Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vészes terhességi hányás? Van már az infúzión kívül valamilyen gyógyszer? Hogyan kezelik újabban az orvosok? fórum

Vészes terhességi hányás? Van már az infúzión kívül valamilyen gyógyszer? Hogyan kezelik újabban az orvosok? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 18. 07:45
Sziasztok! Kedves Edu! En is veszes terhessegi hanyassal kuzdok, mar 2x korhazban is voltam mert kiszaradtam. Nem tudtam letezni mindentol hanytam es nekem felirtak a zofrant! Nem akartam szedni de mondtak, h nem art a babanak kis adagban (2naponta 1et szedek) es nincs mas valasztasom mert ha kiszaradok az rosszabbat tenne... Most kevesebbet hanyok, szinte egyaltalan nem az a napi 2 nem szamit mar de fizikailag ugyanugy rosszul vagyok, fekszem, hanyingerem van, semmit nem kivanok enni es imadkozom, h a 12.hetben multjon el.... 8hetes anyuka:(
8. edu1980 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 16:44

Nem akarom kikönyörögni, csak reméltem, hogy a tudományban kicsit előrébb tartanak, mint évekkel ezelőtt.

Több tudományos folyóiratban megjelent tanulmányt olvastam, pl. itt van ez a veszélyekről:

[link]

2015. jún. 22. 16:35
Nos, ha valami nálunk nincs az orvosi protokollban, akkor nem biztos, hogy ki tudod könyörögni. Főleg ezeket a veszélyes (?) szereket. Ha nincs konkrét teratológiai vizsgálat, akkor nem hiszem, hogy szívesen adják
6. edu1980 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 16:02

Igen, olvastam róla, s bármennyire is meglepődtem, bizony ezzel kezelik őket (többek között). Pl. itt lehet olvasni egy listát:

[link]

Az Unisom altató, s Amerikában vetik be.

Ez egy amerikai honlap rengeteg nő kezeléses tapasztalataival (többeket bevonva az ott folyó kutatásokba):

[link]


A Zofran-t itt a kemoterápia hatásainak (hányás/hányinger) mérséklésében alkalmazzák...Másfele a HG (Hyperemesis Gravidarum) kezelésében. Egyenlőre a követéses vizsgálatok sem állapítottak meg negatív hatást a gyerekekre. De nem tudom...

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2015. jún. 22. 15:30
az unisom altató, nem?
2015. jún. 22. 15:28
úgy emlékszem, a barátnőm is csak infúziót kapott
3. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2015. jún. 22. 15:28
Nekem a lányommal nagyon erős hányásom volt. Öt hétig hánytam, intenzíven. Kaptam mindenféle injekciót, a végén a dedalon kúp segített. A dokim nem utalt kórházba. Hideg, jeges vizet ittam, jégkockát szopogattam, citromos fagyin éltem. Ezek segítettek.
2015. jún. 22. 15:26

Zonfran

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával.

Az ondanszetron biztonságos alkalmazása terhesség alatt nem bizonyított, ezért a Zofran filmtabletta alkalmazása terhesség alatt nem ajánlott.

2015. jún. 22. 15:20

Üdv Mindenkinek!

Évekkel ezelőtt volt egy terhességem, amit a vészes hányás miatt elvesztettem (kb. a mélyponton napi 20, amit végül az infúzióval sem állítottak le).


Ismét várandós vagyok, s úgy néz ki a kálvária kezdődik elölről: még nem értem el a kritikus fordulópontnak számító 8-ik hetet, de már most is sokat hányok, napi 24 órában hányigerem van, alig van erőm stb. Akik benne voltak, tudják.


Arra vagyok kíváncsi, hogy az orvosok még mindig csak az infúzióval próbálják kezelni? Tudom, hogy Nyugat-Európában és Amerikában többek között Zonfran, Unisom stb. van már alkalmazásban, sok tájékoztató honlapot és fórumot elolvastam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook