Tourette elég ritka, tic meg anélkül is van csak önmagában, nem kell rögtön a legvalószínűtlenebbel kezdeni
2015. jún. 23. 15:12

A tickkelés a tourett szindróma egyik tünete, neurológiai tünet,. el kell vinni orvoshoz, aztán ő megmondja hova tovább..


Bár azért még nem kell egyből kész diagnózissal menni a dokihoz.. :)


Bármi más is lehet...

2015. jún. 23. 15:07
És ezt a tick-et vagy mit, lehet valahogy orvosolni, vagy ezt kifogja nőni? Azt olvastam, hogy nem szabad rászólni, mert ő nem is biztos, hogy tudja hogy ezt csinálja. Rákérdeztem mikor először csinálta, hogy fáj a szemecskéd? És azt mondta, hogy nem!
2015. jún. 23. 15:05

Legvalószínűbb, hogy tic, de a szemészeti problémát nem szabad kizárni.


A kistesó érkezése neki valamilyen szinten trauma lehet, könnyen lehet, hogy ez a kiváltó ok

2015. jún. 23. 15:03
Kisfiam 3 éves lesz szeptemberben, bölcsis. Úgy kb. 1,5 hete elkezdett sokat és sűrűn pislogni, hunyorogni. Neten utána olvastam, hogy ez nagyon sok gyereknél előfordul. Tikkelésnek hívják. Állítólag idegi alapon "megy" ez. Szorongás miatt, vagy genetikai dolog lehet. Itthon nem érte semmi olyan, szeretetben nől fel, mindent megkap. Cssaládban sincs ilyen. Viszont nem tudom, hogy az, hogy bejelentettük, hogy lesz kistesója az lehet-e, vagy esetleg rossz a szeme, vagy valami érte a bölcsibe. Mert kb.2 héttel ezelőtt 3-4 napig volt olyan, hogy sírt, mikor ott hagytuk a bölcsibe, pedig nem szokott..mostanság kicsit hisztisebb a kelleténél, pedig hozzáteszem nem nagyon szokott hisztizni. Nyílván elfogom vinni orvoshoz, még a héten, csak kíváncsi vagyok nálatok volt-e ilyen? Egész idági semmi baja nem volt. Nem hunyorgott, nem pislogott úgy ahogy mostanság.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook