Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti értitek ezt, ha három hét rehabon vagyok egy intézetben miért csak maszekba vehetek igénybe máshol orvosi kezelést? fórum

Ti értitek ezt, ha három hét rehabon vagyok egy intézetben miért csak maszekba vehetek igénybe máshol orvosi kezelést? (tudásbázis kérdés)


26. youlcsi (válaszként erre: 24. - Evica1973)
2015. jún. 23. 12:02
igazad lehet... apu volt anno hasonló helyzetben... bár lehet, hogy ott a rehab utánra kapott beutalót/javaslatot, hogy menjen el szájsebészetre :o
25. youlcsi (válaszként erre: 23. - Evica1973)
2015. jún. 23. 12:01
ha van beutaló, akkor térítik az utiköltséget is.
24. Evica1973 (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2015. jún. 23. 11:06
Szanatóriumban nem kutatnak gócok után, nincs akut ellátás, rehabilitáció van.
2015. jún. 23. 11:02
Elárulom nektek panoráma röntgen a mi városunkban csak maszek alapon működik, a TB-s rendelőben erre nincs lehetőség. Egy-egy fogat megröntgeneznek a helyi RTG osztályon, egyenként, de az nem panoráma. TB alapon , beutalóval panoráma röntgenre mehet a beteg Budapestre a Szentkirályi utcába, de az utiköltség miatt inkább mindenki kifizeti a helyi "magán" panoráma RTG árát, igy utazgatni sem kell és rögtön megcsinálják.
22. youlcsi (válaszként erre: 6. - Murva)
2015. jún. 23. 09:51
Szívszanatóriumban de pláne kellene, hogy ők utalják be szájsebészetre! ha annyira sürgős, kap beutalót mindenképp. főként, hogy góc, gyulladás, szívre húzódhat.
21. Bomogács (válaszként erre: 20. - Murva)
2015. jún. 23. 00:21
Szia murva!Sajnos tényleg így van,nem kaphat 3 hétig ambuláns ellátást térítésmentesen.Én történetesen fogorvos vagyok, és korábban egy nagy állami kórházban dolgoztam.Volt pár esetünk,hogy pl a szájseb fekvőn operálták,és nem tudtam megkezdeni a műtétet követően a fogászati kezelést, csak 3 héttel a kórházi elbocsájtás után.A számítógépes rendszer uis tiltotta, hogy a páciens bárminemű kezelését/beleértve rtg készítés/elszámoljunk ez idő alatt.Baromság tudom, de így van.Az egy más történet, ha szegény betegnek k....ra fájt a foga nem küldtük el,hanem kzelést kapott, de a kórháznak így veszteséget generáltam.Ezért meg is szídott többször a főnököm,de ő is tudom el soha nem küldött senkit, vagy nem vasaltuk be a betegen a pénzt a kórház részére.
20. murva (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 20:58
Neked is ilyen üdülést kivánok!
19. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Murva)
2015. jún. 22. 20:34
a házaspár rehabja meg inkább üdülés-szagú...
18. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Murva)
2015. jún. 22. 20:33

ebben az esetben az egyikből ki, a másikba be, s egyszerre egy helyen van a beteg


Nem kell ennyire szidni a rendszert , minden kehe ellenére sem

17. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Murva)
2015. jún. 22. 20:32
mert nem sürgősségi az a fogröntgen
2015. jún. 22. 19:22

Nagyon bonyolult ez az egészségügyi rendszer, de sajnos igy van, ahogy írod Murva. "Rehabon" vagy, tehát a TB napidíjat fizet a kórháznak a te kezelésedért. Ráadásul ez a "rehab" más kategóriába esik, mint egy akut sebészeti vagy belgyógyászati osztály. Vannak olyan kezelések, amik beleférnek a rehabos ellátás keretébe, és vannak, amik sajnos nem.

Írok egy példát, akut belgyógyászaton fekvő beteg után szintén napidíjat fizet a TB, kivéve ha bentfekvése alatt pl. újra kell éleszteni, mert az már egy olyan beavatkozás, amiért plusz finanszírozás jár. Ha netán ennek a betegnek CT vizsgálatot kell végezni, annak a költségét az őt ápoló kórháznak kell kigazdálkodnia, mert erre a TB-től egy árva garast sem kap (mivel már megkapta a napidíjat). Ha ambulánsan végeznék a CT-t, arra már járna támogatás. Nyilván vannak olyan vizsgálatok, konzíliumok, amik beleférnek az ellátás keretébe, mint Ildi esetében az ortoped klinikáról a neurologiai konzílium.


Szerintetek miért jöttek létre az "egynapos sebészeti ellátások" ? Pont ezért, mert bennfekvőként sokkal kevesebb térítést kap a beteg után a kórház, mintha ambulánsan, maximum 24 órás benntartózkodással végeznek el egy beavatkozást.

Sajnos ez van, még így is kevés a pénz az eü.-ben és minden kórház megpróbál lavírozni, ügyeskedni, hogy egyáltalán fenn tudjon maradni a felszínen.

15. Fisica
2015. jún. 22. 19:18

Anyukám múlthéten volt kórházban és a gyógyszereket nem írhatták neki fel, amíg a kórházban volt. Pontosan azért mert "nem lehet egyszerre két helyen", ott pedig alapból megkapta őket.

Viszont átszállították egy másik kórházba bizonyos vizsgálatra, majd vissza teljesen ingyen. Gondolom azért attól is függ, hogy mennyire függ össze azzal a "betegséggel" a vizsgálat amiért bent van a kórházban, vagyis szükséges-e vagy sem.

Mikor kiengedték du. 4-kor, még aznap elment máshová felíratni a gyógyszereket (ahová mondták, hogy menjen vissza miután kiengedték), de nem kapott receptet mert aznapra még a kórház betege egészen éjfélig.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 3532273647)
2015. jún. 22. 17:53
Ez így van, ha muszáj, indokolt, kutyakötelességük tovább küldeni a "beteget".
2015. jún. 22. 17:42

Voltam az Ortop. Klinikán,szükséges volt,átvittek mentővel a neurológiára,vissza is vittek,költség nélkül.


Ismerősöm bent feküdt kórházban, a kimenő alatt elment a sebészetre,aznaptól kiírták a kórházból,mert (mint mondták) egyik ellátó fél sem kapja meg a finanszírozást


ha a kórház kér külsőst,az konzílium, és el tudják számolni,és még egy szanatóriumnak is lehetősége van rá.

12. murva (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 22. 17:29
Pontosan ezért dühítő,csak találgatni tudok,hogy valószínű költség vonzata van az intézményre vonatkozóan.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 22. 17:28
úgy tudom elképzelni a helyzetet, hogy nem szorulnak kimondott rehabilitációra (főleg, hogy egyszerre házaspár veszi igénybe) inkább finanszírozott nyaralás és így vágott vissza a szanatórium.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Murva)
2015. jún. 22. 17:24
Kizártnak tartom,nem látok benne logikát, hogy így működjön, de elhiszem, amit mondasz.
9. murva (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 22. 17:22
Sajnos nem ez van, csak és kizárólag maszek alapon mehetnek ezt mondták nekik!
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Murva)
2015. jún. 22. 17:22
Így van , ahogy leírtad, ha egyik kórházból a másikba viszik át, akkor előzőben megszűnik a státusza, és a másik kórház kapja a finanszírozást utána.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Murva)
2015. jún. 22. 17:19
Akkor a szanatórium ad egy beutalót a fogászatra, szájsebészetre és meg van oldva a dolog.
6. murva (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2015. jún. 22. 17:13
Szívszanatóriumban vannak ahol nincs fogorvos szájsebész,tehát kizárólag külső rendelőben van ilyen szakorvos ha akarják ,ha nem!Igen ha valaki beledöglik abba,hogy minden fontosabb az embereknél ebben a ..... országban az csak is a saját felelőssége,mert ha te az Orthopéd klinikán fekszel és át kell vinni a szívkórházba mert infarktust kaptál,logikus,hogy 1 fenékkel 1 lovat ülj.
5. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Murva)
2015. jún. 22. 17:02

Ha olyan sürgős volt az a röntgen, miért nem küldették magukat, ha helyben nem volt lehetőség az elkészítésére.

Ha pedig ők kizárólag abba a külső rendelőbe akartak menni, annak semmi köze a stadionokhoz, meg a magyar egészségügyhöz. Sajnos ez úgy működik, hogy 1 fenékkel, 1 lovat. Ha pedig 1 lovon ül, de átugrál másikra is, az saját felelősség.

2015. jún. 22. 16:54
Mindig bele botlok,hogy ez a magyar egészségügy egy....,nem baj csak a stadionok épüljenek.Ismerős házaspár 3 hétig rehabon van és a férjnek panoráma röntgen és szájsebészeti kezelés ki tudja hányszor a közeli rendelőkben és most ki kell nyitni a pénztárcájukat ha nem akarják a rehabot félbeszakítani,mert a szájsebészeti kezelés is sürgős,szóval ez számomra ...
3. gizus58 (válaszként erre: 1. - Murva)
2015. jún. 22. 16:26
Két helyen egyszerre nem finanszírozza Tb az ellátást.
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Murva)
2015. jún. 22. 15:55

TB-ellátást nem vehetsz igénybe EGYSZERRE többet.

vagyis amíg "bent fekszel" rehabon, addig nincs mód arra, hogy bármi mást elszámoljanak a nevedre a TB felé.


tipikus példa erre a gyógyszer: kórházban fekvő beteg részére nem lehet receptet írni.

2015. jún. 22. 15:46
Ti értitek ezt, hogyha három hét rehabon vagyok egy intezetben miért csk maszekba vehetek igénybe máshol orvosi kezelest?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook