Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozni jó! Mindent a babahordozóról! fórum

Hordozni jó! Mindent a babahordozóról! (beszélgetős fórum)


11. algea (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2015. júl. 4. 13:02

Az utolsó mondatoddal egyetértek. A gyereknek elemi igénye a testközelség, de ennek csak egyik eszköze a sok közül a hordozás és a hordozóeszközök.


Ugyanakkor fontosnak tartom megjegyezni azt is, hogy ha a gyerek ugyanolyan nehéz volt a hordozókendőben, mint kenguruban, akkor vagy a kendő, vagy a kiválasztott kötésmód, vagy annak kivitelezése nem volt jó. És 5-7 kg felett, kb. akkortól, amikor a gyerek már jobban érdeklődik a külvilág iránt, csípőn vagy háton érdemes hordozni, nem elöl, akkor a gyerek jól kilát, és _általában_ nagyon szeret hordozva lenni. Nem mindenki, persze, ez természetes.

10. M0ncsa
2015. júl. 2. 22:16

Nekunk nem jott be a hordozokendo. A gyereknek kb. 3 honapos koraig volt benne nyugta, utana mar elkezdte zavarni (megjegyzem, az autos hordozoban sem volt maradasa, ugyhogy kenytelenek voltunk venni egy meregdraga 0+ autosulest). Tovabba en sem szerettem, mert nyaron dogleszto meleg volt benne, es a gyerek is ugyanolyan nehez volt, mint a kenguruban :D


A gyerek kozelseg iranti igenyet remekul ki lehet ugy is elegiteni, hogy a foldon/agyon/kanapen stb. fekve a fejeden es egyeb erzekeny testreszeiden maszkal. Orakig kepes ra :D

9. vberni01 (válaszként erre: 1. - Évi1992)
2015. jún. 25. 09:16

A legjobb amit valaha kitaláltak a babáknak!


Mi olyan kisvárosban lakunk, ahol még a magassarkút is meg kell gondolnia az ember lányának, hogy fel merje- e húzni...a járda kész akadálypálya az utakról nem is beszélve. Boltok előtt lépcső, azon sem egyszerű bemanőverezni a babakocsit.


Télen plusz fel-le öltöztetés...ááááá.


Majd fél éves volt maszatka, mikor eldöntöttük kell egy hordozó. Egy mai-tai-t vettünk egy nagyon aranyos hölgy árulta az egyik oldalon, lehetett választani mintát, anyagot. Mai napig megvan, nincs elnyúlva, és ennek már 3,5 éve.


Olyan jó érzés, mikor nem sír, hogy ki akar szállni a babakocsiból, csak szemlélődik, vagy elalszik a szíved felett. :D

2015. jún. 24. 23:31

Hordozni és hordozva lenni jó:) Két fiam van, mindkettőt pici koruktól hordozom. Nagyon fontosnak tartom a megelelő hordozóeszköz kiválasztását. A hordozás nem egy modern dolog, nem egy divat része, hanem egy több ezeréves tapasztalaton és több évtizednyi kutatómunkán alapuló dolog, ami a babák elemi szükségleteit elégíti ki. Ha megfelelő a hordozó eszköz, és az rendeltetésszerűen van használva akkor az biztonságos a babának és a mamának is. A kisbabák édesanyjuk pocakjában kilenc hónapon keresztül hozzászoknak a testközelséghez, a melegséghez, a ringató mozgáshoz. A születés kiszakítja őket ebből a megszokott környezetből, de ezután is várják az ismerős testközelséget. Ezért sírnak, ha elvesztenek minket szem elől vagy hosszabb időre magukra hagyjuk őket. Az anyaméhből kibújva sem kell nélkülözniük azonban a biztonságot adó melegséget, ha megadjuk nekik a hordozás élményét, amely ugyanazt az ismerős érzést és környezetet biztosítja a babáknak, amit a mama pocakjában tapasztaltak. Ezért a jó hordozó textil anyaméhként funkcionál, a természeti népeknél a hordozás ma is a babagondozás szerves része, sok helyen nem is tudnának másképp kisbabákkal közlekedni, dolgozni. Az emberiség kétharmada ma is hordozza babáját.

A helyes eszközben való anatómiailag helyes hordozásnak ortopédiai hatásai is vannak, segíti a baba csípőfejlődését, ill. korrigálhatóak a csípőproblémák, a csípőficam is. Ha megfelelő eszközben és megfelelő pozícióban van a baba, akkor a feje, háta, gerince épp annyira van megtámasztva, amennyire arra fejlődési szakaszában szüksége van.

Másrészt a hordozás megalapozza a korai kötődést, segít abizalom kialakulásában, így a kicsik bátran vágnak neki a környezet felfedezésének, hisz tudják, biztonságban vannak, mindig van egy biztos háttér, ahová visszatérhetnek, ha szükségét érzik.

Nagyon sok lógó babát látok kenguruba, s a szülők nem tudják, hogy az rossz, árt a baba gerincének, sok a kifele hordozás is sajna, ami szintén káros. Vegyétek figyelembe az anatómia szempontokat hordozó választáskor, léteznek nagyon sokfele hordozási tanácsadók, s vannak hordozó házak, klubbok, ahol lehet kipróbálni, bérelni, hogy megtaláld a megfelelőt. Hordozásra fel, anyukák

7. anya4005 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2015. jún. 23. 17:10

Köszönöm,hogy nem értettél félre,és nem "támadásnak" vélted a hsz-t!

Igazság szerint a kengurut kaptuk a nagynál,és kizárólag otthon használtuk. Mikor a kicsi elmúlt 3 hónapos,azt hittem,könnyebb lesz közlekedni a kenguruval,így vettem egyet (mert az ajándék kenguru őt nem bírta volna el),de annyira nem jött be,hogy inkább leraktam a jogsit és kocsizunk.

A közelségük jó,de hálás vagyok nekik,hogy használják a lábukat!!!

2015. jún. 23. 16:57
Sziasztok! Nekünk még nincs meg a babánk, júlus végén születik, de mi is hordozni fogjuk. Mi hordozókendőt veszünk, mert ezek a csatos kenguruk nem tetszenek annyira, mint a kendő. Az olyan sokoldalú. Viszont egyikkel sincsen még tapasztalatunk, úgyhogy mi is kíváncsiak vagyunk, kinek mi a véleménye. Egyébként mi úgy gondoljuk, hogy akkor fogjuk hordozni, amikor más babakocsiba tenné (ha megyünk valahová például), tehát nem fog rajtunk lógni egész nap és minden nap, ahogyan a babakocsisok sincsenek a kocsiban éjjel-nappal. Mi a hordozást úgy látjuk, ahogy van: hordozásnak, tehát szállításnak. És azért (is) választottuk, mert egy babakocsival sokkal fáraztóbb és kellemetlenebb közlekedni (ez viszont tapasztalat).
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Anya4005)
2015. jún. 23. 15:11

a kengurunak pl annyi pozitív oldala van, hogy a hordozás igénye megjelenik :)


mi is főztünk együtt. vagyis én főztem, a gyerek meg a hátamról nézelődött az ablakon kifelé... meg lopkodta a későbbre előkészített almát :D


én 6 hónapos kora után kezdtem gyakrabban hordozni, bár nem ez volt a fő közlekedési eszközünk. inkább később, amikor önjáró lett és elfáradt (majális, gyereknap, "fesztiválozás"), akkor jött a hátamra.


egy csomó mindenben megkönnyíti amúgy az ember dolgát a hordozás. bolt, bevásárlás, piac... mind könnyebb egy hordozott gyerekkel. illetve mondjuk oviban, suliban is megkönnyíti az ember dolgát, ha a kicsi elvan háton (legalábbis gondolom, remélem, majd megtapasztalom).


előnye még? hogy hozzám bújik, átkarol, szuszog... fecseg a fülembe egyfolyátban, majd kidől, elalszik... és közben olyan közel van hozzám, annyira egyek vagyunk, hogy ilyen legutóbb pocaklakó korában volt.

2015. jún. 23. 14:35

Sziasztok! Ugyan én sosem hurcibáltam magamon a gyerekeim,sőt,ahogy járni tudtak,a babakocsi is kikerült alóluk,de érdekelne:

Mi a pozitív oldala a hordozásnak?

És ez most nem szenyózás,csak nem értem: a terhesség utolsó szakaszaiban mindkét fiamnál alig vártam,hogy ne nekem kelljen cipelnem,így,rögtön babakocsisok lettek. Amikor olyan házimunkát végeztem,hogy nem zavart a gyerek,felkötöttem a kengurut,de csak azért mert éppen ébren volt,és gondoltam,csináljuk együtt. Na,utcára egyszer vittem a kisebbet 4 hónaposan,de ő akkor már 9 kiló volt,úgyhogy le is szoktam róla.

2015. jún. 23. 14:02
mi MT-vel nyomultunk még 3,5 évessel is. Most 4,5 , és ha rajta múlna, még mindig cipelhetném a fenekét.
2015. jún. 23. 07:56
Szia! Én csak hordoztam a fiamat, úgy alakult, hogy végül babakocsiban egyáltalán nem utazott soha. Csak a pozitívumairól tudok beszámolni, nem csak a fiam, hanem az egész család szempontjából. Eléggé bele is ástam magam a témába, van konkrét kérdésed esetleg?
2015. jún. 22. 22:56

Sziasztok.

Elsosorban szeretném ha sok sok hurcis anyuka írna es megosztanak tapasztalataikat esetleg ossze ossze gyulhetnenk Oktatási célból stb. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook